Znajdujesz się: ZAWODNICY > ORGANIZACJA SZKOLENIA PZT KiM,U23 - U12 > KOMUNIKATY DZIAŁU SPORTU PZT
Komunikat PZT dot. wyjazdów na turnieje poza granicami Polski w okresie od 12 marca do 20 kwietnia 2020
ukryj
Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszym Komunikatem Polskiego Związku Tenisowego i Ministerstwa Sportu oraz informacji i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących pandemii koronawirusa ODRADZAMY wyjazdy i udział w turniejach poza granicami Polski w najbliższych tygodniach. Rekomendujemy okres sześciu tygodni przerwy wprowadzony po oświadczeniu WHO już przez ATP i ITF.

Jednocześnie informujemy że jako federacja do odwołania nie bedziemy zgłaszać narodowego składu na turnieje w kategoriach młodszych (U12,U 14, U16) oraz także np. Official Coach w turniejach ITF Juniors. Wyjazd na turnieje w tym okresie będzie traktowany jako prywatny. Nie będzie także rozliczany w ramach Programów Wsparcia
Indywidualnego.

Sytuacja w naszym kraju i na świecie związana z zagrożeniem koronawirusem jest bardzo dynamiczna. zmienia się z minuty na minutę. W obecnej sytuacji nikt nie może zagwarantować powrotu z zagranicy.

Pozdrowienia,
Dział Sportu PZT
Trener Główny KN
PZT LOTOS Team: Kryteria rozdziału środków
ukryj
Kryteria rozdziału środków z programu indywidualnego wsparcia zawodników PZT-LOTOS TEAM na lata 2021-2025 - w załączniku.
Tomasz Iwański Trenerem Głównym PZT
ukryj
Informacja Zarządu PZT

Zarząd Polskiego Związku Tenisowego informuje, że w dniu 01.03.2020 powołał na stanowisko Trenera Głównego PZT Pana Tomasza Iwańskiego.

W związku z tą decyzją częściowym zmianom ulegną zarówno struktura, jak i skład osobowy Pionu Szkolenia PZT. Poniżej nazwiska trenerów wraz z przypisanymi im funkcjami:

Tomasz Iwański - Trener Główny
Mieczysław Bogusławski - Trener Główny Przygotowania Fizycznego
Mariusz Fyrstenberg - Kapitan Davis Cup, Koordynator KN Mężczyzn
Michał Przysiężny - Trener Davis Cup
Dawid Celt - Kapitan Fed Cup
Maciej Domka - Trener Fed Cup
Maciej Synówka - Trener PZT Koordynator KN Kobiet
Henryk Kornas - Trener PZT, Trener Główny KN U16 i U18 (koordynacja przechodzenia zawodników z kadr młodzieżowych do kategorii starszych )
Paweł Bojarski - Trener PZT, Trener Główny KN U14
Jarosław Wołąsewicz - Trener PZT, Trener Główny KN U12
Piotr Unierzyski - Trener PZT, Metodyk Główny PZT (identyfikacja talentów w programie Tenis 10 w tym NPUT, nadzór metodyczny nad rozwojem trenerów pracujących przy programach PZT), koordynator programu szkoleń trenerów

Trenerzy współpracujący w poszczególnych grupach wiekowych, którzy będą uprawnieni do używania tytułu trenerów PZT lub Trenerów Kadry PZT:
Radosław Szymanik, Bogdan Dzudzewicz, Radosław Nijaki, Katka Urbanova, Paweł Kur, Piotr Kopeć, Bolesław Szmyd, Marcin Krześniak, Mikołaj Weymann, Sandra Zaniewska, Adam Chadaj.

Kontynuowana będzie współpraca z Krzysztofem Guzowskim.

Jednym z głównych aspektów pracy trenerów PZT będzie właściwa współpraca z trenerami indywidualnymi zawodników.

O koncepcji, sposobie i zasadach funkcjonowania Pionu Szkolenia PZT, który należy postrzegać bardziej jako sportowy pion doradczo-konsultacyjny PZT, Tomasz Iwański opowie szerzej podczas Konferencji Trenerskiej PZT w Kaliszu, przed spotkaniem Pucharu Davisa Polska-Hongkong, w dniu 06.03.2020, a informacje z tego spotkania zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Zadania organizacyjne na okres najbliższych kilku tygodni, jakie stawia sobie Tomasz Iwański oprócz planowanych akcji sportowych to :
Opracowanie czytelnych i przejrzystych kryteriów podziału środków znajdujących się w puli PZT dla programu indywidualnego wsparcia zawodników. Jednocześnie informujemy z wyprzedzeniem, że w każdym roku pula do 50 % wspomnianych środków, niezależnie od wypracowanych kryteriów, będzie dzielona w oparciu o decyzje eksperckie Trenera Głównego i trenerów współpracujących, a zatwierdzana przez Prezesa d/s Sportu.
Aktywne wsparcie ujednolicenia i podwyższenia poziomu kursów instruktorsko-trenerskich, poprzez zmniejszenie liczby podmiotów akredytowanych przez Związek do ich organizacji oraz zwrócenie szczególnej uwagi na egzekwowanie kryteriów egzaminacyjnych, dotyczących umiejętności gry, nagrywania piłek i prawidłowej demonstracji uderzeń.

Opracowanie standardu umów na linii PZT - Zawodnik dla programu indywidualnego wsparcia, które będą zabezpieczać interesy obu stron w sposób partnerski.
Powołanie przedstawicieli rodziców w kategoriach młodzieżowych jako reprezentantów interesów zawodników w tych grupach wiekowych do rozmów z przedstawicielami PZT. Komunikacja z jedną osobą reprezentującą daną grupę bez wątpienia usprawni przepływ informacji między stronami
Poprawę drobiazgów, które nie mają znaczenia strategicznego, ale rzutują na wizerunek i postrzeganie PZT - takich jak np. opłaty związane z dojazdami na zgrupowanie czy drużynówki przy powołaniach zawodników na wspomniane wydarzenia, opłaty hotelowe w trakcie takich wyjazdów itp. itd. Tomasz Iwański zwraca się z uprzejmą prośbą o sugestie dotyczące sportowej strony działania PZT, które mogą, w Państwa przekonaniu, pomóc w usprawnieniu pracy zarówno Zawodnikom, jak i Trenerom, a także Związkowi.

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny - BMG Goworowski

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Partner - Seiko

Partner PZT - Fundacja ARP

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Partner Generalny - Regent

Partner Techniczny

Partner - Broyx

Partner Marketingowy - Falubaz

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner - Kubota

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.