Znajdujesz się: SPORT > TENIS MŁODZIEŻOWY > KOMUNIKATY U18 - U23 KOBIETY
PZT Tenis Team - Turnieje ITF Juniors - Plovdiv ITF J300, Haskovo ITF J200/Bułgaria , 05 – 20.04.2024
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 05. – 20 kwietnia 2024 w Bułgarii odbędzie się akcja szkoleniowa + turnieje ITF J300 i ITF J200 na które zostały powołane:

1. Kulbiej Nadia potwierdzona
2. Straszewska Barbara potwierdzona
3. Paszun Amelia potwierdzona

Na tej akcji/turnieje ITF trenerem będzie:
- Paweł Bojarski - Trener Główny KN PZT dziewcząt U18

Zbiórka: 05.IV.2024 – godz. 08;45 Lotnisko Chopina
Wylot: 05.IV.2024 – godz. 10:50 z lotnisko Chopina
Przylot: do ustalenia po ostatnim meczu zawodniczek

Każda zawodniczka powinna zaopatrzyć się w:
mały wałek do rolowania + mini bandy

Główny Cel to:
- kontynuacja poprawy rankingów ITF U18 Girls
PZT Tenis Team - Turnieje ITF Juniors - Valencia ITF J200, Benicarlo ITF J200, Villena ITF J300/Hiszpania, 02–24.03.2024
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki na wyjazd na turnieje - Valencia ITF J200, Benicarlo ITF J200, Villena ITF J300/Hiszpania, 02-24.03.2004

1. Podhajecka Dominika potwierdzona
2. Kulbiej Nadia potwierdzona
3. Straszewska Barbara potwierdzona
4. Paszun Amelia potwierdzona
5. Baniak Magdalena potwierdzona

Na tej akcji/turnieje ITF będą trenerzy:
- Paweł Bojarski Trener Główny KN PZT dziewcząt U18
- Bolesław Szmyd Trener Główny KN PZT od przygotowania motorycznego
- Marcin Juściński Trener

Zbiórka: 01.III.2024 – godz 19;00 Hotel Sound Garden, ul. Żwirki i Wigury 18, W-wa
Wylot: 02.III.2024 – godz. 05:45 z lotnisko Chopina
Przylot: do ustalenia

Każda zawodniczka powinna zaopatrzyć się w:
mały wałek do rolowania + mini bandy

Główny Cel to:
- poprawa rankingu ITF U18 przed sezonem letnim
Programu „Tenisowa Zima 2023” dotyczący zawodników kadry narodowej kobiet i mężczyzn – zawodnicy TEAM A i B
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o ponownym uruchomieniu Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników kadry narodowej kobiet i mężczyzn – zawodnicy TEAM A i B. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:

GRUPA A
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 120 h x 100,00 PLN = 12.000,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 8.000,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2023 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 6 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi.
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 22.592,00 PLN i dotyczy zawodników:
1. Linette Magda – AZS Poznań
2. Fręch Magdalena – KS Górnik Bytom
3. Kubka Martyna – CKT Grodzisk Mazowiecki
4. Chwalińska Maja – BKT Advantage Bielsko-Biała
5. Falkowska Weronika – KS Górnik Bytom
6. Kawa Katarzyna – BKT Advantage Bielsko-Biała
7. Feistel Gina – WKS Grunwald Poznań
8. Hurkacz Hobert – Redeco Wrocław
9. Żuk Kacper – CKT Grodzisk Mazowiecki
10. Michalski Daniel – WKT Mera Warszawa
11. Kaśnikowski Maksymilian – CKT Grodzisk Mazowiecki
12. Pieczkowski Olaf – KT Jakubowo Olsztyn
13. Pawelski Martyn – KS Górnik Bytom
14. Zieliński Jan – CKT Grodzisk Mazowiecki
15. Kielan Szymon – KS Górnik Bytom
16. Matuszewski Piotr – KS Calisia Tenis Pro Kalisz
17. Drzewiecki Karol – WKS Grunwald Poznań

GRUPA B
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 70 h x 100,00 PLN = 7.000,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 4.680,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2023 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 4 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi.
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 13.408,00 PLN i dotyczy zawodników:
1. Bandurowska Xenia – WKS Grunwald Poznań
2. Bednarz Zuzanna – KS Górnik Bytom
3. Bergler Oliwia – KS Górnik Bytom
4. Pawlikowska Zuzanna – CKT Grodzisk Mazowiecki
5. Walków Szymon
6. Szajrych Jasza
Programu „Tenisowa Zima 2023” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o ponownym uruchomieniu Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:

I GRUPA – kategorie wiekowe U12- U16
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 70 h x 100,00 PLN = 7.000,00 PLN
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 8.296,00 PLN i dotyczy zawodników:
1. Kądzielska Oliwia – Krzycka Park – sekcja tenisa WKS Śląsk Wrocław
2. Szychowska Wiktoria – AT Angelique Kerber Puszczykowo
3. Solarz Mikołaj – SOLDI NIepołomice
4. Arent Mikołaj – KS Calisia TENIS PRO Kalisz
5. Sybicka Oliwia – MKT Stalowa Wola
6. Kostecka Barbara – UKT Winner Kraków
7. Zapława Aleksandra – KT GAT Gdańsk
8. Urbański Jan – Legia Tenis Sp. z o.o.
9. Kwiatkowski Maksymilian – WTS DeSki Warszawa
10. Skrzyński Jan – KKT Olsza Kraków
11. Hornecka Lena – Stow. Morelowa TC Warszawa
12. Kołodziejska Julia – Fundacja Nowiński Tennis Team
13. Kmiecik Anna – Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów
14. Kluczyński Jan – Legia Tenis Sp. z o.o.
15. Kasperski Antoni – KT Błonia Kraków
16. Wawrzkiewicz Inka – Sopot Tenis Klub
17. Affelt Nadia – Toruńska Akademia Tenisowa
18. Śrutwa Martyna – LCT TOP TENNIS Lubin
19. Krzyśko Błażej – KS Górnik Bytom
20. Tejerina Sebastian – Kostrzyński Klub Tenisowy

II GRUPA – kategoria U18
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 70 h x 100,00 PLN = 7.000,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 4.680,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2023 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 4 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi.
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 13.408,00 PLN i dotyczy zawodników:
1. Stankiewicz Monika – BKT Advantage Bielsko-Biała
2. Berkieta Tomasz – Legia Tenis Sp. z o.o.
3. Rowińska Malwina – Legia Tenis Sp. z o.o. Warszawa
4. Kulbiej Nadia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
5. Sadzik Jan – KT Błonia Kraków
6. Lechno-Wasiutyński Fryderyk – PR-S FairPlayce Poznań
7. Grzegorzewski Oskar – WKT Mera Warszawa
8. Jędrzejczak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
9. Ewald Weronika – KT GAT Gdańsk
10. Ważny Alan – KS Czarni Rzeszów

PZT Tennis Team - Zgrupowanie motoryczno – tenisowe KN PZT U18 dziewcząt i chłopców, Kozerki 27.10.2023 - 05.11.2023
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki na konsultację szkoleniową KN PZT U18, która odbędzie się w dniach 27.10-05.11.2023r w ośrodku Kozerki.

Zawodniczki:

Baniak Magdalena
Wawrzkiewicz Inka
Kołodziejska Julia
Husar Sara
Śrutwa Martyna

Zawodnicy:

Lechno-Wasiutyński Fryderyk
Grzegorzewski Oskar
Majchrzak Adam
Barcik Nikodem
Knitter Kacper
Juszczak Dorian

Sztab Szkoleniowy

Charpantidis Aleksander
Domka Maciej
Fotek Sławomir
Szmyd Bolesław
Konsultacja szkoleniowa KN PZT U18, Michałówek, 16-18.06.2023
ukryj
Polski Związek Tenisowy organizuję w dniach 16-18.06.2023 konsultację szkoleniową dla KNJ U 18 w Michałówku przed turniejem ITF J30 na kortach trawiastych.

