Znajdujesz się: SPORT > TENIS MŁODZIEŻOWY > KOMUNIKATY U13 - U16
Zgrupowanie motoryczne KN PZT U14-U16 dziewcząt i chłopców COS OPO Cetniewo 21-30.09.2022.
ukryj
PZT Tenis Camp - Zgrupowanie motoryczne KN PZT U14-U16 dziewcząt i chłopców - COS OPO Cetniewo 21-30.09.2022.


Głównym celem programu zgrupowania przygotowanego przez trenerów przygotowania fizycznego KN PZT Mieczysława Bogusławskiego i Bolesława Szmyda we współpracy z trenerami KN PZT U14-U16 Rafałem Helbikiem oraz Pawłem Bojarskim jest przygotowanie motoryczne i podtrzymanie poziomu tenisowego, technicznego powołanych zawodników KN PZT poprzez m.in.:

• Poprawę adaptacji morfologicznej do obciążeń zewnętrznych.
• Poprawę koordynacji ruchowej ogólnej i specjalnej.
• Poprawię wzorców ruchowych techniki biegu i ćwiczeń przemieszczania na korcie.
• Poprawę bazowych wzorców wielostawowych w ruchach pchania i ciągnięcia, oburącz i jednorącz.
• Poprawę adaptacji morfologicznej do wysiłków specjalistycznych
• Zwiększenie siły ogólnej i wytrzymałościowej.
• Wykonanie testów motoryczności podstawowej i ukierunkowanej.
• Realizacja programu tenisowego treningu podtrzymującego z uwzględnieniem głównych założeń treningu motorycznego.

Polski Związek Tenisowy powołał na zgrupowanie następujących zawodników i zawodniczki KN PZT U14-U16:

Dziewczęta:

Rocznik 2009
1. Dehmel Daria (SCT Prawobrzeże Szczecin)
2. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków)
3. Sybicka Oliwia (MKT Stalowa Wola)
4. Monnier Marie Charlotte (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa)

Rocznik 2008
1. Affelt Nadia (Toruńska Akademia Tenisowa)
2. Kmiecik Anna (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów)
3. Kuszel Oliwia (Toruńska Akademia Tenisowa)
4. Pawelska Maja (KS Górnik Bytom)
5. Wawrzkiewicz Inka (Sopot Tenis Klub)

Rocznik 2007
1. Czajka Antonina (AT Angelique Kerber Puszczykowo)
2. Kulbiej Nadia (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters)
3. Klimas Oliwia (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak)
4. Paszun Amelia (Akademicki Związek Sportowy Poznań)

Chłopcy:

Rocznik 2009
1. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice)
2. Kwiatkowski Maksymilian (BKT Advantage Bielsko-Biała)
3. Skrzyński Jan (UKT Winner Kraków)
4. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz)
5. Urbański Jan (TENISOVA Michał Brzeszczak)

Rocznik 2008
1. Błuś Aleksander (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
2. Kasperski Antoni (Klub Tenisowy Błonia Kraków)
3. Sadzik Jan (Klub Tenisowy Błonia Kraków)

Rocznik 2007
1. Knitter Kacper (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters)
2. Mitoń Mateusz (UKT Winner Kraków)
3. Nowacki Jan (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
4. Ważny Alan – KS Czarni
5. Wieczorek Antoni (KS Górnik Bytom)


Miejsce: COS OPO Cetniewo; ul. Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo. Tel. (+48 58) 674 63 00
Nocleg i wyżywienie: pokoje dwu lub trzyosobowe dla wszystkich uczestników. Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 21.09.2022 r. do godziny 12:00 (do obiadu)
Wyjazd: 30.09.2022 r. ok. godziny 13:00 (po obiedzie)


Kadra szkoleniowa:

Rafał Helbik – Trener KN PZT U-14 i U-16 chłopców – kierownik zgrupowania
Mieczysław Bogusławski – Trener Główny KN PZT przygotowania fizycznego
Paweł Bojarski – Trener KN PZT U-14 i U-16 dziewcząt
Bolesław Szmyd – Trener KN PZT przygotowania fizycznego
Rzepecki Paweł – trener przygotowania fizycznego


Szczegółowe informacje zawodnicy otrzymają wraz z powołaniami drogą mailową. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z trenerami KN PZT:

Rafał Helbik – helbik@pzt.pl
Paweł Bojarski – bojarski@pzt.pl
Turniej ITF J3 Liepaja/Łotwa U16 PZT , 28.08 - 03.09.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 28/VIII/2022 – 03/IX/2022 na Łotwie w Liepaja Centrum Tenisa JUMALAS PARKS 5, Liepaja, LV-3401, LATVIA odbędzie się turniej ITF J3 na który zostały powołane:

• STRASZEWSKA BARBARA CKT G. Maz. przy Fundacji De Arte Athletica potwierdzona
• PODHAJECKA DOMINIKA Górzycki KT Smecz w Górzycy potwierdzona
• DAROSZEWSKA JULIA CKT G. Maz. przy Fundacji De Arte Athletica potwierdzona

Trener: Paweł Bojarski
Miejsce turnieju: Centrum Tenisa Liepaja/ŁOTWA
Hotel: Liva Liepaja 11, Łotwa
Pokoje: trzyosobowe
Pobyt, transport i wyżywienie opłaca PZT
Wyjazd: 28/VIII/2022 o godz. 08;00 PZT, ul Konduktorska 4 lok 10
Powrót: Po zakończeniu turnieju
Konsultacje szkoleniowe KN U16 PZT – Puszczykowo, 20 -24.08.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników na zgrupowanie KN PZT, które odbędzie się w dniach od 20.08 do 24.08. 2022 w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cele:
1. Doskonalenie siły podstawowych uderzeń forhend, bekhend i serwis.
2. Szybkość poruszania się po korcie.
3. Skuteczność gry punktowej w warunkach startowych.
4. Doskonalenie taktyki w zakresie gry pojedynczej i gry podwójnej.


Powołani zawodnicy i zawodniczki::

1. Baniak Magdalena – BKT Advantage Bielsko-Biała - potwierdzona
2. Paszun Amelia – AZS Poznań
3. Czajka Antonina – AT Angie Puszczykowo
4. Błuś Aleksander – Park Tenisowy Olimpia Poznań
5. Kasperski Antoni – KT Błonia Kraków
6. Kluj Piotr - Top Tennis Player Gorzów Wlkp.


Miejsce: CT Angie Puszczykowo, ul. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo.
Pokoje: dwuosobowe i trzyosobowe dla uczestników zgrupowania.
Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT.
Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 20.08.2022 do godziny 13:00
Wyjazd: 24.08.2022 o godzinie: 18:00


Trenerzy:
- Rafał Helbik Trener KN PZT U14 i U16
- Rafał Soiński Trener współpracujący


Zawodnicy otrzymali powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik.
Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT oraz obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi COVID-19. Ponadto prosimy o zaopatrzenie się w:

• mały wałek do rolowania + karimata
• mała twarda piłeczka do rolowania
• taśmy typu theraband lub z rączką
• mini bandy (małe zamknięte taśmy do pracy na kostki i kolana)


Rafał Helbik
Trener KN PZT U14 - U16

Zgrupowanie Motoryczne KN PZT U14 i U16 - ZAKOPANE 2022, 6-14.04.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników na zgrupowanie KN PZT U14-16, które odbędzie się w dniach od 06.04 do 14.04. 2022 w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Powołani zawodniczki i zawodnicy:

KN PZT U16:

