Znajdujesz się: HISTORIA > ROZGRYWKI DRUŻYNOWE > POLSKA W PUCHARZE FEDERACJI

WPROWADZENIE

Puchar Federacji (Fed Cup) to drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa. Odbywają się corocznie od sezonu 1963, pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF). Początkowo miały formę tygodniowego turnieju, w czasie którego wyłaniano triumfatorki. W 1995 roku przyjęto zmianę, zbliżającą Puchar Federacji do rozgrywek o Puchar Davisa (Davis Cup), z meczami na przemian na własnym terenie i na wyjeździe, w ciągu kilku tygodni całego sezonu. Również na wzór DC utworzono grupy (odpowiednik poziomów), na czele z najwyższą Grupą Światową (zespoły bezpośrednio walczące o trofeum).

Jedną z inicjatorek Fed Cup była tenisistka i żona legendarnego trenera australijskiego Harry’ego Hopmana, Nell. Chciała w ten sposób rozszerzyć tradycyjną rywalizację zespołów kobiecych Anglii i USA, toczoną od 1923 r. jako Puchar Wightman (Wightman Cup).

Tenisistki polskie zadebiutowały w rozgrywkach Pucharu Federacji w 1966 roku, dochodząc do II rundy (Niemki z NRD oddały mecz walkowerem, a z drużyną Czechosłowacji Biało-Czerwone przegrały 0:3). W 1992 r. Polki wyeliminowały Izrael i Szwecję, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału, co było najlepszym rezultatem reprezentacji w historii. Uległy w nim Niemkom – słynnym Steffi Graf i Anke Huber. W 1995 roku Polki nie zdołały się utrzymać w Grupie Światowej. Ponowny awans do najwyższej klasy rozgrywek osiągnęły w 2014 r.

Najlepszą zawodniczką w historii startów Polski w Pucharze Federacji (wszystkie statystyki – stan na koniec 2018 r.) jest Agnieszka Radwańska, która odnotowała najwięcej wygranych meczów (42-11) i wystąpiła w największej liczbie międzypaństwowych spotkań (35). Krakowianka jest także najlepszą singlistką (34-9). Najlepsza deblistka to Alicja Rosolska (23-11), która z Klaudią Jans-Ignacik tworzyła też najskuteczniejszą parę deblową (14-8). Rosolska jest również najdłużej występująca naszą reprezentantką (12 edycji).

1966
pokaż
ukryj
  
GRUPA ŚWIATOWA

I runda: Polska - NRD walkower dla Polski

II runda

Polska

0

Turyn, Press Sporting Club

12.05.1966
Clay – Red Clay, Outdoor

Czechosłowacja

3

 

Danuta Rylska

Vlasta Kodešova

2:6 1:6

Barbara Olszowska 1

Jitka Volavkova

1:6 1:6

Barbara Olszowska / Danuta Rylska 

Vlasta Kodešova / Jitka Volavkova

2:6 2:6




1 Po wyjściu za mąż - Kowalska



         
Kapitan: Tadeusz Piotrowski

1968
pokaż
ukryj
  
GRUPA ŚWIATOWA

I runda

Polska

2

Paryż, Roland Garros

21.05.1968
Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

0

 

Danuta Wieczorek 1

Dionissa Asteri

3:6 6:0 6:2

Barbara Olszowska 2

Carol-Ann Kalogeropulos

4:6 6:2 6:2




1 Po wyjściu za mąż - Szwaj



2 Po wyjściu za mąż - Kowalska



         


  
II runda

Polska

1

Paryż, Roland Garros

23.05.1968
Clay – Red Clay, Outdoor

Holandia

2

 

Barbara Olszowska 1

Marijke Jansen

1:6 1:6

Danuta Wieczorek 2

Astrid Suurbeck

4:6 6:4 6:4

Barbara Olszowska / Danuta Wieczorek

Astrid Suurbeck / Liddy Venneboer

6:8 5:7

1 Po wyjściu za mąż - Kowalska



2 Po wyjściu za mąż - Szwaj



         

Kapitan: Jadwiga Jędrzejowska


1974
pokaż
ukryj
  
GRUPA ŚWIATOWA

I runda

Polska

3

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Luksemburg

0

 

