Znajdujesz się: SPORT > TENIS MŁODZIEŻOWY > KOMUNIKATY U8 - U12
Turniej Międzynarodowy TE U12 cat.1 Alibaba Cup Hummene/Słowacja, 04 - 09.06.2024
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników na wyjazd na turniej TE kat.1 Alibaba Cup 2024, który odbędzie się w dniach 4-9.06.2024 w Hummene , Słowacja tj.

1. Karolina Pitry – Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna
2. Sonia Antczak – Fundacja Europejskie Centrum Tenisa
3. Daniel Kwiecień – Akademia Tenisowa MASTERS Radom
4.Julian Zięba - Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa

Cel:
1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie letnim 2024
2. Awans do TE 12U Festival , Manacor, Hiszpania

Kryteria powołań:
Dwie zawodniczki i dwoje zawodników KN PZT U12 zakwalifikowanych do turnieju głównego z najlepszym rankingiem PZT

Trener:
Bartłomiej Kuchta - Trener Główny KN PZT U12 chłopców

Zawodniczki i zawodnicy otrzymają powołania i informacje wyjazdu drogą mailową. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.
Ponadto prosimy by powołani zawodnicy mieli ze sobą:

1. Mały wałek do rolowania + karimata
2. Naciągi zapasowe oraz przygotowany sprzęt
3. Ciepłą odzież ( kurtka , czapka)
4. Buty na korty otwarte i halę
Konsultacja przedstartowa KN PZT U12, Wrocław, 21-24.05.2024
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników na konsultację przedstartową KN PZT U12, która odbędzie się w dniach 21 – 24.05.2024r we Wrocławiu

Cele:
1. Przygotowanie do turnieju OTK SS – HUBI CUP 2024
2. Doskonalenie taktyki w zakresie gry pojedynczej i podwójnej.
3. Doskonalenie umiejętności poruszania się na kortach z nawierzchnią ziemną
4. Kontynuacja programu PIT – PZT w ramach monitoringu zawodniczek i zawodników KN PZT U12.
5. Psychoedukacja w zakresie podstawowych umiejętności psychologicznych wspierających tenisistę.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki KN PZT U12;
1. Szczechowiak Nikola - Park Tenisowy Olimpia Poznań - potwierdzona
2. Dzięcioł Julia – Miejski Klub Tenisowy Łódź - potwierdzona
3. Cyronek Hanna – Legia Tenis Sp. z o.o. - odwołana
4. Cieślak Hanna - Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola - potwierdzona
Rezerwa
1. Cichoń Pola – KS Górnik Bytom - odwołana
2. Mroczek Amelia – CKT Grodzisk Mazowiecki - potwierdzona
3. Listwan Katarzyna – BKT Advantage Bielsko – Biała

Polski Związek Tenisowy powołał następujących zawodników KN PZT U12;
1. Zięba Julian - Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa - potwierdzony
2. Wielgus Oskar – BKT Advantage Bielsko – Biała - potwierdzony
3. Szyca Maciej - Sopot Tenis Klub - potwierdzony
4. Miarka Leon - BKT Advantage Bielsko – Biała - potwierdzony
Rezerwa
1. Grechuta Robert – Sopot Tenis Klub
2. Czubak Michał – BKT Advantage Bielsko – Biała
3. Sulejewski Rafał – Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak


Kryteria powołań:
Zawodniczki i zawodnicy zostali powołani decyzją trenerów KN PZT U12 na podstawie:
- aktualnych wyników
- aktualnego poziomu sportowego
- postawa fair-play

Kadra szkoleniowa:
Bartłomiej Kuchta – Trener Główny KN PZT U12 chłopców
Agnieszka Babicka - Trener Główny KN PZT U12 dziewcząt
Katarzyna Świciak - Trener KN PZT U12, koordynator PIT
Pola Weiner – Psycholog PZT

Miejsce treningów i zakwaterowania: Hotel Podkowa, ul. Wojszycka 8, 53-006 Wrocław
Pobyt i wyżywienie pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 21 .05.2024 (wtorek) godz.19.00 – 19.30 (Hotel Podkowa)
Wyjazd: 24.05.2024 (piątek) godz 15.30 (Hotel Podkowa)
Zawodniczki i zawodnicy otrzymali powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik.
Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.




Turniej Międzynarodowy TE U12 cat.1 Rakovnik/Czechy, 23-28.04.2024
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników na wyjazd na turniej TE kat.1 Neride Cup 2024, który odbędzie się w dniach 23 – 28.04.2024 w Rakovnik, Czechy, tj.

1. Karolina Pitry – Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna
2. Sonia Antczak – Fundacja Europejskie Centrum Tenisa
3. Daniel Kwiecień – Akademia Tenisowa MASTERS Radom

Cel:
1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie letnim 2024
2. Awans do TE 12U Festival , Manacor, Hiszpania

Kryteria powołań:
Dwie zawodniczki i jeden zawodnik KN PZT U12 zakwalifikowanych do turnieju głównego z najlepszym rankingiem PZT

Trener:
Agnieszka Babicka - Trener Główny KN PZT U12 dziewczęta

Zawodniczki i zawodnicy otrzymają powołania i informacje wyjazdu drogą mailową. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.

Ponadto prosimy by powołani zawodnicy mieli ze sobą:
1. Mały wałek do rolowania + karimata
2. Naciągi zapasowe oraz przygotowany sprzęt
3. Ciepłą odzież ( kurtka , czapka)
4. Buty na korty otwarte i halę
Zgrupowanie motoryczno - tenisowe KN PZT U11 i U12 dziewcząt i chłopców , KOZERKI, 06- 12.04.2024
ukryj
ZGRUPOWANIE MOTORYCZNO - TENISOWE KN PZT U11 i U12 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW , KOZERKI, 06- 12.04.2024

Cele:

1. Przygotowanie motoryczne i podtrzymanie poziomu technicznego zawodniczek i zawodników KN PZT U12.
2. Kontynuacja programu PIT – PZT w ramach monitoringu zawodniczek i zawodników KN PZT U12.
3. Psychoedukacja w zakresie podstawowych umiejętności psychologicznych wspierających tenisistę.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U12 i U11;

Dziewczęta
Pitry Karolina – Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna - potwierdzona
Antczak Sonia – Fundacja Europejskie Centrum Tenisa - potwierdzona
Cichoń Pola - KS Górnik Bytom - odwołana
Listwan Katarzyna – BKT Advantage Bielsko – Biała - potwierdzona
Cieślak Hanna – Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola - potwierdzona
Kleszcz Natasz – Miejski Klub Tenisowy Łódź - potwierdzona
Szczechowiak Nikola – Park Tenisowy Olimpia Poznań - potwierdzona
Dzięcioł Julia - Miejski Klub Tenisowy Łódź - potwierdzona

Rezerwa
Cyronek Hanna – Legia Tenis Sp. o.o. - odwołana
Strugacz Alicja – Legia Tenis Sp. z o.o. - potwierdzona
Herma Julia – BKT Advantage Bielsko – Biała
Kowal Lila – Spinner Tennis Club Piotr Półkośnik

Chłopcy
Kwiecień Daniel – Akademia Tenisowa Masters Radom - potwierdzony
Zięba Julian – Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa - potwierdzony
Szyca Maciej – Sopot Tenis Klub - potwierdzony
Wielgus Oskar – BKT Advantage Bielsko – Biała - potwierdzony
Kosiński Kajetan – Klub Sportowy Klub Tenisowy Szczawno – Zdrój - odwołany
Czubak Michał – BKT Advantage Bielsko – Biała - potwierdzony
Grechuta Robert – Sopot Tenis Klub - potwierdzony
Miarka Leon – BKT Advantage Bielsko – Biała - potwierdzony

Rezerwa
Cieciera Jakub – Fundacja Europejskie Centrum Tenisa - potwierdzony
Szczerek Piotr – Klub Sportowy Calisia Tenis Pro
Tejerina Antonio – Kostrzyński Klub Tenisowy
Hałaczkiewicz Jan – Sopot Tenis Klub


Kryteria powołań:
- 4 zawodniczki i 4 zawodników według rankingu PZT
- 4 zawodniczki i 4 zawodników – decyzja ekspercka
- postawa fair – play

Prosimy aby powołani zawodnicy mieli ze sobą:
- roller + mata
- skakanka
- buty na korty ziemne i halę
- przygotowany sprzęt oraz naciągi zapasowe

Kadra szkoleniowa
Agnieszka Babicka – Trener Główny KN PZT U12 dziewcząt
Bartłomiej Kuchta - Trener Główny KN PZT U12 chłopców
Bolesław Szmyd – Trener Główny Przygotowania Motorycznego KN PZT
Michał Leśniewicz – Trener Przygotowanie Motorycznego PZT
Krzysztof Garecki – Trener Przygotowania Motorycznego PZT
Pola Weiner – Psycholog PZT U12/U16

Miejsce treningów i zakwaterowania: Akademia Tenisowa Tenis Kozerki, ul. Jowisza 92, 05 – 825 Kozerki
Przyjazd: 06.04.2024 – sobota, godz. 13.00
Wyjazd: 12.04.2024 – piątek, godz. 14.00

Pobyt i wyżywienie w całości pokrywa PZT. Dojazd na koszt własny.
Powołania na zgrupowanie zostały wysłane drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik . Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT


PZT Tennis Team - Konsultacja szkoleniowa - przedstartowa U12, Bytom, 20-22.03.2024
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników na konsultację przedstartową KN PZT U12, która odbędzie się w dniach 20 – 22.03.204r w ośrodku KS Górnik Bytom

Cele:
1. Przygotowanie do turnieju OTK SS – Cykl Polska - Czechy
2. Doskonalenie taktyki w zakresie gry pojedynczej.
3. Kontynuacja programu PIT – PZT w ramach monitoringu zawodniczek i zawodników KN PZT.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki KN PZT U12:

1. Pitry Karolina - Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna - odwołana
2. Antczak Sonia - Fundacja Europejskie Centrum Tenisa - odwołana
3. Cieślak Hanna - Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola – potwierdzona
4. Dzięcioł Julia – Miejski Klub Tenisowy Łódź - potwierdzona
Rezerwa
1. Kleszcz Natasza – Miejski Klub Tenisowy Łódź - odwołana
2. Cichoń Pola – KS Górnik Bytom - odwołana
3. Listwan Katarzyna – BKT Advantage Bielsko – Biała – kontuzja
4. Nikola Szczechowiak – Park Tenisowy Olimpia Poznań - potwierdzona
5. Julia Herma – BKT Advantage Bielsko – Biała – odwołana
6. Hanna Cyronek – Legia Tenis Sp. z o.o. - odwołana
7. Laura Mizgalska – KS Górnik Bytom - potwierdzona

Polski Związek Tenisowy powołał następujących zawodników KN PZT U12:

1. Kwiecień Daniel – Akademia Tenisowa MASTERS Radom - odwołany
2. Zięba Julian - Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa - odwołany
3. Szyca Maciej - Sopot Tenis Klub - potwierdzony
4. Kosiński Kajetan - Klub Sportowy Klub Tenisowy Szczawno – Zdrój - odwołany
Rezerwa
1. Wielgus Oskar – BKT Advantage Bielsko – Biała - odwołany
2. Cieciera Jakub – Fundacja Europejskie Centrum Tenisa - potwierdzony
3. Czubak Michał – BKT Advantage Bielsko – Biała – potwierdzony
4. Leon Miarka - BKT Advantage Bielsko – Biała - potwierdzony


Kryteria powołań:
Zawodniczki i zawodnicy zostali powołani decyzją trenerów KN PZT U12 na podstawie:
- aktualnych wyników
- aktualnego poziomu sportowego
- postawa fair-play

Kadra szkoleniowa:
Agnieszka Babicka - Trener Główny KN PZT U12 dziewcząt
Katarzyna Świciak - Trener KN PZT U12
Bartłomiej Kuchta – Trener współpracujący KN PZT U12

Miejsce treningów i zakwaterowania: Apartamenty Energo, ul. Ludowa 3, 41 – 909 Bytom
Pobyt i wyżywienie pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.

