Znajdujesz się: HISTORIA > POLSKA W PUCHARZE FEDERACJI

REPREZENTACJA POLSKI W FED CUP - HISTORIA I NAJWIĘKSZE SUKCESY

Tenisistki polskie zadebiutowały w rozgrywkach FED CUP jeszcze w erze tenisa amatorskiego w 1966 roku. W latach 1981-1985 Polki nie brały udziału. Wznowiły swoje występy dopiero w 1986r. W Melbourne w 1988r będąc w Grupie Światowej Polki przegrały 1:2 z Włoszkami , ale były o krok od sprawienia niespodzianki i wyeliminowania wówczas dużo silniejszych Włoszek. Punkt dla Polski zdobyła Katarzyna Nowak, która pokonała L. Garrone. W deblu Polki miały dwie piłki meczowe, których jednak nie wykorzystały. W 1991 w Nottingham po wygranych wcześniej rundach eliminacyjnych Reprezentacja Polski ponownie wystąpiła w Grupie Światowej. W pierwszej rundzie Polki pokonały 2:1 Francję i sprawiły największą sensację turnieju. Francuski rozstawione były z numerem 6, a w ich składzie grały Nathalie Touziat i Mary Pierce. Bardzo ważny punkt zdobyła, grająca na pierwszej rakiecie Katarzyna Nowak. Polka pokonała Nathalie Touziat, 14 rakietę Świata i ćwierćfinalistkę Roland Garros. Z kolei debel Mróz-Teodorowicz wygrał z Pierce-Touziat i zdobył drugi punkt. Dzięki temu zwycięstwu w 1992 r. we Frankfurcie Polki bezpośrednio wystąpiły w Grupie Światowej. Drużyna: Nowak, Mróz, Teodorowicz pokonała najpierw Izrael 3/0, a potem Szwecję 2:1 i awansowała do ćwierćfinału FED CUP. W meczu ze Szwecją punkt dla Polski zdobyła Katarzyna Nowak pokonując C. Lindqvist, półfinalistkę Australian Open i Wimbledonu. Drugi punkt z kolei zdobyły Mróz i Teodorowicz wygrywając ze Strandlund i Lindstrom. W meczu o półfinał przegrały z 0:3 z Niemkami, późniejszymi triumfatorkami FED CUP. W drużynie Niemiec grała liderka rankingu WTA i 22-krotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych Steffi Graf oraz Anke Huber.
Ćwierćfinał FED CUP osiągnięty w 1992 roku to niewątpliwie największy sukces w historii reprezentacji. Drużyna w składzie Nowak, Mróz, Teodorowicz pod kierunkiem kapitana Henryka Hoffmana utrzymywała się w Grupie Światowej do 1995. W kolejnych latach już w zupełnie innych składach Polki walczyły w strefie spadkowej. Ponowny awans do najwyższej klasy rozgrywek FED CUP wywalczyły w 2014 roku. Przyczyniły się do tego przede wszystkim Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska i Alicja Rosolska. W 2015 w pierwszej rundzie Grupy Światowej Polki przegrały z Rosją 0:4, a w play-off
ze Szwajcarią 2:3 i spadły do niższej fazy. Wywalczony jednak po wielu latach awans do Grupy Światowej jest obok ćwierćfinału z 1992 r. największym sukcesem.
Najlepszymi liderkami w historii reprezentacji Polski są Katarzyna Nowak i Agnieszka Radwańska. Nowak reprezentowała Polskę w latach 1988 -1995. Radwańska z kolei w latach 2006-2015.
Największy sukces to ćwierćfinał FED CUP z 1992. Należy do drużyny: K. Nowak, M. Mróz i K. Teodorowicz oraz kapitana Henryka Hoffmana. Do tej drużyny należy też największa liczba występów pod rząd w Grupie Światowej. Najlepszą zawodniczką pod względem liczby rozegranych i wygranych meczów jest Agnieszka Radwańska. Najlepszą deblistką pod względem rozegranych meczów jest Alicja Rosolska.
1966
pokaż
ukryj
  
GRUPA ŚWIATOWA

I runda: Polska - NRD walkower dla Polski

II runda

Polska

0

Turyn, Press Sporting Club

12.05.1966
Clay – Red Clay, Outdoor

Czechosłowacja

3

 

Danuta Rylska

Vlasta Kodešova

2:6 1:6

Barbara Olszowska 1

Jitka Volavkova

1:6 1:6

Barbara Olszowska / Danuta Rylska 

Vlasta Kodešova / Jitka Volavkova

2:6 2:6




1 Po wyjściu za mąż - Kowalska



         
Kapitan: Tadeusz Piotrowski

1968
pokaż
ukryj
  
GRUPA ŚWIATOWA

I runda

Polska

2

Paryż, Roland Garros

21.05.1968
Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

0

 