Barbara Kral 1

Josiane Graas

6:0 6:1

Elżbieta Ślesicka

Monique Krecke

6:0 6:3

Barbara Kral 1 / Elżbieta Ślesicka

Josiane Graas / Monique Krecke

6:1 6:1




1 Po wyjściu za mąż - Olsza



         


II runda


Polska

0

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Stany Zjednoczone

3

 

Barbara Kral 1

Julie Heldman

3:6 2:6

Elżbieta Ślesicka

Jeanne Evert

6:8 1:6

Barbara Kral 1 / Elżbieta Ślesicka

Julie Heldman / Sharon Walsh

6:4 1:6 3:6




1 Po wyjściu za mąż - Olsza



         


Turniej pocieszenia

Polska

3

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Szwajcaria

0

 

Barbara Kral 1

Marianne Kindler

6:2 6:1

Elżbieta Ślesicka

Susi Eichenberger

8:6 6:2

Małgorzata Rejdych 2/Elżbieta Ślesicka

Susi Eichenberger / Annina von Planta

6:3 6:2

1 Po wyjściu za mąż - Olsza



2 Po wyjściu za mąż - Żydek



         
               Polska

2

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Szwecja

1

 

Barbara Kral 1

Christina Sandberg

6:1 6:1

Elżbieta Ślesicka

Margareta Forsgardh

5:7 6:3 6:3

Małgorzata Rejdych 2/Elżbieta Ślesicka

Helena Anliot / Mimi Wikstedt

4:6 4:6

1 Po wyjściu za mąż - Olsza



2 Po wyjściu za mąż - Żydek



         

Polska

0

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

                  Japonia

                       2

 

Barbara Kral 1

Kazuko Sawamatsu

0:6 3:6

Elżbieta Ślesicka

Hideko Goto

6:2 6:4

Barbara Kral 1 / Elżbieta Ślesicka

Kayoko Fukuoka / Kazuko Sawamatsu

0:6 1:6




1 Po wyjściu za mąż - Olsza



         

Kapitan: Witold Trytko

1980
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

0

Berlin Zach. (GER), Rot-Weiss TC

maj 1980

Red Clay, Outdoor

Stany Zjednoczone

3

 

Iwona Kuczyńska

Kathy Jordan

0:6, 1:6

Marzenna Sieracka

Tracy Aiustin

1:6, 1:6

Dorota Dziekońska / Iwona Kuczyńska

Rosemary Casals / Kathy Jordan

3:6, 6:4, 3:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

3

Berlin Zach. (GER), Rot-Weiss TC

maj 1980

Red Clay, Outdoor

Tajwan

0

 

Marzenna Sieracka

Wen Hsiu-tsuan

6:4, 6:0

Dorota Dziekońska

Hsieh Li-chuan

6:3, 6:2

Dorota Dziekońska / Iwona Kuczyńska

Hsieh Li-chuan / Wen Hsiu-tsuan

6:3, 6:3

         

 

Polska

0

Berlin Zach. (GER), Rot-Weiss TC

maj 1980

Red Clay, Outdoor

Kanada

2

 

Dorota Dziekońska

Marjorie Blackwood

3:6, 1:6

Iwona Kuczyńska

Wendy Barlow

6:1, 4:6, 3:6

         

Kapitan: Aleksander Biliński


1986
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Praga (CSRS), ČLTK Štvanice

lipiec 1986

Red Clay, Outdoor

Meskyk

0

 

Ewa Żerdecka

Mónica Muñoz

6:0, 6:2

Monika Waniek

Claudia Hernández Salas

6:4, 2:6, 6:4

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Zarina Galván / Mónica Muñoz

6:2, 6:1

         

 I runda

Polska

0

Praga (CSRS), ČLTK Štvanice

lipiec 1986

Red Clay, Outdoor

Jugosławia

3

 

Ewa Żerdecka

Karmen Skulj

3:6, 5:7

Monika Waniek

Sabrina Goleš

3:6, 3:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Sabrina Goleš / Aila Winkler

