Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTTO PZT Polish Tour – finał debla Juszczak-Bajurko, półfina Juszczaka w Kozerkach

LOTTO PZT Polish Tour – Juszczak w półfinale singla i finale debla w Kozerkach

Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń) skreczował z powodu niedyspozycji zdrowotnej przy stanie 4:5 w meczu z Argentyńczykiem Ignacio Monzonem w półfinale turnieju ITF M15 Kozerki Tour, pierwszej imprezy w ramach 6. edycji cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy puchar Polski. Razem z Adamem Bajurko (KT Warszawianka) wystąpił też w finale debla.

Juszczak, złoty medalista ubiegłorocznych 97. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu, najlepiej ze wszystkich Polaków spisał się na kortach ziemnych w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego. Dzięki temu obejmie prowadzenie w klasyfikacji generalnej, która po raz pierwszy prowadzona jest w trakcie LOTTO PZT Polish Tour, w której nagrodę dla najlepszego polskiego tenisisty i najlepszej tenisistki ufunduje T-Mobile, Partner Generalny cyklu.

- Niestety dzisiaj miałem problemy żołądkowe, które mocno mi się dały we znaki podczas meczu z Argentyńczykiem. W pewnym momencie musiałem zejść z kortu i zrezygnować z dalszej gry. Po dłuższym odpoczynku zmobilizowałem się, żeby powalczyć o tytuł w deblu, razem z Adamem. Pierwszy set nam trochę uciekł, a drugim było dużo walki, ale rywale okazali się lepsi – podsumował występ Juszczak, który teraz uda się do Koszalina.

Tam w najbliższych dwóch tygodniach zostaną tam rozegrane dwie kolejne męskie imprezy zaliczane do „narodowego Touru”, zanim rywalizacja przeniesie się do Wrocławia. Wszystkie trzy imprezy mają również rangę ITF M15. Natomiast w poniedziałek na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej będą walczyć tenisistki w ITF W35 – Rokitki Park Open.

W sobotnie południe duet Juszczak-Bajurko przegrał w finale z ukraińsko-czeskim duetem Władysław Orłow i Daniel Paty 0:6, 6:7 (1-7). Wcześniej Orłow wystąpił w półfinale gry pojedynczej, ale musiał w nim uległ 0:6, 3:6 rodakowi Olegowi Prihodko, który zagra jutro o tytuł z Monzonem. Początek tego meczu wyznaczono na godzinę 10.30.

Na starcie rywalizacji w głównej drabince singla na kortach położonych koło Grodziska Mazowieckiego stanęło aż 11 polskich tenisistów, ponieważ trzej przeszli zwycięsko trzy rundy eliminacji, a ośmiu miało zapewnione miejsce dzięki wysokim pozycjom w rankingu ATP i „dzikim kartom” przyznanym przez Polski Związek Tenisowy i organizatorów imprezy.

Sześciu z nich wygrało pierwsze mecze, a do ćwierćfinałów dotarli oprócz Juszczaka: pokonany przez niego w tej fazie Piotr Siekanowicz (Come-On Tennis Club Wrocław), Szymon Kielan (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom) oraz Filip Pieczonka (AZS Poznań), który uległ w trzech setach Monzonowi.

Wyniki i drabinki:
https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-grodzisk-mazowiecki/pol/2024/m-itf-pol-2024-001/draws-and-results/

Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi - Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/

Foto: Tenis Kozerki/Anna Wilk

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner - MSiT

Partner Główny - T-Mobile

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner PZT - Ziaja

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner PZT - Metalplast

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.