Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTTO PZT Polish Tour – czas na turnieje w Łodzi i Kozerkach

We wtorek rozpoczną się dwie kolejne imprezy rangi ITF World Tennis Tour rozgrywane w ramach LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. Na kortach MKT Łódź (ITF M15) wystąpi w singlu 13 Polaków. Natomiast w Kozerkach (ITF W15) zobaczymy co najmniej 12 Polek - tam ostateczny skład głównej drabinki poznamy dopiero we wtorek, po zakończeniu eliminacji.

W turnieju Łódź Cup kwalifikacje przeszło zwycięsko trzech Polaków, wszyscy wygrali decydujące mecze z rodakami. Filip Pieczonka (AZS Poznań) okazał się lepszy od Oskara Grzegorzewskiego (WKT Mera Warszawa) 7:5, 6:3; Kacper Szymkowiak (UKS Sport Klub Wrocław) pokonał 4:6, 6:4, 10-2 Aleksandra Orlikowskiego (WKS Grunwald Poznań); a Przemysław Michocki (AZS Poznań) wygrał z Alanem Bojarskim (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 2:6, 10-7.

Ta trójka, podobnie jak reszta zwycięzców kwalifikacji, została wieczorem dolosowana do wolnych miejsc w drabince. Pieczonka trafił na rozstawionego z numerem drugim Ukraińca Oleksija Krutycha, Michocki na turniejową „ósemkę” Chrisa Rodescha z Luksemburga, a Szymkowiak zagra innym Ukraińcem Nikitą Masztakowem.

Trzej polscy tenisiści znaleźli się w Łodzi w gronie rozstawionych. Numer trzy w drabince Olaf Pieczkowski (LOTTO PZT Team/KT Jakubowo Olsztyn) spotka się z Włochem Andreą Golą, numer cztery - Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń) z Niemcem Mariano Dedurą-Palomero, a numer pięć Kacper Żuk (LOTTO PZT Team/CKT Grodzisk Maz.) z posiadaczem „dzikiej karty” Marcinem Andrzejczakiem (MKT Łódź).

Będzie to jeden z trzech polskich pojedynków w pierwszej rundzie. Maciej Rajski (TENISWIL Warszawa) zagra w niej z Alanem Ważnym (KS Czarni Rzeszów) obdarowanym „dziką kartą” przez Polski Związek Tenisowy, a Karol Filar (BKT Advantage Bielsko-Biała) z Adamem Majchrzakiem, startującym ze specjalną przepustką od swojego klubu MKT Łódź.

Dwaj pozostali Polacy trafili na zwycięzców eliminacji. Pierwszym przeciwnikiem Szymona Kielana (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom) będzie Niemiec Felix Einig, natomiast posiadacza „dzikiej karty: od PZT Fryderyka Lechno – Wasiutyńskiego (FairPlayce Poznań) – Łotysz Martins Rocens.

Natomiast w imprezie Kozerki Tour 2024, rozgrywanej na twardych kortach, znalazło się w drabince dwanaście Polek, w tym co najmniej trzy na pewno zobaczymy w 1/8 finału. Los skojarzył już w pierwszej rundzie: rozstawioną z numerem 5. Weronikę Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa) ze Stefanią Rogozińską-Dzik (KS Górnik Bytom), numer cztery Walerię Olianowską (KT Kubala Ustroń) z Oliwią Bergler (KS Górnik Bytom) oraz Joannę Zawadzką (ACT Tarnów) z Mają Pawelską (KS Górnik Bytom), która otrzymała „dziką kartę” od Polskiego Związku Tenisowego.

Dwa polskie mecze: Ewald z Rogozińską-Dzik i Zawadzkiej z Pawelską zobaczymy już we wtorek po południu, podobnie jak spotkanie rozstawionej z numerem szóstym Oliwii Lincer (Redeco Wrocław) z Brytyjką Elize Maloney.

Z drugiej specjalnej przepustki od PZT skorzystała Zuzanna Pawlikowska (KS Górnik Bytom) która w sobotę zdobyła dwa złote medale (w singlu i deblu) w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (U23) na kortach AZS Poznań. W pierwszym meczu w Kozerkach na drodze zawodniczki LOTTO PZT Team stanie Japonka Nagomi Higashitani.

Pecha w losowaniu miała Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom), która trafi na otwarcie na turniejową „dwójkę” Słowaczkę Katerinę Kuzmową, a rywalką posiadaczki „dzikiej karty” Dominiki Podhajeckiej (CKT Grodzisk Maz.) będzie Słowaczka Radka Zelnickova (nr 3.).

Xenia Bandurowska (WKS Grunwald Poznań) wylosowała Francuzkę Hannę Bougouffę, a startująca z „dziką kartą” Daria Górska (CKT Grodzisk Maz.) musi poczekać na jedną ze zwyciężczyń trzyetapowych kwalifikacji, których dokończenie nastąpi we wtorek przed południem.

W trzeciej i zarazem decydującej rundzie eliminacji osiągnęło pięć Polek, z czego trzy: Zuzanna Kolonów (Legia Warszawa), Ada Piestrzyńska (DeSki Warszawa) i Olga Gołaś (SKT Promasters Szczecin) zmierzą się z zagranicznymi rywalkami. Natomiast dwie pozostałe, czyli Waleria Daraszuk (Calisia Tenis Pro Kalisz) i Aleksandra Zuchańska (WKT Mera Warszawa) zagrają przeciw sobie.

Tegoroczny LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski składa się z 14 imprez ITF World Tennis Tour, sześciu damskich i ośmiu męskich. W tym tygodniu osiągnie półmetek, ponieważ w czerwcu panowie rywalizowali w Kozerkach, dwukrotnie w Koszalinie oraz we Wrocławiu (wszystkie rangi ITF M15), a panie grały w imprezie ITF W35 Rokitki Open Park na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej.

Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym jest „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner Główny PZT - MSiT

Partner Główny Tenisa Młodzieżowego - PGE

Partner Główny - T-Mobile

Partner WTA 125 Polish Open - M. St. Warszawa

Partner WTA 125 Polish Open - AKTYWNA WARSZAWA

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner PZT - Metalplast

Partner PZT - Ziaja Polska

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.