Znajdujesz się: ZAWODNICY > ORGANIZACJA SZKOLENIA PZT KiM,U23 - U12 > KOMUNIKATY U12
Program "Tenisowa Zima - Mały Wielki Polak - Tenisista"
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o uruchomieniu kolejnej odsłony Programu „Tenisowa Zima - Mały Wielki Polak - Tenisista" realizowanego w ramach projektu „Mały wieki Polak – nadzieje olimpijskie” Ministerstwa Sportu.

Celem programu jest wspieranie procesu szkolenia sportowego w najniższych kategoriach wiekowych oraz wyselekcjonowanie utalentowanych sportowo zawodników do dalszego szkolenia w kadrach narodowych w wyższych kategoriach wiekowych.

Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:

I GRUPA (rocznik 2010)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 60 h x 65,00 PLN = 3.900,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 4.600,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Snochowska Antonina – KS Start-Wisła Toruń
2. Mazur Iga – Toruńska Akademia Tenisowa
3. Sobiesiak Maja – Krzycka Park Wrocaw
4. Wojciechowska Adela – niestowarzyszona
5. Grobelna Pola – FairPlayce Poznań
6. Pankowski Ignacy – KT Szczawno Zdrój
7. Kowalczyk Tomasz – AZS Łódź
8. Wieczorek Roch – TMTC Piaseczno
9. Matuszewski Mateusz – TMTC Piaseczno
10. Paradowski Jan – KS Nadwiślan Kraków

II GRUPA (rocznik 2008-2009)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 80 h x 65,00 PLN = 5.200,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 5.900,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Kasperski Antoni – KT Błonia Kraków
2. Jeż Wiktor – STT Fakro Nowy Sącz
3. Kowal Patryk – KT Błonia Kraków
4. Kluj Patryk – GOD-POL Szkoła Tenisa Robert Godlewski
5. Kiełb Dawid – KS Elektrowni.pl
6. Chrzanowski Mateusz – STT Fakro Nowy Sącz
7. Gewert Konstanty – SKT Centrum Bydgoszcz
8. Płocharczyk Tomasz – TT Score Elbląg
9. Tejerina Sebastian- Kostrzyński Klub Tenisowy
10. Kmiecik Anna – PT Olimpia Poznań
11. Bajorek Małgorzata – UKT Winner Kraków
12. Giżewska Hanna – Sopot Tennis Klub
13. Rajca Lena – Toruńska Akademia Tenisowa
14. Michta Emilia – KT Błonia Kraków
15. Wróbel Maja – Klub Tenisowy Zabrze
16. Afelt Nadia – Toruńska Akademia Tenisowa
17. Kołek Hanna – UKT Winner Kraków
18. Janusz Zofia – AZS Poznań
19. Dehmel Daria – Szczecińskie Centrum Prawobrzeże Szczecin
20. Markowska Lena – KS Górnik Bytom

III GRUPA (rocznik 2004-2007)

- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- przekazanie przez PZT 2 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 7.200,00 PLN.
i dotyczy zawodników:

1. Sasko Wiktor – TMTC Piaseczno
2. Lange Mateusz – AZS Poznań
3. Kowal Mikołaj – AZS Poznań
4. Zaorski Leon – TUKS Leo Trąbki Małe
5. Hrynkiewicz Jakub – AG Tenis Chorzowska Radom
6. Czyrek Kacper – BKT Advantage Bielsko-Biała
7. Michałowski Tadeusz – BKT Advantage Bielsko-Biała
8. Januchowski Jakub – Fundacja KT Astra Książenice
9. Struski Igor – KS Tęcza Społem Kielce
10. Wieczorek Antoni – KS Górnik Bytom
11. Głowacka Maria – TS IDEA SPORT Toruń
12. Gniewkowska Oriana – Sopot Tenis Klub
13. Koprowska Hanna – KT GAT Gdańsk
14. Straszewska Barbara – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
15. Jędrzejak Oliwia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
16. Mańkowska Jagna – TS IDEA SPORT Toruń
17. Paszun Amelia – AZS Poznań
18. Kłys Natalia – Śląskie Centrum Tenisowe Pszczyna
19. Mitrzak Aleksandra – ITT Goplania Inowrocław
20. Wahl-Maniecka Kinga – KS Górnik Bytom
21. Zając Milena – Śląskie Centrum Tenisowe Pszczyna
22. Dzieło Marcel – KKT Wrocław
23. Szymkowiak Kacper – KKT Wrocław
24. Stankiewicz Patryk – AZS Poznań
25. Biedermann Mikołaj – KKS Włókniarz 1925 Kalisz
26. Barcik Nikodem – KS Górnik Bytom
27. Durska Emila – AZS Łódź
28. Orlińska Oliwia – KKT Wrocław
29. Witkowska Zuzanna – CKT Grodzisk Mazowiecki
30. Pieczyńska Sonia – WKS Grunwald Poznań


Kryteria kwalifikacji do Programu „Tenisowa Zima” w ramach projektu „Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie”

KLUCZ:
Rocznik 2010 (dziesięć lat) – zgłoszonych przez Metodyka – 10 osób
Rocznik 2009 – do 25 miejsca na podstawie listy do lat 12 – 11/2020
Rocznik 2008 – do 20 miejsca na podstawie listy do lat 12 – 11/2020
Rocznik 2007 – do 25 miejsca na podstawie listy do lat 14 – 11/2020
Rocznik 2006 – do 20 miejsca na podstawie listy do lat 14 – 11/2020
Rocznik 2005 – do 15 miejsca na podstawie listy do lat 16 – 11/2020
Rocznik 2004 – do 10 miejsca na podstawie listy do lat 16 – 11/2020
Decyzja ekspercka: Wieczorek A, Durska E, Barcik N