4:6, 3:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

0

Praga (CSRS), ČLTK Štvanice

lipiec 1986

Red Clay, Outdoor

Węgry

3

 

Renata Skrzypczyńska 1

Réka Szikszay

4:6, 4:6

Monika Waniek

Csilla Cserépy

2:6, 3:6

Monika Waniek / Ewa Żerdecka

Csilla Cserépy / Réka Szikszay

4:6, 0:6

         

Kapitan: Barbara Olsza

1 Z domu Wojtkiewicz.

1987
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

2

Vancouver (CAN), Hollyburn Country Club

lipiec 1987

Hard, Outdoor

Filipiny

1

 

Ewa Żerdecka

Jennifer Saberon

7:6, 6:4

Renata Skrzypczyńska 1

Dian Castillejo

1:6, 7:5, 3:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Sarah Rafael / Jennifer Saberon

6:3, 6:4

         

 I runda

Polska

1

Vancouver (CAN), Hollyburn Country Club

lipiec 1987

Hard, Outdoor

Jugosławia

2

 

Ewa Żerdecka

Karmen Skulj

7:5, 6:2

Renata Skrzypczyńska 1

Sabrina Goleš

3:6, 1:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Sabrina Goleš / Renata Šašak

2:6, 4:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

1

Vancouver (CAN), Hollyburn Country Club

lipiec 1987

Hard, Outdoor

Irlandia

3

 

Ewa Żerdecka

Siobhán Nicholson

6:7, 3:6

Renata Skrzypczyńska 1

Jennifer Thornton

3:6, 1:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Rhona Howett / Lesley O’Halloran

4:6, 1:6

         

Kapitan (grająca): Elżbieta Ślesicka

1 Z domu Wojtkiewicz.


1988
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

1

Melbourne (AUS), Flinders Park

grudzień 1988

Hard, Outdoor

Włochy

2

 

Magdalena Mróz 1

Laura Lapi

1:6, 6:7(2)

Katarzyna Nowak

Laura Garrone

0:6, 6:4, 6:3

Katarzyna Nowak / Ewa Żerdecka

Cathy Caverzasio / Laura Garrone

6:2, 6:7(3), 2:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

0

Melbourne (AUS), Flinders Park

grudzień 1988

Hard, Outdoor

Izrael

3

 

Magdalena Mróz 1

Yael Segal

2:6, 2:6

Ewa Żerdecka

Ilana Berger

5:7, 3:6

Magdalena Mróz 1 / Ewa Żerdecka

Ilana Berger / Hagit Ohayon

2:6, 4:6

         

Kapitan: Elżbieta Ślesicka

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1989
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Tokio (JPN), Ariake Coliseum

październik 1989

Hard, Outdoor

Singapur

0

 

Magdalena Mróz 1

Valerie Tan

6:1, 6:0

Katarzyna Nowak

Lena Zainal

6:2, 6:4

Sylwia Czopek 2 / Magdalena Mróz 1

Nozelina Lukeman / Lena Zainal

6:3, 6:4

         

 I runda

Polska

0

Tokio (JPN), Ariake Coliseum

październik 1989

Hard, Outdoor

Dania

3

 

Magdalena Mróz 1

Karin Ptaszek

6:7(3), 3:6

Katarzyna Nowak

Tine Scheuer-Larsen

0:6, 2:6

Sylwia Czopek 2 / Magdalena Mróz 1

Henriette Kjær-Nielsen / Tine Scheuer-Larsen

6:7(6), 6:0

         

 Turniej pocieszenia

Polska

1

Tokio (JPN), Ariake Coliseum

październik 1989

Hard, Outdoor

Brazylia

2

 

Magdalena Mróz 1

Luciana Tella

5:7, 0:6

Katarzyna Nowak

Gisele Miró

2:6, 2:6

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Nowak

Gisele Miró / Luciana Tella

7:5, 6:4

         

Kapitan: Edward Lewandowski

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.

