Znajdujesz się: ZAWODNICY > ORGANIZACJA SZKOLENIA PZT KiM,U23 - U12 > KOMUNIKATY U18 - U16
Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 22 - 26 stycznia 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 22 - 26.01.2021 r. w Puszczykowie odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT U18 dziewcząt, na które zostały powołane:

1. Laura Koralnik
2. Xenia Lipiec
3. Zuzanna Pawlikowska
4. Ada Piestrzyńska
5. Magdalena Świerczyńska
6. Pola Wygonowska

Prowadzącymi konsultacje będą Maciej Domka, Dawid Celt oraz Sławomir Fotek (trener przygotowania motorycznego).

Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane zostały bezpośrednio powołanym zawodnikom.
Program "Tenisowa Zima - Mały Wielki Polak - Tenisista"
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o uruchomieniu kolejnej odsłony Programu „Tenisowa Zima - Mały Wielki Polak - Tenisista" realizowanego w ramach projektu „Mały wieki Polak – nadzieje olimpijskie” Ministerstwa Sportu.

Celem programu jest wspieranie procesu szkolenia sportowego w najniższych kategoriach wiekowych oraz wyselekcjonowanie utalentowanych sportowo zawodników do dalszego szkolenia w kadrach narodowych w wyższych kategoriach wiekowych.

Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:

I GRUPA (rocznik 2010)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 60 h x 65,00 PLN = 3.900,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 4.600,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Snochowska Antonina – KS Start-Wisła Toruń
2. Mazur Iga – Toruńska Akademia Tenisowa
3. Sobiesiak Maja – Krzycka Park Wrocaw
4. Wojciechowska Adela – niestowarzyszona
5. Grobelna Pola – FairPlayce Poznań
6. Pankowski Ignacy – KT Szczawno Zdrój
7. Kowalczyk Tomasz – AZS Łódź
8. Wieczorek Roch – TMTC Piaseczno
9. Matuszewski Mateusz – TMTC Piaseczno
10. Paradowski Jan – KS Nadwiślan Kraków

II GRUPA (rocznik 2008-2009)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 80 h x 65,00 PLN = 5.200,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 5.900,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Kasperski Antoni – KT Błonia Kraków
2. Jeż Wiktor – STT Fakro Nowy Sącz
3. Kowal Patryk – KT Błonia Kraków
4. Kluj Patryk – GOD-POL Szkoła Tenisa Robert Godlewski
5. Kiełb Dawid – KS Elektrowni.pl
6. Chrzanowski Mateusz – STT Fakro Nowy Sącz
7. Gewert Konstanty – SKT Centrum Bydgoszcz
8. Płocharczyk Tomasz – TT Score Elbląg
9. Tejerina Sebastian- Kostrzyński Klub Tenisowy
10. Kmiecik Anna – PT Olimpia Poznań
11. Bajorek Małgorzata – UKT Winner Kraków
12. Giżewska Hanna – Sopot Tennis Klub
13. Rajca Lena – Toruńska Akademia Tenisowa
14. Michta Emilia – KT Błonia Kraków
15. Wróbel Maja – Klub Tenisowy Zabrze
16. Afelt Nadia – Toruńska Akademia Tenisowa
17. Kołek Hanna – UKT Winner Kraków
18. Janusz Zofia – AZS Poznań
19. Dehmel Daria – Szczecińskie Centrum Prawobrzeże Szczecin
20. Markowska Lena – KS Górnik Bytom