Uwaga: Program dotyczy tylko i wyłącznie zawodników, którzy nie otrzymali dofinansowania z Programu „Tenisowa Zima” dla młodzieżowych kadr narodowych.
Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych
ukryj
Jest nam miło zakomunikować o uruchomieniu Programu „Tenisowa Zima” dotyczący zawodników młodzieżowych kadr narodowych. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i dotyczy pomocy zawodnikom w realizowaniu programu szkoleniowego w okresie jesienno-zimowym. Program ma na celu dofinansowanie tzw. konsultacji szkoleniowych indywidualnych trener - zawodnik w wymiarze:
I GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 7.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Plenkiewicz Hubert – Stow. AG Tenis Chorzowska Radom
2. Błuś Aleksander – PT Olimpia Poznań
3. Litwic Tymon – STT Fakro Nowy Sącz
4. Sadzik Jan – KT Błonia Kraków
5. Tryjański Jakub – KT Błonia Kraków
6. Chłodnicki Jan – KS Górnik Bytom
7. Tejerina Ignacio – Kostrzyński Klub Tenisowy
8. Stańczyk Juliusz – STT Fakro Nowy Sącz
9. Urbański Jan – Fundacja KT Astra Książenice
10. Skrzyński Jan – KS Nadwiślan Kraków
11. Fletcher Vincent – Fundacja KT Astra Książenice
12. Kwiatkowski Maksymilian – WTS DeSki Warszawa
13. Kuszel Oliwia – Toruńska Akademia Tenisowa
14. Pawelska Maja – Klub Sportowy Zabrze
15. Dróżdż Oliwia – Sopot Tennis Klub
16. Biełus Zofia – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters
17. Husar Sara – UKS Beskidy Ustroń
18. Wawrzkiewicz Inka – Sopot Tennis Klub
19. Odrobina Aniela – MKT Łódź
20. Skorupska Anna – PT Olimpia Poznań
21. Sybicka Oliwia – MKT Stalowa Wola
22. Kostecka Barbara – UKT Winner Kraków
23. Zemła Grzegorz - Fundacja Tennis Pro Piaseczno
24. Migdalski Mikołaj – BKT Advantage Bielsko-Biała
25. Kokot Bruno – KS KT Szczawno Zdrój
26. Andrzejczak Marcin – TUKS LEO Trąbki Małe
27. Tomasiak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
28. Lewandowski Dawid – KS KT Szczawno-Zdrój
29. Ważny Alan – KS Czarni Rzeszów
30. Mitoń Mateusz – STT Fakro Nowy Sącz
31. Kluczyński Jan – KS KT Szczawno-Zdrój
32. Downar Jan – KT GAT Gdańsk
33. Kosiński Filip – KS KT Szczawno-Zdrój
34. Mackiewicz Martyna – KT GAT Gdańsk
35. Stankiewicz Monika – KT GAT Gdańsk
36. Gołda Karolina – AT MASTERS Radom
37. Stypuła Laura – CKT Grodzisk Mazowiecki
38. Ciesielczyk Amelia – UKS RP SPORT Olsztyn
39. Podhajecka Dominika – Górzycki KT Smecz Górzyce
40. Kostka Natalia – BKT Advantage Bielsko-Biała
41. Kulbiej Nadia – Fundacja Szczecinski Klub Tenisowy Promasters
42. Czajka Antonina – PT Olimpia Poznań
43. Nadajewska Marta – BKT Advantage Bielsko-Biała
44. Wojtaszczyk Maria – KT Start Łódź
45. Nieradzik Maja – Klub Tenisowy Zabrze
46. Zgoła Goran – AZS Poznań
47. Grzegorzewski Oskar – BKT Advantage Bielsko-Biała
48. Kubalka Igor – MKS Andrychów
49. Lechno-Wasiutyński Fryderyk – PR-S FairPlayce Poznań
50. Piekarz Damian – KT Warszawianka Warszawa
51. Pawelski Martyna – KS Górnik Bytom
52. Matuszewski Gabriel – CKT Grodzisk Mazowiecki
53. Zgoła Borys – AZS Poznań
54. Kusiewicz Piotr - niezrzeszony
55. Taczała Dawid – PR-S FairPlayce Poznań
56. Kos Maciej – KT GAT Gdańsk
57. Koralnik Laura – WKT Mera Warszawa
58. Jodłowska Justyna – BKT Advantage Bielsko-Biała
59. Górska Daria – PT Olimpia Poznań
60. Telzyńska Hanna – Stow. Morelowa Tennis Club Warszawa
61. Bergler Olivia – KS Górnik Bytom
62. Rowińska Malwina – niezrzeszona
63. Bednarz Zuzanna – KS Czarni Rzeszów
64. Bozova Anastasya – AZS Łódź
65. Bojarski Alan – Klub Miedzeszyn Warszawa
66. Tomański Karol – Stow. Mario Trnovsky Tennis Club
67. Bartusek Karolina – KS Górnik Bytom
68. Frankowska Zuzanna – AZS Łódź


