Znajdujesz się: HISTORIA > ROZGRYWKI DRUŻYNOWE > POLSKA W PUCHARZE DAVISA > 1990-1999
1990
pokaż
ukryj

Grupa II, Strefa Europejska, ćwierćfinał

Polska

4

Luksemburg, Bonnevoie TC Hall

4-6.05.1990

Hard, Indoor

Luksemburg

1

 

Tomasz Iwański

Jacques Radoux

6:7 6:3 7:6 4:6 6:3

Wojciech Kowalski

Johny Goudenbour

6:3 6:4 6:2

Wojciech Kowalski / Lech Sidor

Johny Goudenbour / Jacques Radoux

4:6 6:7 1:6

Wojciech Kowalski

Jacques Radoux

6:1 6:4 6:3

Tomasz Iwański

Johny Goudenbour

7:5 6:4

         

Kapitan: Michał Stachurski

 

 

Grupa II, Strefa Europejska, półfinał

Polska

4

Warszawa, Legia

15-17.06.1990

Clay – Red Clay, Outdoor

Bułgaria

1

 

Tomasz Iwański

Milen Welew

6:3 6:2 6:3

Wojciech Kowalski

Iwan Keskinow

6:3 6:4 1:6 7:6

Tomasz Iwański / Wojciech Kowalski

Stefan Cwetkow / Milen Welew

3:6 6:4 6:1 6:2

Tomasz Iwański

Iwan Keskinow

6:7 2:6

Wojciech Kowalski

Milen Welew

7:6 7:5

         

Kapitan: Wojciech Fibak (grający)

Lech Sidor

 

Grupa II, Strefa Europejska, finał

Polska

4

Warszawa, Legia

20-22.07.1990

Clay – Red Clay, Outdoor

Norwegia

1

 

Wojciech Kowalski

Bent-Ove Pedersen

6:7 6:0 6:4 6:4

Tomasz Iwański

Christian Ruud

6:2 6:4 6:3

Wojciech Fibak / Wojciech Kowalski

Bent-Ove Pedersen / Anders Rolfsen

3:6 6:3 6:7 6:2 4:6

Wojciech Kowalski

Christian Ruud

6:3 6:0 6:0

Tomasz Iwański

Bent-Ove Pedersen

1:6 7:6 8:6

         

Kapitan: Wojciech Fibak (grający)

Lech Sidor


1991
pokaż
ukryj

Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, ćwierćfinał

Polska

5

Poznań, hala Arena

1-3.02.1991

Carpet – Bolltex, Indoor

Rumunia

0

 

Wojciech Kowalski

Adrian Marcu

3:6 6:3 6:7 7:6 7:5

Dariusz Nowicki

Dinu-Mihai Pescariu

6:3 6:3 5:7 7:6

Tomasz Iwański / Wojciech Kowalski

Gheorghe Cosac / Florin Segarceanu

6:2 7:6 7:6

Tomasz Iwański

Dinu-Mihai Pescariu

7:6 1:6 6:2

Dariusz Nowicki

Adrian Marcu

6:7 6:4 11:9

         

Kapitan: Wojciech Fibak

 

 

Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, półfinał

Polska

1

Warszawa, Legia

3-5.05.1991

Clay – Red Clay, Outdoor

Wielka Brytania

4

 

Wojciech Kowalski

Danny Sapsford

6:7 2:6 7:6 1:6

Tomasz Iwański

Jeremy Bates

4:6 0:6 4:6

Tomasz Iwański / Wojciech Kowalski

Jeremy Bates / Nick Brown

2:6 5:7 6:3 7:6 4:6

Wojciech Kowalski

Jeremy Bates

6:2 3:6 6:3

Bartłomiej Dąbrowski

Chris Wilkinson

6:7 3:6

         

Kapitan: Wojciech Fibak

Trener: Michał Stachurski


1992
pokaż
ukryj
 Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, ćwierćfinał

Polska

2

Budapeszt, Vasas SC

31.01-2.02.1992

Carpet – Bolltex, Indoor

Węgry

3

 

Bartłomiej Dąbrowski

Laszlo Markovits

7:6 6:7 6:7 6:0 14:12

Tomasz Lichoń

Sandor Noszaly

5:7 1:6 6:4 4:6

Wojciech Fibak / Tomasz Iwański

Andras Lanyi / Laszlo Markovics

6:3 5:7 2:6 2:6

Bartłomiej Dąbrowski

Sandor Noszaly

7:6 4:6 4:6 4:6

Tomasz Iwański

Andras Lanyi

5:7 7:6 13:11

         