Przyjazd: 20 .03.2024 do godz.15.00 (Apartamenty Energeo)
Wyjazd: 22.03.2024 godz 15.30 (Apartamenty Energeo)

Zawodniczki i zawodnicy otrzymali powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.

"Ländervergleich - Friendly Match" - mecz międzypaństwowy/towarzyski - Niemcy - Polska 19 - 23 grudzień 2023 Hannover, Niemcy
ukryj
W dniach 19 - 23 grudnia 2023 Kadra Polski U/12, rozegra towarzyski mecz z drużyną Niemiec.

Mecz odbędzie się w miejscowości Hannover w Niemczech.

Celem meczu będzie budowa Kadry Narodowej na sezon zimowy 2023/24 oraz przygotowanie zawodników do DME Winter Cup 2024.

Na mecz zostali powołani :

Chłopcy
1. Julian Zięba
2. Daniel Kwiecień
3. Robert Grechuta
4. Kajetan Kosiński

Dziewczęta
1.Sonia Antczak
2.Karolina Pitry
3.Alicja Strugacz
4.Natasza Kleszcz

Kryteria powołań:
Pierwsze 1-3 miejsca w turnieju SUPERMASTERS PZT 2023 i jedna decyzja ekspercka.

Miejsce rozgrywek:
Bundes Tennis Base Hannover,
Bonner Strasse 12a
30173 Hannover.

Zakwaterowanie:
Hotel Bischofshol,
Bemeroder Str. 2,
30559 Hannover


Wyjazd na mecz - 18 grudnia. Zbiórka 18 grudnia przy IKEA Wrocław, ul. Czekoladowa 5 ( Bielany Wrocławskie ) godz 12.00

Trener: Beniamin Budziak
Opiekun PZT : Aneta Budzałek

Szczegóły dotyczące wyjazdu, powołania oraz inne informacje zawodnicy otrzymają drogą mailową.
PZT Tenis Team - Konsultacja szkoleniowa KN PZT U12, Smolec/Wrocław, 01-03.12.2023r.
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki na konsultację szkoleniową KN PZT U12, która odbędzie się w dniach 01 – 03.12.2023r w ośrodku Centrum Sportu Omega Smolec/Wrocław

Cele:
1. Doskonalenie taktyki w zakresie gry podwójnej.
2. Kontynuacja programu PIT – PZT w ramach monitoringu zawodniczek.
Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U12;
Dziewczynki
1. Sonia Antczak - potwierdzona
2. Karolina Pitry - potwierdzona
3. Alicja Strugacz - potwierdzona
4. Maria Cedro - potwierdzona
5. Natasza Kleszcz - potwierdzona
6. Tola Zwierzchowska - potwierdzona
Rezerwa
1. Katarzyna Listwan
2. Pola Cichoń
Chłopcy
1. Julian Zięba – potwierdzony
2. Daniel Kwiecień – odwołany
3. Robert Grechuta – potwierdzony
4. Michał Czubak – potwierdzony
5. Maciej Szyca – odwołany
6. Kajetan Kosiński – odwołany
Rezerwa
1. Oskar Wielgus – potwierdzony
2. Jakub Cieciera – potwierdzony
3. Wojciech Klein - potwierdzony
Kryteria powołań:
1. 4 najlepsze zawodniczki i 4 najlepszych zawodników turnieju Supermasters PZT U11
2. Decyzja ekspercka
3. Postawa fair play
Kadra szkoleniowa:
Agnieszka Babicka - Trener Główny KN PZT U12
Katarzyna Świciak - Trener KN PZT U12
Miejsce treningów: Centrum Sportu Omega Sport Smolec, ul. Granitowa 4, 55 – 080 Smolec
Miejsce zakwaterowania: Agroturystyka Zielona Dolina 2020, ul. Agroturystyczna 1, 55 – 080 Smolec
Pobyt i wyżywienie pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 01.12.2023 godz. 15.00 (Agroturystyka Zielona Dolina)
Wyjazd: 03.12.2023 godz. 15.00 – Centrum Sportu Omega Sport Smolec

Ponadto prosimy aby powołani zawodnicy mieli ze sobą:
- mały wałek do rolowania + karimata
- mała twarda piłeczka do rolowania
- skakanka

Programu „Tenisowa Zima 2023” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o ponownym uruchomieniu Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:

I GRUPA – kategorie wiekowe U12- U16
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 70 h x 100,00 PLN = 7.000,00 PLN
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 8.296,00 PLN i dotyczy zawodników:
1. Kądzielska Oliwia – Krzycka Park – sekcja tenisa WKS Śląsk Wrocław
2. Szychowska Wiktoria – AT Angelique Kerber Puszczykowo
3. Solarz Mikołaj – SOLDI NIepołomice
4. Arent Mikołaj – KS Calisia TENIS PRO Kalisz
5. Sybicka Oliwia – MKT Stalowa Wola
6. Kostecka Barbara – UKT Winner Kraków
7. Zapława Aleksandra – KT GAT Gdańsk
8. Urbański Jan – Legia Tenis Sp. z o.o.
9. Kwiatkowski Maksymilian – WTS DeSki Warszawa
10. Skrzyński Jan – KKT Olsza Kraków
11. Hornecka Lena – Stow. Morelowa TC Warszawa
12. Kołodziejska Julia – Fundacja Nowiński Tennis Team
13. Kmiecik Anna – Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów
14. Kluczyński Jan – Legia Tenis Sp. z o.o.
15. Kasperski Antoni – KT Błonia Kraków
16. Wawrzkiewicz Inka – Sopot Tenis Klub
17. Affelt Nadia – Toruńska Akademia Tenisowa
18. Śrutwa Martyna – LCT TOP TENNIS Lubin
19. Krzyśko Błażej – KS Górnik Bytom
20. Tejerina Sebastian – Kostrzyński Klub Tenisowy

II GRUPA – kategoria U18
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 70 h x 100,00 PLN = 7.000,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 4.680,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2023 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 4 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi.
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 13.408,00 PLN i dotyczy zawodników:
1. Stankiewicz Monika – BKT Advantage Bielsko-Biała
2. Berkieta Tomasz – Legia Tenis Sp. z o.o.
3. Rowińska Malwina – Legia Tenis Sp. z o.o. Warszawa
4. Kulbiej Nadia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
5. Sadzik Jan – KT Błonia Kraków
6. Lechno-Wasiutyński Fryderyk – PR-S FairPlayce Poznań
7. Grzegorzewski Oskar – WKT Mera Warszawa
8. Jędrzejczak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
9. Ewald Weronika – KT GAT Gdańsk
10. Ważny Alan – KS Czarni Rzeszów
PZT Tenis Team - Zgrupowanie motoryczno – tenisowe KN PZT U-11 i U-12dziewcząt i chłopców, Kozerki 13.10.2023 - 22.10.2023
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołał zawodniczki i zawodników na zgrupowanie KN PZT U11 i U12 które odbędzie się w dniach 13.10.2023 - 22.10.2023 w Narodowym ośrodku szkoleniowym PZT


Cele:
Przygotowanie motoryczne i podtrzymanie poziomu technicznego zawodników kadr U/12 w sezonie 2023/2024 poprzez:
1. Stworzenie i poprawę adaptacji morfologicznej do obciążeń zewnętrznych (metabolicznych), ogólnych i ukierunkowanych.
2. Nauka i poprawa koordynacji ruchowej ogólnej i specjalnej (przestrzenno - zbornościowej).
3. Nauka i doskonalenie wzorców ruchowych techniki biegu i ćwiczeń przemieszczania na korcie.
4. Nauka i doskonalenie bazowych wzorców wielostawowych w ruchach pchania i ciągnięcia, oburącz i jednorącz (z oporem zewnętrznym, masą ciała).
5. Stworzenie fundamentu do adaptacji morfologicznej i wysiłków specjalistycznych.
6. Zwiększenie siły ogólnej i wytrzymałościowej (trening obwodowy).
7. Wykonanie testów motorycznych (podstawowych i ukierunkowanych) i screen body (ocena ciała):
- siła - (dynamometr ręczny (kg), zwis na drążku (s), uginanie ramion w podporze (x), m. brzucha (x))
- szybkość - (przyśpieszenie – 10m (s), sprint – 20 m (s), pomiar fotokomórką do 0,01s)
- wytrzymałość ukierunkowana - (bieg Spaldinga na korcie (s), zbieranie 5 piłek (s)
- moc – (rzuty piłką 1kg (m) FH, BH, za głowy, rzut piłką tenisową (ręka dominująca, ręka nie dominująca)
- moc (cd.) - Skok w dal z miejsca (m), skakanka obroty/min., serwis (max.km/h) - pomiar radarem
- SCREEN BODY – wizualna ocena ciała przez dyplomowanego fizjo. – arkusz oceny (wyłapanie deficytów i ewentualnych asymetrii w rozwijającym organizmie
8. Naukę ćwiczeń prewencyjnych - związanych z prewencją urazów i budowanie nawyków tzw., rutyny”.
9. Nauka i doskonalenie pojętności ruchowych na etapie budowania nawyków czuciowo ruchowych (techniki tenisa), poprzez kierowanie ruchami i dostosowania ruchowe.

Podczas zgrupowania przewidziane są warsztaty treningu mentalnego z psychologiem sportowym i szkolenie antydopingowe.

Polski Związek Tenisowy powołał na zgrupowanie następujących zawodników i zawodniczki KN PZT U-12 i U11

Dziewczęta :
1. Kądzielska Oliwia - Krzycka Park - sekcja tenisa WKS Śląsk Wrocław
2. Szychowska Wiktoria - AT Angelique Kerber Puszczykowo
3. Jędrzejak Lilly - Klub Sportowy Calisia Tenis Pro
4. Zielińska Antonina - BKT Advantage Bielsko - Biała
5. Baran Anna - Hutnik Warszawa Tenis
6. Paliczka Marcelina - Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna
7. Antczak Sonia - Fundacja Europejskie Centrum Tenisa
8. Pitry Karolina - Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna
9. Cichoń Pola - KS Górnik Bytom
10. Listwan Katarzyna - BKT Advantage Bielsko - Biała

Rezerwa
1. Mroczek Amelia - Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica
2. Modrzejewska Antonina - Klub Tenisowy GAT Gdańsk

Chłopcy :
1. Mikołaj Solarz - Soldi Niepołomice
2. Mikołaj Arent - Calisia Tenis Pro
3. Emil Drobko - STK Sopot
4. Igor Bartnik - Calisia Tenis Pro
5. Jakub Nowak - Calisia Tenis Pro
6. Michal Baranek - GAT Gdańsk
7. Igor Minkner - KS Górnik Bytom
8. Daniel Kwiecień - Masters Radom
9. Julian Zięba - Stowarzyszenie Morelowa Tenis Club Warszawa
10. Antonio Tejerina - Kostrzyński Klub Tenisowy

Rezerwa :
1. Maciej Szyca - STK Sopot
2. Kajetan Kosiński - Klub Sportowy KT Szczawno Zdrój



Kadra szkoleniowa:

Beniamin Budziak – Trener Główny KN PZT U-12 chłopców
Agnieszka Babicka – Trener Główny KN PZT U-12 dziewcząt
Mieczysław Bogusławski – Trener Główny KN PZT przygotowania fizycznego
Bolesław Szmyd – Trener Główny KN PZT przygotowania fizycznego
Krzysztof Miara – Trener przygotowania fizycznego
Michal Leśniewicz - Trener Przygotowania fizycznego

Szczegółowe informacje zawodnicy otrzymają wraz z powołaniami drogą mailową. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z trenerami KN PZT:

Beniamin Budziak - budziak@pzt.pl
Agnieszka Babicka - babicka@pzt.pl

Turniej Międzynarodowy TE cat. 1 U12 "Alibaba Cup" Humenne/Słowacja, 17-24.09.2023
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników na wyjazd na turniej TE kat.1 „ Alibaba Cup”, który odbędzie się w dniach 17 – 24.09.2023 w Humenne, Słowacja.

