Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

REHASPORT CLINIC PARTNEREM MEDYCZNYM POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISOWEGO

Niezmiernie milo nam poinformować, że Rehasport Clinic został oficjalnym Partnerem Medycznym Polskiego Związku Tenisowego.

- Rehasport Clinic oferuje nam tak szeroki zakres współpracy, że możemy liczyć na pomoc w każdym segmencie. Od zapobiegania, przez diagnostykę aż po leczenie. Kontuzje sportowców to temat niezwykle skomplikowany. Bardzo nam zależało na tym, żeby polscy tenisiści trafili do najlepszych z najlepszych. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że Rehasport będzie odpowiednim partnerem - powiedział prezes PZT, Mirosław Skrzypczyński.

Zespół Rehasport Clinic składa się z ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, lekarzy rehabilitacji, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, ale również z trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, dietetyków i menadżerów sportowych. Klinika Rehasport jest miejscem najwyższych kompetencji medycznych z zakresu ortopedii, diagnostyki obrazowej i rehabilitacji. Swoje placówki ma w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku oraz Koninie. Specjaliści Rehasport Clinic opiekowali się m. in. członkami polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, Londynie, Rio de janeiro, Pjongczang. Klinika otrzymała też najważniejszy certyfikat medyczny Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej - FIFA Medical Centre of Excellence.

— Dziękujemy za zaufanie i zrozumienie pewnej istotnej kwestii dotyczącej teorii i udziału medycyny w wyczynowym sporcie, a szczególnie zaś w wyczynowym tenisie w XXI wieku. Współczesny sport oparty jest na zdobyczach nowoczesnej medycyny, która daje wiele możliwości wspierania zawodników. Dla nas bycie „partnerem medycznym" Polskiego Związku Tenisowego nie będzie jedynie leczeniem urazów i profilaktyką, ale też możliwością współtworzenia całego systemu przygotowania zawodników do sportowej rywalizacji, także w sferze psychicznej czy mentalnej - powiedział prof. UM dr hab. Przemysław Lubiatowski, wiceprezes zarządu Rehasport Clinic. - Jestem przekonany, że dzięki współpracy PZT oraz Rehasport Clinic uda się stworzyć odpowiednie programy, które ułatwią wejście do świata sportu, również tego zawodowego, młodszym adeptom tej pięknej dyscypliny. I dzięki zdobyczom nowoczesnej medycyny, doczekamy się w przyszłości wielu następców Agnieszki Radwańskiej czy Łukasza Kubota – dodał prof. Lubiatowski.

Na mocy umowy, wybrani polscy tenisiści będą mogli korzystać między innymi z badań biomechanicznych (BOF), oceny ortopedycznej, organizacji badań morfologicznych, oceny badań przez fizjologa i dietetyka, prelekcji z zakresu medyczno-rehabilitacyjnego w szkoleniach organizowanych przez PZT, a także leczenia urazów ortopedycznych.

Facebook

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Partner

Oficjalny Partner - oficjalna woda

Partner Generalny

Partner medialny

Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonianie e-ARES Sp. z o.o.