2 Często używała też imienia Karolina.


1990
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

2

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Urugwaj

1

 

Magdalena Mróz 1

Claudia Brause

6:2, 6:1

Katarzyna Nowak

Patricia Miller

6:2, 4:6, 0:2 krecz

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Claudia Brause / Patricia Miller

6:2, 6:4

         

 I runda

Polska

0

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Stany Zjednoczone

3

 

Magdalena Mróz 1

Jennifer Capriati

3:6, 1:6

Katarzyna Nowak

Zina Garrison-Jackson

0:6, 1:6

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Gigi Fernández / Zina Garrison-Jackson

0:6, 0:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

2

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Dominikana

1

 

Magdalena Mróz 1

Joëlle Schad

3:6, 6:7(4)

Katarzyna Nowak

Madeline Sánchez

6:2, 7:5

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Madeline Sánchez / Joëlle Schad

6:3, 6:4

         

 

Polska

0

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Argentyna

3

 

Magdalena Mróz 1

Bettina Fulco

0:6, 2:6

Katarzyna Nowak

Florencia Labat

2:6, 7:5, 0:6

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Bettina Fulco / Inés Gorrochategui

3:6, 2:6

         

Kapitan: Maria Dowbór-Lewandowska

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.

2 Z domu Wojtkiewicz.


1991
pokaż
ukryj
 GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

19 lipca 1991

Hard, Outdoor

Kenia

0

 

Magdalena Mróz 1

Louise Wekesa

6:0, 6:0

Katarzyna Nowak

Anita Aggarwal

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Kathryn Katibi / Louise Wekesa

6:0, 6:0 2

         

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

21 lipca 1991

Hard, Outdoor

Urugwaj

0

 

Magdalena Mróz 1

Laura Olave

7:6(3), 6:1

Katarzyna Nowak

Patricia Miller

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Claudia Brause / Patricia Miller

6:3, 6:2

       

 I runda

Polska

2

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

22 lipca 1991

Hard, Outdoor

Francja

1

 

Magdalena Mróz 1

Mary Pierce

4:6, 2:6

Katarzyna Nowak

Nathalie Tauziat

4:6, 6:4, 6:4

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Mary Pierce / Nathalie Tauziat

6:4, 6:4

       

 II runda

Polska

2

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

24 lipca 1991

Hard, Outdoor

Indonezja

1

 

Magdalena Mróz 1

Sutanna Anggarkusuma

6:2, 6:1

Katarzyna Nowak

Yayuk Basuki

1:6, 1:6

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Suzanna Anggarkusuma / Yayuk Basuki

1:6, 1:6

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.

2 Jedyny w historii występów reprezentacji Polski w Pucharze Federacji mecz wygrany bez straty gema.

1992
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

3

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

13 lipca 1992

Red Clay, Outdoor

Izrael

0

 

Magdalena Mróz 1

Yael Segal

4:6, 6:0, 6:2

Katarzyna Nowak

Anna Smashnova

6:2, 6:7(7), 6:1

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Anna Smashnova / Limor Zaltz

6:3, 6:2

         

 II runda

Polska

2

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

15 lipca 1992

Red Clay, Outdoor

Szwecja

1

 

Magdalena Mróz 1

Cecilia Dahlman

2:6, 1:6

Katarzyna Nowak

Catarina Lindqvist

7:6(4), 6:7(4), 6:3

Magdalena Mróz / Katarzyna Teodorowicz

Maria Lindström / Maria Strandlund

6:3, 6:2

         

 Ćwierćfinał

Polska

0

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

16 lipca 1992

Red Clay, Outdoor

Niemcy

3

 

Magdalena Mróz 1

Anke Huber

0:6, 3:6

Katarzyna Nowak

Steffi Graf

0:6, 0:6

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Steffi Graf / Anke Huber

4:6, 5:7

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1993
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Play-off

Polska

1

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

19 lipca 1993

Clay, Outdoor

Indonezja

2

 

Katarzyna Teodorowicz

Romana Tedjakusuma

3:6, 2:6

Katarzyna Nowak

Yayuk Basuki

6:3, 2:6, 6:3

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Yayuk Basuki / Romana Tedjakusuma

4:6, 1:6

         

 I runda

Polska

2

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

22 lipca 1993

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

1

 

