Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTTO PZT Polish Tour – liczna grupa Polaków w Koszalin Open

Fryderyk Lechno-Wasiutyński i Fili Pieczonka powalczą jutro o miejsce w turnieju ITF M15 Koszalin Open zaliczanym do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Szanse wygranie eliminacji mają też Maciej Rajski i Mikołaj Lis. Liczymy, że wszyscy wejdą do głównej drabinki, w której już znajduje się ośmiu polskich tenisistów.

Spotkanie Lechno-Wasiutyńskiego (FairPlayce Poznań) z Pieczonką (AZS Poznań) stanowi gwarancję, że liczba Polaków w rywalizacji singlistów zwiększy się co najmniej do dziewięciu. Natomiast szansę na awans mają jeszcze Rajski (KT TenisWil Warszawa) w pojedynku z Niemcem Jonasem Pelle-Hartensteinem oraz Lis (IKS Sport Klub Wrocław), który zagra ze Szwedem Johnem Hallquistem-Lithenem.

W poniedziałek rozlosowano drabinki głównego turnieju, a dwóch Polaków znalazło się w gronie rozstawionych. Rozstawiony z numerem siódmym Kacper Żuk (LOTTO PZT Team/CKT Grodzisk Mazowiecki) trafił w pierwszej rundzie na groźnego Czecha Jiriego Barnata. Natomiast Yuvan Nandal z Indii będzie rywalem turniejowej „czwórki” Pawła Juszczaka (KT Kubala Ustroń). Juszczak w ubiegłym tygodniu dotarł do półfinału w singlu i finału w debla w imprezie ITF M15 Kozerki Tour otwierającym tegoroczny LOTTO PZT Polish Tour.

Oprócz Pawła i Kacpra jeszcze trzej polscy tenisiści poznali już swoich pierwszych rywali w Koszalinie. Pecha miał Marcel Zieliński (ZTT Złotoryja, bowiem wylosował numer jeden w drabince - Ukraińca Jurija Dżawakiana. Natomiast posiadacz „dzikich kart” Bruno Kokot (KT Szczawno Zdrój) trafił na Czecha Daniela Paty’ego (nr 8.), a przeciwnikiem Jaszy Szajrycha (WKS Grunwald Poznań) będzie Niemiec Max Wiskandt (nr 5.).

Startujący z „dzikimi kartami” Szymon Kielan (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom), Jakub Jędrzejczak (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Filip Kosiński (KT Szczawno Zdrój) muszą poczekać na dolosowanie do drabinki zwycięzców eliminacji.

W planie gier na wtorek, oprócz kompletu meczów decydującej fazy kwalifikacji, znalazły się tylko spotkania pierwszej rundy gry podwójnej. W nich zobaczymy na korcie trzy polskie pary rywalizujące z zagranicznymi rywalami: Kosiński-Lis, Kielan-Pieczonka oraz Adam Majchrzak (MKT Łódź) i Gabriel Matuszewski (CKT Grodzisk Mazowiecki). Poza tym wystartują także Kokot z Hiszpanem Izanem Almazanem-Valiente oraz Juszczak z Amerykaninem Patrickiem Tomanem.

Wyniki: https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-koszalin/pol/2024/m-itf-pol-2024-002/draws-and-results/

Partnerem Tytularnym cyklu, składającego się z 14 imprez ITF (6 damskich i 8 męskich) jest LOTTO, a Partnerami Głównymi - Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner - MSiT

Partner Główny - T-Mobile

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner PZT - Ziaja

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner PZT - Metalplast

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.