Danuta Wieczorek 1

Dionissa Asteri

3:6 6:0 6:2

Barbara Olszowska 2

Carol-Ann Kalogeropulos

4:6 6:2 6:2




1 Po wyjściu za mąż - Szwaj



2 Po wyjściu za mąż - Kowalska



         


  
II runda

Polska

1

Paryż, Roland Garros

23.05.1968
Clay – Red Clay, Outdoor

Holandia

2

 

Barbara Olszowska 1

Marijke Jansen

1:6 1:6

Danuta Wieczorek 2

Astrid Suurbeck

4:6 6:4 6:4

Barbara Olszowska / Danuta Wieczorek

Astrid Suurbeck / Liddy Venneboer

6:8 5:7

1 Po wyjściu za mąż - Kowalska



2 Po wyjściu za mąż - Szwaj



         

Kapitan: Jadwiga Jędrzejowska


1974
pokaż
ukryj
  
GRUPA ŚWIATOWA

I runda

Polska

3

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Luksemburg

0

 

Barbara Kral 1

Josiane Graas

6:0 6:1

Elżbieta Ślesicka

Monique Krecke

6:0 6:3

Barbara Kral 1 / Elżbieta Ślesicka

Josiane Graas / Monique Krecke

6:1 6:1




1 Po wyjściu za mąż - Olsza



         


II runda


Polska

0

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Stany Zjednoczone

3

 

Barbara Kral 1

Julie Heldman

3:6 2:6

Elżbieta Ślesicka

Jeanne Evert

6:8 1:6

Barbara Kral 1 / Elżbieta Ślesicka

Julie Heldman / Sharon Walsh

6:4 1:6 3:6




1 Po wyjściu za mąż - Olsza



         


Turniej pocieszenia

Polska

3

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Szwajcaria

0

 

Barbara Kral 1

Marianne Kindler

6:2 6:1

Elżbieta Ślesicka

Susi Eichenberger

8:6 6:2

Małgorzata Rejdych 2/Elżbieta Ślesicka

Susi Eichenberger / Annina von Planta

6:3 6:2

1 Po wyjściu za mąż - Olsza



2 Po wyjściu za mąż - Żydek



         
               Polska

2

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

Szwecja

1

 

Barbara Kral 1

Christina Sandberg

6:1 6:1

Elżbieta Ślesicka

Margareta Forsgardh

5:7 6:3 6:3

Małgorzata Rejdych 2/Elżbieta Ślesicka

Helena Anliot / Mimi Wikstedt

4:6 4:6

1 Po wyjściu za mąż - Olsza



2 Po wyjściu za mąż - Żydek



         

Polska

0

Neapol, Napoli TC

05.1974
Clay – Red Clay, Outdoor

                  Japonia

                       2

 

Barbara Kral 1

Kazuko Sawamatsu

0:6 3:6

Elżbieta Ślesicka

Hideko Goto

6:2 6:4

Barbara Kral 1 / Elżbieta Ślesicka

Kayoko Fukuoka / Kazuko Sawamatsu

0:6 1:6




1 Po wyjściu za mąż - Olsza



         

Kapitan: Witold Trytko

1980
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

0

Berlin Zach. (GER), Rot-Weiss TC

maj 1980

Red Clay, Outdoor

Stany Zjednoczone

3

 

Iwona Kuczyńska

Kathy Jordan

0:6, 1:6

Marzenna Sieracka

Tracy Aiustin

1:6, 1:6

Dorota Dziekońska / Iwona Kuczyńska

Rosemary Casals / Kathy Jordan

3:6, 6:4, 3:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

3

Berlin Zach. (GER), Rot-Weiss TC

maj 1980

Red Clay, Outdoor

Tajwan

0

 

Marzenna Sieracka

Wen Hsiu-tsuan

6:4, 6:0

Dorota Dziekońska

Hsieh Li-chuan

6:3, 6:2

Dorota Dziekońska / Iwona Kuczyńska

Hsieh Li-chuan / Wen Hsiu-tsuan

6:3, 6:3

         

 

Polska

0

Berlin Zach. (GER), Rot-Weiss TC

maj 1980

Red Clay, Outdoor

Kanada

2

 

Dorota Dziekońska

Marjorie Blackwood

3:6, 1:6

Iwona Kuczyńska

Wendy Barlow

6:1, 4:6, 3:6

         

Kapitan: Aleksander Biliński


1986
pokaż
ukryj

 

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Praga (CSRS), ČLTK Štvanice

lipiec 1986

Red Clay, Outdoor

Meskyk

0

 

Ewa Żerdecka

Mónica Muñoz

6:0, 6:2

Monika Waniek

Claudia Hernández Salas

6:4, 2:6, 6:4

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Zarina Galván / Mónica Muñoz

6:2, 6:1

         

 I runda

Polska

0

Praga (CSRS), ČLTK Štvanice

lipiec 1986

Red Clay, Outdoor

Jugosławia

3

 

