Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

MP U16 w Zamościu – zwycięstwa Wróbel i Urbańskiego

Maja Wróbel (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów) i Jan Urbański (Legia Warszawa) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski U16, które w niedzielę zakończyły się na kortach klubu Return Zamość. Tytuły w deblu wywalczyli: Zofia Janusz (AZS Poznań) i Julia Pacocha (Klub Miedzeszyn Warszawa) oraz Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia Poznań) i Hubert Plenkiewicz (CKT Grodzisk Maz.).

Natomiast najlepsi w mikście byli Natalia Chylińska i Aleksander Białowolski (obydwoje MKS AVIA Świdnik).

Mistrzowie i finaliści MP w Zamościu w singlu otrzymali od Polskiego Związku Tenisowego vouchery na kwotę odpowiednio 2500 złotych i 1300 zł do wykorzystanie na sfinansowanie startów w zagranicznych turniejach rangi ITF Junior i Tennis Europe.

Partnerem Głównym PZT w Tenisie Młodzieżowym jest PGE -Polska Grupa Energetyczna, a MP U16 współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki finałów MP U16 (Zamość):

gra pojedyncza kadetek -
Maja Wróbel (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów) - Daria Dehmel (SCT Prawobrzeże Szczecin) 6:1, 6:2

gra pojedyncza kadetów -
Jan Urbański (Legia Warszawa) - Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia Poznań) 6:2, 6:1

gra podwójna kadetek -
Zofia Janusz (AZS Poznań), Julia Pacocha (Klub Miedzeszyn Warszawa) - Zofia Biełus (Pro Tenis Toruń), Maja Wróbel (CCS Chrzanów) 6:3, 6:2

gra podwójna kadetów –
Aleksander Błuś (PT Olimpia Poznań), Hubert Plenkiewicz (CKT Grodzisk Maz.) - Hugo Paweł Rytelewski (AZS Poznań), Jan Werbliński (KKT Olsza Kraków) 3:6, 7:5, 10-3

gra mieszana -
Natalia Chylińska, Aleksander Białowolski (obydwoje MKS AVIA Świdnik) - Monika Szałek, Piotr Kluj (obydwoje SKT Promasters Szczecin) 6:1, 4:6, 10-8

Komplet medalistówi MP U16 (Zamość)

gra pojedyncza kadetek -
1. Maja Wróbel (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów)
2. Daria Dehmel (SCT Prawobrzeże Szczecin)
3. Natalia Chylińska (MKS AVIA Świdnik)
3. Marta Dudek (Akademia GKS Bełchatów)

gra pojedyncza kadetów -
1. Jan Urbański (Legia Warszawa)
2. Aleksander Błuś (PT Olimpia Poznań)
3. Jan Chłodnicki (KS Górnik Bytom)
3. Aleksander Białowolski (MKS AVIA Świdnik)

gra podwójna kadetek
1. Zofia Janusz (AZS Poznań), Julia Pacocha (Klub Miedzeszyn Warszawa).
2. Zofia Biełus (Pro Tenis Toruń), Maja Wróbel (CCS Chrzanów)
3. Julia Borowik (GKS Katowice), Daria Dehmel (SCT Prawobrzeże Szczecin)
3. Wiktoria Kubicka (Klub Sportowy Dragon), Aleksandra Leś (GKS Katowice)

gra podwójna kadetów –
1. Aleksander Błuś (PT Olimpia Poznań), Hubert Plenkiewicz (CKT Grodzisk Maz.)
2. Hugo Paweł Rytelewski (AZS Poznań), Jan Werbliński (KKT Olsza Kraków)
3. Szymon Karpiński Szymon (Tenisova Michał Brzeszczak), Jan Urbański (Legia Warszawa)
3. Antoni Sikora, Maksymilian Stopa (obaj KKT Olsza Kraków)

gra mieszana –
1. Natalia Chylińska, Aleksander Białowolski (obydwoje MKS AVIA Świdnik)
2. Monika Szałek, Piotr Kluj (obydwoje SKT Promasters Szczecin)
3. Martyna Sikora (Morelowa Tennis Club Warszawa), Maksymilian Puchalski (WTS Orzeł Warszawa)
3. Kornelia Krześniak, Igor Piasek (obydwoje CKT Grodzisk Maz.)

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner Główny PZT - MSiT

Partner Główny Tenisa Młodzieżowego - PGE

Partner Główny - T-Mobile

Partner WTA 125 Polish Open - M. St. Warszawa

Partner WTA 125 Polish Open - AKTYWNA WARSZAWA

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner PZT - Metalplast

Partner PZT - Ziaja Polska

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.