Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Urszula Radwańska bez większych problemów zameldowała się w ćwierćfinale turnieju ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów . W czwartek Polka w dwóch setach wygrała z Vereną Melissą.
Iga Świątek może zostać laureatką 29. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. 17-letnia tenisistka została nominowana w kategorii ,,Najpopularniejszy Sportowiec Roku".
Tylko siedem gemów straciła Martyna Kubka w dwóch meczach kwalifikacyjnych do juniorskiego Australian Open. Dwa okazałe zwycięstwa zaowocowały awansem do turnieju głównego.
Z początkiem obecnego sezonu Alicja Rosolska stworzyła parę z Japonką Eri Hozumi. Obie zawodniczki w ubiegłym roku notowały najlepsze wyniki w karierach, więc w nowy sezon z pewnością wchodzą z nadziejami na kolejne sukcesy.
Iga Świątek zakończyła wstęp w tegorocznym Australian Open na drugiej rundzie. Lepsza od niej okazała się Camila Giorgi, która oddała Polce zaledwie dwa gemy. Spotkanie trwało 59 minut.
Urszula Radwańska rozpoczęła sezon 2019 od zwycięstwa. Na francuskiej Gwadelupie w pierwszej rundzie turnieju z pulą nagród 25 tysięcy dolarów Polka pokonała Eleni Kordolaimi.
Michał Przysiężny nie zdołał awansować do najlepszej szesnastki challengera z pulą nagród 46,6 tysięcy euro. Polak w drugiej rundzie Koblenz Open w trzech setach przegrał z Tallonem Griekspoorem.
Siódma tenisistka świata. Jedna z najbardziej popularnych zawodniczek ostatnich lat. Poznajcie Elinę Svitolinę. 24-latka będzie liderką reprezentacji Ukrainy podczas turnieju Fed Cup w Zielonej Górze (6-9 lutego).
Polscy tenisiści startują w wielkoszlemowym turnieju Australian Open Junior Championships.
W głównej części zmagań w Melbourne (korty twarde, kategoria grade A) powalczą: Stefania Rogozińska-Dzik i Wojciech Marek.
W nocy ze środy na czwartek Igę Świątek czeka największe wyzwanie w karierze. W meczu drugiej rundy Australian Open Polka podejmie Camilę Giorgi. Z pewnością marzy, aby australijski sen trwał.