Kryteria powołań na konsultację są następujące:

Dziewczyny:
-2 zawodniczki z turnieju głównego ITF J30 w Michałówku
-2 zawodniczki z decyzją ekspercka

Chłopcy:
-2 najwyżej notowanych na listach PZT u 16 zgłoszonych do turnieju w Michałówku
-1 zawodnik z najlepszym wynikiem podczas MP u18 w Łodzi zgłoszony do turnieju w Michałówku
-1 decyzja ekspercka

Trenerami prowadzącymi konsultację będą Trenerzy Główni KNJ U18-U23 Maciej Domka oraz Aleksander Charpantidis, a za przygotowanie motoryczne odpowiadać będzie Trener Główny przygotowania motorycznego PZT Bolesław Szmyd.
PZT Tenis Team - Konsultacja szkoleniowa KN PZT U18, Gdańsk, 26-30.05.2023r.
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników na konsultację szkoleniową KN PZT U18 dziewcząt i chłopców, która odbędzie się w dniach 26-30.05.2023 r. w Gdańsku na obiekcie klubu GAT Gdańsk.

Cele:

Taktyczna konstrukcja punktów.
1.Budowa akcji po 1 i 2 serwisie
2.Odpowiedni dobór uderzeń i kierunków w sytuacji obronnej
3.Wychodzenie do piłek i uderzanie piłki w momencie wybranym przez siebie a nie dyktującym przez lecącą piłkę.
4.Gry kontrolne przygotowujące do turnieju J60 Gdańsk

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U18:

1. Gouda Karolina – (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
2. Mackiewicz Martyna – (Klub Tenisowy GAT Gdańsk)
3. Paszun Amelia – (Akademicki Związek Sportowy Poznań)
4. Pawelska Maja – (Akademicki Związek Sportowy Łódź)
5. Straszewska Barbara – (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
6. Wawrzkiewicz Inka – (Sopot Tenis Klub)

1. Barcik Nikodem – (KS Górnik Bytom)
2. Janzen Szymon – (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
3. Jędrzejczak Jakub – (BKT Advantage Bielsko-Biała)
4. Kosiński Filip – (Klub Sportowy Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój)
5. Krawczyk Jakub – (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
6. Zaorski Leon – (Klub Tenisowy GAT Gdańsk)


Kryteria powołań:

Zawodniczki i zawodnicy zostali powołani na postawie listy turniejowej tj. najwyżej sklasyfikowani w drabince turnieju głównego J60 Gdańsk oraz dwie decyzją trenerów KN PZT U18-U23.

Kadra szkoleniowa:

Aleksander Charpantidis – Trener Główny KN PZT U18 i U23 chłopców.
Maciej Domka – Trener Główny KN PZT U18-U23 dziewcząt.
Bolesław Szmyd – Trener Główny przygotowania fizycznego KN PZT.


Miejsce treningów i pobytu: Klub tenisowy GAT Gdańsk.
Noclegi: pokoje dwuosobowe dla uczestników konsultacji.
Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.


Zawodniczki i zawodnicy otrzymali szczegółowe informacje i powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.
PZT Tennis Team Turniej ITF J100 Hanko (Finlandia) 27.03-02.04.2023r.
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki na wyjazd na turniej ITF J100 „Cinia Next Gen Tour” , który odbędzie się w dniach 27.03-02.04.2023 r. w Hanko w Finlandii.

Cele:
1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie halowym 2023.
2. Skuteczność gry punktowej w warunkach startowych na poziomie międzynarodowym.
3. Doskonalenie taktyki w zakresie gry pojedynczej i gry podwójnej w warunkach startowych.
4. Nauczanie i doskonalenie tzw. rutyny turniejowej, właściwych nawyków i umiejętności pomocnych podczas trwania turnieju.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U16-U18:

1. Czajka Antonina – AT Angie Puszczykowo
2. Kmiecik Anna – Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów
3. Mackiewicz Martyna – Klub Tenisowy GAT Gdańsk
4. Orlińska Oliwia – COME-ON TENNIS CLUB Wrocław przy Fundacji Manufaktura Sportu
5. Pawelska Maja – Akademicki Związek Sportowy Łódź
6. Lechno-Wasiutyński Fryderyk – Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań
7. Zaorski Leon – TUKS LEO Trąbki Małe


Kryteria powołań:

Zawodnicy i zawodniczki KN PZT U16 – U18 zakwalifikowani bezpośrednio do turnieju głównego.