1. Oliwia Kądzielska
2. Wiktoria Szychowska
3. Mikołaj Solarz
4. Mikołaj Arent

Cel:
1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie letnim 2023
2. Awans do TE 12U Festival 13 – 19.11.2023 Manacor, Hiszpania

Kryteria powołań:
Dwie zawodniczki i dwóch zawodników KN PZT U12 zakwalifikowanych do turnieju głównego z najlepszym rankingiem PZT

Trener: Agnieszka Babicka - Trener Główny KN PZT U12 dziewczęta

Zawodniczki i zawodnicy otrzymają powołania i informacje wyjazdu drogą mailową. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.

Ponadto prosimy by powołani zawodnicy mieli ze sobą:
1. Mały wałek do rolowania + karimata
2. Naciągi zapasowe oraz przygotowany sprzęt
3. Ciepłą odzież ( kurtka , czapka)
4. Buty na korty otwarte i halę
PZT Tenis Team - Zgrupowanie szkoleniowe U12 PZT - Gdynia, 28 sierpnia - 2 września 2023
ukryj
W dniach 28 sierpnia do 2 września w Gdyni odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe PZT U11 na które zostali powołani :

Zawodniczki:
1. Antczak Sonia (Fundacja Europejskie Centrum Tenisa) - odwołana
2. Pitry Karolina (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - potwierdzona
3. Listwan Katarzyna (BKT Advantage Bielsko - Biała) - odwołana
4. Cichoń Pola ( KS Górnik Bytom) - potwierdzona
5. Mroczek Amelia ( Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica) - potwierdzona
6.,Kleszcz Natasza (Miejski Klub Tenisowy Łódz) - potwierdzona
7. Strugacz Alicja (Legia Tenis Sp z o.o.) - potwierdzona
8. Dzięcioł Julia (Uczniowski Klub Sportowy "GAT" Gniezno) - potwierdzona

Zawodniczki rezerwowe:
1. Modrzejewska Antonina ( Klub Tenisowy GAT Gdańsk) - potwierdzona
2. Mazelon Paulina ( KS Górnik Bytom) - potwierdzona
3.Szeliga Marta ( Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola)
4. Mizgalska Lena ( KS Górnik Bytom)
5. Cieślak Hanna ( Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola)


Zawodnicy:
1. Daniel Kwiecień ( AT Masters Radom ) - potwierdzony
2. Julian Zięba ( stowarzyszenie Morelowa Tennis Club ) - potwierdzony
3. Maciej Szyca ( Sopot Tenis Klub ) - potwierdzony
4. Kajetan Kosiński ( Klub Tenisowy Szczawno Zdrój ) - potwierdzony
5. Oskar Wielgus ( BKT Advantage Bielsko Biała ) - potwierdzony
6. Antonio Tejerina ( Kostrzyński Klub Tenisowy ) - potwierdzony
7. Robert Grechuta ( Sopot Tenis Klub ) - potwierdzony
8. Jakub Cieciera ( Fundacja ETC ) - potwierdzony

Zawodnicy rezerwowi :
1. Maksymilian Górski ( KT Break Warszawa )
2. Jan Hałaczkiewicz ( Sopot Tenis Klub )
3. Aleksander Lemański ( KS Start Wisła Toruń )
4. Jakub Marciniak ( Fundacja ETC)
5. Piotr Szczerek ( Calisia Tenis Pro )


Kadra trenerska
1. Beniamin Budziak - Trener Główny KN PZT U12 chłopców
2. Agnieszka Babicka - Trener Główny KN PZT U12 dziewcząt
3. Michal Leśniewicz - Trener Przygotowania Motorycznego

Kryteria powołań:
Najlepsi z rocznika 2012 oraz najlepszy zawodnik/zawodniczka z rocznika 2013

Cele: Początek budowy szerokiej kadry narodowej na rok 2024 r.


Przyjazd na miejsce w dniu 28.08.2023 o godz 12.00 . Zakwaterowanie w hotelu Nadmorskim przy kortach ul Ejsmonda 2 w Gdyni. O godz 15.00 obiad na kortach w restauracji „tenisowa” Dojazd na koszt własny. Odbiór zawodniczek/zawodników w sobotę 2.09.23 do godz 12.00

Zawodnicy otrzymają szczegółowe informacje i powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.

Ponadto prosimy aby powołani zawodnicy mieli ze sobą:

1. mały wałek do rolowania + karimata
2. mała twarda piłeczka do rolowania
3. Buty na korty otwarte i halę
4. Naciągi zapasowe oraz przygotowany sprzęt
5. Skakanka ( na łożyskach )
PZT Tenis Team - Konsultacja szkoleniowa KN PZT U12 dziewcząt, Pabianice, 05-08.07.2023r.
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki na konsultację szkoleniową KN PZT U12, która odbędzie się w dniach 05 – 08.07.2023r w ośrodku MOSIR w Pabianicach

Cele:
1. Przygotowanie do imprezy głównej sezonu letniego 2023, DME U12 – European Summer Cups by Dunlop 12U
2. Doskonalenie taktyki w zakresie gry pojedynczej i gry podwójnej.
3. Doskonalenie umiejętności poruszania się na kortach z nawierzchnią ziemną
4. Kontynuacja programu PIT – PZT w ramach monitoringu zawodniczek.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki KN PZT U12;

1. Kądzielska Oliwia - potwierdzona
2. Jędrzejak Lilly - potwierdzona
3. Szychowska Wiktoria - potwierdzona
4. Zielińska Antonina - odwołana
5. Peplińska Julia - odwołana
6. Dębicka Julia - potwierdzona
7. Paliczka Marcelina - potwierdzona
8. Cytrycka Anita - potwierdzona

Rezerwa
1. Wasiela Blanka - odwołana
2. Przystańska Nadia - potwierdzona
3. Nowicka Maja - potwierdzona
4. Jędrycha Julia
5. Marcinkowska Maja

Kryteria powołań:
Zawodniczki zostały powołane decyzją trenerów KN PZT U12 na podstawie aktualnych wyników oraz oceny aktualnego poziomu sportowego

Kadra szkoleniowa:
Agnieszka Babicka - Trener Główny KN PZT U12
Katarzyna Świciak - Trener KN PZT U12
Bartłomiej Kuchta – Trener współpracujący

Miejsce treningów i zakwaterowania: MOSiR Pabianice Hotel Włókniarz, ul. Kilińskiego 34.
Pobyt i wyżywienie pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 05.07.2023 do godziny 14.00 (hotel MOSiR Włókniarz Pabianice)
Wyjazd:08.07.2023 po treningach przedpołudniowych ( godz. 13.00)

Zawodniczki otrzymały powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.
PZT Tenis Team - Konsultacja szkoleniowa KN PZT U12 chłopców, Bielsko-Biała, 03-06.07.2023r.
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje następujących zawodników na konsultację szkoleniową KN PZT U12 chłopców, która odbędzie się w dniach 03-06.07.2023 r. w Bielsku Białej

Cele:

1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie letnim 2023.
2. Poznanie aktualnych poziomów sportowych uczestników konsultacji w drugiej części sezonu letniego oraz omówienie celów na najbliższe 3 miesiące.
3. Doskonalenie skuteczności gry na punkty w warunkach meczowych na otwartych kortach ceglastych pod kątem zbliżających się turniejów Tennis Europe w Polsce.
4. Doskonalenie taktyki gry podwójnej w różnych konfiguracjach par deblowych.
5. Nauczanie i doskonalenie tzw. rutyny turniejowej, właściwych nawyków i umiejętności pomocnych podczas trwania turnieju.
6. Realizacja bieżących zadań szkoleniowych uzgodnionych z indywidualnymi sztabami szkoleniowymi zawodników.


Polski Związek Tenisowy powołał następujących zawodników KN PZT U12:


1. Emil Drobko
2. Mikołaj Arent
3. Mikołaj Solarz
4. Daniel Kwiecień
5. Maciej Szyca
6. Jakub Cieciera
7. Oliwier Kowzan
8. Kajetan Kosiński

Kryteria powołań:

Szeroka kadra narodowa oraz zawodnicy z bezpośredniego zaplecza kadry narodowej + najlepszy zawodnik z rocznika 2013

Kadra szkoleniowa:

Beniamin Budziak – Trener Główny KN PZT U12 chłopców.
Michał Leśniewicz – Trener przygotowania motorycznego PZT.


Zawodnicy otrzymają szczegółowe informacje i powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.

Ponadto prosimy aby powołani zawodnicy mieli ze sobą:

1. mały wałek do rolowania + karimata
2. mała twarda piłeczka do rolowania
3. Buty na korty otwarte i halę
4. Naciągi zapasowe oraz przygotowany sprzęt
5. Skakanka ( na łożyskach )
PZT Tenis Team - Konsultacja szkoleniowa KN PZT U12 dziewcząt i chłopców, Januszkowo, 21-26.05.2023r.
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki na konsultację szkoleniową KN PZT U12 dziewcząt i chłopców, która odbędzie się w dniach 21-26.05.2023 r. w Januszkowie.

Cele:

1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie letnim 2023.
2. Poznanie aktualnych poziomów sportowych uczestników konsultacji w kontekście wyłaniania szerokich składów reprezentacyjnych na letnie drużynowe mistrzostwa Europy.
3. Doskonalenie skuteczności gry na punkty w warunkach meczowych na otwartych kortach ceglastych pod kątem zbliżających się turniejów Tennis Europe.
4. Doskonalenie taktyki gry podwójnej w różnych konfiguracjach par deblowych.
5. Nauczanie i doskonalenie tzw. rutyny turniejowej, właściwych nawyków i umiejętności pomocnych podczas trwania turnieju.
6. Realizacja bieżących zadań szkoleniowych uzgodnionych z indywidualnymi sztabami szkoleniowymi zawodników i zawodniczek.


Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U12:

Zawodniczki:

1. Cytrycka Anita
2. Marcelina Paliczka
3. Julia Peplińska
4. Sonia Antczak


Zawodnicy:

1. Mikołaj Solarz
2. Mikołaj Arent
3. Igor Minkner
4. Igor Bartnik
5. Robert Corda
6. Łukasz Bury
7. Daniel Kwiecień
8. Oliwier Kowzan
9. Jakub Nowak
10.Aleksander Jadczak


Kryteria powołań:

Szeroka kadra narodowa oraz zawodnicy z bezpośredniego zaplecza kadry narodowej którzy nie byli jeszcze na konsultacjach KN.

Kadra szkoleniowa:

Beniamin Budziak – Trener Główny KN PZT U12 dziewcząt i chłopców.
Mieczysław Bogusławski – Trener Główny przygotowania fizycznego KN PZT.
Wiktor Pzybylski – Trener współpracujący.

Zawodniczki i zawodnicy otrzymali szczegółowe informacje i powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.

Ponadto prosimy aby powołani zawodnicy mieli ze sobą:

1. mały wałek do rolowania + karimata
2. mała twarda piłeczka do rolowania
3. Buty na korty otwarte i halę
4. Naciągi zapasowe oraz przygotowany sprzęt
5. Ciepłą odzież ( czapka i kurtka )
Turniej Międzynarodowy TE cat. 1 U12 Rakovník/Czechy, 24-30.04.2023
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników na wyjazd na turniej TE kat 1 „Neride Cup”, który odbędzie się w dniach 24-30.04.2023 w Rakovniku, Czechy

Cele:
1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie letnim 2023.
2. Skuteczność gry punktowej w warunkach startowych na poziomie międzynarodowym.
3. Postawa zawodników podczas występów międzynarodowych w kontekście zbliżających się drużynowych Mistrzostw Europy.
4. Nauczanie i doskonalenie tzw. rutyny turniejowej, właściwych nawyków i umiejętności pomocnych podczas trwania turnieju.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U12.