III GRUPA (rocznik 2004-2007)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 7.200,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Sasko Wiktor – TMTC Piaseczno
2. Lange Mateusz – AZS Poznań
3. Kowal Mikołaj – AZS Poznań
4. Zaorski Leon – TUKS Leo Trąbki Małe
5. Hrynkiewicz Jakub – AG Tenis Chorzowska Radom
6. Czyrek Kacper – BKT Advantage Bielsko-Biała
7. Michałowski Tadeusz – BKT Advantage Bielsko-Biała
8. Januchowski Jakub – Fundacja KT Astra Książenice
9. Struski Igor – KS Tęcza Społem Kielce
10. Wieczorek Antoni – KS Górnik Bytom
11. Głowacka Maria – TS IDEA SPORT Toruń
12. Gniewkowska Oriana – Sopot Tenis Klub
13. Koprowska Hanna – KT GAT Gdańsk
14. Straszewska Barbara – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
15. Jędrzejak Oliwia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
16. Mańkowska Jagna – TS IDEA SPORT Toruń
17. Paszun Amelia – AZS Poznań
18. Kłys Natalia – Śląskie Centrum Tenisowe Pszczyna
19. Mitrzak Aleksandra – ITT Goplania Inowrocław
20. Wahl-Maniecka Kinga – KS Górnik Bytom
21. Zając Milena – Śląskie Centrum Tenisowe Pszczyna
22. Dzieło Marcel – KKT Wrocław
23. Szymkowiak Kacper – KKT Wrocław
24. Stankiewicz Patryk – AZS Poznań
25. Biedermann Mikołaj – KKS Włókniarz 1925 Kalisz
26. Barcik Nikodem – KS Górnik Bytom
27. Durska Emila – AZS Łódź
28. Orlińska Oliwia – KKT Wrocław
29. Witkowska Zuzanna – CKT Grodzisk Mazowiecki
30. Pieczyńska Sonia – WKS Grunwald Poznań


Kryteria kwalifikacji do Programu „Tenisowa Zima” w ramach projektu „Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie”

KLUCZ:
Rocznik 2010 (dziesięć lat) – zgłoszonych przez Metodyka – 10 osób
Rocznik 2009 – do 25 miejsca na podstawie listy do lat 12 – 11/2020
Rocznik 2008 – do 20 miejsca na podstawie listy do lat 12 – 11/2020
Rocznik 2007 – do 25 miejsca na podstawie listy do lat 14 – 11/2020
Rocznik 2006 – do 20 miejsca na podstawie listy do lat 14 – 11/2020
Rocznik 2005 – do 15 miejsca na podstawie listy do lat 16 – 11/2020
Rocznik 2004 – do 10 miejsca na podstawie listy do lat 16 – 11/2020
Decyzja ekspercka: Wieczorek A, Durska E, Barcik N