Kapitan (grający): Wojciech Fibak

Trener:

 

Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

1

Oslo, National Tennis Centre

1-3.05.1992

Carpet – Supreme, Indoor

Norwegia

4

 

Dariusz Nowicki

Anders Haseth

7:5 6:7 6:7 3:6

Bartłomiej Dąbrowski

Bent-Ove Pedersen

2:6 6:7 6:2 2:6

Bartłomiej Dąbrowski / Dariusz Nowicki

Bent-Ove Pedersen / Anders Rolfsen

7:5 6:2 6:4

Bartłomiej Dąbrowski

Anders Haseth

6:4 2:6 2:6 4:6

Robert Śliwiński

Bent-Ove Pedersen

2:6 4:6

         

Kapitan: Adam Królak

1993
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

2

Sofia, Lewski Spartak TC

30.04-2.05.1993

Clay – Red Clay, Outdoor

Bułgaria

3

 

Dariusz Nowicki

Milen Welew

5:7 4:6 6:7

Bartłomiej Dąbrowski

Iwan Keskinow

6:3 6:7 7:5 7:5

Tomasz Iwański / Dariusz Nowicki

Krasimir Łazarow / Milen Welew

4:6 7:5 7:5 6:2

Bartłomiej Dąbrowski

Milen Welew

2:6 7:5 4:6 1:6

Dariusz Nowicki

Iwan Keskinow

6:4 7:6 2:6 3:6 5:7

         

Kapitan: Adam Królak           Maciej Gumowski

Lech Sidor

 

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

3

Abidżan, Hotel Ivoire

16-18.07.1993

Hard – TruFlex Acrylic, Outdoor

Wybrzeże Kości Słoniowej

1

 

Wojciech Kowalski

Jean-Christophe Nabi

1:6 7:5 7:5 6:3

Bartłomiej Dąbrowski

Claude N’Goran

2:6 5:7 6:4 6:3 3:6

Tomasz Iwański / Wojciech Kowalski

Ilou Lonfo / Claude N’Goran

6:4 7:6 6:7 6:1

Wojciech Kowalski

Claude N’Goran

6:2 6:7 3:6 6:2 7:5

 

 

 

         

Kapitan: Adam Królak          

1994
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

4

Sopot, hala SKT

29.04-1.05.1994

Carpet – Supreme, Indoor

Bułgaria

1

 

Bartłomiej Dąbrowski

Milko Petkow

6:1 6:3 6:2

Maciej Kost

Mark Markow

6:1 6:3 6:3

Maciej Kost / Tomasz Iwański

Krasimir Łazarow / Radosław Radew

6:3 6:4 6:7 3:6 3:6

Bartłomiej Dąbrowski

Mark Markow

6:1 6:1 6:2

Maciej Kost

Milko Petkow

6:3 6:4

         

Kapitan: Adam Królak           trener:

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, ćwierćfinał

Polska

0

Warszawa, Legia

15-17.07.1994

Clay – Red Clay, Outdoor

Maroko

5

 

Maciej Kost

Younes El Aynaoui

6:2 4:6 4:6 2:6

Bartłomiej Dąbrowski

Karim Alami

5:7 3:6 2:6

Bartłomiej Dąbrowski / Paweł Ostrowski

Karim Alami / Hicham Arazi

6:4 4:6 6:7 2:6

Bartłomiej Dąbrowski

Hicham Arazi

3:6 6:7

Maciej Kost

Karim Alami

1:6 2:6

         

Kapitan: Adam Królak           trener: Maciej Gumowski

Adam Skrzypczak

1995
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

2

Lagos, National Stadium

28-30.04.1995

Hard, Outdoor

Nigeria

3

 

Tomasz Lichoń

Suleiman Ladipo

2:6 2:6 3:6

Bartłomiej Dąbrowski

Emmanuel Udozorh

6:0 6:4 6:4

Bartłomiej Dąbrowski / Marcin Rozpędski

Suleiman Ladipo / Emmanuel Udozorh

6:3 5:7 5:7 2:6

Bartłomiej Dąbrowski

Suleiman Ladipo

1:6 3:6 1:6

Tomasz Lichoń

Ganiyu Adenekan

6:1 6:3

         