1. Oliwia Kądzielska
2. Lilly Jędrzejak
3. Mikołaj Arent
4. Mikołaj Solarz

Kryteria powołań:

Dwóch zawodników i dwie zawodniczki KN PZT U12 zakwalifikowanych do turnieju głównego z najlepszym rankingiem PZT

Trener:
Beniamin Budziak - Trener KN U12


Zawodniczki i zawodnicy otrzymają powołania i informacje dotyczące szczegółów wyjazdu drogą mailową. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT.

Ponadto prosimy aby powołani zawodnicy mieli ze sobą:

1. mały wałek do rolowania + karimata
2. mała twarda piłeczka do rolowania
3. Buty na korty otwarte i halę
4. Naciągi zapasowe oraz przygotowany sprzęt
5. Ciepłą odzież ( czapka i kurtka )
Konsultacja szkoleniowa KN PZT U12 w Bielsku Białej, 12-16.04.2023
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników na konsultację szkoleniową KN PZT U12 w Bielsku Białej w terminie 12-16.04.203

Cele:
1. Wsparcie indywidualnych programów przygotowań do startów w sezonie letnim 2023.
2. Poznanie aktualnych poziomów sportowych uczestników konsultacji w kontekście wyłaniania szerokich składów reprezentacyjnych na letnie drużynowe mistrzostwa Europy.
3. Doskonalenie skuteczności gry na punkty w warunkach meczowych na otwartych kortach ceglastych pod kątem zbliżających się turniejów w Opavie i Rakovniku.
4. Doskonalenie taktyki gry podwójnej w różnych konfiguracjach par deblowych.
5. Nauczanie i doskonalenie tzw. rutyny turniejowej, właściwych nawyków i umiejętności pomocnych podczas trwania turnieju oraz analiza progresu sprawności ogólnej w stosunku do poprzednich wyników zawodników.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U12:

Zawodniczki:

- Lilly Jędrzejak - potwierdzona
- Oliwia Kądzielska
- Wiktora Szychowska - potwierdzona
- Sara Sebastyanska
- Anna Baran - potwierdzona
- Antonina Zielińska

Rezerwa
- Julia Peplińska - potwierdzona
- Julia Dębicka - potwierdzona
- Blanka Wasiela - potwierdzona

Zawodnicy:

- Mikołaj Solarz - potwierdzony
- Igor Bartnik - potwierdzony
- Oliwier Kowzan - potwierdzony
- Jakub Nowak - potwierdzony
- Mikołaj Arent - potwierdzony
- Michal Baranek - potwierdzony

Rezerwa:
- Łukasz Bury
- Igor Minkner
- Emil Drobko

Kryteria powołań:
6 zawodników i 6 zawodniczek z najlepszymi wynikami w ostatnim turnieju polsko czeskim. 



Kadra trenerska:
Beniamin Budziak - Trener KN PZT U12
Michał Leśniewicz - Trener przygotowania motorycznego
Błażej Koniusz - trener współpracujący

Miejsce treningów i pobytu: Hala Tenisowa BKT Advantage Bielsko Biała ul. Ceramiczna 20
Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT.
Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 12.04.2023 godz 13.00 na obiad. Punktualność obowiązkowa. (miejsce zbiórki: Hala BKT Advantage Bielsko Biała.
Konsultacja kończy się obiadem w dniu 16.04.2023 .

Zapraszamy trenerów indywidualnych zawodników na ostanie dwa dni konsultacji ( sobota i niedziela tj 15 i 16.04.2023 ) w celu rozmowy z trenerem KN U12 i trenerem przygotowania motorycznego oraz oglądania jak ich podopieczni trenują w innych warunkach i z innymi zawodnikami.

Opiekunowie i rodzice przejmują zawodników w momencie zakończenia konsultacji.

Zawodniczki i zawodnicy otrzymają powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Dodatkowo rodzice otrzymają drogą mailową komplet dokumentów do wypełnienia. Brak wypełnionych i podpisach dokumentów będzie skutkował nie przyjęciem zawodnika na konsultacje. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT oraz obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi COVID-19.
Ponadto prosimy o zaopatrzenie się w:
• mały wałek do rolowania + karimata
• mała twarda piłeczka do rolowania
• taśmy typu theraband lub z rączką
• mini bandy (małe zamknięte taśmy do pracy na kostki i kolana)

Konsultacja przedstartowa KN PZT U12 w Bielsku Białej - 7-11.03.2023 przed turniejem cyklu polsko - czeskiego U12

Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników na konsultację przedstartowe KN PZT U12 połączoną ze startem kontrolnym w turnieju cyklu polsko - czeskiego w Bielsku Białej i Pszczynie która odbędzie się w dniach 7-11.03.2022 w klubie BKT Advantage Bielsko Biała. 



Cele:

1. Kontynuacja etapu przygotowań do imprez głównych w sezonie 2023 oraz budowa reprezentacji kraju do letnich drużynowych mistrzostw Europy 

2. Doskonalenie skuteczności gry na punkty w warunkach meczowych na poziomie międzynarodowym.

3. Doskonalenie taktyki w zakresie gry w ważnych momentach meczu. 

4. Nauczanie i doskonalenie tzw. rutyny turniejowej, właściwych nawyków i umiejętności pomocnych podczas trwania turnieju.

Polski Związek Tenisowy powołał następujące zawodniczki i zawodników KN PZT U12 



Zawodniczki:
Lilly Jędrzejak
Oliwia Kądzielska
Wiktora Szychowska
Sara Sebastyanska
Anna Baran
Antonina Zielińska
Rezerwa
Julia Peplińska
Julia Dębicka
Blanka Wasiela
Nadia Przystańska

Zawodnicy:
Mikołaj Solarz
Igor Bartnik
Igor Minkner
Jakub Nowak
Emil Drobko
Mikołaj Arent
Rezerwa:
Daniel Kwiecień
Patryk Stasiak
Łukasz Bury
Robert Corda



Kryteria powołań:
Pierwsza 6 ( szóstka ) list rankingowych ( ranking marzec 2023 )



Kadra trenerska 
Beniamin Budziak - Trener KN PZT U12 

Michał Leśniewicz - Trener Przygotowania Motorycznego
Wiktor Przybylski - trener współpracujący

Miejsce treningów i pobytu: Hala Tenisowa BKT Advantage Bielsko Biała ul. Ceramiczna 20 

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.

Przyjazd: 7.03.2023 godz 19.00 - 20.00 (miejsce zbiórki: Hala BKT Advantage Bielsko Biała.
Konsultacja kończy się śniadaniem w dniu turnieju godz 9.00 dnia 11.03.2023.

Zapraszamy trenerów indywidualnych zawodników na ostatni dzień konsultacji ( piątek 10.03.2023 ) w celu rozmowy z trenerem KN U12 i trenerem przygotowania motorycznego oraz obserwację swoich podopiecznych podczas treningu.

Opiekunowie i rodzice przejmują zawodników w momencie zakończenia konsultacji tj. 11.03.2023 około godziny 10.00




Zawodniczki i zawodnicy otrzymali powołania drogą mailową. Na zgrupowanie powołany jest sam zawodnik. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi regulaminami sportowymi PZT oraz obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi COVID-19.

Ponadto prosimy zawodników o zaopatrzenie się w:


mały wałek do rolowania + karimata

mała twarda piłeczka do rolowania

taśmy typu theraband lub z rączką

mini bandy (małe zamknięte taśmy do pracy na kostki i kolana)

Beniamin Budziak
Trener Główny KN U12
Turniej międzynarodowy TE 12 & Under Festival - Manacor/Majorka, Hiszpania, 14-19 listopada 2022
ukryj
W dniach 14-19 listopada 2022 roku w Akademii Tenisowej Rafaela Nadala na Majorce w Manacor odbędzie się II edycja TE 12 & Under Festival.
Na turniej ten Tennis Europe zaprasza najlepszych graczy do lat 12, tych którzy w sezonie 2022 zostali zwycięzcami zawodów TE kategorii 1.

Reprezentantami Polski na tym turnieju będą:

1. Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom) - zwycięzca turnieju TE U12 kat.1 Neride cup 2022, Rakovnik/Czechy, 25.04-01.05.2022
2. Sebastian Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy )- zwycięzca turnieju TE U12 kat.1 Krakow Cup, Kraków/Polska, 22.08-28.08.2022

Opiekunem drużyny z ramienia PZT będzie - Beniamin Budziak - Trener Główny KN U12

Wyjazd: 12 listopada 2022. Powrót: 20 listopada 2022
Turniej międzynarodowy - Międzynarodowy finał Kinder Joy of moving Tennis Trophy - 31.10-3.11.2022, Manacor, Hiszpania
ukryj
Polski Związek Tenisowy organizuje wyjazd dla zawodników, którzy zakwalifikowali się na Międzynarodowy finał Kinder Joy of moving Tennis Trophy - 31.10-3.11.2022, Manacor, Hiszpania.

Wyjazd planowany jest na 30 pażdziernika br., a powrót 4 listopada br.


Zawodnicy:
1. Łukasz Maliszewski
2. Emil Drobko
3. Daniel Kwiecień

Zawodniczki:
1. Aleksandra Zapława
2. Anna Baran
3. Alisiia Bodnar

Trenerzy:
1. Beniamin Budziak
2. Paweł Marciszewski
Komsultacja szkoleniowa ze startem kontrolnym U11, Zielona Góra, 17-21.10.2022
ukryj
W dniach 17-21.10.2022 w Zielonej Górze odbędą się konsultacje szkoleniowe ze startem kontrolnym U11.

Powołani zostali:

Dziewczęta:

1. Anna Baran - potwierdzona
2. Sara Sebastyańska - potwierdzona
3. Wiktoria Szychowska - potwierdzona
4. Lilly Jędrzejak - potwierdzona

Chłopcy:

1. Emil Drobko - potwierdzony
2. Mikołaj Solarz - potwierdzony
3. Igor Minkner - potwierdzony
4. Igor Bartnik - potwierdzony

Trenerzy:

1. Beniamin Budziak
2. Adam Molenda

Miejsce: Hala tenisowa MOSiR Zielona Góra
Nocleg i wyżywienie: Hotel Ruben Zielona Góra. Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.
Zgrupowanie motoryczne KN PZT U12 dziewcząt i chłopców - COS OPO Cetniewo 04-14.10.2022.
ukryj
PZT Tenis Camp - Zgrupowanie motoryczne KN PZT U12 dziewcząt i chłopców - COS OPO Cetniewo 04-14.10.2022.

Głównym celem programu zgrupowania przygotowanego przez trenerów przygotowania fizycznego KN PZT Mieczysława Bogusławskiego i Bolesława Szmyda we współpracy z trenerami KN PZT U12 Beniaminem Budziakiem oraz Adamem Molendą jest przygotowanie motoryczne i podtrzymanie poziomu tenisowego, technicznego powołanych zawodników KN PZT poprzez m.in.:

• Poprawę adaptacji morfologicznej do obciążeń zewnętrznych.
• Poprawę koordynacji ruchowej ogólnej i specjalnej.
• Poprawię wzorców ruchowych techniki biegu i ćwiczeń przemieszczania na korcie.
• Poprawę bazowych wzorców wielostawowych w ruchach pchania i ciągnięcia, oburącz i jednorącz.
• Poprawę adaptacji morfologicznej do wysiłków specjalistycznych
• Zwiększenie siły ogólnej i wytrzymałościowej.
• Wykonanie testów motoryczności podstawowej i ukierunkowanej.
• Realizacja programu tenisowego treningu podtrzymującego z uwzględnieniem głównych założeń treningu motorycznego.