Ewa Żerdecka

Karmen Skulj

3:6, 5:7

Monika Waniek

Sabrina Goleš

3:6, 3:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Sabrina Goleš / Aila Winkler

4:6, 3:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

0

Praga (CSRS), ČLTK Štvanice

lipiec 1986

Red Clay, Outdoor

Węgry

3

 

Renata Skrzypczyńska 1

Réka Szikszay

4:6, 4:6

Monika Waniek

Csilla Cserépy

2:6, 3:6

Monika Waniek / Ewa Żerdecka

Csilla Cserépy / Réka Szikszay

4:6, 0:6

         

Kapitan: Barbara Olsza

1 Z domu Wojtkiewicz.

 

1987
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

2

Vancouver (CAN), Hollyburn Country Club

lipiec 1987

Hard, Outdoor

Filipiny

1

 

Ewa Żerdecka

Jennifer Saberon

7:6, 6:4

Renata Skrzypczyńska 1

Dian Castillejo

1:6, 7:5, 3:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Sarah Rafael / Jennifer Saberon

6:3, 6:4

         

 I runda

Polska

1

Vancouver (CAN), Hollyburn Country Club

lipiec 1987

Hard, Outdoor

Jugosławia

2

 

Ewa Żerdecka

Karmen Skulj

7:5, 6:2

Renata Skrzypczyńska 1

Sabrina Goleš

3:6, 1:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Sabrina Goleš / Renata Šašak

2:6, 4:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

1

Vancouver (CAN), Hollyburn Country Club

lipiec 1987

Hard, Outdoor

Irlandia

3

 

Ewa Żerdecka

Siobhán Nicholson

6:7, 3:6

Renata Skrzypczyńska 1

Jennifer Thornton

3:6, 1:6

Renata Skrzypczyńska 1 / Ewa Żerdecka

Rhona Howett / Lesley O’Halloran

4:6, 1:6

         

Kapitan (grająca): Elżbieta Ślesicka

1 Z domu Wojtkiewicz.


1988
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

1

Melbourne (AUS), Flinders Park

grudzień 1988

Hard, Outdoor

Włochy

2

 

Magdalena Mróz 1

Laura Lapi

1:6, 6:7(2)

Katarzyna Nowak

Laura Garrone

0:6, 6:4, 6:3

Katarzyna Nowak / Ewa Żerdecka

Cathy Caverzasio / Laura Garrone

6:2, 6:7(3), 2:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

0

Melbourne (AUS), Flinders Park

grudzień 1988

Hard, Outdoor

Izrael

3

 

Magdalena Mróz 1

Yael Segal

2:6, 2:6

Ewa Żerdecka

Ilana Berger

5:7, 3:6

Magdalena Mróz 1 / Ewa Żerdecka

Ilana Berger / Hagit Ohayon

2:6, 4:6

         

Kapitan: Elżbieta Ślesicka

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1989
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Tokio (JPN), Ariake Coliseum

październik 1989

Hard, Outdoor

Singapur

0

 

Magdalena Mróz 1

Valerie Tan

6:1, 6:0

Katarzyna Nowak

Lena Zainal

6:2, 6:4

Sylwia Czopek 2 / Magdalena Mróz 1

Nozelina Lukeman / Lena Zainal

6:3, 6:4

         

 I runda

Polska

0

Tokio (JPN), Ariake Coliseum

październik 1989

Hard, Outdoor

Dania

3

 

Magdalena Mróz 1

Karin Ptaszek

6:7(3), 3:6

Katarzyna Nowak

Tine Scheuer-Larsen

0:6, 2:6

Sylwia Czopek 2 / Magdalena Mróz 1

Henriette Kjær-Nielsen / Tine Scheuer-Larsen

6:7(6), 6:0

         

 Turniej pocieszenia

Polska

1

Tokio (JPN), Ariake Coliseum

październik 1989

Hard, Outdoor

Brazylia

2

 

Magdalena Mróz 1

Luciana Tella

5:7, 0:6

Katarzyna Nowak

Gisele Miró

2:6, 2:6

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Nowak

Gisele Miró / Luciana Tella

7:5, 6:4

         

Kapitan: Edward Lewandowski

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.

2 Często używała też imienia Karolina.


1990
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

2

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Urugwaj

1

 

Magdalena Mróz 1

Claudia Brause

6:2, 6:1

Katarzyna Nowak

Patricia Miller

6:2, 4:6, 0:2 krecz

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Claudia Brause / Patricia Miller

6:2, 6:4

         

 I runda

Polska

0

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Stany Zjednoczone

3

 

Magdalena Mróz 1

Jennifer Capriati

3:6, 1:6

Katarzyna Nowak

Zina Garrison-Jackson

0:6, 1:6

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Gigi Fernández / Zina Garrison-Jackson

0:6, 0:6

         

 Turniej pocieszenia

Polska

2

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Dominikana

1

 

Magdalena Mróz 1

Joëlle Schad

3:6, 6:7(4)

Katarzyna Nowak

Madeline Sánchez

6:2, 7:5

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Madeline Sánchez / Joëlle Schad

6:3, 6:4

         

 

Polska

0

Norcross (USA), Peachtree World of Tennis

lipiec 1990

Hard, Outdoor

Argentyna

3

 

Magdalena Mróz 1

Bettina Fulco

0:6, 2:6

Katarzyna Nowak

Florencia Labat

2:6, 7:5, 0:6

Magdalena Mróz 1 / Renata Skrzypczyńska 2

Bettina Fulco / Inés Gorrochategui

3:6, 2:6

         

Kapitan: Maria Dowbór-Lewandowska

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.

