Znajdujesz się: HISTORIA > ROZGRYWKI DRUŻYNOWE > POLSKA W PUCHARZE DAVISA > 1980-1989
1980
pokaż
ukryj

Europa, Strefa B, runda kwalifikacyjna – ćwierćfinał

Polska

0

Helsinki, ???

8-10.02.1980

 

Finlandia

5

 

Tadeusz Nowicki

Leo Palin

3:6 3:6 5:7

Henryk Drzymalski

Matti Timonen

3:6 1:6 1:6

Henryk Drzymalski / Tadeusz Nowicki

Leo Palin / Matti Timonen

5:7 10:8 6:3 4:6 4:6

Tadeusz Nowicki

Matti Timonen

3:6 3:6 6:3 3:6

Andrzej Wiśniewski

Joakim Berner

1:6 1:6

         

Kapitan: ???

1981
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, ćwierćfinał

Polska

2

Monte Carlo

12-14.06.1981

Clay – Red Clay, Outdoor

Monako

3

 

Tadeusz Nowicki

Bernard Balleret

6:2 3:6 5:7 6:3 4:6

Czesław Dobrowolski

Louis Borfiga

7:5 1:6 6:2 1:6 0:6

Henryk Drzymalski / Tadeusz Nowicki

Bernard Balleret / Louis Borfiga

6:2 7:5 6:1

Tadeusz Nowicki

Louis Borfiga

6:8 6:2 6:0 6:4

Czesław Dobrowolski

Bernard Balleret

6:2 7:9 3:6 1:6

         

Kapitan (grający): Tadeusz Nowicki

1982
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, I runda

Polska

2

Casablanca, Al. Amal Stadium

7-9.05.1982

Clay – Red Clay, Outdoor

Maroko

3

 

Henryk Drzymalski

Omar Laimina

4:6 2:6 4:6

Witold Meres

Mohammed Dlimi

6:4 4:6 6:4 3:6 6:3

Henryk Drzymalski / Witold Meres

Omar Laimina / Houcine Saber

7:9 2:6 7:5 3:6

Henryk Drzymalski

Houcine Saber

6:3 1:6 7:5 6:4

Witold Meres

Omar Laimina

8:6 3:6 6:8 2:6

         

Kapitan: Henryk Hoffman

Zawodnik: Marek Królicki

1983
pokaż
ukryj

Europa, Strefa A, I runda

Polska

0

Warszawa, Legia

6-8.05.1983

Clay – Red Clay, Outdoor

Belgia

5

 

Waldemar Rogowski

Jan van Langendonck

6:8 8:6 1:6 4:6

Lech Bieńkowski

Bernard Boileau

0:6 2:6 2:6

Lech Bieńkowski / Henryk Drzymalski

Bernard Boileau / Jacques Grandjean

2:6 5:7 4:6

Waldemar Rogowski

Bernard Boileau

3:6 2:6

Lech Bieńkowski

Jan van Langendonck

7:5 6:8 2:6

         

Kapitan: Henryk Hoffman

Zawodnik: Wojciech Kowalski

1984
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, I runda

Polska

4

Warszawa, Legia

4-6.05.1984

Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

1

 

Wojciech Fibak

Anastasios Bavelas

6:1 6:3 6:4

Waldemar Rogowski

George Kalovelonis

2:6 3:6 4:6

Wojciech Fibak / Wojciech Kowalski

Konstantinos Effraimoglou / George Kalovelonis

9:7 6:1 6:2

Wojciech Fibak

George Kalovelonis

6:2 6:2 4:6 3:6 6:2

Waldemar Rogowski

Anastasios Bavelas

6:2 6:4

         

Kapitan: Henryk Hofman      Trener: Witold Meres

Zawodnik: Lech Bieńkowski

 

Europa, Strefa A, ćwierćfinał

Polska

0

Jerozolima, ???

15-17.06.1984

Hard, Outdoor

Izrael

5

 

Wojciech Fibak

Shlomo Glickstein

4:6 2:6 2:6

Waldemar Rogowski

Shahar Perkiss

1:6 2:6 2:6

Wojciech Fibak / Wojciech Kowalski

Shlomo Glickstein / Shahar Perkiss

3:6 2:6 7:9

Waldemar Rogowski

Amos Mansdorf

5:7 2:6

Wojciech Kowalski

Shahar Perkiss

2:6 1:6

         

Kapitan: Henryk Hofman     Trener: Witold Meres

Zawodnik: Lech Bieńkowski

 

1985
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa B, I runda

Polska

2

Warszawa, Legia

10-12.05.1985

Clay – Red Clay, Outdoor

Zimbabwe

3

 

Wojciech Kowalski

Philip Tuckniss

6:1 6:2 6:4

Waldemar Rogowski

Haroon Ismail

1:6 6:3 6:3 6:3

Lech Bieńkowski / Wojciech Kowalski

Haroon Ismail / Philip Tuckniss

6:8 2:6 3:6

Waldemar Rogowski

Philip Tuckniss

1:6 6:4 6:4 1:6 3:6

Wojciech Kowalski

Haroon Ismail

8:6 6:3 3:6 4:6 2:6

         