Kapitan: Maciej Gumowski

 

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, playoff

Polska

4

Wilno, Żalgiris Stadium

14-16.07.1995

Clay – Red Clay, Outdoor

Litwa

1

 

Bartłomiej Dąbrowski

Denis Ivancovas

6:1 6:0 6:0

Tomasz Lichoń

Rolandas Muraska

6:2 5:7 2:6 4:6

Bartłomiej Dąbrowski / Tomasz Lichoń

Denis Ivancovas / Rolandas Muraska

6:2 6:2 6:2

Bartłomiej Dąbrowski

Rolandas Muraska

7:5 6:3 6:4

Tomasz Lichoń

Denis Ivancovas

6:1 6:2

         

Kapitan: Maciej Gumowski

1996
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

4

Warszawa, Warszawianka

3-5.05.1996

Clay – Red Clay, Outdoor

Nigeria

1

 

Bartłomiej Dąbrowski

Ganiyu Adenekan

6:1 6:1 6:3

Adam Skrzypczak

Suleiman Ladipo

3:6 4:6 3:6

Bartłomiej Dąbrowski / Michał Chmela

Suleiman Ladipo / Godwin Omuta

6:4 7:6 6:2

Bartłomiej Dąbrowski

Suleiman Ladipo

6:1 2:6 7:6 6:1

Adam Skrzypczak

Ganiyu Adenekan

6:0 6:4

         

Kapitan: Maciej Gumowski

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, ćwierćfinał

Polska

4

Poznań, Olimpia

12-14.07.1996

Clay – Red Clay, Outdoor

Białoruś

1

 

Bartłomiej Dąbrowski

Aliaksandr Szwec

7:5 6:2 6:4

Adam Skrzypczak

Maks Mirny

6:3 6:2 6:3

Michał Chmela / Bartłomiej Dąbrowski

Maks Mirny / Władimir Wołczkow

4:6 6:4 3:6 2:6

Bartłomiej Dąbrowski

Maks Mirny

6:4 7:5 6:1

Adam Skrzypczak

Władimir Wołczkow

7:6 6:3

         

Kapitan: Maciej Gumowski

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, półfinał

Polska

1

Trnawa, Zimný Štadión

20-22.09.1996

Carpet – Supreme, Indoor

Słowacja

4

 

Bartłomiej Dąbrowski

Ján Krošlák

6:7 3:6 3:6

Adam Skrzypczak

Karol Kučera

1:6 1:6 1:6

Michał Chmela / Michał Gawłowski

Ján Krošlák / Karol Kučera

1:6 4:6 7:6 0:6

Bartłomiej Dąbrowski

Karol Kučera

7:6 3:6 4:6

Michał Gawłowski

Dominik Hrbaty

6:7 6:3 7:5

         

Kapitan: Maciej Gumowski

1997
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

5

Poznań, Olimpia

2-4.05.1997

Clay – Red Clay, Outdoor

Ghana

0

 

Bartłomiej Dabrowski

Daniel Omaboe

6:0 6:2 6:2

Filip Anioła

Franklyn Ofori

6:1 6:3 6:0

Bartłomiej Dąbrowski / Bernard Kaczorowski

Nortey Dowuona / Franklyn Ofori

6:1 6:2 7:6

Krystian Pfeiffer

Nortey Dowuona

6:1 6:1

Filip Anioła

Alexander Ofori

6:1 6:0

         

Kapitan: Bronisław Lewandowski

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, ćwierćfinał

Polska

4

Bytom, Górnik

11-13.07.1997

Clay – Red Clay, Outdoor

Wybrzeże Kości Słoniowej

1

 

Michał Chmela

Claude N’Goran

4:6 7:5 2:6 7:6 4:6

Bartłomiej Dabrowski

Jean-Christophe Nabi

7:6 6:1 6:4

Bartłomiej Dabrowski / Michał Gawłowski

Ilou Lonfo / Claude N’Goran

6:4 7:6 3:6 6:2

Bartłomiej Dabrowski

Claude N’Goran

6:4 6:1 6:0

Michał Chmela

Nouhoun Sangare

6:1 6:2

         

Kapitan: Bronisław Lewandowski

Michał Piękoś

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, półfinał

Polska

2

Helsinki, Tali Centre

19-21.09.1997

Hard – GreenSet Cushion Flex, Indoor

Finlandia

3

 