2 Z domu Wojtkiewicz.


1991
pokaż
ukryj
 GRUPA ŚWIATOWA

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

19 lipca 1991

Hard, Outdoor

Kenia

0

 

Magdalena Mróz 1

Louise Wekesa

6:0, 6:0

Katarzyna Nowak

Anita Aggarwal

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Kathryn Katibi / Louise Wekesa

6:0, 6:0 2

         

 Runda kwalifikacyjna

Polska

3

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

21 lipca 1991

Hard, Outdoor

Urugwaj

0

 

Magdalena Mróz 1

Laura Olave

7:6(3), 6:1

Katarzyna Nowak

Patricia Miller

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Claudia Brause / Patricia Miller

6:3, 6:2

       

 I runda

Polska

2

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

22 lipca 1991

Hard, Outdoor

Francja

1

 

Magdalena Mróz 1

Mary Pierce

4:6, 2:6

Katarzyna Nowak

Nathalie Tauziat

4:6, 6:4, 6:4

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Mary Pierce / Nathalie Tauziat

6:4, 6:4

       

 II runda

Polska

1

Nottingham (GBR), Nottingham Tennis Centre

24 lipca 1991

Hard, Outdoor

Indonezja

2

 

Magdalena Mróz 1

Sutanna Anggarkusuma

6:2, 6:1

Katarzyna Nowak

Yayuk Basuki

1:6, 1:6

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Suzanna Anggarkusuma / Yayuk Basuki

1:6, 1:6

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.

2 Jedyny w historii występów reprezentacji Polski w Pucharze Federacji mecz wygrany bez straty gema.

1992
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

3

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

13 lipca 1992

Red Clay, Outdoor

Izrael

0

 

Magdalena Mróz 1

Yael Segal

4:6, 6:0, 6:2

Katarzyna Nowak

Anna Smashnova

6:2, 6:7(7), 6:1

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Anna Smashnova / Limor Zaltz

6:3, 6:2

         

 II runda

Polska

2

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

15 lipca 1992

Red Clay, Outdoor

Szwecja

1

 

Magdalena Mróz 1

Cecilia Dahlman

2:6, 1:6

Katarzyna Nowak

Catarina Lindqvist

7:6(4), 6:7(4), 6:3

Magdalena Mróz / Katarzyna Teodorowicz

Maria Lindström / Maria Strandlund

6:3, 6:2

         

 Ćwierćfinał

Polska

0

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

16 lipca 1992

Red Clay, Outdoor

Niemcy

3

 

Magdalena Mróz 1

Anke Huber

0:6, 3:6

Katarzyna Nowak

Steffi Graf

0:6, 0:6

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Steffi Graf / Anke Huber

4:6, 5:7

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1993
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 Play-off

Polska

1

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

19 lipca 1993

Clay, Outdoor

Indonezja

2

 

Katarzyna Teodorowicz

Romana Tedjakusuma

3:6, 2:6

Katarzyna Nowak

Yayuk Basuki

6:3, 2:6, 6:3

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Yayuk Basuki / Romana Tedjakusuma

4:6, 1:6

         

 I runda

Polska

2

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

22 lipca 1993

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

1

 

Magdalena Mróz 1

Jo Durie

2:6, 7:5 krecz Durie

Katarzyna Nowak

Clare Wood

0:4 krecz Nowak

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Julie Samon / Clare Wood

4:6, 6:3, 6:2

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1994
pokaż
ukryj

GRUPA ŚWIATOWA

 I runda

Polska

1

Frankfurt n. Menem (GER), Waldstadion TC

19 lipca 1994

Red Clay, Outdoor

Austria

2

 

Magdalena Mróz 1

Petra Schwarz

3:6, 6:3, 4:6

Katarzyna Nowak

Judith Wiesner

3:6, 5:7

Magdalena Mróz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Petra Schwarz / Judith Wiesner

7:5, 2:6, 6:2

         

Kapitan: Henryk Hoffman

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1995
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

17 kwietnia 1995

Red Clay, Outdoor

Czechy

3

 

Magdalena Grzybowska

Helena Suková

5:7, 3:6

Katarzyna Nowak

Jana Novotná

4:6, 3:6

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Radka Bobková / Petra Langrová

