Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Polscy tenisiści znakomicie wypadli w turnieju cyklu Tennis Europe Toyota Cup 2019 w Szawlach. W zawodach do lat 14 Weronika Ewald triumfowała w singlu i deblu (wraz z Kamilą Popławską). Fryderyk Lechno-Wasiutyński był w finale singla i zwyciężył w deblu (z Goranem Zgołą).
Przegrywała w trzecim secie 2:4, ale z kortu zeszła jako zwyciężczyni. Iga Świątek po raz kolejny dokonała nie lada wyczynu. Warszawianka, w wielkoszlemowym debiucie, pokonała Anę Bogdan 6:3, 3:6, 6:4 i awansowała do drugiej rundy Australian Open. W tej zmierzy się z rozstawioną z numerem 27 Camilą Giorgi.
Magda Linette nie zdołała sprawić niespodzianki i w pierwszej rundzie tegorocznej edycji Australian Open przegrała z Naomi Osaką. Japonka na Rod Laver Arena zaimponowała przede wszystkim dyspozycją serwisową.
Mecz Huberta Hurkacza z Ivo Karloviciem wyglądał tak, jak można się było spodziewać - wszystkie cztery sety zakończyły się tiebreakami. Niestety, trzy z nich wygrał Chorwat i to on zagra w drugiej rundzie.
Kamil Majchrzak był o krok od życiowego sukcesu. Polak wygrał dwa sety z Keiem Nishikorim, ale niestety przegrał ze zdrowiem. W decydującej odsłonie, przy stanie 0:3, piotrkowianin poddał mecz i to Japończyk awansował do drugiej rundy turnieju.
Paula Kania kontynuuje występy w Tunezji. Rywalizuje w drugim turnieju W15 w Monastyrze.
Michał Przysiężny po dziesięciomiesięcznej przerwie wrócił do zawodowych rozgrywek. Wygrał w meczu pierwszej rundy z 20-letnim Hiszpanem Javierem Barranco Cosano (426 ATP) 4:6, 6:3, 6:2.
Czworo Polaków wystąpi w rywalizacji deblowej pierwszego tegorocznego turnieju Wielkiego Szlema. Alicja Rosolska, Magda Linette, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski poznali rywali w pierwszej rundzie.
Dziś odbyło się losowanie grup rozgrywek Fed Cup. Nasze zawodniczki trafiły do grupy, w której zagrają trzy zespoły. Biało-czerwone zmierzą się Dunkami i Rosjankami.
Hubert Hurkacz po raz trzeci w karierze triumfował w turnieju rangi ATP Challenger Tour. W finale zawodów w Canberze Polak pokonał Ilję Iwaszkę 6:4, 4:6, 6:2. Tym samym zrewanżował się Białorusinowi za zeszłotygodniową porażkę w Pune.