Polski Związek Tenisowy powołał na zgrupowanie następujących zawodników i zawodniczki KN PZT U12

Dziewczęta:

1. Antonina Snochowska - potwierdzona
2. Anna Baran - potwierdzona
3. Sara Sebastyańska - potwierdzona
4. Wiktoria Szychowska - potwierdzona
5. Lilly Jędrzejak - potwierdzona
6. Iga Mazur - potwierdzona
7. Julia Dębicka - potwierdzona
8.. Julia Peplińska - potwierdzona
9. Maria Małecka - potwierdzona
10. Blanka Wasiela - potwierdzona

Laura Badurowicz - rezygnacja
Alicja Szweda - rezygnacja
Maja Schweika - rezygnacja
Zuzanna Giżewska - rezygnacja
Patrycja Faber - rezygnacja

Chłopcy:

1. Emil Drobko - potwierdzony
2. Mikołaj Solarz - potwierdzony
3. Jakub Nowak - potwierdzony
4. Antonio Tejerina - potwierdzony
5. Michał Baranek - potwierdzony
6. Igor Minkner - potwierdzony
7. Igor Bartnik - potwierdzony
8. Łukasz Bury - potwierdzony
9. Daniel Kwiecień - potwierdzony
10. Aleksander Jadczak - potwierdzony

Mikołaj Arent - rezygnacja

Miejsce: COS OPO Cetniewo; ul. Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo. Tel. (+48 58) 674 63 00
Nocleg i wyżywienie: pokoje dwu lub trzyosobowe dla wszystkich uczestników. Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny.
Przyjazd: 04.10.2022 r. do godziny 13,00 (do obiadu)
Wyjazd: 14.10..2022 r. ok. godziny 11.00 (po śniadaniu)


Kadra szkoleniowa:

Beniamin Budziak – Trener Główny KN PZT U12 chłopców – kierownik zgrupowania
Adam Molenda - Trener Główny KN PZT U12 dziewcząt
Mieczysław Bogusławski – Trener Główny KN PZT przygotowania fizycznego
Bolesław Szmyd – Trener KN PZT przygotowania fizycznego
Krzysztof Miara - Trener przygotowania motorycznego
Michał Leśniewicz - Trener przygotowania motorycznego


Szczegółowe informacje zawodnicy otrzymają wraz z powołaniami drogą mailową. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z trenerami KN PZT:

Beniamin Budziak - budziak@pzt.pl
Zgrupowanie szkoleniowe U12 PZT - Januszkowo, 15-21 sierpnia 2022
ukryj
W dniach 15 - 21 sierpnia w Januszkowie odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe PZT U/12, na które zostali powołani :

Dziewczęta:

1. Cytrycka Anita
2. Hejla Julia
3. Kołtun Liliana
4. Kliber Natasza
5. Peplińska Julia
6. Tataruch Liliana


Chłopcy:

1. Baranek Michał
2. Bury Łukasz
3. Drobko Emil
4. Jadczak Aleksander
5. Minkner Igor
6. Solarz Mikołaj


Kadra trenerska
1. Adam Molenda - Trener Główny KN PZT U12 dziewcząt
2. Beniamin Budziak - Trener Główny KN PZT U12 chłopców
3. Paweł Bojarski - Trener KN PZT U14 dziewcząt
4. Justyna Saganiak - Trener Przygotowania Motorycznego


Dojazd na koszt własny, zakwaterowanie i wyżywienie w całości pokrywa PZT
Przyjazd 15.08.2022 do godziny 12, wyjazd 21.08.2022 po porannym treningu ok. godz. 11.


PLAN RAMOWY - PZT Tenis Camp U11 Januszkowo

Poniedziałek 15.08.2022
12.00 - zbiórka zawodników w Januszkowie
13.00 - Obiad
15.00 - 17.00 - Trening tenisowy
17.00 - 17.30 - rolowanie i rozciągnie
18.30 - kolacja

Wtorek 16.08.2022
7.30 - poranny rozruch
8.00 - śniadanie
9.00 - 11.00 - trening tenisowy
12.00 - trening motoryczny
13.00 - obiad
15.00-17.00 - trening tenisowy
17.00-17.30 - rolowanie i rozciągnie
18.30 - kolacja

Środa 17.08.2022
7.30 - poranny rozruch
8.00 - śniadanie
9.00 - 11.00 - trening tenisowy
12.00 - trening motoryczny
13.00 - obiad
15.00-17.00 - trening tenisowy z elementami gry na punkty
17.00-17.30 - rolowanie i rozciągnie
18.30 - kolacja

Czwartek 18.08.2022
7.30 - poranny rozruch
8.00 - śniadanie
9.00 - 11.30 - trening zintegrowany
12.00 - trening motoryczny
13.00 - obiad
15.00 - 17.00 trening tenisowy z elementami gry na punkty
17.00 - 17.30 rolowanie i rozciągnie
18.30 - kolacja

Piątek 19.08.2022
7.30 - poranny rozruch
8.00 - śniadanie
9.00 - 11.00 - trening tenisowy
12.00 - trening motoryczny
13.00 - obiad
15.00 - 17.00 - trening tenisowy z elementami gry na punkty
17.00 - 17.30 - rolowanie i rozciągnie
18.30- kolacja

Sobota 20.08.2022
7.30 - poranny rozruch
8.00 - śniadanie
9.00 - 11.00 - turniej
12.00 - trening motoryczny
13.00 - obiad
15.00 - 17.00 - turniej
17.00 - 17.30 - rolowanie i rozciągnie
18.30 - kolacja

Niedziela 21.08.2022
8.00 - śniadanie
9.00 - 10.00 - One point tournament
11.00 - odbiór zawodników przez opiekunów.
Zgrupowanie zagraniczne KN PZT U12 Prostejov/Czechy, 02-09.07.2022
ukryj
W dniach 02 – 09.07.2022 odbędzie się planowane kolejne zgrupowanie dla zawodników i zawodniczek KN PZT U12 w ramach programu PZT Tenis Camp.
Zgrupowanie jest kolejnym etapem przygotowań do Drużynowych Mistrzostw Europy U12 „2022 EUROPEAN SUMMER CUPS BY DUNLOP · 12 & UNDER”. Jego celem jest także pomoc grupie zawodniczek i zawodników w przygotowaniu do międzynarodowego turnieju Tennis Europe Cat. 2 U12 w Gdańsku oraz realizacja bieżących zadań szkoleniowych uzgodnionych z indywidualnymi sztabami szkoleniowymi zawodników i zawodniczek. Dodatkową korzyścią i ciekawym doświadczeniem dla naszych młodych reprezentantów mają być planowane wspólne treningi i mecze kontrolne z czołowymi czeskimi rówieśnikami.

PZT Tenis Camp U12 / Zgrupowanie zagraniczne KN PZT U12 Prostejov / Czechy:

Termin: 02-09.07.2022
Miejsce: Akademia Tenisowa Prostejov/Czeska Republika
Zawodniczki:
1. Giżewska Zuzanna
2. Koper Julia
3. Mazur Iga
4. Schweika Maja
5. Snochowska Tosia
6. Szweda Alicja
Zawodnicy:
1. Błażej Krzyśko
2. Makieła Emil
3. Wieczorek Roch
4. Voigt Marcin
5. Voigt Tomasz
6. Zeman Patryk
Kadra szkoleniowa:

1. Molenda Adam – trener KN PZT U12 dziewczęta
2. Budziak Beniamin – trener KN PZT U12 chłopcy
3. Dobija Teresa – trener przygotowania fizycznego – jeszcze do potwierdzenia
Turniej międzynarodowy TE U12, Koper/Słowenia, 23-29.05.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy organizuje wyjazd dla zawodników Kadry Narodowej U/12, na turniej TE U/12 Category 1. Turniej odbędzie się w miejscowości Koper na Słowenii
Wyjazd planowany jest na 21 maja. Turniej odbędzie się w dniach 23-29.05.2022


Zawodnicy:
1. Patrycja Faber - potwierdzona
2. Zuzanna Giżewska - potwierdzona
3. Emil Makieła - potwierdzony
4. Jan Paradowski - potwierdzony

Trener
Adam Molenda - Trener Główny KN U/12

Link do turnieju:
https://www.tenniseurope.org/sport/factsheet.aspx?id=4179D6BB-4B34-4C9B-B376-259B62543A4C


Turniej międzynarodowy U12, DUTCH BOWL by TEN-PRO Global Junior Tour, Gendringen/Holandia, 16-22.05.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy organizuje wyjazd dla zawodników na turniej DUTCH BOWL by TEN-PRO Global Junior Tour.
Wyjazd jest nagrodą dla zwycięzców turnieju Masters z Serii Talenciaki w 2021 roku. Turniej odbędzie się w dniach 16-22.05.2022 w miejscowości Gendringen w Holandii . Wyjazd planowany jest na 14 maja.


Zawodnicy:
1. Aleksander Jadczak- potwierdzony
2. Wiktoria Szychowska- potwierdzona
3. Oliwia Kądzielska- potwierdzony
4. Mikołaj Arent – Nie potwierdzony

Trener
Piotr Unierzyski
Konsultacje szkoleniowe U12 PZT - Januszkowo, 9-13.05.2022
ukryj
W dniach 9-13 maja w Januszkowie odbędą się konsultacje szkoleniowe PZT U/12, na które zostali powołani :

Dziewczęta:

1. Laura Badurowicz (potwierdzona)
2. Anna Baran (potwierdzona)
3. Julia Dębicka (potwierdzona)
4. Sara Sebastyańska (potwierdzona)
5. Wiktoria Szychowska (potwierdzona)
6. Kalina Zielińska (potwierdzona)

Chłopcy:

1. Igor Bartnik (potwierdzony)
2. Łukasz Bury (potwierdzony)
3. Alec Fereniec (potwierdzony)
4. Igor Minkner (potwierdzony)
5. Jakub Nowak (potwierdzony)
6. Mikołaj Solarz (potwierdzony)

Kadra trenerska
1. Adam Molenda Trener Główny KN PZT U/12
2. Beniamin Budziak Trener Centralnego Szkolenia U8 i KN U12 PZT
3. Justyna Saganiak Trener Przygotowania Motorycznego

Kierownik - Aneta Budzałek

Dojazd na koszt własny, zakwaterowanie i wyżywienie w całości pokrywa PZT
Przyjazd 09.05.2022 do godziny 12, wyjazd 13.05.2022 po porannym treningu ok. godz. 12.
Turniej międzynarodowy TE U12, Rakovnik w Czechach, 25.04.-1.05.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy organizuje wyjazd dla grupy zawodniczek i zawodników z rocznika 2010 na międzynarodowy turniej TE U12 w Rakovniku w Czechach.
Turniej odbędzie się w dniach 25.04-1.05.2022. Wyjazd do Czech zaplanowany jest samochodem w niedzielę 24.04.2022.

Celem akcji jest kontynuacja edukacji zawodników U12 w obszarze taktyki singla i debla oraz przygotowania fizycznego i mentalnego w warunkach turniejowych.


DZIEWCZĘTA.
1. Sobiesiak Maja (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzona
2. Gnyś Weronika (UKT TenisPro Koszalin) - potwierdzona

CHŁOPCY.
1. Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
2. Sebastian Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy)- potwierdzony

TRENER:
1. Beniamin Budziak- Trener Centralnego Szkolenia U8 i KN U12 PZT

Szczegóły turnieju: https://www.tenniseurope.org/sport/tournament?id=FE755E51-F73F-4DE3-8763-830636CB8829

Trener
Beniamin Budziak
Turniej międzynarodowy IMG Future Star U12, Ateny,Grecja - 25.04 - 01.05.2022
ukryj
W dniach 25.05 - 01.05.2022 w klubie Tatoi, Ateny/Grecja zostanie zorganizowany turniej międzynarodowy IMG Future Star U12.