Kapitan: Witold Meres

1986
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, I runda

Polska

3

Warszawa, Legia

23-25.05.1986

Clay – Red Clay, Outdoor

Finlandia

2

 

Waldemar Rogowski

Olli Rahnasto

5:7 6:2 6:2 4:6 6:8

Lech Bieńkowski

Veli Paloheimo

6:4 6:4 6:2

Lech Bieńkowski / Wojciech Jamroz

Leo Palin / Olli Rahnasto

2:6 6:4 6:4 6:3

Wojciech Jamroz

Olli Rahnasto

6:3 4:6 5:7 2:6

Waldemar Rogowski

Leo Palin

6:2 4:6 6:2 6:1

         

Kapitan: Witold Meres

Zawodnik: Wojciech Kowalski

 

Europa, Strefa A, ćwierćfinał

Polska

1

Warszawa, Legia

13-15.06.1986

Clay – Red Clay, Outdoor

Rumunia

4

 

Waldemar Rogowski

Florin Segarceanu

5:7 0:6 4:6

Lech Bieńkowski

Andrei Dirzu

6:4 6:1 7:5

Lech Bieńkowski / Wojciech Jamroz

Andrei Dirzu / Florin Segarceanu

2:6 3:6 3:6

Waldemar Rogowski

Andrei Dirzu

3:6 2:6 4:6

Lech Bieńkowski

Florin Segarceanu

3:6 6:1 3:6

         

Kapitan: Witold Meres

1987
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa B, I runda

Polska

3

Harare, City Sports Centre

8-10.05.1987

Hard, Indoor

Zimbabwe

2

 

Lech Bieńkowski

Mark Gurr

6:0 6:4 1:6 6:1

Wojciech Kowalski

Byron Black

6:4 7:5 4:6 2:6 1:6

Lech Bieńkowski / Wojciech Kowalski

Byron Black / Mark Gurr

8:6 1:6 9:7 8:6

Lech Bieńkowski

Byron Black

1:6 4:6 2:6

Wojciech Kowalski

Mark Gurr

3:6 6:3 6:3 6:3

         

Kapitan: Witold Meres

Zawodnik: Tomasz Maliszewski

 

Europa, Strefa B, ćwierćfinał

Polska

1

Braszów, ???

12-14.06.1987

Clay – Red Clay, Outdoor

Rumunia

4

 

Wojciech Kowalski

Adrian Marcu

1:6 2:6 2:6

Lech Bieńkowski

Florin Segarceanu

3:6 1:6 3:6

Lech Bieńkowski / Wojciech Kowalski

Andrei Dirzu / Florin Segarceanu

3:6 5:7 2:6

Wojciech Kowalski

Mihai Vanta

6:8 6:3 7:5

Lech Bieńkowski

Adrian Marcu

3:6 2:6

         

Kapitan: Witold Meres

1988
pokaż
ukryj
 Grupa II, Strefa Europejska, ćwierćfinał

Polska

5

Warszawa

6-8.05.1988

Clay – Red Clay, Outdoor

Luksemburg

0

 

Wojciech Kowalski

Johny Goudenbour

3:6 4:6 6:3 6:3 6:0

Lech Sidor

Mike van Kauvenbergh

6:4 3:6 1:6 6:3 6:0

Wojciech Kowalski / Tomasz Maliszewski

Johny Goudenbour / Serge Brueck

6:4 8:10 7:5 6:2

Wojciech Kowalski

Mike van Kauvenbergh

6:2 6:2

Lech Sidor

Johny Goudenbour

0:6 6:4 6:3

         

Kapitan: Marek Augsburg

 

Grupa II, Strefa Europejska, półfinał

Polska

1

Ateny

10-12.06.1988

Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

3

 

Lech Sidor

George Kalovelonis

2:6 8:6 6:4 2:6 2:6

Wojciech Kowalski

Anastasios Bavelas

4:6 6:3 3:6 6:3 4:6

Wojciech Kowalski / Lech Sidor

Konstantinos Effremoglou / George Kalovelonis

9:7 13:11 15:13

Wojciech Kowalski

George Kalovelonis

5:7 11:9 6:3 4:6 0:6

Lech Sidor

Anastasios Bavelas

9:10

         

Kapitan: Marek Augsburg

Tomasz Maliszewski, Tomasz Iwański

 

1989
pokaż
ukryj
 Grupa II, Strefa Europejska, ćwierćfinał

Polska

2

Warszawa, Legia

5-7.05.1989

Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

3

 

Tomasz Iwański

George Kalovelonis

5:7 4:6 6:7

Wojciech Kowalski

Ioannis Kabakoglou

6:4 6:2 7:5

Wojciech Kowalski / Lech Sidor

George Kalovelonis / Ioannis Rigas

4:6 6:3 5:7 5:7

Wojciech Kowalski

George Kalovelonis

3:6 4:6 2:6

Tomasz Iwański

Ioannis Kabakoglou

6:2 6:1

         

Kapitan: Henryk Dondajewski

Zawodnik: Ryszard Major

Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Sponsor Generalny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Partner PZT

Oficjalny partner turystyczny

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.