Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTTO PZT Polish Tour – trzy Polki w 1/8 finału w Kozerkach

Olivia Lincer (Redeco Wrocław), Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa) i Joanna Zawadzka (ACT Tarnów) awansowały do drugiej rundy turnieju ITF W15 w Kozerkach, zaliczanego do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W męskiej imprezie tej samej rangi na kortach MKT Łódź 1/8 finału osiągnął pierwszy 13 Polaków w stawce.

Lincer, rozstawiona w drabince Kozerki Tour 2024 z numerem szóstym, wygrała we wtorek w ciągu zaledwie 72 minut z Brytyjką Elize Maloney 6:0, 6:1. Kolejną rywalką Olivii będzie zwyciężczyni spotkania Finki Elli Haavisto z Niemką Julią Zhu.

W dwóch pozostałych meczach pierwszej rundy singla wyznaczonych na wtorek doszło do polskich pojedynków. Zawadzka okazała się lepsza od Mai Pawelskiej (KS Górnik Bytom) 6:3, 6:2. W 1/8 finału trafi na Litwinkę Emiliję Tverijonaite lub Czeszkę Anę Laboutkovą (nr 8.).

Natomiast turniejowa „piątka” – Ewald łatwo uporała się 6:2, 6:3 ze Stefanią Rogozińską-Dzik (KS Górnik Bytom) i teraz czeka na lepszą zawodniczkę w konfrontacji Łotyszki Sabine Rutlauki z Aleksandrą Zuchańską (WKT Mera Warszawa), która przed południem awansowała do głównej drabinki z eliminacji.

Zuchańska jest jedną z dwóch polskich zwyciężczyń kwalifikacji, dzięki czemu w głównej drabince znalazło się aż 14 Polek. W jej ślady poszła Zuzanna Kolonus (Legia Warszawa) i w pierwszej rundzie spotka się w środę z Aleksandrą Wasiliewą, a lepsza z nich trafi na Marcelinę Podlińską (KS Górnik Bytom) lub rozstawioną z numerem drugim Słowaczkę Katerinę Kuzmową.

Również w drugim dniu turnieju głównego o awans do 1/8 finału powalczą: rozstawiona z nr 4. Waleria Olianowską (KT Kubala Ustroń) z Oliwią Bergler (KS Górnik Bytom); Zuzanna Pawlikowska (KS Górnik Bytom) Japonką Nagomi Higashitani; Dominika Podhajecka (CKT Grodzisk Maz.) ze Słowaczką Radką Zelnickovą (nr 3.); Xenia Bandurowska (WKS Grunwald Poznań) z Francuzką Hanną Bougouffą; a Daria Górska (CKT Grodzisk Maz.) z Amerykanką Avą Hrastar.

W tym tygodniu rozgrywana jest także druga impreza w ramach LOTTO PZT Polish Tour, turniej ITF M15 Łódź Cup. W niej zobaczymy 13 polskich tenisistów w singlu. Dwaj z nich spotkali się już we wtorek, a Karol Filar (BKT Advantage Bielsko-Biała)wygrał ze startującym z „dziką kartą” Adamem Majchrzakiem (MKT Łódź) 6:4, 7:5.

O miejsce w 1/8 finału powalczą w środę: numer trzy w drabince Olaf Pieczkowski (LOTTO PZT Team/KT Jakubowo Olsztyn) z Włochem Andreą Golą; numer cztery Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń) z Niemcem Mariano Dedurą-Palomero; numer pięć Kacper Żuk (LOTTO PZT Team/CKT Grodzisk Maz.) z Marcinem Andrzejczakiem (MKT Łódź); Maciej Rajski (TENISWIL Warszawa) z Alanem Ważnym (KS Czarni Rzeszów); Szymon Kielan (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom) z Niemcem Feliksem Einigiem; a Fryderyk Lechno–Wasiutyński (FairPlayce Poznań) z Łotyszem Martinsem Rocensem.

Swoje mecze rozegrają też trzej polscy zwycięzcy eliminacji: Filip Pieczonka (AZS Poznań) zmierzy się z Ukraińcem Oleksijem Krutychą (nr 2.), Kacper Szymkowiak (UKS Sport Klub Wrocław) z innym Ukraińcem Nikitą Masztakowe, a Przemysław Michocki (AZS Poznań) z Chrisem Rodeschem z Luksemburga (nr 8.).

Jest to szósta edycja LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym jest „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner Główny PZT - MSiT

Partner Główny Tenisa Młodzieżowego - PGE

Partner Główny - T-Mobile

Partner WTA 125 Polish Open - M. St. Warszawa

Partner WTA 125 Polish Open - AKTYWNA WARSZAWA

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner PZT - Metalplast

Partner PZT - Ziaja Polska

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.