Kadra szkoleniowa:

Paweł Bojarski – Trener KN PZT U14 i U16 dziewcząt.
Tomasz Tołstyko – Trener indywidualny


Zawodniczki i zawodnicy otrzymali powołania i informacje dotyczące szczegółów wyjazdu drogą mailową. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT. Ponadto prosimy o zaopatrzenie się w:

• mały wałek do rolowania + karimata
• mała twarda piłeczka do rolowania
• taśmy typu theraband lub z rączką
• mini bandy (małe zamknięte taśmy do pracy na kostki i kolana)
Zgrupowanie motoryczne KN PZT U18 dziewcząt COS OPO Cetniewo 23.10-02.11.2022.
ukryj
W dniach 23.10 - 2.11.2022 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie (Władysławowo) odbędzie się Zgrupowanie PZT U18 dziewcząt, na które zostały powołane:

1. Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała)
2. Olivia Bergler (KS Górnik Bytom)
3. Julia Daroszewska (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
4. Daria Górska (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
5. Zuzanna Pawlikowska (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
6. Dominika Podhajecka (Górzycki KT Smecz w Górzycy)
7. Barbara Straszewska (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)


Kadra szkoleniowa:

Maciej Domka – Trener Główny KN PZT U15-19 dziewcząt
Mieczysław Bogusławski – Trener Główny KN PZT przygotowania fizycznego
Sławomir Fotek – Trener przygotowania fizycznego – kierownik zgrupowania


Szczegółowe informacje dotyczące Zgrupowania PZT zostały przesłane bezpośrednio powołanym zawodniczkom.

Celem Zgrupowania jest przygotowanie motoryczne do sezonu zimowego poprzez doskonalenie techniki poruszania się po korcie, a także treningi funkcjonalne oraz siłowe. Odbywające się w trakcie Zgrupowania treningi tenisowe nastawione będą na utrzymanie techniki i rozwój mocy zawodniczek.
Turniej ITF J3 Liepaja, Lotwa, 28.08 - 03.09.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 28.08 - 03.09.2022 r. odbędzie się wyjazd Kadry U18 na turniej ITF J3 Liepaja na Łotwie.

Na wyjazd zostały powołane:

• STRASZEWSKA BARBARA CKT G. Maz. przy Fundacji De Arte Athletica potwierdzona
• PODHAJECKA DOMINIKA Górzycki KT Smecz w Górzycy potwierdzona
• DAROSZEWSKA JULIA CKT G. Maz. przy Fundacji De Arte Athletica potwierdzona


Trener: Paweł Bojarski

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu zostały przekazane powołanym zawodniczkom.

Celem wyjazdu jest doskonalenie gry w warunkach turniejowych oraz umożliwienie zdobycia dodatkowych punktów rankingowych ITF.

Dział Sportu PZT
Turniej ITF J2 Salsomaggiore, Włochy, 21.04 - 01.05.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 21.04 – 1.05.2022 r. odbędzie się wyjazd Kadry U18 na turniej ITF J2 Salsomaggiore we Włoszech.

Na wyjazd zostały powołane:
1. Oliwia Bergler,
2. Anastasia Bozova,
3. Zuzanna Frankowska,
4. Daria Górska,
5. Zuzanna Pawlikowska.

Trenerami wyjazdowymi będą Maciej Domka, Mieczysław Bogusławski i Jakub Ulczyński.

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu zostały przekazane powołanym zawodniczkom.

Celem wyjazdu jest doskonalenie gry w warunkach turniejowych oraz umożliwienie zdobycia dodatkowych punktów rankingowych ITF.

Dział Sportu PZT
Konsultacja szkoleniowa PZT U18 przedstartowa - Pszczyna, 15-18.02.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 15.-18.02.2022 r. w Pszczynie odbędą się Konsultacje Kadry U18 dziewcząt, na które zostały powołane:

1. Daria Górska
2. Zuzanna Kubacha
3. Zuzanna Pawlikowska
4. Magdalena Świerczyńska

Prowadzącymi Konsultacje będą Maciej Domka, Dawid Celt oraz Sławomir Fotek.
Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji PZT przesłane zostały bezpośrednio powołanym zawodniczkom.
Konsultacja szkoleniowa PZT U18 przedstartowa - Puszczykowo, 19-22.01.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 19-22.01.2022 w Puszczykowie na kortach „Angie Centrum Tenisowe” odbędzie się konsultacja KNJ przed turniejem ITF J4.

