Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Budzimy w dzieciach tenisową pasję! Akcja Dzieciaki do Rakiet zawita do Torunia
ukryj
Trwa druga edycja akcji Dzieciaki do Rakiet. Już w sobotę 19 sierpnia akcja zawita do Torunia. Na Rynku Nowomiejskim dzieci będą miały szansę zarazić się tenisową pasją. Przez cały dzień będą się tam odbywać bezpłatne treningi tenisowe. Jesienią zaś w pięciu trójmiejskich szkołach dzieci będą miały okazję uczyć się podstaw gry w tenisa na lekcjach WF.
Akcja Dzieciaki do Rakiet, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Jest skierowana zarówno do dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i do tych, które jeszcze nie miały w ręku rakiety. Najistotniejszym elementem akcji jest dobra zabawa. Wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz elementów innych dyscyplin sportowych sprawia, że treningi tenisa są dla dzieci sportową zabawą. Tak też było podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w której wzięło udział ponad 2000 dzieciaków.

Lekcje tenisa w twoim mieście!

Przez całe lato w dziesięciu miastach Polski zostaną zorganizowane imprezy, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy będą uczyć dzieci grać w tenisa. W sobotę 19 sierpnia akcja zawita do Torunia.
– Moje dwudziestoletnie doświadczenie trenerskie pokazuje, że w tenisa grać może każde dziecko. Dzięki grom i zabawom ruchowym, od których zaczynamy przygodę z dyscypliną, tenis daje świetne podstawy ogólnorozwojowe i dużo, dużo radości. To piękny sport wychowujący pięknych ludzi– mówi Sykstus Szajda, główny trener akcji Dzieciaki do Rakiet.
Lekcje będą całkowicie bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe.
– Akcja Dzieciaki do Rakiet setkom dzieci w Polsce daje szansę spróbowania gry w tenisa. Nie wiem czy dzięki niej uda się wychować przyszłych liderów rankingów ATP i WTA. Jeśli tak, to świetnie. Najbardziej jednak cieszę się, że poprzez tenis zaszczepiamy dzieciom chęć ruchu i pokazujemy, że sport to wspaniała forma spędzania czasu. Widzimy się w Toruniu! – powiedział Mariusz Fyrstenberg, który będzie gościem specjalnym wydarzenia.
Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji, zaczął grać w tenisa w wieku siedmiu lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach na świecie oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Na Rynku Nowego Miasta każde dziecko będzie mogło zarazić się od niego tenisową pasją.

Dzieciaki do Rakiet na szkolnym WF-ie

Organizatorzy akcji Dzieciaki do Rakiet dotrą również do szkół i zainspirują je do nauczania tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego.
– W całej Polsce 50 szkół wyposażymy w sprzęt tenisowy. Dodatkowo przeszkolimy nauczycieli wychowania fizycznego z tych placówek, aby mogli w ramach WF-u prowadzić lekcje o charakterze tenisowym. W samym Toruniu wybierzemy 5 szkół – powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas. – Do przekazania podstaw tenisa wystarczy szkolna infrastruktura w postaci boiska czy sali gimnastycznej. To wyjątkowa dyscyplina, uwielbiana przez dzieciaki. Dlatego, jako bank związany z tenisem od przeszło czterdziestu lat, chcemy wspierać jego rozwój w Polsce i zachęcać do wspólnej tenisowej zabawy – dodała Agnieszka Wilczyńska.
Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna – liczy się spontaniczność i dobra zabawa. Rekrutacja wystartuje we wrześniu, a już za rok w ramach akcji odbędzie się międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych triumfatorów ogólnopolskiej akcji Dzieciaki do Rakiet.
Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.
Akcję Dzieciaki do Rakiet realizują Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet
• 19 sierpnia 2017: Toruń – Rynek Nowomiejski
• 2 września 2017: Olsztyn – Plac przy Galerii Warmińskiej
• 9 września 2017: Lublin – Plac Zamkowy
Wszystkie wydarzenia odbywają się w godzinach: 10:00-19:00

NESCAFÉ® Dolce Gusto® partnerem akcji
Podczas zmagań dzieci na kortach, marka NESCAFÉ® Dolce Gusto® zadbała o chwilę przyjemności i relaksu dla dorosłych. NESCAFÉ® Dolce Gusto® to marka systemów kawowych sprzedawana w ponad 80 krajach na świecie. Oferuje najnowsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne, ekspresy charakteryzujące się unikalnym wyglądem, a także szerokim portfolio wysokiej jakości kaw i napojów.

BNP Paribas – We are tennis
Grupa BNP Paribas jest największym sponsorem tenisa na świecie już od ponad 43 lat. Związek BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki grupy.
W roku 1973 Francuska Federacja Tenisowa zamierzała zbudować loże dla honorowych gości turnieju wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zwróciła się do BNP o wsparcie finansowe tego projektu, w zamian oferując zamieszczenie logo BNP na banerach wokół kortów. Dziś możemy je oglądać na kortach zarówno wielkiego, jak i małego formatu. W sumie na całym świecie logo BNP Paribas pojawia się na ponad 40 kilometrach banerów wokół kortów – zarówno przy okazji turniejów wielkoszlemowych, jak i w szkółkach tenisowych czy rodzinnych klubach.

Ta długotrwała więź BNP Paribas z tenisem miała duże znaczenie dla budowania wizerunku Grupy BNP Paribas. Bank posługuje się hasłem „We are tennis” – Tenis to my. Wynika to z faktu, że grupa angażuje się w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej i to na wszystkich poziomach: rozgrywek profesjonalnych, rozgrywek amatorskich i juniorów oraz tenisistów niepełnosprawnych. Efektem działań promocyjnych jest również informacyjno-społecznościowy portal www.wearetennis.com.

Dodatkowe informacje:

Paweł Jeleniewski
Biuro prasowe akcji Dzieciaki do Rakiet
Havas Sports & Entertainment
pawel.jeleniewski@havas-se.com
tel. 662 279 195

Izabela Tworzydło
Rzecznik prasowy
Bank BGŻ BNP Paribas
izabela.tworzydlo@bgzbnpparibas.pl
tel. 607 449 849

Polski Związek Tenisowy

Oficjalny Napój Izotoniczny

Oficjalna Woda

Partnerzy i Sponsorzy

Partner Medyczny

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonianie e-ARES Sp. z o.o.