3:6, 6:3, 2:6

         

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

18 kwietnia 1995

Red Clay, Outdoor

Słowenia

2

 

Aleksandra Olsza

Barbara Mulej

4:6, 6:1, 4:6

Magdalena Grzybowska

Tina Križan

5:7, 3:6

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Tjaša Jezernik / Karin Lusnić

1:6, 6:4, 6:1

         

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

19 kwietnia 1995

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

2

 

Aleksandra Olsza

Shirli-Ann Siddall

7:6(5), 7:5

Magdalena Grzybowska

Clare Wood

5:7, 1:6

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Jo Durie / Clare Wood

2:6, 5:7

         

Kapitan: Henryk Hoffman

Trener: Barbara Olsza


1996
pokaż
ukryj

GRUPA II – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

3

Ramat HaSharon (ISR), ???

26 marca 1996

Hard, Outdoor

Litwa

0

 

Magdalena Grzybowska

Rūta Deduraitė

6:1, 6:1

Aleksandra Olsza

Odeta Naujokaitė

6:3, 6:2

Magdalena Mróz 1 / Aleksandra Olsza

Rūta Deduraitė / Odeta Naujokaitė

6:0, 6:2

         

 

Polska

3

Ramat HaSharon (ISR), ???

27 marca 1996

Hard, Outdoor

Botswana

0

 

Magdalena Grzybowska

Mmaphala Letsatle

6:1, 6:0

Aleksandra Olsza

Lebogang Seitshiro

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Ewa Radzikowska

Kelesitse Makgale / Lebogang Seitshiro

6:0, 6:0

         

 

Polska

3

Ramat HaSharon (ISR), ???

28 marca 1996

Hard, Outdoor

Etiopia

0

 

Aleksandra Olsza

Mesenbete Shenkutee

6:0, 6:0

Magdalena Mróz 1

Senait Gebreail

6:1, 6:0

Magdalena Mróz 1 / Ewa Radzikowska

Ruth Tekle Andemariam
/ Mesenbete Shenkutee

6:0, 6:0

         

 

Polska

2

Ramat HaSharon (ISR), ???

30 marca 1996

Hard, Outdoor

Dania

1

 

Aleksandra Olsza

Karin Ptaszek

6:4, 6:1

Ewa Radzikowska

Sandra Olsen

7:6(2), 3:6, 6:4

Magdalena Mróz 1 / Aleksandra Olsza

Karin Ptaszek / Tine Scheuer-Larsen

6:3, 7:5

         

Kapitan: Barbara Olsza

1 Po wyjściu za mąż – Feistel.


1997
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Bari (ITA), Bari TC

22 kwietnia 1997

Red Clay, Outdoor

Węgry

3

 

Katarzyna Teodorowicz

Anna Maria Földényi

0:6, 1:6

Katarzyna Strączy

Katalin Marosi

7:5, 3:6, 4:6

Katarzyna Strączy / Katarzyna Teodorowicz

Katalin Marosi / Réka Vidáts

5:7, 2:6

         

 

Polska

0

Bari (ITA), Bari TC

23 kwietnia 1997

Red Clay, Outdoor

Białoruś

3

 

Monika Starosta

Olga Barabanszczikowa

1:6, 0:6

Katarzyna Strączy

Natasza Zwieriewa

6:4, 3:6, 1:6

Monika Starosta / Katarzyna Teodorowicz

Tatiana Ignatiewa / Tatiana Puczek

1:6, 1:6

         

 

Polska

3

Bari (ITA), Bari TC

24 kwietnia 1997

Red Clay, Outdoor

Finlandia

0

 

Katarzyna Teodorowicz

Hanna-Katri Aalto

3:6, 6:4, 7:5

Katarzyna Strączy

Nanne Dahlman

6:2, 6:3

Katarzyna Strączy / Katarzyna Teodorowicz

Linda Jansson / Kirsi Lampinen

1:6, 1:6

         

Kapitan: Wojciech Radomski


1998
pokaż
ukryj

 

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

14 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Madagaskar

0

 

Aleksandra Olsza

Natacha Randriantefy

6:2, 4:6, 6:1

Magdalena Grzybowska

Aina Rafolomanantsiatosika

6:0, 6:1

Aleksandra Olsza / Katarzyna Teodorowicz

Aina Rafolomanantsiatosika

 / Mirina Rajaoarisoa

5:7, 2:6

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

15 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

1

 

Aleksandra Olsza

Louise Latimer

7:6(5), 6:0

Magdalena Grzybowska

Karen Cross

6:1, 6:2

Aleksandra Olsza / Sylwia Rynarzewska

Julie Pullin / Lorna Woodroffe

6:7(7), 3:6

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

16 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Portugalia

1

 