Uwaga: Program dotyczy tylko i wyłącznie zawodników, którzy nie otrzymali dofinansowania z Programu „Tenisowa Zima” dla młodzieżowych kadr narodowych.
Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o uruchomieniu Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:
I GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 7.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Plenkiewicz Hubert – Stow. AG Tenis Chorzowska Radom
2. Błuś Aleksander – PT Olimpia Poznań
3. Litwic Tymon – STT Fakro Nowy Sącz
4. Sadzik Jan – KT Błonia Kraków
5. Tryjański Jakub – KT Błonia Kraków
6. Chłodnicki Jan – KS Górnik Bytom
7. Tejerina Ignacio – Kostrzyński Klub Tenisowy
8. Stańczyk Juliusz – STT Fakro Nowy Sącz
9. Urbański Jan – Fundacja KT Astra Książenice
10. Skrzyński Jan – KS Nadwiślan Kraków
11. Fletcher Vincent – Fundacja KT Astra Książenice
12. Kwiatkowski Maksymilian – WTS DeSki Warszawa
13. Kuszel Oliwia – Toruńska Akademia Tenisowa
14. Pawelska Maja – Klub Sportowy Zabrze
15. Dróżdż Oliwia – Sopot Tennis Klub
16. Biełus Zofia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
17. Husar Sara – UKS Beskidy Ustroń
18. Wawrzkiewicz Inka – Sopot Tennis Klub
19. Odrobina Aniela – MKT Łódź
20. Skorupska Anna – PT Olimpia Poznań
21. Sybicka Oliwia – MKT Stalowa Wola
22. Kostecka Barbara – UKT Winner Kraków
23. Zemła Grzegorz - Fundacja Tennis Pro Piaseczno
24. Migdalski Mikołaj – BKT Advantage Bielsko-Biała
25. Kokot Bruno – KS KT Szczawno Zdrój
26. Andrzejczak Marcin – TUKS LEO Trąbki Małe
27. Tomasiak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
28. Lewandowski Dawid – KS KT Szczawno-Zdrój
29. Ważny Alan – KS Czarni Rzeszów
30. Mitoń Mateusz – STT Fakro Nowy Sącz
31. Kluczyński Jan – KS KT Szczawno-Zdrój
32. Downar Jan – KT GAT Gdańsk
33. Kosiński Filip – KS KT Szczawno-Zdrój
34. Mackiewicz Martyna – KT GAT Gdańsk
35. Stankiewicz Monika – KT GAT Gdańsk
36. Gołda Karolina – AT MASTERS Radom
37. Stypuła Laura – CKT Grodzisk Mazowiecki
38. Ciesielczyk Amelia – UKS RP SPORT Olsztyn
39. Podhajecka Dominika – Górzycki KT Smecz Górzyce
40. Kostka Natalia – BKT Advantage Bielsko-Biała
41. Kulbiej Nadia – Fundacja Szczecinski Klub Tenisowy Promasters
42. Czajka Antonina – PT Olimpia Poznań
43. Nadajewska Marta – BKT Advantage Bielsko-Biała
44. Wojtaszczyk Maria – KT Start Łódź
45. Nieradzik Maja – Klub Tenisowy Zabrze
46. Zgoła Goran – AZS Poznań
47. Grzegorzewski Oskar – BKT Advantage Bielsko-Biała
48. Kubalka Igor – MKS Andrychów
49. Lechno-Wasiutyński Fryderyk – PR-S FairPlayce Poznań
50. Piekarz Damian – KT Warszawianka Warszawa
51. Pawelski Martyna – KS Górnik Bytom
52. Matuszewski Gabriel – CKT Grodzisk Mazowiecki
53. Zgoła Borys – AZS Poznań
54. Kusiewicz Piotr - niezrzeszony
55. Taczała Dawid – PR-S FairPlayce Poznań
56. Kos Maciej – KT GAT Gdańsk
57. Koralnik Laura – WKT Mera Warszawa
58. Jodłowska Justyna – BKT Advantage Bielsko-Biała
59. Górska Daria – PT Olimpia Poznań
60. Telzyńska Hanna – Stow. Morelowa Tennis Club Warszawa
61. Bergler Olivia – KS Górnik Bytom
62. Rowińska Malwina – niezrzeszona
63. Bednarz Zuzanna – KS Czarni Rzeszów
64. Bozova Anastasya – AZS Łódź
65. Bojarski Alan – Klub Miedzeszyn Warszawa
66. Tomański Karol – Stow. Mario Trnovsky Tennis Club
67. Bartusek Karolina – KS Górnik Bytom
68. Frankowska Zuzanna – AZS Łódź


II GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 4.000,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2020 i 2021 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 11.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Ewald Weronika – KT GAT Gdańsk
2. Berkieta Tomasz – KT Warszawianka Warszawa
3. Jędrzejczak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
4. Lorens Mikołaj – KS Górnik Bytom
5. Kielan Szymon – Pabianicki Klub Tenisowy
6. Szajrych Jasza – WKS Grunwald Poznań
7. Pieczonka Filip – KT GAT Gdańsk
8. Pawlak Piotr – WKT Mera Warszawa
9. Politowicz Marcel – AZS Poznań
10. Orlikowski Aleksander – MKT Łódź
11. Kamrowski Marcel – Sopot Tenis Klub
12. Stokowski Patryk – WKT Mera Warszawa
13. Wierzbowska Aleksandra – KKS Olsza Kraków
14. Duhl Laura – BKT Advantage Bielsko-Biała
15. Wygonowska Pola – UKS RP SPORT Olsztyn
16. Niewiadomska Patrycja – BKT Advantage Bielsko-Biała
17. Formella Alicja – SKT Centrum Bydgoszcz
18. Gruszczyńska Rozalia – KS Górnik Bytom
19. Kubacha Zuzanna – AT Angelique Kerber Puszczykowo
20. Świerczyńska Magdalena – KKS Olsza Kraków
21. Lipiec Xenia – Kędzierzyński Klub Tenisowy
22. Pawlikowska Zuzanna – PT Olimpia Poznań
23. Pieczkowski Olaf - UKS RP SPORT Olsztyn
Konsultacje szkoleniowe PZT - Wrocław, 12-15.11.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 12-15.11.2020 we Wrocławiu odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT U16 i U18, na które zostali powołani:

1. Olaf Pieczkowski
2. Filip Pieczonka
3. Martyn Pawelski
4. Maksymilian Kaśnikowski-odmówił-inne plany treningowe
5. Aleksander Orlikowski-odmówił -inne plany startowe

rezerwowi
1.Marcel Dzieło

Prowadzącymi konsultacje będą Aleksander Charpantidis oraz Przemysław Piotrowicz(przygotowanie ogólne).
Konsultacja szkoleniowa PZT - Zielona Góra, 2-7.11.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 2 - 7.11.2020 r. w Zielonej Górze odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT U16 i U18 dziewcząt, na które zostały powołane:

1. Zuzanna Bednarz
2. Weronika Ewald
3. Rozalia Gruszczyńska
4. Zuzanna Kubacha
5. Xenia Lipiec
6. Pola Wygonowska

Prowadzącymi konsultacje będą Maciej Domka, Dawid Celt oraz Sławomir Fotek (trener przygotowania motorycznego).

Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane zostały bezpośrednio powołanym zawodnikom.
Zgrupowanie przygotowania fizycznego - Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie, 28 września - 7 października 2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 28.09-2.10.2020 (chłopcy) oraz 28.09- 7.10 (dziewczyny) w Cetniewie odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT U16 i U18, na które zostali powołani:

Chłopcy:
1. Marcel Kamrowski - powołany
2. Olaf Pieczkowski - powołany - potwierdzony
3. Filip Pieczonka - powołany - potwierdzony
4. Fryderyk Lechno-Wasiutyński - powołany - potwierdzony
5. Gabriel Matuszewski - powołany - potwierdzony
6. Maciej Kos - powołany - potwierdzony
7. Martyn Pawelski - powołany - potwierdzony
8. Marcel Dzieło - powołany - potwierdzony
9. Aleksander Orlikowski - powołany - potwierdzony
- Maksymilian Kaśnikowski - powołany - rezygnacja - turniej Roland Garros

Dziewczyny:
- Weronika Baszak - powołana - rezygnacja - turniej Roland Garros
- Zuzanna Bednarz - powołana - rezygnacja
1. Anastazja Bozova - powołana - potwierdzona
- Weronika Ewald - powołana - rezygnacja
2. Rozalia Gruszczyńska - powołana - potwierdzona
- Zuzanna Kubacha - powołana - rezygnacja
- Xenia Lipiec - powołana - rezygnacja
3. Klara Maciejewska - powołana - potwierdzona
4. Zuzanna Pawlikowska - powołana - potwierdzona
5. Laura Stypuła - powołana - potwierdzona
6. Magdalena Świerczyńska - powołana - potwierdzona
- Pola Wygonowska - powołana - rezygnacja


Prowadzącymi konsultacje będą Aleksander Charpantidis, Maciej Domka, Mikołaj Weymann, Sławomir Fotek oraz Mieczysław Bogusławski.

Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane zostały bezpośrednio powołanym zawodnikom.

Dział Sportu PZT
Konsultacje szkoleniowe PZT - Bytom, 5-8.09.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 5-8.09.2020 w Bytomiu odbywają się Konsultacje szkoleniowe PZT U16 i U18, na które zostali powołani:

1. Marcel Kamrowski
2. Szymon Kielan
3. Olaf Pieczkowski
4. Fryderyk Lechno-Wasiutyński
5. Gabriel Matuszewski

Prowadzącym Konsultacje jest Aleksander Charpantidis
Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane zostały bezpośrednio powołanym zawodnikom.

Dział Sportu PZT
Konsultacje szkoleniowe PZT - Łódź, 25-28.05.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 25-28.05.2020 w Łodzi odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT Mężczyzn i U18, na które zostali powołani:

1. Kamil Majchrzak (AZS Łódź)
2. Jan Zieliński (Warszawski Klub Tenisowy Mera)
3. Daniel Michalski (Warszawski Klub Tenisowy Mera)
4. Piotr Matuszewski (AZS Poznań)
5. Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań)
6. Piotr Pawlak (Warszawski Klub Tenisowy Mera)
7. Filip Pieczonka (Klub Tenisowy GAT Gdańsk)


Prowadzącymi Konsultacje będą: Trenerzy – Mariusz Fyrstenberg, Tomasz Iwański, Mieczysław Bogusławski i Michał Przysiężny.
Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane będą bezpośrednio powołanym zawodnikom.