Magdalena Mróz 1

Jo Durie

2:6, 7:5 krecz Durie

Katarzyna Nowak

Clare Wood

0:4 krecz Nowak

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Julie Samon / Clare Wood

4:6, 6:3, 6:2

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1994
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

1

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

19 lipca 1994

Red Clay, Outdoor

Austria

2

 

Magdalena Mróz 1

Petra Schwarz

3:6, 6:3, 4:6

Katarzyna Nowak

Judith Wiesner

3:6, 5:7

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Petra Schwarz / Judith Wiesner

7:5, 2:6, 6:2

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1995
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

17 kwietnia 1995

Red Clay, Outdoor

Czechy

3

 

Magdalena Grzybowska

Helena Suková

5:7, 3:6

Katarzyna Nowak

Jana Novotná

4:6, 3:6

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Radka Bobková / Petra Langrová

3:6, 6:3, 2:6

         

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

18 kwietnia 1995

Red Clay, Outdoor

Słowenia

2

 

Aleksandra Olsza

Barbara Mulej

4:6, 6:1, 4:6

Magdalena Grzybowska

Tina Križan

5:7, 3:6

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Tjaša Jezernik / Karin Lusnić

1:6, 6:4, 6:1

         

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

19 kwietnia 1995

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

2

 

Aleksandra Olsza

Shirli-Ann Siddall

7:6(5), 7:5

Magdalena Grzybowska

Clare Wood

5:7, 1:6

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Jo Durie / Clare Wood

2:6, 5:7

         

Kapitan: Henryk Hoffman

Trener: Barbara Olsza


1996
pokaż
ukryj

GRUPA II – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

3

Ramat HaSharon (ISR), ???

26 marca 1996

Hard, Outdoor

Litwa

0

 

Magdalena Grzybowska

Rūta Deduraitė

6:1, 6:1

Aleksandra Olsza

Odeta Naujokaitė

6:3, 6:2

Magdalena Mróz 1 / Aleksandra Olsza

Rūta Deduraitė / Odeta Naujokaitė

6:0, 6:2

         

 

Polska

3

Ramat HaSharon (ISR), ???

27 marca 1996

Hard, Outdoor

Botswana

0

 

Magdalena Grzybowska

Mmaphala Letsatle

6:1, 6:0

Aleksandra Olsza

Lebogang Seitshiro

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Ewa Radzikowska

Kelesitse Makgale / Lebogang Seitshiro

6:0, 6:0

         

 

Polska

3

Ramat HaSharon (ISR), ???

28 marca 1996

Hard, Outdoor

Etiopia

0

 

Aleksandra Olsza

Mesenbete Shenkutee

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1

Senait Gebreail

6:1, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Ewa Radzikowska

Ruth Tekle Andemariam / Mesenbete Shenkutee

6:0, 6:0

         

 

Polska

2

Ramat HaSharon (ISR), ???

30 marca 1996

Hard, Outdoor

Dania

1

 

Aleksandra Olsza

Karin Ptaszek

6:4, 6:1

Ewa Radzikowska

Sandra Olsen

7:6(2), 3:6, 6:4

Magdalena Mróz 1 / Aleksandra Olsza

Karin Ptaszek / Tine Scheuer-Larsen

6:3, 7:5

         

Kapitan: Barbara Olsza

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1997
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Bari (ITA), Bari TC

22 kwietnia 1997

Red Clay, Outdoor

Węgry

3

 

Katarzyna Teodorowicz

Anna Maria Földényi

0:6, 1:6

Katarzyna Strączy

Katalin Marosi

7:5, 3:6, 4:6

Katarzyna Strączy / Katarzyna Teodorowicz

Katalin Marosi / Réka Vidáts

5:7, 2:6

         

 

Polska

0

Bari (ITA), Bari TC

23 kwietnia 1997

Red Clay, Outdoor

Białoruś

3

 

Monika Starosta

Olga Barabanszczikowa

1:6, 0:6

Katarzyna Strączy

Natasza Zwieriewa

6:4, 3:6, 1:6

Monika Starosta / Katarzyna Teodorowicz

Tatiana Ignatiewa / Tatiana Puczek

1:6, 1:6

         

 

Polska

3

Bari (ITA), Bari TC

24 kwietnia 1997

Red Clay, Outdoor

Finlandia

0

 

