Znajdujesz się: ZAWODNICY > ORGANIZACJA SZKOLENIA PZT KiM,U23 - U12 > KOMUNIKATY DZIAŁU SPORTU PZT
Komunikat PZT dot. wyjazdów na turnieje poza granicami Polski w okresie od 12 marca do 20 kwietnia 2020
ukryj
Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszym Komunikatem Polskiego Związku Tenisowego i Ministerstwa Sportu oraz informacji i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących pandemii koronawirusa ODRADZAMY wyjazdy i udział w turniejach poza granicami Polski w najbliższych tygodniach. Rekomendujemy okres sześciu tygodni przerwy wprowadzony po oświadczeniu WHO już przez ATP i ITF.

Jednocześnie informujemy że jako federacja do odwołania nie bedziemy zgłaszać narodowego składu na turnieje w kategoriach młodszych (U12,U 14, U16) oraz także np. Official Coach w turniejach ITF Juniors. Wyjazd na turnieje w tym okresie będzie traktowany jako prywatny. Nie będzie także rozliczany w ramach Programów Wsparcia
Indywidualnego.

Sytuacja w naszym kraju i na świecie związana z zagrożeniem koronawirusem jest bardzo dynamiczna. zmienia się z minuty na minutę. W obecnej sytuacji nikt nie może zagwarantować powrotu z zagranicy.

Pozdrowienia,
Dział Sportu PZT
Trener Główny KN
PZT LOTOS Team: Kryteria rozdziału środków
ukryj
Kryteria rozdziału środków z programu indywidualnego wsparcia zawodników PZT-LOTOS TEAM na lata 2021-2025 - w załączniku.
Tomasz Iwański Trenerem Głównym PZT
ukryj
Informacja Zarządu PZT

Zarząd Polskiego Związku Tenisowego informuje, że w dniu 01.03.2020 powołał na stanowisko Trenera Głównego PZT Pana Tomasza Iwańskiego.

W związku z tą decyzją częściowym zmianom ulegną zarówno struktura, jak i skład osobowy Pionu Szkolenia PZT. Poniżej nazwiska trenerów wraz z przypisanymi im funkcjami:

Tomasz Iwański - Trener Główny
Mieczysław Bogusławski - Trener Główny Przygotowania Fizycznego
Mariusz Fyrstenberg - Kapitan Davis Cup, Koordynator KN Mężczyzn
Michał Przysiężny - Trener Davis Cup
Dawid Celt - Kapitan Fed Cup
Maciej Domka - Trener Fed Cup
Maciej Synówka - Trener PZT Koordynator KN Kobiet
Henryk Kornas - Trener PZT, Trener Główny KN U16 i U18 (koordynacja przechodzenia zawodników z kadr młodzieżowych do kategorii starszych )
Paweł Bojarski - Trener PZT, Trener Główny KN U14
Jarosław Wołąsewicz - Trener PZT, Trener Główny KN U12
Piotr Unierzyski - Trener PZT, Metodyk Główny PZT (identyfikacja talentów w programie Tenis 10 w tym NPUT, nadzór metodyczny nad rozwojem trenerów pracujących przy programach PZT), koordynator programu szkoleń trenerów

Trenerzy współpracujący w poszczególnych grupach wiekowych, którzy będą uprawnieni do używania tytułu trenerów PZT lub Trenerów Kadry PZT:
Radosław Szymanik, Bogdan Dzudzewicz, Radosław Nijaki, Katka Urbanova, Paweł Kur, Piotr Kopeć, Bolesław Szmyd, Marcin Krześniak, Mikołaj Weymann, Sandra Zaniewska, Adam Chadaj.

Kontynuowana będzie współpraca z Krzysztofem Guzowskim.

Jednym z głównych aspektów pracy trenerów PZT będzie właściwa współpraca z trenerami indywidualnymi zawodników.

O koncepcji, sposobie i zasadach funkcjonowania Pionu Szkolenia PZT, który należy postrzegać bardziej jako sportowy pion doradczo-konsultacyjny PZT, Tomasz Iwański opowie szerzej podczas Konferencji Trenerskiej PZT w Kaliszu, przed spotkaniem Pucharu Davisa Polska-Hongkong, w dniu 06.03.2020, a informacje z tego spotkania zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Zadania organizacyjne na okres najbliższych kilku tygodni, jakie stawia sobie Tomasz Iwański oprócz planowanych akcji sportowych to :
Opracowanie czytelnych i przejrzystych kryteriów podziału środków znajdujących się w puli PZT dla programu indywidualnego wsparcia zawodników. Jednocześnie informujemy z wyprzedzeniem, że w każdym roku pula do 50 % wspomnianych środków, niezależnie od wypracowanych kryteriów, będzie dzielona w oparciu o decyzje eksperckie Trenera Głównego i trenerów współpracujących, a zatwierdzana przez Prezesa d/s Sportu.
Aktywne wsparcie ujednolicenia i podwyższenia poziomu kursów instruktorsko-trenerskich, poprzez zmniejszenie liczby podmiotów akredytowanych przez Związek do ich organizacji oraz zwrócenie szczególnej uwagi na egzekwowanie kryteriów egzaminacyjnych, dotyczących umiejętności gry, nagrywania piłek i prawidłowej demonstracji uderzeń.

Opracowanie standardu umów na linii PZT - Zawodnik dla programu indywidualnego wsparcia, które będą zabezpieczać interesy obu stron w sposób partnerski.
Powołanie przedstawicieli rodziców w kategoriach młodzieżowych jako reprezentantów interesów zawodników w tych grupach wiekowych do rozmów z przedstawicielami PZT. Komunikacja z jedną osobą reprezentującą daną grupę bez wątpienia usprawni przepływ informacji między stronami
Poprawę drobiazgów, które nie mają znaczenia strategicznego, ale rzutują na wizerunek i postrzeganie PZT - takich jak np. opłaty związane z dojazdami na zgrupowanie czy drużynówki przy powołaniach zawodników na wspomniane wydarzenia, opłaty hotelowe w trakcie takich wyjazdów itp. itd. Tomasz Iwański zwraca się z uprzejmą prośbą o sugestie dotyczące sportowej strony działania PZT, które mogą, w Państwa przekonaniu, pomóc w usprawnieniu pracy zarówno Zawodnikom, jak i Trenerom, a także Związkowi.

Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Sponsor Generalny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Partner PZT

Oficjalny partner turystyczny

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.