Dział Sportu PZT
Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 25-28.05.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 25-28.05.2020 w Puszczykowie odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT, na które zostały powołane zawodniczki:

1. Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo)
2. Magdalena Świerczyńska (Krakowski Klub Sportowy OLSZA)
3. Pola Wygonowska (UKS RP SPORT Olsztyn)
4. Klara Maciejewska (AZS Poznań)
5. Malwina Rowińska (Niezrzeszona)
6. Zuzanna Frankowska (Niezrzeszona)


Prowadzącymi Konsultacje będą trenerzy: Henryk Kornas, Mikołaj Weymann, Mateusz Szewczyk, Bolesław Szmyd i psycholog Ewa Serwotka.
Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane będą bezpośrednio powołanym zawodnikom.

Dział Sportu PZT
Konsultacje szkoleniowe PZT - Łódź, 18-21.05.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 18-21.05.2020 w Łodzi odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT Mężczyzn i U18, na które zostali powołani:

1. Kamil Majchrzak (AZS Łódź)
2. Jan Zieliński (WKT Mera Warszawa)
3. Szymon Walków (Stow. REDECO SiR Wrocław)
4. Michał Dembek (WSG Academy - Warsaw Sports Group)
5. Aleksander Orlikowski (MKT Łódź)
6. Szymon Kielan (AZS Poznań)


Prowadzącymi Konsultacje będą: Trenerzy – Mariusz Fyrstenberg, Michał Przysiężny, Mieczysław Bogusławski i Tomasz Iwański.
Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane będą bezpośrednio powołanym zawodnikom.

Dział Sportu PZT
Konsultacje szkoleniowe PZT - Poznań, 18-21.05.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 18-21.05.2020 w Poznaniu odbędą się Konsultacje szkoleniowe PZT, na które zostali powołani i swój udział potwierdzili:

1. Olaf Pieczkowski (UKS RP SPORT Olsztyn)
2. Maciej Kos (Klub Tenisowy GAT Gdańsk)
3. Gabriel Matuszewski (CKT Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica)
4. Fryderyk Lechno-Wasiutyński (Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań)
5. Borys Zgoła (AZS Poznań)
6. Goran Zgoła (AZS Poznań)


Prowadzącymi Konsultacje będą: Trenerzy - Mikołaj Weymann, Bogdan Dzudzewicz, Henryk Kornas i Psycholog Ewa Serwotka.
Szczegółowe informacje dotyczące Konsultacji szkoleniowych PZT przesłane będą bezpośrednio powołanym zawodnikom.

Dział Sportu PZT
Koncepcja działania U16-U18
ukryj
Koncepcja działania U16-18:
"Transition to Pro"

I. Podstawowe założenia wsparcia szkoleniowego i finansowego PZT w grupie U16 i U18. Główny zamysł - pomoc w przejściu z tenisa młodzieżowego do zawodowego perspektywicznym zawodniczkom i zawodnikom spełniającym określone kryteria doboru.

1. Koncentracja środków i uwagi na najlepszych, potencjalnie najbardziej perspektywicznych zawodniczkach i zawodnikach.

2. Kryteria oceny zawodniczek i zawodników - decyzje trenerskie/eksperckie. Brane pod uwagę informacje m.in.: o zawodniku (wyniki sportowe, activity turniejowe, potencjał i efektywność działania Team'ów indywidualnych , analizy AIOZ, badania i testy kontrolne).

3. Udział w organizowanych przez PZT akcjach szkoleniowych dedykowany jest przede wszystkim zawodnikom i zawodniczkom nie objętym PWI PZT.

4. Komunikacja i bezpośrednia współpraca z indywidualnymi Teamami szkoleniowymi zawodniczek/zawodników.

- Wspólna koordynacja i weryfikacja planów startowych i postawionych sobie przez Team’y indywidualne celów szkoleniowych i wynikowych.

5. Współpraca z grupami U12-U14 i U23-K i M.

- Wymiana informacji o zawodniczkach / zawodnikach.

