Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTTO PZT Polish Tour – Oleg Prihodko najlepszy w Kozerkach

Zwycięstwem Ukraińca Olega Prihodko zakończył się w niedzielę turniej ITF M15 Kozerki Tour, pierwsza impreza cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. W finale pokonał on 6:2, 6:4 Argentyńczyka Ignacio Monzona. Najlepsze wyniki polskich tenisistów to półfinał w singlu i finał debla z udziałem Pawła Juszczaka (KT Kubala Ustroń).

Niedzielny finał trwał dwie godziny bez jednej minuty, a spotkali się w nim dwaj rozstawieni zawodnicy. Numer pięć w drabince okazał się lepszy od turniejowej „dwójki”. Prihodko już w drugim gemie przełamał podanie rywala i dzięki temu wyszedł potem na 3:0, 3:1, a przy 5:2 zdobył drugiego „break pointa”.

Natomiast w drugiej partii prowadził 2:0 z „breakiem” na koncie, ale Monzon odrobił stratę i doprowadził do wyrównania. Potem Ukrainiec odskoczył na 5:2, ale nie potrafił zamknąć szybko meczu. Dopiero gdy zrobiło się 5:4 doszło do najdłuższego gema w finale.

Argentyńczyk wypuścił z rąk prowadzenie 40-0 przy swoim serwisie oraz jeszcze piłkę na 5:5 przy przewadze. Obronił dwa meczbole, zanim poniósł porażkę po blisko dwugodzinnej walce.

Z polskich tenisistów najlepiej spisał się w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych koło Grodziska Mazowieckiego Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń), rozstawiony z numerem czwartym. Złoty medalista ubiegłorocznych 97. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu dotarł w singlu do półfinału, w którym skreczował przy stanie 4:5 w pierwszym secie meczu z Monzonem wskutek niedyspozycji żołądkowej.

Rundę wcześniej Juszczak wyeliminował Piotra Siekanowicza (Come-On Tennis Club Wrocław). W ¼ finału występ w Kozerkach zakończyli również startujący z „dziką kartą” przyznaną przez Polski Związek Tenisowy Filip Pieczonka (AZS Poznań), wyeliminowany przez Monzona, a także Szymon Kielan (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom), który do głównej drabinki przebił się przez trzy rundy eliminacji.

Na starcie turnieju w singlu stanęło 11 Polaków: czterech na podstawie rankingu, również czterech z „dzikimi kartami od PZT i organizatorów, a także trzej wyłonieni z trzystopniowych eliminacji. Sześciu osiągnęło 1/8, poza wymienionymi ćwierćfinalistami, także rozstawiony z numerem siódmym Kacper Żuk (LOTTO PZT Team/CKT Grodzisk Mazowiecki) i Alan Bojarski (BKT Advantage Bielsko-Biała).

Natomiast w grze podwójnej najlepszy wynik osiągnął duet Juszczak i Adam Bajurko (KT Warszawianka), który walkę o tytuł przegrał 0:6, 6:7 (1-7) z Ukraińcem Władysławem Orłowem i Danielem Patym.

Z Kozerek tenisiści przeniosą się teraz do Koszalina, gdzie odbędą się dwie kolejne imprezy ITF M15 zaliczane do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Do pierwszej z nich PZT przyznało „dzikie karty” Kielanowi i Jakubowi Jędrzejczakowi (BKT Advantage Bielsko-Biała), a z przepustek od organizatorów skorzystają Bruno Kokot i Filip Kosiński (obaj KT Szczawno Zdrój).

Za to w przyszłym tygodniu na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej o punkty do rankingu WTA powalczą tenisistki w turnieju Rokitki Park Open, o randze ITF W35. „Dzikie karty” PZT przyznało Ginie Feistel (LOTTO PZT Tam/WKS Grunwald Poznań i Darii Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała), natomiast z pozostałych dwóch przepustek skorzystają utalentowana juniorka z GAT Weronika Ewald (PZT Team Junior) oraz Weronika Falkowska (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom), złota medalistka ubiegłorocznych Narodowych MP.

Partnerem Tytularnym cyklu, składającego się z 14 imprez ITF (6 damskich i 8 męskich) jest LOTTO, a Partnerami Głównymi - Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner - MSiT

Partner Główny - T-Mobile

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner PZT - Ziaja

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner PZT - Metalplast

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.