1. Baniak Magdalena – BKT Advantage Bielsko-Biała – potwierdzono udział
2. Głowacka Maria - TS Idea Sport Toruń – potwierdzono udział
3. Mackiewicz Martyna – KT GAT Gdańsk – potwierdzono udział
4. Pawelska Maja – KS Górnik Bytom – potwierdzono udział
5. Straszewska Barbara – Fundacja SKT Promasters Szczecin – potwierdzono udział
6. Kokot Bruno - Klub Sportowy Klub Tenisowy Szczawno Zdrój – potwierdzono udział
7. Ważny Alan - Klub Sportowy Czarni – potwierdzono udział
8. Mitoń Mateusz - UKT Winner Kraków – potwierdzono udział
9. Kosiński Filip - Klub Sportowy Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój – potwierdzono udział


KN PZT U14:

1. Plenkiewicz Hubert – Stow. AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu – potwierdzono udział
2. Błuś Aleksander - Park Tenisowy Olimpia Poznań – potwierdzono udział
3. Sadzik Jan - Klub Tenisowy Błonia Kraków – potwierdzono udział
4. Urbański Jan - Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice – potwierdzono udział
5. Kuszel Oliwia – TAT Toruń – potwierdzono udział
6. Wawrzkiewicz Inka – STK Sopot – potwierdzono udział
7. Husar Sara – UKS Beskidy Ustroń – potwierdzono udział
8. Affelt Nadia – TAT Toruń – potwierdzono udział


Podstawowe cele:
1. Przygotowanie motoryczne zawodników do sezonu letniego w kontekście startów w TE14, TE16 i ITF18 poprzez doskonalenie techniki poruszania się po korcie, treningi funkcjonalne, testy motoryczne, sprawność specjalną i technikę tenisową.
2. Rozpoznanie aktualnej dyspozycji sportowej zawodników w kontekście zbliżających się Indywidualnych i Drużynowych. Mistrzostw Europy.

Kadra szkoleniowa:
- Rafał Helbik Trener Główny KN PZT U14 i U16
- Paweł Bojarski Trener KN PZT U14 i U16
- Witold Szachowicz Trener KN PZT U14 i U16 Przygotowania Motorycznego

Miejsce: OPO COS Zakopane, ul. B. Czecha 1, 34-500 Zakopane.
Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników
Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 06.04.2022 do godziny 12:00; Wyjazd: 14.04.2022 ok godz.: 12:00


Zawodnicy otrzymali powołania drogą mailową wraz ze szczegółowymi informacjami.
Konsultacje szkoleniowe KN U16 PZT – TORUŃ, 17 -20.02. 2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 17 – 20. 02. 2022 w Toruniu w Centrum Tenisa, ul. Przy Skarpie 4, 81-100 Toruń odbędą się konsultacje szkoleniowe KN U16 PZT kadetów i kadetek, na które zostali powołani:

1. Mitoń Mateusz UKT Winner Kraków - potwierdzony
2. Ważny Alan Klub Sportowy Czarni - potwierdzony
3. Kosiński Filip K S K Tenisowy Szczawno Zdrój - potwierdzony
4. Plenkiewicz Hubert St. AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu - potwierdzony
5. Lewandowski Dawid K S K Tenisowy Szczawno Zdrój - potwierdzony
6. Nowacki Jan KT Gr. Maz. przy F De Arte Athletica -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. PAWELSKA MAJA KS Górnik Bytom - potwierdzona
2. BANIAK MAGDALENA BKT Advantage Bielsko-Biała - potwierdzona
3. GŁOWACKA MARIA TS IDEA SPPORT Toruń - potwierdzona
4. MACKIEWICZ MARTYNA Klub Tenisowy GAT Gdańsk - potwierdzona
5. STRASZEWSKA BARBARA F. Szczeciński K T Promasters - potwierdzona
6. PODHAJECKA DOMINIKA Górzycki KT Smecz w Górzycy - potwierdzona