W tegorocznej edycji, dzięki dobrej współpracy PZT z IMG, Polskę reprezentować będą dwie zawodniczki:
- Antonina Snochowska
- Maja Schweika

Trenerem z ramienia PZT jest Adam Molenda, trener główny KN U/12.
Zawodniczkom towarzyszyć będzie też trener główny PZT Tomasz Iwański.
Zgrupowanie szkoleniowe PZT U12 - Mrągowo, 8 - 14 kwietnia 2022
ukryj
W dniach 8 - 14 kwietnia w Mrągowie odbędzie się Zgrupowanie Szkoleniowe PZT U/12, na które zostali powołani :

1. Pola Zawiślańska
2. Weronika Gnyś
3. Alicja Szweda
4. Anna Baran
5. Iga Mazur
6. Leah Puk
7. Aleksandra Zapława
8. Maja Sobiesiak
9. Antonina Snochowska
10. Maja Schweika

1. Emil Makieła
2. Tomasz Voigt
3. Marcin Voigt
4. Patrik Zeman
5. Patryk Stasiak
6. Mikołaj Solarz
7. Jan Paradowski
8. Mikołaj Arent
9. Sebastian Tejerina
10 Błażej Krzyśko

Kadra trenerska
1. Adam Molenda Trener Główny KN PZT U/12
2. Beniamin Budziak Trener Centralnego Szkolenia KN PZT U8-U12
3. Bolesław Szmyd Trener KN PZT Przygotowania Motorycznego

Kierownik zgrupowania - Aneta Budzałek
Szkolenie antydopingowe - Pani Uta Kühn

Dojazd na koszt własny, zakwaterowanie i wyżywienie w całości pokrywa PZT
Przyjazd 08.04.2022 do godziny 18, wyjazd 14.04.2022 do godziny 14
Mecz międzypaństwowy/towarzyski - Irlandia - Polska - 23-27.03.2022, Castlebar/Irlandia
ukryj
W dniach 23-27 marca Kadra Polski U/12, rozegra towarzyski mecz z Irlandią.

Mecz odbędzie się w miejscowości Castlebar na zachodzie Irlandii

Na mecz zostali powołani :
1. Sebastian Tejerina
2. Błażej Krzyśko
3. Jan Paradowski
4. Emil Makieła

1. Patrycja Faber
2. Zuzanna Giżewska
3. Weronika Gnyś
4. Leah Puk

Trenerzy
Adam Molenda
Beniamin Budziak
Konsultacja szkoleniowa PZT U12 dziewcząt i chłopców, 10-14.02.2022, Radom
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje że w dniach 10-14.02.2022 na kortach MOSiR w Radomiu, odbędą się konsultacje szkoleniowe dziewcząt i chłopców U/12, na które zostali powołani:

1. Amelia Nowak - Klub Sportowy Czarni Rzeszów
2. Antonina Snochowska - Sopot Tenis Klub
3. Maja Schwejka - Tenis Klub Sopot
4. Maja Sobiesiak - BKT Advantage Bielsko-Biała
5. Sara Sebastyańska - KS AZS AWF Wrocław
6. Adriana Stępień - UKS Wschodnia 12 Kielce


1. Franciszek Goerick - BKT Advantage Bielsko-Biała
2. Marcin Voigt - KS GÓRNIK BYTOM
3. Mikołaj Solarz - SOLDI Niepołomice
4. Igor Bartnik - Calisia Tenis PRO
5. Tomasz Voigt - KS GÓRNIK BYTOM
6. Emil Drobko - Sopot Tenis Klub

Trenerzy
1. Adam Molenda - PZT
2. Beniamin Budziak - PZT



Pobyt i wyżywienie w całości pokrywa PZT. Dojazd na koszt własny
Korty kryte, nawierzchnia twarda (proszę zabrać odpowiednie obuwie )
Konsultacje szkoleniowe U12 PZT – Gliwice, 05-07.01.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 05-07.01.2022 na hali tenisowej Jasna 31 w Gliwicach odbędą się konsultacje przedstartowe chłopców U/12, na które zostali powołani:

1. Błażej Krzyśko – KS Górnik Bytom
2. Sebastian Tejerina – Kostrzyński Klub Tenisowy
3. Jan Paradowski – KS Nadwiślan Kraków
4. Emil Makieła – Park Tenisowy Olimpia Poznań
5. Igor Bartnik – Calisia Tenis Pro
6. Igor Minkner – KS Górnik Bytom


Kadra trenerska:

Beniamin Budziak - Trener KN PZT U8-12
Alejandro Tejerina - Trener współpracujący PZT
Adrian Sobczak - Trener współpracujący PZT


Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny
Przyjazd 05.01.2022, godz. 17.00
Wyjazd 07.01.2022 po drugiej sesji treningowej
Korty w hali, nawierzchnia dywanowa marki SCHOPP (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)
Konsultacje szkoleniowe U12 PZT – Sopot, 04-06.01.2022
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 04-06.01.2022 w klubie STK w Sopocie odbędą się konsultacje przedstartowe dziewcząt U/12 na które zostały powołane:

1. Pola Zawiślańska - WTS DeSki Warszawa
2. Alicja Szweda - Szczecinieckie Towarzystwo Tenisowe
3. Weronika Gnyś - UKT TenisPro Koszalin
4. Zuzanna Giżewska - Sopot Tenis Klub
5. Julia Koper - WSG Janki
6. Iga Mazur - Toruńska Akademia Tenisowa


Kadra trenerska:

Adam Molenda - Trener Koordynator KN PZT U/12
Andrzej Astapczyk - Trener współpracujący PZT
Justyn Clarke - Trener współpracujący PZT


Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodniczek pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny
Przyjazd 04.01.2022 wieczorem
Wyjazd 06.01.2022 po drugiej sesji treningowej
Korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)
Konsultacje ze startem kontrolnym - Supermasters PZT - 10-13.12.2021, Toruń
ukryj
Uprzejmie informujemy, że w konsultacjach ze startem kontrolnym będą brali udział:

Chłopcy:
1. Tejerina Sebastian (Kostrzyński Klub Tenisowy) - potwierdzony
2. Krzyśko Błażej (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
3. Paradowski Jan (KS Nadwiślan Kraków) - potwierdzony
4. Makieła Emil (Park Tenisowy Olimpia Poznań) - potwierdzony
5. Krupa Olivier (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzony
6. Szczypka Miłosz (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzony
7. Goerick Franciszek (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
8. Voigt Marcin (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
9.Voigt Tomasz (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
1o. Fereniec Alec (Tennis Club Mrągowo) - potwierdzony


Dziewczęta:

1. Zawiślańska Pola (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona
2. Szweda Alicja (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe) - potwierdzona
3. Giżewska Zuzanna (Sopot Tenis Klub) - potwierdzona
4. Koper Julia (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona
5. Sobiesiak Maja (Krzycka Park - sekcja tenisa WKS Śląsk Wrocław) - potwierdzona
6. Faber Patrycja (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzona
7. Małecka Maria (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona
8. Mazur Iga (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzona
9. Gnyś Weronika (UKT TenisPRO Koszalin) - potwierdzona
10. Snochowska Antonina (KS Start-Wisła Toruń) - potwierdzona

Trenerzy:
1. Trener Koordynator KN U12-U8 - Adam Molenda
2. Trener Kadry Narodowej U12-U8 - Beniamin Budziak
3. Trener Główny KN U12 - Jarosław Wołąsewicz
KOMUNIKAT - informacja na temat zmian regulaminowych dotyczących turniejów Tenis 10 i U12
ukryj
Dział Sportu PZT uprzejmie informuje, że od 1 stycznia 2022 roku zostaną wprowadzone zmiany regulaminowe dotyczące turniejów Tenis 10 i U12.

więcej poniżej,
Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 11 - 14 listopada 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki z rocznika 2010 na konsultację tenisową, która odbędzie się w dniach 11 - 14 listopada w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cel: Doskonalenie taktyki singla, debla i edukacja w obszarze przygotowania fizycznego. Kontynuacja zagadnień zrealizowanych podczas zgrupowania w Cetniewie.


Dziewczęta 2010:

1. Zawiślańska Pola (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona
2. Szweda Alicja (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe) - potwierdzona
3. Giżewska Zuzanna (Sopot Tenis Klub) - potwierdzona
4. Koper Julia (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona
5. Sobiesiak Maja (Krzycka Park - sekcja tenisa WKS Śląsk Wrocław) - rezygnacja
6. Faber Patrycja (BKT Advantage Bielsko-Biała) - rezygnacja
7. Małecka Maria (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona
8. Mazur Iga (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzona
9. Gnyś Weronika (UKT TenisPRO Koszalin) - potwierdzona
10. Snochowska Antonina (KS Start-Wisła Toruń) - potwierdzona
11. Zapława Aleksandra (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) - potwierdzona
12. Bochwic Anna (KT Break Warszawa) - potwierdzona


Rezerwowe:

1. Idaszewska Anna (Stowarzyszenie Sportowe Fabianowo) - potwierdzona
2. Drela Natalia (Stowarzyszenie AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu) - potwierdzona
3. Szpiech Nela (Uczniowski Klub Tenisowy Go Run Tennis, Lublin)
4. Antosik Michalina (Akademicki Związek Sportowy Łódź)
5. Matuszczyk Julia (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)





Miejsce zajęć i zakwaterowanie: Centrum Tenisowe Angie. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo

Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodniczek pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 10 listopada (środa) na godzinę 19.30 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 14 listopada (niedziela) po południu

Skład: 12 zawodniczek z rocznika 2010

Korty: 3 i 4 korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)



Trenerzy:

Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Dominik Bernatowicz - trener współpracujący PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania motorycznego PZT
Pola Weiner - psycholog sportu
Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 03 - 07 listopada 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników z rocznika 2010 na konsultację tenisową, która odbędzie się w dniach 03 - 07 listopada w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cel: Doskonalenie taktyki singla, debla i edukacja w obszarze przygotowania fizycznego. Kontynuacja zagadnień zrealizowanych podczas zgrupowania w Cetniewie.


Chłopcy 2010:

1. Krzyśko Błażej (KS Górnik Bytom) - rezygnacja
2. Tejerina Sebastian (Kostrzyński Klub Tenisowy ) - potwierdzony
3. Paradowski Jan (KS Nadwiślan Kraków) - rezygnacja
4. Szczypka Miłosz (BKT Advantage Bielsko-Biała) - rezygnacja
5. Krupa Olivier (BKT Advantage Bielsko-Biała) - rezygnacja
6. Makieła Emil (Park Tenisowy Olimpia Poznań) - potwierdzony
7. Goerick Franciszek (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
8. Voigt Marcin (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
9. Voigt Tomasz (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
10. Wieczorek Roch (Stowarzyszenie Trnovsky Mario Tennis Club) - potwierdzony
11. Rotko Ignacy (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) - potwierdzony
12. Maliszewski Łukasz (Fundacja Klub Sportowy Frajda) - potwierdzony


Rezerwowi:

1. Piechota Stanisław (Kostrzyński Klub Tenisowy) - potwierdzony
2. Stefanowicz Jakub (UKS RP SPORT Olsztyn) - potwierdzony
3. Larysz Lucjan (KST Akademia Tenisa K. Pyka Katowice) - potwierdzony
4. Marczak Mikołaj (KS Grzegórzecki Kraków) - rezygnacja
5. Preisner Aleksander (KP Sokół Rzeszów) - potwierdzony



Miejsce zajęć i zakwaterowanie: Centrum Tenisowe Angie. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo

Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 03 listopada (środa) na godzinę 19.30 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 07 listopada (niedziela) po południu

Skład: 12 zawodników z rocznika 2010

Korty: 3 i 4 korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)



Trenerzy:

Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Dominik Bernatowicz - trener współpracujący PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog sportu
Zgrupowanie przygotowania motorycznego - Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie, 25 września - 3 pździernika 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników z rocznika 2010 i 2009 na zgrupowanie przygotowania motorycznego, który odbędzie się w dniach 25 września - 3 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.
Zgrupowanie w COS w Cetniewie oprócz edukacji młodych zawodników U12 i opisu ich aktualnych umiejętności, jest pierwszym krokiem przygotowań Kadry Polski U12 do imprezy rangi mistrzowskiej jaką są Winter Cups by Head 2022.