W konsultacji uczestniczyć będą:

1. Anastasia Bozova (Akademicki Związek Sportowy Łódź) - nie potwierdzona
2. Olivia Bergler (KS Górnik Bytom) - potwierdzona
3. Daria Górska (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica) - potwierdzona
4. Julia Daroszewska (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica) - potwierdzona
5. Dominika Podhajecka (Górzycki KT Smecz Górzyce) - potwierdzona

Trenerzy prowadzący:
1.Maciej Domka (Trener KN U17 i U23)
2. Dawid Celt (Trener Kapitan KN BJK)
3. Sławomir Fotek (Trener przygotowania motorycznego)

Celem konsultacji będzie taktyczne podejście do gry na specyficznej nawierzchni jaka jest dywan oraz technika poruszania się połączona z wykorzystaniem siły reaktywnej oraz mocy.

Konsultacje indywidualne (trener - zawodnik) - 10 dni w okresie 10 - 20 grudnia 2021

Informujemy, że poniżej wymienione zawodniczki dostały dofinansowanie na realizację zadań szkoleniowych - 10-dniowa konsultacja szkoleniowa indywidualna trener - zawodnik w miejscu wyznaczonym przez zawodniczkę:

1. Bednarz Zuzanna
2. Gruszczyńska Rozalia
3. Kubacha Zuzanna
4. Lipiec Xenia
5. Mackiewicz Martyna
6. Pawlikowska Zuzanna
7. Piestrzyńska Ada
8. Podhajecka Dominika
9. Rowińska Malwina
10. Stankiewicz Monika
11. Straszewska Barbara
12. Świerczyńska Magdalena

oraz na dwie konsultacje 14- dniowe w okresie listopad - grudzień 2021
1. Ewald Weronika
2. Wygonowska Pola
Konsultacje szkoleniowe U18 PZT – Bytom, 14-16.11.2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy w dniach 14-16.11.2021 organizuje w klubie K.S Górnik Bytom konsultacje szkoleniowe, przedstartowe KN U18.

Na konsultację zostały powołane zawodniczki:

Weronika Ewald
Zuzanna Frankowska
Daria Górska

Trenerzy:
Maciej Domka
Sergey Mikhailov

Celem konsultacji jest rywalizacja przed turniejem singlowym i zgranie sie przed występami w deblu w Pszczynie.
Zgrupowanie szkoleniowe PZT KN PZT U18 kobiet COS OPO Cetniewo, 24.10 – 02.11.2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki KN PZT U18-23 w dniach 24.10-02.11.2021 na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie.

Powołane zawodniczki:
1. Bednarz Zuzanna - Klub Sportowy Czarni (2005)
2. Bergler Olivia – KS Górnik Bytom (2005)
3. Bozova Anastasia - Akademicki Związek Sportowy Łódź (2005)
4. Frankowska Zuzanna - CKT Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica (2004)
5. Górska Daria - CKT Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica (2005)
6. Kubacha Zuzanna - AT Angelique Kerber Puszczykowo (2004)
7. Lipiec Xenia - Kędzierzyński Klub Tenisowy (2004) – rezygnacja (kontuzja)
8. Pawlikowska Zuzanna - CKT Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica (2005)
9. Świerczyńska Magdalena - WTS DeSki Warszawa (2004)

Kadra szkoleniowa:
1. Maciej Domka – Trener główny KN PZT U18-23 kobiet
2. Mieczysław Bogusławski – Trener główny przygotowania fizycznego PZT
3. Sławomir Fotek – Trener przygotowania fizycznego – trener współpracujący KN PZT U18-23 kobiet

Miejsce: COS OPO Cetniewo, ul. Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo.

Zawodniczki w osobnej korespondencji otrzymały powołania wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zgrupowania.

Turniej ITF Juniors J4 Porec i J3 Dubrovnik, Chorwacja, 9-24.10.2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 9. – 24.10.2021 r. odbędzie się wyjazd Kadry U18 na dwa turnieje ITF w Chorwacji: J4 (Porec) i J3 (Dubrovnik).

Na wyjazd zostały powołane:
1. Oliwia Bergler,
2. Anastasia Bozova,
3. Zuzanna Frankowska,
4. Daria Górska,
5. Zuzanna Pawlikowska.

Trenerem wyjazdowym będzie Jakub Ulczyński.

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu zostały przekazane powołanym zawodniczkom.

