Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Kamil Majchrzak pokonał Stefana Kozlova i awansował do drugiej rundy challengera w Las Vegas (pula nagród - 50 tys. dol.). Na szczególną pochwałę zasługuje rozmiar zwycięstwa – Polak oddał Amerykaninowi zaledwie dwa gemy.
Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału Open Brest Credit Agricole z pulą nagród 106 tysięcy euro. „Ofiarą” Polaka padł kolejny faworyt miejscowej publiczności, Calvin Hemery.
Od zwycięstw zaczęli w tym tygodniu występy na światowych kortach Magdalena Fręch, Katarzyna Piter i Hubert Hurkacz, który wciąż walczy o udział w kończących sezon Next Gen ATP Finals.
Tegoroczne dobre wyniki Huberta Hurkacza zostały dostrzeżone przez ATP. Polak został nominowany do nagrody w kategorii „Odkrycie Roku 2018”. Zwycięzców poznamy przed rozpoczęciem Nitto ATP Finals w Londynie.
Magdalena Fręch zdobyła pierwsze trofeum w 2018 roku. Polka i Holenderka Bibiane Schoofs nie miały sobie równych w turnieju deblowym w Joue-les-Tours (pula nagród: 25 tys. dolarów). W finale pokonały 5:7, 6:2, 10:3 Miriam Kolodziejovą i Jesikę Maleckovą z Czech.
Zapraszamy na warsztaty! „Magia liczb – zwycięskie strategie w tenisie”. Warsztaty dla trenerów i zawodników Prowadzący: Craig O’Shannessy, największy ekspert w zakresie analizy danych i wykorzystania ich na korcie, obecnie główny strateg Novaka Djokovica.
Iga Świątek została złotą medalistką Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. W parze ze Słowenką Kają Juvan pokonała w finale gry podwójnej Japonki Yuki Naito i Naho Sato 6:7, 7:5, 10:4.
To był piękny turniej Tennis Trophy Kinder+Sport. Nasi reprezentanci triumfowali w trzech z czterech kategorii, w których wzięli udział. Ale poza kortem też świecili przykładem.
Zainteresowane kluby prosimy o składanie wniosków o przyznanie licencji klubowych na 2019 r. za pośrednictwem systemu TPO. Wnioski dostępne od 1 listopada 2018r.
Łukasz Kubot i Marcelo Melo końcówkę obecnego sezonu mają wręcz fenomenalną. Po finale US Open i triumfie w Pekinie przyszedł czas na tytuł w Szanghaju. W meczu o tytuł Polak i Brazylijczyk nie dali rywalom większych szans!