Cele: Doskonalenie techniki poruszania się po korcie, trening funkcjonalny, testy motoryczne, wszechstronne przygotowanie motoryczne zawodnika U12.

Chłopcy powołani:

Rocznik 2010:

1. Krzyśko Błażej (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
2. Tejerina Sebastian (Kostrzyński Klub Tenisowy) - potwierdzony
3. Paradowski Jan (KS Nadwiślan Kraków) - rezygnacja
4. Szczypka Miłosz (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzony
5. Krupa Olivier (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzony
6. Pankowski Ignacy (Klub Sportowy Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój) - potwierdzony
7. Kowalczyk Tomasz (AZS Łódź) - potwierdzony
8. Wieczorek Roch (Stowarzyszenie Trnovsky Mario Tennis Club) - potwierdzony

Rocznik 2009:

1. Rytelewski Hugo Pawel (AZS Poznań) - potwierdzony
2. Nowak Mateusz (MATCHPOINT Żyrardów) - potwierdzony
3. Szary Antoni (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony


Rezerwowi:

1. Makieła Emil (Park Tenisowy Olimpia Poznań) - potwierdzony
2. Voigt Marcin (KS Górnik Bytom)
3. Goerick Franciszek (TT SCORE Elbląg)
4. Voigt Tomasz (KS Górnik Bytom)

Dziewczęta powołane:

Rocznik 2010:

1. Faber Patrycja (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzona
2. Snochowska Antonina (KS Start-Wisła Toruń) - potwierdzona
3. Giżewska Zuzanna (Sopot Tenis Klub) - potwierdzona
4. Szweda Alicja (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe) - potwierdzona
5. Sobiesiak Maja (Krzycka Park - sekcja tenisa WKS Śląsk Wrocław) - potwierdzona
6. Zawiślańska Pola (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona
7. Mazur Iga (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzona
8. Małecka Maria (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzona


Rocznik 2009:
1. Dudek Marta (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) - potwierdzona
2. Leś Aleksandra (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - potwierdzona
3. Borowik Julia (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) - potwierdzona


Rezerwowe:

1. Gnyś Weronika (UKT TenisPRO Koszalin)
2. Koper Julia (WTS DeSki Warszawa)
3. Bochwic Anna (KT Break Warszawa)
4. Idaszewska Anna (Stowarzyszenie Sportowe Fabianowo)


Miejsce: Ul. Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo. Tel. (+48 58) 674 63 00

Pokoje: trzyosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich uczestników pokrywa w całości PZT.

Dojazd na koszt własny.

Przyjazd: sobota, 25.09. na godzinę 14:00 na obiad

Wyjazd: niedziela, 3.10. od 11:00

Skład: 11 zawodniczek i 11 zawodników z rocznika 2010/2009


Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Dominik Bernatowicz - trener współpracujący
Pola Weiner - psycholog U12

Zawodnicy otrzymają powołania drogą mailową.

Prosimy o potwierdzenie mail na adres wolasewicz@pzt.pl

Konsultacje szkoleniowe przedstartowe 17-20.07.2021 oraz międzynarodowy turniej drużynowy U12 Nations Challenge by Head do Czech (Rakovnik) 20-25.07.2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy organizuje wyjazd dla grupy zawodniczek i zawodników na międzynarodowy turniej drużynowy U12 Nations Challenge by Head do Czech (Rakovnik).
Zawody odbędą się w dniach 22 - 25.07. W tym roku oprócz podstawowej trzyosobowej reprezentacji składającej się z rocznika 2009, do wyjazdu zaproszone zostało dwoje zawodników z rocznika młodszego (2010) w celu zbierania doświadczenia na kolejny rok.

Wcześniej, tj, w dniach 17 - 20 w Centrum Tenisowym "Angie" w Puszczykowie zostanie przeprowadzona konsultacja przedstartowa, a wyjazd do Czech zaplanowany jest na wtorek 20.07.


REPREZENTACJA U12 DZIEWCZĄT:
1. Sybicka Oliwia (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola)
2. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków)
3. Markowska Lena (KS Górnik Bytom)
Dodatkowo (niegrająca w meczach drużynowych): Patrycja Faber (BKT Advantage Bielsko-Biała)

Trenerzy:
Dominik Bernatowicz - trener współpracujący
Michał Caruk - trener współpracujący



REPREZENTACJA U12 CHŁOPCÓW:
1. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice)
2. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice)
3. Skrzyński Jan (KS Nadwiślan Kraków)
Dodatkowo (niegrający w meczach drużynowych): Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom)

Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT


Szczegóły turnieju:

https://www.tenniseurope.org/page/16493/Tennis-Europe-Nations-Challenge-by-HEAD
Turniej Międzynarodowy TE U12, Hradek nad Nisou, 7-13.06.2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy organizuje wyjazd dla grupy zawodniczek i zawodników z rocznika 2009 na międzynarodowy turniej TE U12 w Hradku Nad Nisou.
Zawody odbędą się w dniach 7 - 13.06, a wyjazd do Czech zaplanowany jest na sobotę 5.06.

Celem akcji jest kontynuacja edukacji zawodników U12 w obszarze taktyki singla i debla oraz przygotowania fizycznego i mentalnego w warunkach turniejowych.


DZIEWCZĘTA.
1. Sybicka Oliwia (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola) - potwierdzona
2. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - potwierdzona
3. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) - potwierdzona
4. Borowik Julia (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) - potwierdzona


CHŁOPCY.
1. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
2. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
3. Kwiatkowski Maksymilian (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzony
4. Rytelewski Hugo Pawel (AZS Poznań) - potwierdzony

Szczegóły turnieju: https://www.tenniseurope.org/sport/factsheet.aspx?id=365FDFAA-A3FB-40E1-81A3-F3C6DF430367


Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Zgrupowanie szkoleniowe PZT - Żywiec, 24 kwietnia - 1 maja 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników z rocznika 2009 na obóz tenisowy, który odbędzie się w dniach 24 kwietnia - 1 maja w klubie Tenis Park Żywiec 1918.

Cel: Doskonalenie taktyki singla i debla. Edukacja w obszarze przygotowania fizycznego i mentalnego. Wsparcie szkoleniowe trenerów indywidualnych.


DZIEWCZĘTA.
1. Sybicka Oliwia (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola) - potwierdzona
2. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - rezygnacja
3. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) - potwierdzona
4. Markowska Lena (KS Górnik Bytom) - potwierdzona
5. Borowik Julia (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) - potwierdzona
6. Lu Knapik Emilia (BKT Advantage Bielsko-Biała) - rezygnacja
7. Dudek Marta (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) - potwierdzona
8. Sikora Martyna (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) - potwierdzona
9. Monnier Marie Charlotte (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) - potwierdzona
10. Czechowicz Anna (Uczniowski Klub Sportowy AKTYWNI 44 Łódź) - potwierdzona

REZERWOWE:
1. Nowicka Wiktoria (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - potwierdzona
2. Leś Aleksandra (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - potwierdzona
3. Pabisiak Jessica (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław)
4. Lesman Zuzanna (Pabianicki Klub Tenisowy)
5. Rybkowska Magdalena (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak)


CHŁOPCY.
1. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
2. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - rezygnacja
3. Skrzyński Jan (KS Nadwiślan Kraków) - rezygnacja
4. Kwiatkowski Maksymilian (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzony
5. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz) - potwierdzony
6. Rytelewski Hugo Pawel (AZS Poznań) - potwierdzony
7. Jędryka Jakub (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej SP2 - Radzionków) - potwierdzony
8. Płocharczyk Tomasz (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
9. Urban Jerzy Filip (Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań) - potwierdzony
10. Nowak Mateusz (MATCHPOINT Żyrardów) - potwierdzony

REZERWOWI:
1. Piotrowski Igor (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
2. Szary Antoni (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
3. Pasiorowski Jan (Klub Miedzeszyn Warszawa)
4. Biernacki Jacek (TOP TENNIS PLAYER)
5. Cach Maksymilian (Klub Sportowy Czarni)






Miejsce zajęć i zakwaterowanie: ul. Sadowa 26, 34-300 Żywiec

Pokoje: dwu i trzyosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 24 kwietnia (sobota) na godzinę 14:00 do klubu tenisowego

Wyjazd: 1 maja (sobota)

Skład: 10 zawodniczek i 10 zawodników z rocznika 2009

Korty: zewnętrzne ceglane, w hali sztuczna trawa



Trenerzy prowadzący:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Bolesław Szmyd - trener przygotowania motorycznego PZT
Pola Weiner - psycholog KN U12
Dominik Bernatowicz - trener współpracujący
Michał Caruk - trener współpracujący

Zaproszeni:
Mieczysław Bogusławski - trener główny przygotowania motorycznego PZT
Jakub Stafaniak - lekarz kadry PZT


Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 17-21 marca 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników z rocznika 2009 na konsultację tenisową, która odbędzie się w dniach 17 - 21 marca w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cel: Doskonalenie taktyki singla i debla. Edukacja w obszarze przygotowania fizycznego i mentalnego. Wsparcie szkoleniowe trenerów indywidualnych.


DZIEWCZĘTA.
1. Sybicka Oliwia (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola) - potwierdzona
2. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - potwierdzona
3. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) - potwierdzona
4. Borowik Julia (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) - potwierdzona


CHŁOPCY.
1. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
2. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz) - potwierdzony
3. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
4. Kwiatkowski Maksymilian (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzony




Miejsce zajęć i zakwaterowanie: Centrum Tenisowe Angie. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo

Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 17 marca (środa) na godzinę 19.30 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 21 marca (niedziela) po obiedzie

Skład: 4 zawodniczki i 4 zawodników z rocznika 2009

Korty: 3 korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)



Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog sportu
Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 11 - 14 lutego 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki z rocznika 2009 na konsultację tenisową, która odbędzie się w dniach 11 - 14 lutego w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cel: Doskonalenie taktyki singla i debla. Edukacja w obszarze przygotowania fizycznego i mentalnego. Wsparcie szkoleniowe trenerów indywidualnych.

1. Sybicka Oliwia (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola) - potwierdzona
2. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - potwierdzona
3. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) - potwierdzona
4. Markowska Lena (KS Górnik Bytom) - potwierdzona
5. Lu Knapik Emilia (BKT Advantage Bielsko-Biała) - rezygnacja
6. Borowik Julia (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) - potwierdzona
7. Dudek Marta (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) - potwierdzona
8. Sikora Martyna (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) - potwierdzona


Rezerwowe:
1. Pabisiak Jessica (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław)
2. Janiszewska Aleksandra (Niezrzeszony)
3. Nowicka Wiktoria (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - potwierdzona
4. Rybkowska Magdalena (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak)





Miejsce zajęć i zakwaterowanie: Centrum Tenisowe Angie. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo

Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 10 lutego (środa) na godzinę 19.30 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 14 lutego (niedziela) po obiedzie

Skład: 8 zawodniczek z rocznika 2009

Korty: 3 korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)



Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog sportu
Dodatkowo: 4 trenerów indywidualnych zawodniczek

Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 03 - 07 lutego 2021
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników z rocznika 2009 na konsultację tenisową, która odbędzie się w dniach 4 - 7 lutego w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cel: Doskonalenie taktyki singla i debla. Edukacja w obszarze przygotowania fizycznego i mentalnego. Wsparcie szkoleniowe trenerów indywidualnych.

1. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
2. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz) - potwierdzony
3. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
4. Skrzyński Jan (KS Nadwiślan Kraków) - potwierdzony
5. Kwiatkowski Maksymilian (BKT Advantage Bielsko-Biała) - potwierdzony
6. Płocharczyk Tomasz (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
7. Rytelewski Hugo Pawel (AZS Poznań) - potwierdzony
8. Jędryka Jakub (Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury fizycznej SP2 - Radzionków) - potwierdzony

Rezerwowi:
1. Nowak Mateusz (MATCHPOINT Żyrardów)
2. Piotrowski Igor (TT SCORE Elbląg)
3. Szary Antoni (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice)
4. Urban Jerzy Filip (Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań)



Miejsce zajęć i zakwaterowanie: Centrum Tenisowe Angie. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo

Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 3 lutego (środa) na godzinę 19.30 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 7 lutego (niedziela) po obiedzie

Skład: 8 zawodników z rocznika 2009

Korty: 3 korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)



Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog sportu
Dodatkowo: 4 trenerów indywidualnych zawodników
Program "Tenisowa Zima - Mały Wielki Polak - Tenisista"
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o uruchomieniu kolejnej odsłony Programu „Tenisowa Zima - Mały Wielki Polak - Tenisista" realizowanego w ramach projektu „Mały wieki Polak – nadzieje olimpijskie” Ministerstwa Sportu.

Celem programu jest wspieranie procesu szkolenia sportowego w najniższych kategoriach wiekowych oraz wyselekcjonowanie utalentowanych sportowo zawodników do dalszego szkolenia w kadrach narodowych w wyższych kategoriach wiekowych.

Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:

I GRUPA (rocznik 2010)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 60 h x 65,00 PLN = 3.900,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 4.600,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Snochowska Antonina – KS Start-Wisła Toruń
2. Mazur Iga – Toruńska Akademia Tenisowa
3. Sobiesiak Maja – Krzycka Park Wrocaw
4. Wojciechowska Adela – niestowarzyszona
5. Grobelna Pola – FairPlayce Poznań
6. Pankowski Ignacy – KT Szczawno Zdrój
7. Kowalczyk Tomasz – AZS Łódź
8. Wieczorek Roch – TMTC Piaseczno
9. Matuszewski Mateusz – TMTC Piaseczno
10. Paradowski Jan – KS Nadwiślan Kraków

II GRUPA (rocznik 2008-2009)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 80 h x 65,00 PLN = 5.200,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 5.900,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Kasperski Antoni – KT Błonia Kraków
2. Jeż Wiktor – STT Fakro Nowy Sącz
3. Kowal Patryk – KT Błonia Kraków
4. Kluj Patryk – GOD-POL Szkoła Tenisa Robert Godlewski
5. Kiełb Dawid – KS Elektrowni.pl
6. Chrzanowski Mateusz – STT Fakro Nowy Sącz
7. Gewert Konstanty – SKT Centrum Bydgoszcz
8. Płocharczyk Tomasz – TT Score Elbląg
9. Tejerina Sebastian- Kostrzyński Klub Tenisowy
10. Kmiecik Anna – PT Olimpia Poznań
11. Bajorek Małgorzata – UKT Winner Kraków
12. Giżewska Hanna – Sopot Tennis Klub
13. Rajca Lena – Toruńska Akademia Tenisowa
14. Michta Emilia – KT Błonia Kraków
15. Wróbel Maja – Klub Tenisowy Zabrze
16. Afelt Nadia – Toruńska Akademia Tenisowa
17. Kołek Hanna – UKT Winner Kraków
18. Janusz Zofia – AZS Poznań
19. Dehmel Daria – Szczecińskie Centrum Prawobrzeże Szczecin
20. Markowska Lena – KS Górnik Bytom

III GRUPA (rocznik 2004-2007)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 7.200,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Sasko Wiktor – TMTC Piaseczno
2. Lange Mateusz – AZS Poznań
3. Kowal Mikołaj – AZS Poznań
4. Zaorski Leon – TUKS Leo Trąbki Małe
5. Hrynkiewicz Jakub – AG Tenis Chorzowska Radom
6. Czyrek Kacper – BKT Advantage Bielsko-Biała
7. Michałowski Tadeusz – BKT Advantage Bielsko-Biała
8. Januchowski Jakub – Fundacja KT Astra Książenice
9. Struski Igor – KS Tęcza Społem Kielce
10. Wieczorek Antoni – KS Górnik Bytom
11. Głowacka Maria – TS IDEA SPORT Toruń
12. Gniewkowska Oriana – Sopot Tenis Klub
13. Koprowska Hanna – KT GAT Gdańsk
14. Straszewska Barbara – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
15. Jędrzejak Oliwia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
16. Mańkowska Jagna – TS IDEA SPORT Toruń
17. Paszun Amelia – AZS Poznań
18. Kłys Natalia – Śląskie Centrum Tenisowe Pszczyna
19. Mitrzak Aleksandra – ITT Goplania Inowrocław
20. Wahl-Maniecka Kinga – KS Górnik Bytom
21. Zając Milena – Śląskie Centrum Tenisowe Pszczyna
22. Dzieło Marcel – KKT Wrocław
23. Szymkowiak Kacper – KKT Wrocław
24. Stankiewicz Patryk – AZS Poznań
25. Biedermann Mikołaj – KKS Włókniarz 1925 Kalisz
26. Barcik Nikodem – KS Górnik Bytom
27. Durska Emila – AZS Łódź
28. Orlińska Oliwia – KKT Wrocław
29. Witkowska Zuzanna – CKT Grodzisk Mazowiecki
30. Pieczyńska Sonia – WKS Grunwald Poznań


Kryteria kwalifikacji do Programu „Tenisowa Zima” w ramach projektu „Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie”

KLUCZ:
Rocznik 2010 (dziesięć lat) – zgłoszonych przez Metodyka – 10 osób
Rocznik 2009 – do 25 miejsca na podstawie listy do lat 12 – 11/2020
Rocznik 2008 – do 20 miejsca na podstawie listy do lat 12 – 11/2020
Rocznik 2007 – do 25 miejsca na podstawie listy do lat 14 – 11/2020
Rocznik 2006 – do 20 miejsca na podstawie listy do lat 14 – 11/2020
Rocznik 2005 – do 15 miejsca na podstawie listy do lat 16 – 11/2020
Rocznik 2004 – do 10 miejsca na podstawie listy do lat 16 – 11/2020
Decyzja ekspercka: Wieczorek A, Durska E, Barcik N

Uwaga: Program dotyczy tylko i wyłącznie zawodników, którzy nie otrzymali dofinansowania z Programu „Tenisowa Zima” dla młodzieżowych kadr narodowych.
Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o uruchomieniu Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:
I GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 7.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Plenkiewicz Hubert – Stow. AG Tenis Chorzowska Radom
2. Błuś Aleksander – PT Olimpia Poznań
3. Litwic Tymon – STT Fakro Nowy Sącz
4. Sadzik Jan – KT Błonia Kraków
5. Tryjański Jakub – KT Błonia Kraków
6. Chłodnicki Jan – KS Górnik Bytom
7. Tejerina Ignacio – Kostrzyński Klub Tenisowy
8. Stańczyk Juliusz – STT Fakro Nowy Sącz
9. Urbański Jan – Fundacja KT Astra Książenice
10. Skrzyński Jan – KS Nadwiślan Kraków
11. Fletcher Vincent – Fundacja KT Astra Książenice
12. Kwiatkowski Maksymilian – WTS DeSki Warszawa
13. Kuszel Oliwia – Toruńska Akademia Tenisowa
14. Pawelska Maja – Klub Sportowy Zabrze
15. Dróżdż Oliwia – Sopot Tennis Klub
16. Biełus Zofia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
17. Husar Sara – UKS Beskidy Ustroń
18. Wawrzkiewicz Inka – Sopot Tennis Klub
19. Odrobina Aniela – MKT Łódź
20. Skorupska Anna – PT Olimpia Poznań
21. Sybicka Oliwia – MKT Stalowa Wola
22. Kostecka Barbara – UKT Winner Kraków
23. Zemła Grzegorz - Fundacja Tennis Pro Piaseczno
24. Migdalski Mikołaj – BKT Advantage Bielsko-Biała
25. Kokot Bruno – KS KT Szczawno Zdrój
26. Andrzejczak Marcin – TUKS LEO Trąbki Małe
27. Tomasiak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
28. Lewandowski Dawid – KS KT Szczawno-Zdrój
29. Ważny Alan – KS Czarni Rzeszów
30. Mitoń Mateusz – STT Fakro Nowy Sącz
31. Kluczyński Jan – KS KT Szczawno-Zdrój
32. Downar Jan – KT GAT Gdańsk
33. Kosiński Filip – KS KT Szczawno-Zdrój
34. Mackiewicz Martyna – KT GAT Gdańsk
35. Stankiewicz Monika – KT GAT Gdańsk
36. Gołda Karolina – AT MASTERS Radom
37. Stypuła Laura – CKT Grodzisk Mazowiecki
38. Ciesielczyk Amelia – UKS RP SPORT Olsztyn
39. Podhajecka Dominika – Górzycki KT Smecz Górzyce
40. Kostka Natalia – BKT Advantage Bielsko-Biała
41. Kulbiej Nadia – Fundacja Szczecinski Klub Tenisowy Promasters
42. Czajka Antonina – PT Olimpia Poznań
43. Nadajewska Marta – BKT Advantage Bielsko-Biała
44. Wojtaszczyk Maria – KT Start Łódź
45. Nieradzik Maja – Klub Tenisowy Zabrze
46. Zgoła Goran – AZS Poznań
47. Grzegorzewski Oskar – BKT Advantage Bielsko-Biała
48. Kubalka Igor – MKS Andrychów
49. Lechno-Wasiutyński Fryderyk – PR-S FairPlayce Poznań
50. Piekarz Damian – KT Warszawianka Warszawa
51. Pawelski Martyna – KS Górnik Bytom
52. Matuszewski Gabriel – CKT Grodzisk Mazowiecki
53. Zgoła Borys – AZS Poznań
54. Kusiewicz Piotr - niezrzeszony
55. Taczała Dawid – PR-S FairPlayce Poznań
56. Kos Maciej – KT GAT Gdańsk
57. Koralnik Laura – WKT Mera Warszawa
58. Jodłowska Justyna – BKT Advantage Bielsko-Biała
59. Górska Daria – PT Olimpia Poznań
60. Telzyńska Hanna – Stow. Morelowa Tennis Club Warszawa
61. Bergler Olivia – KS Górnik Bytom
62. Rowińska Malwina – niezrzeszona
63. Bednarz Zuzanna – KS Czarni Rzeszów
64. Bozova Anastasya – AZS Łódź
65. Bojarski Alan – Klub Miedzeszyn Warszawa
66. Tomański Karol – Stow. Mario Trnovsky Tennis Club
67. Bartusek Karolina – KS Górnik Bytom
68. Frankowska Zuzanna – AZS Łódź


II GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 4.000,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2020 i 2021 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 11.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Ewald Weronika – KT GAT Gdańsk
2. Berkieta Tomasz – KT Warszawianka Warszawa
3. Jędrzejczak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
4. Lorens Mikołaj – KS Górnik Bytom
5. Kielan Szymon – Pabianicki Klub Tenisowy
6. Szajrych Jasza – WKS Grunwald Poznań
7. Pieczonka Filip – KT GAT Gdańsk
8. Pawlak Piotr – WKT Mera Warszawa
9. Politowicz Marcel – AZS Poznań
10. Orlikowski Aleksander – MKT Łódź
11. Kamrowski Marcel – Sopot Tenis Klub
12. Stokowski Patryk – WKT Mera Warszawa
13. Wierzbowska Aleksandra – KKS Olsza Kraków
14. Duhl Laura – BKT Advantage Bielsko-Biała
15. Wygonowska Pola – UKS RP SPORT Olsztyn
16. Niewiadomska Patrycja – BKT Advantage Bielsko-Biała
17. Formella Alicja – SKT Centrum Bydgoszcz
18. Gruszczyńska Rozalia – KS Górnik Bytom
19. Kubacha Zuzanna – AT Angelique Kerber Puszczykowo
20. Świerczyńska Magdalena – KKS Olsza Kraków
21. Lipiec Xenia – Kędzierzyński Klub Tenisowy
22. Pawlikowska Zuzanna – PT Olimpia Poznań
23. Pieczkowski Olaf - UKS RP SPORT Olsztyn

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner - MSiT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner PZT - Ziaja

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner PZT - Metalplast

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Hummel

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.