Bartłomiej Dabrowski

Ville Liukko

4:6 7:5 7:5 6:1

Michał Chmela

Tuomas Ketola

3:6 6:2 2:6 6:4 6:4

Michał Chmela / Bartłomiej Dabrowski

Tuomas Ketola / Ville Liukko

6:7 7:6 0:6 6:4 3:6

Bartłomiej Dabrowski

Tuomas Ketola

6:7 1:6 6:7

Michał Chmela

Ville Liukko

6:3 6:3 4:6 3:6 4:6

         

Kapitan: Bronisław Lewandowski

Beniamin Budziak

Michał Piękoś

1998
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

2

Dakar, Sporting Club

1-3.05.1998

Hard – Rebound Ace, Outdoor

Senegal

3

 

Jurek Stasiak

Thierno Ly

6:3 6:4 6:2

Bartłomiej Dąbrowski

Yahiya Doumbia

1:6 6:3 6:4 6:7 3:6

Bartłomiej Dąbrowski / Jurek Stasiak

Yahiya Doumbia / Thierno Ly

4:6 7:6 7:6 4:6 4:6

Jurek Stasiak

Yahiya Doumbia

2:6 4:6 6:3 6:2 2:6

Bartłomiej Dąbrowski

Daouda Ndiaye

6:2 6:2

         

Kapitan: Maciej Gumowski

Filip Anioła

Piotr Szczepanik

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

4

Bydgoszcz, Polonia

17-19.07.1998

Clay – Red Clay, Outdoor

Egipt

1

 

Bartłomiej Dabrowski

Tamer El Sawy

6:2 6:3 6:3

Michał Chmela

Amr Ghoneim

6:1 6:1 6:4

Michał Chmela / Bartłomiej Dabrowski

Tamer El Sawy / Hisham Hemeda

6:0 7:6(5) 6:3

Jurek Stasiak

Karim Maamoun

5:7 6:2 6:3

Piotr Szczepanik

Amr Ghoneim

4:6 4:6

         

Kapitan: Maciej Gumowski

Trener: Lech Bieńkowski

1999
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

3

Jurmala, Lielupe TC

30.04-2.05.1999

Carpet, Indoor

Łotwa

2

 

Bartłomiej Dąbrowski

Alvis Tabors

6:4 6:2 6:2

Michał Gawłowski

Andris Filimonovs

6:7 7:6 5:7 6:3 3:6

Bartłomiej Dąbrowski / Michał Gawłowski

Andris Filimonovs / Ivo Lagzdins

6:3 6:4 6:4

Piotr Szczepanik

Andris Filimonovs

3:6 0:6 6:4 5:7

Michał Gawłowski

Ivo Lagzdins

6:2 7:6 3:6 6:3

         

Kapitan: Maciej Gumowski

Trener: Lech Bieńkowski

Aleksander Mierzwiński

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, ćwierćfinał

Polska

3

Abidżan, Hotel Ivoire

16-18.07.1999

Hard – Truflex Acrylic, Outdoor

Wybrzeże Kości Słoniowej

1

 

Michał Chmela

Ilou Lonfo

6:2 4:6 5:7 4:6

Michał Gawłowski

Valentin Sanon

6:3 6:0 3:6 3:6 6:2

Michał Chmela / Michał Gawłowski

Ilou Lonfo / Valentin Sanon

6:7 7:6 6:3 7:6

Michał Chmela

Valentin Sanon

6:4 6:4 6:7 1:6 6:4

Michał Gawłowski

Ilou Lonfo

nie rozgrywano

         

Kapitan: Maciej Gumowski

Trener: Lech Bieńkowski

Adam Skrzypczak

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, półfinał

Polska

0

Casablanca, Olimpic Club

24-26.09.1999

Clay – Red Clay, Outdoor

Maroko

5

 

Michał Gawłowski

Hicham Arazi

2:6 1:6 7:6 3:6

Michał Chmela

Karim Alami

3:6 3:6 3:6

Michał Chmela / Michał Gawłowski

Karim Alami / Hicham Arazi

3:6 6:7 1:6

Piotr Szczepanik

Hicham Arazi

2:6 2:6

Mariusz Zieliński

Mounir El Aarej

5:7 5:7

         

Kapitan: Lech Bieńkowski

Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Sponsor Generalny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Partner PZT

Oficjalny partner turystyczny

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.