Katarzyna Teodorowicz

Hanna-Katri Aalto

3:6, 6:4, 7:5

Katarzyna Strączy

Nanne Dahlman

6:2, 6:3

Katarzyna Strączy / Katarzyna Teodorowicz

Linda Jansson / Kirsi Lampinen

1:6, 1:6

         

Kapitan: Wojciech Radomski


1998
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

14 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Madagaskar

0

 

Aleksandra Olsza

Natacha Randriantefy

6:2, 4:6, 6:1

Magdalena Grzybowska

Aina Rafolomanantsiatosika

6:0, 6:1

Aleksandra Olsza / Katarzyna Teodorowicz

Aina Rafolomanantsiatosika

 / Mirina Rajaoarisoa

5:7, 2:6

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

15 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

1

 

Aleksandra Olsza

Louise Latimer

7:6(5), 6:0

Magdalena Grzybowska

Karen Cross

6:1, 6:2

Aleksandra Olsza / Sylwia Rynarzewska

Julie Pullin / Lorna Woodroffe

6:7(7), 3:6

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

16 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Portugalia

1

 

Aleksandra Olsza

Cristina Correia

7:6(5), 6:0

Magdalena Grzybowska

Sofia Prazeres

6:1, 6:2

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Cristina Correia / Ana Catarina Nogueira

6:1, 6:2

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

17 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Grecja

1

 

Aleksandra Olsza

Eleni Daniilidu

4:6, 6:1, 6:4

Magdalena Grzybowska

Christina Papadáki

6:4, 6:1

Sylwia Rynarzewska / Katarzyna Teodorowicz

Eleni Daniilidu / Christina Papadáki

3:6, 1:6

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

18 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Rumunia

0

 

Aleksandra Olsza

Alice Pirsu

7:5, 6:1

Magdalena Grzybowska

Raluca Sandu

7:5, 6:1

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

 

GRUPA ŚWIATOWA II – Play-off

 

Polska

2

Bergheim (AUT), Salzburg-Bergheim TC

25–26 lipca 1998

Red Clay, Outdoor

Austria

5

 

Magdalena Grzybowska

Sylvia Plischke

2:6, 6:3, 0:6

Aleksandra Olsza

Barbara Schett

6:4, 0:6, 3:6

Magdalena Feistel 1

Barbara Schett

0:6, 2:6

Aleksandra Olsza

Sylvia Plischke

0:6, 1:6

Magdalena Feistel 1 / Katarzyna Teodorowicz

Sylvia Plischke / Barbara Schett

4:6, 0:6

         

Kapitan: Iwona Kuczyńska

1 Z domu Mróz.

1999
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

19 kwietnia 1999

Red Clay, Outdoor

Luksemburg

2

 

Anna Żarska 1

Fabienne Thill

4:6, 2:6

Aleksandra Olsza

Anne Kremer

3:6, 2:6

Katarzyna Teodorowicz / Anna Żarska 1

Anne Kremer / Claudine Schaul

6:4, 6:2

         

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

19 kwietnia 1999

Red Clay, Outdoor

Gruzja

0

 

Anna Żarska 1

Margalita Czachnaszwili

6:4, 6:3

Aleksandra Olsza

Nino Luarsabiszwili

3:6, 2:6

Katarzyna Teodorowicz / Anna Żarska 1

Margalita Czachnaszwili / Nino Luarsabiszwili

7:5, 6:2

         

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

21 kwietnia 1999

Red Clay, Outdoor

Słowenia

2

 

Anna Żarska 1

Tina Križan

6:4, 6:3

Aleksandra Olsza

Katarina Srebotnik

0:6, 1:6

Aleksandra Olsza / Katarzyna Teodorowicz

Tina Križan / Katarina Srebotnik

6:1, 6:2

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Bieleń.