Trenerzy: Rafał Helbik, Paweł Bojarski, Witold Szachowicz

Miejsce treningów: Centrum Tenisa, ul. Przy Skarpie 4, 81-100 Toruń, 4 korty Decoturf – Hala
Hotel: FILMAR, ul. Grudziądzka 39-43, 87-100 Toruń
Pobyt i wyżywienie opłaca PZT, dojazd na własny koszt
Przyjazd: 17.02.2022 do godz. 12:00 do CENTUM TENISA ul. Przy Skarpie 4
Obiad: godz. 12:30
Wyjazd: 20.02.2022 godzina 12;30

Skład: 6/6 zawodniczek/zawodników

Cel to doskonalenie:
- siły podstawowych uderzeń FH i BH + SERWIS
- szybkość poruszania się po korcie
- sprawności specjalnej
- skuteczności gry punktowej
Konsultacje szkoleniowe U14 PZT – TORUŃ , 03 -06.II. 2022
ukryj
Uprzejmie informujemy, że w dniach 03 – 06. II. 2022 w Toruniu w Centrum Tenisa, ul. Przy Skarpie 4, 81-100 Toruń odbędą się konsultacje szkoleniowe U14 PZT młodzików/młodziczek na które zostali powołani:

ZAWODNICY:
1. Plenkiewicz Hubert (Stowarzyszenie AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu) - potwierdzony
2. Kowal Patryk (Klub Tenisowy Błonia Kraków) - potwierdzony
3. Błuś Aleksander (Park Tenisowy Olimpia Poznań) - potwierdzony
4. Urbański Jan (Fundacja KT Astra Książenice) - potwierdzony
5. Sadzik Jan (Klub Tenisowy Błonia Kraków) - potwierdzony
6. Kasperski Antoni (Klub Tenisowy Błonia Kraków) potwierdzony

Oczekujący:

1. Kluj Piotr (TOP TENNIS PLAYER Gorzów Wlkp.)
2. Litwic Tymon (STT Fakro Nowy Sącz)
3. Jeż Wiktor (STT Fakro Nowy Sącz)
4. Kwiatkowski Maksymilian (BKT Advantage Bielsko Biała)
5. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz)
6. Fletcher Vincent (Fundacja KT Astra Książenice)
7. Skrzyński Jan (KS Nadwiślan Kraków)


ZAWODNICZKI:
1. Kuszel Oliwia (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzona
2. Affelt Nadia (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzona
3. Michta Emilia (Klub Tenisowy Błonia Kraków) - potwierdzona
4. Wawrzkiewicz Inka (Sopot Tenis Klub) - potwierdzona
5. Husar Sara (UKS Beskidy Ustroń) - potwierdzona
6. Biełus Zosia (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy) - potwierdzona

Oczekujący:

1. Kmiecik Anna (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów)
2. Kołodziejska Julia (CSK s.c.A.A. Kuleszo, Elite Sport Club Mierzyn)
3. Sybicka Oliwia (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola)
4. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków)
5. Borowik Julia (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów)
6. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże)
7. Lu Knapik Emilia (BKT Advantage Bielsko-Biała)
8. Dyląg Koinstancja (UKT Winner Kraków)
9. Rajca Lena (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów)


Trenerzy:
1. Rafał Helbik
2. Paweł Bojarski
3. Witold Szachowicz

Miejsce treningów: Centrum Tenisa, ul. Przy Skarpie 4, 81-100 Toruń, 4 korty Decoturf – Hala
Hotel: FILMAR, ul. Grudziądzka 39-43, 87-100 Toruń, Pokoje: dwuosobowe lub trzyosobowe
Pobyt i wyżywienie opłaca PZT, dojazd na własny koszt
Przyjazd: 03/II/2022 do godz. 11;00 do CENTUM TENISA ul. Przy Skarpie 4 , obiad: godz. 12;00
Wyjazd: 06/II/2022 godzina 13;00
Skład: 6/6 zawodników

Cel to doskonalenie:
- siły podstawowych uderzeń FH i BH + SERWIS
- szybkość poruszania się po korcie
- sprawności specjalnej
- skuteczności gry punktowej

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - Esvelo

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Wydarzenia 95. NMP

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.