Aleksandra Olsza

Cristina Correia

7:6(5), 6:0

Magdalena Grzybowska

Sofia Prazeres

6:1, 6:2

Magdalena Grzybowska / Aleksandra Olsza

Cristina Correia / Ana Catarina Nogueira

6:1, 6:2

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

17 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Grecja

1

 

Aleksandra Olsza

Eleni Daniilidu

4:6, 6:1, 6:4

Magdalena Grzybowska

Christina Papadáki

6:4, 6:1

Sylwia Rynarzewska / Katarzyna Teodorowicz

Eleni Daniilidu / Christina Papadáki

3:6, 1:6

         

 

Polska

2

Murcia (ESP), La Manga Club

18 kwietnia 1998

Red Clay, Outdoor

Rumunia

0

 

Aleksandra Olsza

Alice Pirsu

7:5, 6:1

Magdalena Grzybowska

Raluca Sandu

7:5, 6:1

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

 

GRUPA ŚWIATOWA II – Play-off

 

Polska

0

Bergheim (AUT), Salzburg-Bergheim TC

25–26 lipca 1998

Red Clay, Outdoor

Austria

5

 

Magdalena Grzybowska

Sylvia Plischke

2:6, 6:3, 0:6

Aleksandra Olsza

Barbara Schett

6:4, 0:6, 3:6

Magdalena Feistel 1

Barbara Schett

0:6, 2:6

Aleksandra Olsza

Sylvia Plischke

0:6, 1:6

Magdalena Feistel 1 / Katarzyna Teodorowicz

Sylvia Plischke / Barbara Schett

4:6, 0:6

         

Kapitan: Iwona Kuczyńska

1 Z domu Mróz.

 

1999
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

19 kwietnia 1999

Red Clay, Outdoor

Luksemburg

2

 

Anna Żarska 1

Fabienne Thill

4:6, 2:6

Aleksandra Olsza

Anne Kremer

3:6, 2:6

Katarzyna Teodorowicz / Anna Żarska 1

Anne Kremer / Claudine Schaul

6:4, 6:2

         

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

19 kwietnia 1999

Red Clay, Outdoor

Gruzja

0

 

Anna Żarska 1

Margalita Czachnaszwili

6:4, 6:3

Aleksandra Olsza

Nino Luarsabiszwili

3:6, 2:6

Katarzyna Teodorowicz / Anna Żarska 1

Margalita Czachnaszwili / Nino Luarsabiszwili

7:5, 6:2

         

 

Polska

1

Murcia (ESP), La Manga Club

21 kwietnia 1999

Red Clay, Outdoor

Słowenia

2

 

Anna Żarska 1

Tina Križan

6:4, 6:3

Aleksandra Olsza

Katarina Srebotnik

0:6, 1:6

Aleksandra Olsza / Katarzyna Teodorowicz

Tina Križan / Katarina Srebotnik

6:1, 6:2

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Bieleń.


2000
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

15 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Białoruś

3

 

Joanna Sakowicz 1

Nadieżda Ostrowskaja

1:6, 4:6

Katarzyna Strączy

Olga Barabanszczikowa

0:6, 3:6

Katarzyna Strączy / Katarzyna Teodorowicz

Olga Barabanszczikowa / Tatiana Puczek

6:1, 7:6(5)

         

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

16 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Słowenia

3

 

Monika Schneider

Tina Križan

5:7, 2:6

Katarzyna Strączy

Katarina Srebotnik

3:6, 2:6

Joanna Sakowicz 1 / Monika Schneider

Tina Križan / Katarina Srebotnik

3:6, 1:6

         

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

17 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Maroko

0

 

Joanna Sakowicz 1

Habiba Ifrakh

6:1, 6:1

Katarzyna Strączy

Meryem El Haddad

5:7, 6:3, 6:3

Joanna Sakowicz 1 / Katarzyna Teodorowicz

Habiba Ifrakh / Meryem Lahlou

6:1, 6:0

         

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

197 maja 2000

Red Clay, Outdoor

Rumunia

3

 

Joanna Sakowicz 1

Raluca Ciochină

2:6, 0:6

Katarzyna Strączy

Mihaela Moldovan

4:6, 4:6

Monika Schneider / Katarzyna Teodorowicz

Adriana Burz / Raluca Ciochină

4:6, 6:3, 6:4

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.


2001
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

24 maja 2001

Red Clay, Outdoor

Jugosławia

3

 

Katarzyna Strączy

Jelena Janković

2:6, 3:6

Anna Żarska 1

Dragana Zarić

2:6, 1:6

Joanna Sakowicz 2 / Anna Żarska 1

Katarina Mišić / Dragana Zarić

4:6, 6:2, 3:6

         

 

Polska

0

Murcia (ESP), La Manga Club

25 maja 2001

Red Clay, Outdoor

Holandia

3

 

Joanna Sakowicz 2

Kristie Boogert

4:6, 3:6

Anna Żarska 1

Miriam Oremans

1:6, 2:6

Joanna Sakowicz 2 / Anna Żarska 1

Amanda Hopmans / Seda Noorlander

2:6, 3:6

         

 

Polska

3

Murcia (ESP), La Manga Club

26 maja 2001

Red Clay, Outdoor

Macedonia

0

 

Joanna Sakowicz 2

Suzi Becvinovska

6:1, 6:2

Anna Żarska 1

Marina Lazarovska

6:1, 6:0

Joanna Sakowicz 2 / Katarzyna Strączy

Suzi Becvinovska / Seda Noorlander

2:6, 3:6

         

Kapitan (grająca): Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Bieleń.