2000
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

15 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Białoruś

3

 

Joanna Sakowicz 1

Nadieżda Ostrowskaja

1:6, 4:6

Katarzyna Strączy

Olga Barabanszczikowa

0:6, 3:6

Katarzyna Strączy / Katarzyna Teodorowicz

Olga Barabanszczikowa / Tatiana Puczek

6:1, 7:6(5)

         

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

16 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Słowenia

3

 

Monika Schneider

Tina Križan

5:7, 2:6

Katarzyna Strączy

Katarina Srebotnik

3:6, 2:6

Joanna Sakowicz 1 / Monika Schneider

Tina Križan / Katarina Srebotnik

3:6, 1:6

         

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

17 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Maroko

0

 

Joanna Sakowicz 1

Habiba Ifrakh

6:1, 6:1

Katarzyna Strączy

Meryem El Haddad

5:7, 6:3, 6:3

Joanna Sakowicz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Habiba Ifrakh / Meryem Lahlou

6:1, 6:0

         

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

197 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Rumunia

3

 

Joanna Sakowicz 1

Raluca Ciochină

2:6, 0:6

Katarzyna Strączy

Mihaela Moldovan

4:6, 4:6

Monika Schneider / Katarzyna Teodorowicz

Adriana Burz / Raluca Ciochină

4:6, 6:3, 6:4

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.


2001
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

24 maja 2001

Red Clay, Outdoor

Jugosławia

3

 

Katarzyna Strączy

Jelena Janković

2:6, 3:6

Anna Żarska 1

Dragana Zarić

2:6, 1:6

Joanna Sakowicz 2 / Anna Żarska 1

Katarina Mišić / Dragana Zarić

4:6, 6:2, 3:6

         

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

25 maja 2001

Red Clay, Outdoor

Holandia

3

 

Joanna Sakowicz 2

Kristie Boogert

4:6, 3:6

Anna Żarska 1

Miriam Oremans

1:6, 2:6

Joanna Sakowicz 2 / Anna Żarska 1

Amanda Hopmans / Seda Noorlander

2:6, 3:6

         

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

26 maja 2001

Red Clay, Outdoor

Macedonia

0

 

Joanna Sakowicz 2

Suzi Becvinovska

6:1, 6:2

Anna Żarska 1

Marina Lazarovska

6:1, 6:0

Joanna Sakowicz 2 / Katarzyna Strączy

Suzi Becvinovska / Seda Noorlander

2:6, 3:6

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Bieleń.

2 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.


2002
pokaż
ukryj
 GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

1

Antalya (TUR), ???

24 kwietnia 2002

Red Clay, Outdoor

Jugosławia

2

 

Magdalena Grzybowska

Jelena Janković

1:6, 6:4, 0:6

Katarzyna Strączy

Dragana Zarić

6:1, 4:6, 3:6

Klaudia Jans 1 / Joanna Sakowicz 2

Daniela Berček / Katarina Mišić

2:6, 6:2, 6:1

         

 

Polska

0

Antalya (TUR), ???

25 kwietnia 2002

Red Clay, Outdoor

Luksemburg

3

 

Magdalena Grzybowska

Claudine Schaul

2:6, 6:7(1)

Joanna Sakowicz 2

Anne Kremer

7:6(4), 1:6, 3:6

Magdalena Grzybowska / Klaudia Jans 1

Anne Kremer / Claudine Schaul

6:3, 6:4

         

 

Polska

2

Antalya (TUR), ???

26 kwietnia 2002

Red Clay, Outdoor

Turcja

1

 

Joanna Sakowicz 2

Merve Asımgil

6:4, 6:0

Katarzyna Strączy

Ipek Şenoğlu

4:6, 0:6

Klaudia Jans 1 / Joanna Sakowicz 2

Duygu Akşit Oal / Ipek Şenoğlu

4:6, 7:5, 6:1

         

Kapitan: Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Jans-Ignacik.