Celem wyjazdu jest doskonalenie gry w warunkach turniejowych oraz umożliwienie zdobycia dodatkowych punktów rankingowych ITF.
Konsultacja PZT U18 przedstartowa - Bytom, 7-10.06.2021
ukryj
Konsultacja szkoleniowa kadry U23

W Bytomiu w dniach 7-10.07.2021 odbędzie się konsultacja szkoleniowa PZT przed NMP KiM.

Uczestniczki konsultacji:

1. Wiktoria Rutkowska
2. Marcelina Podlinska
3. Martyna Kubka
4. Daria Górska
Konsultacja PZT U18 przedstartowa - Bytom, 27-30.05.2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, ze w dniach 27-30.05.2021w Bytomiu odbędą się konsultacje Kadry U18 PZT, przed turniejem ITF J1, na które zostały powołane:

1.Pola Wygonowska
2 Rozalia Gruszczynska
3. Zuzanna Bednarz
4. Malwiną Rowinska
5. Daria Górska
6. Magdalena Swierczynska
7. Anastasia Bozova

Trenerzy prowadzący:
1. Maciej Domka
2. Sławomir Fotek - Trener przygotowania motorycznego
Turniej ITF Juniors J2 Siauliai, Litwa, 22-28.02.2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje że, grupa zawodniczek i zawodników weźmie udział w turnieju ITF Juniors J2 na Litwie w dniach 22-28.02.2021.

Zawodnicy i zawodniczki uczestniczący w wyjeździe:

1. Wygonowska Pola
2. Gruszczyńska Rozalia
3. Kaśnikowski Maks
4. Orlikowski Aleksander
5. Kamrowski Marcel
6. Pieczonka Filip
7. Pieczkowski Olaf

Opiekunami podczas wyjazdu będą trenerzy: Adam Molenda i Bartłomiej Dąbrowski.
Wyjazd na turniej jest organizowany indywidualnie przez teamy zawodników. PZT udziela wsparcia zapewniając transport oraz finansując wyjazd jednego z trenerów.
Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 22 - 26 stycznia 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 22 - 26.01.2021 r. w Puszczykowie odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT U18 dziewcząt, na które zostały powołane:

1. Laura Koralnik
2. Xenia Lipiec
3. Zuzanna Pawlikowska
Ada Piestrzyńska - nie
4. Magdalena Świerczyńska
Pola Wygonowska - nie
5. Anastasia Bozova
6. Daria Górska

Prowadzącymi konsultacje będą Maciej Domka, Dawid Celt oraz Sławomir Fotek (trener przygotowania motorycznego).

Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane zostały bezpośrednio powołanym zawodnikom.
Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o uruchomieniu Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:
I GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 7.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Plenkiewicz Hubert – Stow. AG Tenis Chorzowska Radom
2. Błuś Aleksander – PT Olimpia Poznań
3. Litwic Tymon – STT Fakro Nowy Sącz
4. Sadzik Jan – KT Błonia Kraków
5. Tryjański Jakub – KT Błonia Kraków
6. Chłodnicki Jan – KS Górnik Bytom
7. Tejerina Ignacio – Kostrzyński Klub Tenisowy
8. Stańczyk Juliusz – STT Fakro Nowy Sącz
9. Urbański Jan – Fundacja KT Astra Książenice
10. Skrzyński Jan – KS Nadwiślan Kraków
11. Fletcher Vincent – Fundacja KT Astra Książenice
12. Kwiatkowski Maksymilian – WTS DeSki Warszawa
13. Kuszel Oliwia – Toruńska Akademia Tenisowa
14. Pawelska Maja – Klub Sportowy Zabrze
15. Dróżdż Oliwia – Sopot Tennis Klub
16. Biełus Zofia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
17. Husar Sara – UKS Beskidy Ustroń
18. Wawrzkiewicz Inka – Sopot Tennis Klub
19. Odrobina Aniela – MKT Łódź
20. Skorupska Anna – PT Olimpia Poznań
21. Sybicka Oliwia – MKT Stalowa Wola
22. Kostecka Barbara – UKT Winner Kraków
23. Zemła Grzegorz - Fundacja Tennis Pro Piaseczno
24. Migdalski Mikołaj – BKT Advantage Bielsko-Biała
25. Kokot Bruno – KS KT Szczawno Zdrój
26. Andrzejczak Marcin – TUKS LEO Trąbki Małe
27. Tomasiak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
28. Lewandowski Dawid – KS KT Szczawno-Zdrój
29. Ważny Alan – KS Czarni Rzeszów
30. Mitoń Mateusz – STT Fakro Nowy Sącz
31. Kluczyński Jan – KS KT Szczawno-Zdrój
32. Downar Jan – KT GAT Gdańsk
33. Kosiński Filip – KS KT Szczawno-Zdrój
34. Mackiewicz Martyna – KT GAT Gdańsk
35. Stankiewicz Monika – KT GAT Gdańsk
36. Gołda Karolina – AT MASTERS Radom
37. Stypuła Laura – CKT Grodzisk Mazowiecki
38. Ciesielczyk Amelia – UKS RP SPORT Olsztyn
39. Podhajecka Dominika – Górzycki KT Smecz Górzyce
40. Kostka Natalia – BKT Advantage Bielsko-Biała
41. Kulbiej Nadia – Fundacja Szczecinski Klub Tenisowy Promasters
42. Czajka Antonina – PT Olimpia Poznań
43. Nadajewska Marta – BKT Advantage Bielsko-Biała
44. Wojtaszczyk Maria – KT Start Łódź
45. Nieradzik Maja – Klub Tenisowy Zabrze
46. Zgoła Goran – AZS Poznań
47. Grzegorzewski Oskar – BKT Advantage Bielsko-Biała
48. Kubalka Igor – MKS Andrychów
49. Lechno-Wasiutyński Fryderyk – PR-S FairPlayce Poznań
50. Piekarz Damian – KT Warszawianka Warszawa
51. Pawelski Martyna – KS Górnik Bytom
52. Matuszewski Gabriel – CKT Grodzisk Mazowiecki
53. Zgoła Borys – AZS Poznań
54. Kusiewicz Piotr - niezrzeszony
55. Taczała Dawid – PR-S FairPlayce Poznań
56. Kos Maciej – KT GAT Gdańsk
57. Koralnik Laura – WKT Mera Warszawa
58. Jodłowska Justyna – BKT Advantage Bielsko-Biała
59. Górska Daria – PT Olimpia Poznań
60. Telzyńska Hanna – Stow. Morelowa Tennis Club Warszawa
61. Bergler Olivia – KS Górnik Bytom
62. Rowińska Malwina – niezrzeszona
63. Bednarz Zuzanna – KS Czarni Rzeszów
64. Bozova Anastasya – AZS Łódź
65. Bojarski Alan – Klub Miedzeszyn Warszawa
66. Tomański Karol – Stow. Mario Trnovsky Tennis Club
67. Bartusek Karolina – KS Górnik Bytom
68. Frankowska Zuzanna – AZS Łódź


II GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 4.000,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2020 i 2021 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 11.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Ewald Weronika – KT GAT Gdańsk
2. Berkieta Tomasz – KT Warszawianka Warszawa
3. Jędrzejczak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
4. Lorens Mikołaj – KS Górnik Bytom
5. Kielan Szymon – Pabianicki Klub Tenisowy
6. Szajrych Jasza – WKS Grunwald Poznań
7. Pieczonka Filip – KT GAT Gdańsk
8. Pawlak Piotr – WKT Mera Warszawa
9. Politowicz Marcel – AZS Poznań
10. Orlikowski Aleksander – MKT Łódź
11. Kamrowski Marcel – Sopot Tenis Klub
12. Stokowski Patryk – WKT Mera Warszawa
13. Wierzbowska Aleksandra – KKS Olsza Kraków
14. Duhl Laura – BKT Advantage Bielsko-Biała
15. Wygonowska Pola – UKS RP SPORT Olsztyn
16. Niewiadomska Patrycja – BKT Advantage Bielsko-Biała
17. Formella Alicja – SKT Centrum Bydgoszcz
18. Gruszczyńska Rozalia – KS Górnik Bytom
19. Kubacha Zuzanna – AT Angelique Kerber Puszczykowo
20. Świerczyńska Magdalena – KKS Olsza Kraków
21. Lipiec Xenia – Kędzierzyński Klub Tenisowy
22. Pawlikowska Zuzanna – PT Olimpia Poznań
23. Pieczkowski Olaf - UKS RP SPORT Olsztyn

Partner - MSiT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - CarNet

Partner Główny - DrogBruk

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner PZT - Ziaja

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Niepodległa

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.