2 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.


2002
pokaż
ukryj
 GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

1

Antalya (TUR), ???

24 kwietnia 2002

Red Clay, Outdoor

Jugosławia

2

 

Magdalena Grzybowska

Jelena Janković

1:6, 6:4, 0:6

Katarzyna Strączy

Dragana Zarić

6:1, 4:6, 3:6

Klaudia Jans 1 / Joanna Sakowicz 2

Daniela Berček / Katarina Mišić

2:6, 6:2, 6:1

         

 

Polska

0

Antalya (TUR), ???

25 kwietnia 2002

Red Clay, Outdoor

Luksemburg

3

 

Magdalena Grzybowska

Claudine Schaul

2:6, 6:7(1)

Joanna Sakowicz 2

Anne Kremer

7:6(4), 1:6, 3:6

Magdalena Grzybowska / Klaudia Jans 1

Anne Kremer / Claudine Schaul

6:3, 6:4

         

 

Polska

2

Antalya (TUR), ???

26 kwietnia 2002

Red Clay, Outdoor

Turcja

1

 

Joanna Sakowicz 2

Merve Asımgil

6:4, 6:0

Katarzyna Strączy

Ipek Şenoğlu

4:6, 0:6

Klaudia Jans 1 / Joanna Sakowicz 2

Duygu Akşit Oal / Ipek Şenoğlu

4:6, 7:5, 6:1

         

Kapitan: Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Jans-Ignacik.

2 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2003
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

2

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

21 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

Holandia

1

 

Marta Domachowska

Amanda Hopmans

6:3, 2:6, 3:6

Joanna Sakowicz 1

Kristie Boogert

6:4, 6:3

Marta Domachowska / Anna Żarska 2

Kristie Boogert / Miriam Oremans

6:3, 7:6(3)

         

 

Polska

1

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

22 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

2

 

Marta Domachowska

Jane O’Donoghue

6:4, 3:6, 6:0

Joanna Sakowicz 1

Anne Keothavong

3:6, 3:6

Marta Domachowska / Anna Żarska 2

Elena Baltacha / Jullie Pullin

4:6, 6:7(5)

         

 

Polska

2

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

23 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

Irlandia

1

 

Marta Domachowska

Yvonne Doyle

6:0, 6:1

Joanna Sakowicz 1

Kelly Liggan

2:6, 6:4, 6:3

Marta Domachowska / Anna Żarska 2

Claire Curran / Elsa O’Riain

2:6, 2:6

         

 

Polska

1

Estoril (POR), Estadio Nacional do Jamor

24 kwietnia 2003

Red Clay, Outdoor

Węgry

2

 

Marta Domachowska

Melinda Czink

6:4, 6:2

Joanna Sakowicz 1

Petra Mandula

3:6, 1:6

Marta Domachowska / Joanna Sakowicz 1

Zsófia Gubacsi / Petra Mandula

2:6, 2:6

         

Kapitan: Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2 Po wyjściu za mąż – Bieleń.


2004
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

2

Ateny (GRE), Athens LTC

20 kwietnia 2004

Red Clay, Outdoor

Grecja

1

 

Karolina Kosińska

Christina Zachariadou

7:5, 6:1

Joanna Sakowicz 1

Eleni Daniilidou

1:6, 4:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Eleni Daniilidou / Christina Zachariadou

4:6, 6:4, 6:4

         

 

Polska

1

Ateny (GRE), Athens LTC

21 kwietnia 2004

Red Clay, Outdoor

Estonia

2

 

Karolina Kosińska

Margit Rüütel

6:4, 4:6, 7:5

Joanna Sakowicz 1

Maret Ani

5:7, 1:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Maret Ani / Kaia Kanepi

6:7(4), 1:6

         

 

Polska

1

Ateny (GRE), Athens LTC

22 kwietnia 2004

Red Clay, Outdoor

Bułgaria

2

 

Karolina Kosińska

Cwetana Pironkowa

5:7, 4:6

Klaudia Jans 2

Sesil Karatanczewa

3:6, 0:6

Karolina Kosińska / Alicja Rosolska

Sesil Karatanczewa / Maria Penkowa

3:6, 7:6(1), 7:5

         

Kapitan: Katarzyna Teodorowicz

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2 Po wyjściu za mąż – Jans-Ignacik.