2 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2003
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

2

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

21 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

Holandia

1

 

Marta Domachowska

Amanda Hopmans

6:3, 2:6, 3:6

Joanna Sakowicz 1

Kristie Boogert

6:4, 6:3

Marta Domachowska / Anna Żarska 2

Kristie Boogert / Miriam Oremans

6:3, 7:6(3)

         

 

Polska

1

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

22 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

2

 

Marta Domachowska

Jane O’Donoghue

6:4, 3:6, 6:0

Joanna Sakowicz 1

Anne Keothavong

3:6, 3:6

Marta Domachowska / Anna Żarska 2

Elena Baltacha / Jullie Pullin

4:6, 6:7(5)

         

 

Polska

2

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

23 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

Irlandia

1

 

Marta Domachowska

Yvonne Doyle

6:0, 6:1

Joanna Sakowicz 1

Kelly Liggan

2:6, 6:4, 6:3

Marta Domachowska / Anna Żarska 2

Claire Curran / Elsa O’Riain

2:6, 2:6

         

 

Polska

1

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

24 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

Węgry

2

 

Marta Domachowska

Melinda Czink

6:4, 6:2

Joanna Sakowicz 1

Petra Mandula

3:6, 1:6

Marta Domachowska / Joanna Sakowicz 1

Zsófia Gubacsi / Petra Mandula

2:6, 2:6

         

Kapitan: Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2 Po wyjściu za mąż – Bieleń.


2004
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

2

Ateny (GRE), Athens LTC

20 kwietnia 2004

Red Clay, Outdoor

Grecja

1

 

Karolina Kosińska

Christina Zachariadou

7:5, 6:1

Joanna Sakowicz 1

Eleni Daniilidou

1:6, 4:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Eleni Daniilidou / Christina Zachariadou

4:6, 6:4, 6:4

         

 

Polska

1

Ateny (GRE), Athens LTC

21 kwietnia 2004

Red Clay, Outdoor

Estonia

2

 

Karolina Kosińska

Margit Rüütel

6:4, 4:6, 7:5

Joanna Sakowicz 1

Maret Ani

5:7, 1:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Maret Ani / Kaia Kanepi

6:7(4), 1:6

         

 

Polska

1

Ateny (GRE), Athens LTC

22 kwietnia 2004

Red Clay, Outdoor

Bułgaria

2

 

Karolina Kosińska

Cwetana Pironkowa

5:7, 4:6

Klaudia Jans 2

Sesil Karatanczewa

3:6, 0:6

Karolina Kosińska / Alicja Rosolska

Sesil Karatanczewa / Maria Penkowa

3:6, 7:6(1), 7:5

         

Kapitan: Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2 Po wyjściu za mąż – Jans-Ignacik.


2005
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Antalya (TUR), Club Ali Bey

20 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Grecja

3

 

Joanna Sakowicz 1

Margit Rüütel

1:6 krecz Polki

Karolina Kosińska

Maret Ani

1:6, 6:7(1)

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Anett Kaasik / Margit Rüütel

7:5, 4:6, 3:6

         

 

Polska

0

Antalya (TUR), Club Ali Bey

20 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Holandia

3

 

Joanna Sakowicz 1

Elise Tamaëla

4:6, 3:6

Karolina Kosińska

Michaëlla Krajicek

1:6, 1:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Michele Gerards / Brenda Schultz-McCarthy

2:6, 5:7

         

 

Polska

1

Antalya (TUR), Club Ali Bey

21 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Luksemburg

2

 

Joanna Sakowicz 1

Anne Kremer

3:6, 3:6

Karolina Kosińska

Claudine Schaul

4:6, 6:4, 4:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Anne Kremer / Mandy Minella

6:3, 3:6, 6:4

         

 

Polska

1

Antalya (TUR), Club Ali Bey

22 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Szwecja

2

 

Joanna Sakowicz 1

Johanna Larsson

3:6, 3:6

Karolina Kosińska

Sofia Arvidsson

6:4, 2:6, 1:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Sofia Arvidsson / Hanna Nooni

0:6, 6:3, 6:0

         

Kapitan: Magdalena Grzybowska

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2 Po wyjściu za mąż – Jans-Ignacik.


2006
pokaż
ukryj

GRUPA II – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

3

Antalya (TUR), Club Ali Bey

26 kwietnia 2006

Red Clay, Outdoor

Portugalia

0

 

Urszula Radwańska

Ana Catarina Nogueira

6:2, 6:1

Agnieszka Radwańska

Magali de Lattre

6:4, 6:1

Klaudia Jans 1 / Alicja Rosolska

Ana Catarina Nogueira / Neuza Silva