6. Zasada "przenikania się" grup wiekowych w przypadku zawodniczek i zawodników z największym potencjałem.

7. Obowiązują regulaminy sportowe PZT dotyczące powoływania i uczestnictwa w turniejach mistrzowskich i innych akcjach szkoleniowych organizowanych przez PZT. Między innymi:

- Regulamin Kadry Narodowej.
- Regulamin dotyczący Wizerunku Członka Kadry Narodowej.
- Regulamin "Zasady powoływania reprezentacji Polski na imprezy mistrzowskie".

II. Grupy i formy wsparcia szkoleniowego PZT dla zawodników i zawodniczek U16 i U18:

1. Grupa "wyjścia" - zaw. TOP 100 ITF Juniors - przejście z ITF Juniors do strefy Pro. Grupa objęta PWI PZT* i dodatkowo dofinansowaniem udziału w turniejach "Grand Slam".

1.1. Podstawowe formy wsparcia:

- Turnieje ITF WTT Men's i Women's (wykorzystanie ułatwień dla TOP 100 Juniors).
- Zgrupowania i konsultacje treningowe.
- Badania i testy.

2. Grupa "wejścia" - zawodnicy/zawodniczki U16 z największym potencjałem (widoczny już wysoki poziom sportowy). Zawodniczki i zawodnicy nie objęci PWI PZT. Kontynuacja rozwoju sportowego, pomoc w przejściu do grupy ITF Juniors, budowanie rankingu ITF Juniors.


2.1. Podstawowe formy wsparcia:

- Turnieje ITF Juniors.
- Zgrupowania i konsultacje treningowe.
- Badania i testy.

3. Grupa "Perspektywa" - pozostała grupa zawodników i zawodniczek U16-18.
Monitoring aktywności sportowej (ocena pracy i wyników sportowych) zawodników/zawodniczek nie spełniających kryteriów do bycia w jednej z powyższych grup.

3.1. Potencjalne formy wsparcia:
- Włączanie do udziału w poszczególnych akcjach szkoleniowych lub do PWI PZT.
- Włączenie do jednej z grup podstawowych.

Dział Sportu PZT

Trener Główny KN U16 i U18


*- PWI PZT - Program Wsparcia Indywidualnego PZT.
Komunikat PZT dot. wyjazdów na turnieje poza granicami Polski w okresie od 12 marca do 20 kwietnia 2020
ukryj
Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszym Komunikatem Polskiego Związku Tenisowego i Ministerstwa Sportu oraz informacji i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących pandemii koronawirusa ODRADZAMY wyjazdy i udział w turniejach poza granicami Polski w najbliższych tygodniach. Rekomendujemy okres sześciu tygodni przerwy wprowadzony po oświadczeniu WHO już przez ATP, ITF i TE.

Jednocześnie informujemy że jako federacja do odwołania nie bedziemy zgłaszać narodowego składu na turnieje w kategoriach młodszych (U12,U 14, U16) oraz także np. Official Coach w turniejach ITF Juniors czy kategorii młodszych. Wyjazd na turnieje w tym okresie będzie traktowany jako prywatny. Nie będzie także rozliczany w ramach Programów Wsparcia
Indywidualnego.

Sytuacja w naszym kraju i na świecie związana z zagrożeniem koronawirusem jest bardzo dynamiczna. zmienia się z minuty na minutę. W obecnej sytuacji nikt nie może zagwarantować powrotu z zagranicy. Prosimy o zachowanie rozwagi i spokoju w planowaniu na najbliższy czas działań treningowych.
Ten trudny czas można wykorzystać dla edukacji, pracy nad elementami na które mieliśmy mniej czasu dotychczas. Zalecamy korzystanie z obiektów na świeżym powietrzu, pracę domową oraz rozważne działania na korcie.
Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej to możliwe pamiętając, że trudne chwile się w końcu skończą i możemy jeszcze lepiej przygotować się na przyszłe czekające nas turnieje i mecze.



Dział Sportu PZT
Trener Główny KN U16-18

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny - BMG Goworowski

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Partner - Seiko

Partner PZT - Fundacja ARP

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Partner Generalny - Regent

Partner Techniczny

Partner - Broyx

Partner Marketingowy - Falubaz

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner - Kubota

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.