2005
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

0

Antalya (TUR), Club Ali Bey

20 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Grecja

3

 

Joanna Sakowicz 1

Margit Rüütel

1:6 krecz Polki

Karolina Kosińska

Maret Ani

1:6, 6:7(1)

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Anett Kaasik / Margit Rüütel

7:5, 4:6, 3:6

         

 

Polska

0

Antalya (TUR), Club Ali Bey

20 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Holandia

3

 

Joanna Sakowicz 1

Elise Tamaëla

4:6, 3:6

Karolina Kosińska

Michaëlla Krajicek

1:6, 1:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Michele Gerards / Brenda Schultz-McCarthy

2:6, 5:7

         

 

Polska

1

Antalya (TUR), Club Ali Bey

21 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Luksemburg

2

 

Joanna Sakowicz 1

Anne Kremer

3:6, 3:6

Karolina Kosińska

Claudine Schaul

4:6, 6:4, 4:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Anne Kremer / Mandy Minella

6:3, 3:6, 6:4

         

 

Polska

1

Antalya (TUR), Club Ali Bey

22 kwietnia 2005

Red Clay, Outdoor

Szwecja

2

 

Joanna Sakowicz 1

Johanna Larsson

3:6, 3:6

Karolina Kosińska

Sofia Arvidsson

6:4, 2:6, 1:6

Klaudia Jans 2 / Alicja Rosolska

Sofia Arvidsson / Hanna Nooni

0:6, 6:3, 6:0

         

Kapitan: Magdalena Grzybowska

1 Po wyjściu za mąż – Sakowicz-Kostecka.

2 Po wyjściu za mąż – Jans-Ignacik.


2006
pokaż
ukryj

GRUPA II – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

3

Antalya (TUR), Club Ali Bey

26 kwietnia 2006

Red Clay, Outdoor

Portugalia

0

 

Urszula Radwańska

Ana Catarina Nogueira

6:2, 6:1

Agnieszka Radwańska

Magali de Lattre

6:4, 6:1

Klaudia Jans 1 / Alicja Rosolska

Ana Catarina Nogueira / Neuza Silva

6:2, 6:2

         

 

Polska

3

Antalya (TUR), Club Ali Bey

27 kwietnia 2006

Red Clay, Outdoor

Grecja

0

 

Urszula Radwańska

Anna Gerasimou

7:6(5), 6:4

Agnieszka Radwańska

Anna Koumantou

6:2, 6:1

Klaudia Jans 1 / Alicja Rosolska

Anna Gerasimou / Anna Koumantou

6:3, 6:1

         

 

Polska

3

Antalya (TUR), Club Ali Bey

28 kwietnia 2006

Red Clay, Outdoor

Łotwa

0

 

Urszula Radwańska

Ieva Irbe

6:3, 6:1

Agnieszka Radwańska

Liene Linina

6:2, 6:1

Klaudia Jans 1 / Alicja Rosolska

Ieva Irbe / Liene Linina

6:0, 6:4

         

 

Polska

3

Antalya (TUR), Club Ali Bey

29 kwietnia 2006

Red Clay, Outdoor

Gruzja

0

 

Urszula Radwańska

Ia Dżikia

6:2, 2:6, 6:1

Agnieszka Radwańska

Margalita Czachnaszwili

6:3, 6:1

Klaudia Jans 1 / Alicja Rosolska

Margalita Czachnaszwili / Ia Dżikia

5:7, 6:1, 6:4

         

Kapitan: Robert Piotr Radwański

1 Po wyjściu za mąż – Jans-Ignacik.


2007
pokaż
ukryj

GRUPA I – Strefa Euro-Afrykańska

 

Polska

3

Płowdiw (BUL), TC Lokomotiw

18 kwietnia 2007

Red Clay, Outdoor

Luksemburg

0

 

Marta Domachowska

Mandy Minella

6:4, 7:6(6)

Agnieszka Radwańska

Anne Kremer

6:2, 6:3

Klaudia Jans 1 / Agnieszka Radwańska

Anne Kremer / Lynn Philippe

2:6, 6:1, 6:1

         

 

Polska

3

Płowdiw (BUL), TC Lokomotiw

19 kwietnia 2007

Red Clay, Outdoor

Bułgaria

0

 

Urszula Radwańska

Dia Ewtimowa

6:4, 7:6(6)

Agnieszka Radwańska

Cwetana Pironkowa

6:2, 6:3

Marta Domachowska / Klaudia Jans 1

Żaklin Alaui / Desisława Mładenowa

2:6, 6:1, 6:1

         

 

Polska

3

Płowdiw (BUL), TC Lokomotiw

20 kwietnia 2007

Red Clay, Outdoor

W. Brytania

0

 

Marta Domachowska

Elena Baltacha

6:1, 6:4

Agnieszka Radwańska

Naomi Cavaday

6:3, 6:2

Marta Domachowska / Agnieszka Radwańska

Elena Baltacha / Claire Curran