II GRUPA
- wynajem kortów na obiekcie halowym – 100 h x 65,00 PLN = 6.500,00 PLN
- dofinansowanie trenera indywidualnego zawodnika – 4.000,00 PLN (warunek – licencja trenerska 2020 i 2021 oraz trener nie jest związany umową z PZT)
- przekazanie przez PZT 3 kartonów piłek (Tretorn Seria+ Control) zawodnikowi .
Całościowy koszt dofinansowania na jednego zawodnika to 11.550,00 PLN.
i dotyczy zawodników:
1. Ewald Weronika – KT GAT Gdańsk
2. Berkieta Tomasz – KT Warszawianka Warszawa
3. Jędrzejczak Jakub – BKT Advantage Bielsko-Biała
4. Lorens Mikołaj – KS Górnik Bytom
5. Kielan Szymon – Pabianicki Klub Tenisowy
6. Szajrych Jasza – WKS Grunwald Poznań
7. Pieczonka Filip – KT GAT Gdańsk
8. Pawlak Piotr – WKT Mera Warszawa
9. Politowicz Marcel – AZS Poznań
10. Orlikowski Aleksander – MKT Łódź
11. Kamrowski Marcel – Sopot Tenis Klub
12. Stokowski Patryk – WKT Mera Warszawa
13. Wierzbowska Aleksandra – KKS Olsza Kraków
14. Duhl Laura – BKT Advantage Bielsko-Biała
15. Wygonowska Pola – UKS RP SPORT Olsztyn
16. Niewiadomska Patrycja – BKT Advantage Bielsko-Biała
17. Formella Alicja – SKT Centrum Bydgoszcz
18. Gruszczyńska Rozalia – KS Górnik Bytom
19. Kubacha Zuzanna – AT Angelique Kerber Puszczykowo
20. Świerczyńska Magdalena – KKS Olsza Kraków
21. Lipiec Xenia – Kędzierzyński Klub Tenisowy
22. Pawlikowska Zuzanna – PT Olimpia Poznań
23. Pieczkowski Olaf - UKS RP SPORT Olsztyn
Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 13-15 listopada 2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników z rocznika 2009 na konsultację tenisową, która odbędzie się w dniach 13 - 15 listopada w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cel: Doskonalenie taktyki singla, debla i edukacja w obszarze przygotowania fizycznego. Kontynuacja zagadnień zrealizowanych podczas sierpniowego obozu tenisowego oraz zgrupowania w Cetniewie.

. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz) - potwierdzony
2. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
3. Skrzyński Jan (KS Nadwiślan Kraków) - rezygnacja
4. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
5. Kwiatkowski Maksymilian (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzony
6. Płocharczyk Tomasz (TT SCORE Elbląg) - rezygnacja
7. Rytelewski Hugo Pawel (AZS Poznań) - potwierdzony
8. Nowak Mateusz (MATCHPOINT Żyrardów) - potwierdzony
9. Piotrowski Igor (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
10. Szary Antoni (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony

Rezerwowi:

1. Masłowski Stefan (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzony
2. Wandel Alexander (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice)
3. Urban Jerzy Filip (Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań) - potwierdzony
4. Jędryka Jakub (Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury fizycznej SP2 - Radzionków)





Miejsce zajęć i zakwaterowanie: Centrum Tenisowe Angie. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo

Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 12 listopada (czwartek) na godzinę 19.00 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 15 listopada (niedziela) po południu

Skład: 10 zawodników z rocznika 2009

Korty: 4 korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)


Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog sportu

Konsultacje szkoleniowe PZT - Puszczykowo, 6-8 listopada 2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki z rocznika 2009 na konsultację tenisową, która odbędzie się w dniach 6 - 8 listopada w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Cel: Doskonalenie taktyki singla, debla i edukacja w obszarze przygotowania fizycznego. Kontynuacja zagadnień zrealizowanych podczas sierpniowego obozu tenisowego oraz zgrupowania w Cetniewie.


Dziewczęta powołane:

1. Sybicka Oliwia (MKT Stalowa Wola) - potwierdzona
2. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - rezygnacja
3. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) - potwierdzona
4. Markowska Lena (KS Górnik Bytom) - rezygnacja
5. Lesman Zuzanna (Pabianicki Klub Tenisowy) - potwierdzona
6. Lu Knapik Emilia (Sport Klub Kryspinów) - rezygnacja
7. Dudek Marta (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) - potwierdzona
8. Sikora Martyna (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) - potwierdzona
9. Borowik Julia (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) - potwierdzona
10. Pabisiak Jessica (SPS Solutions Miłosz Golec) - potwierdzona

Rezerwowe:
1. Rybkowska Magdalena (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak) - potwierdzona
2. Czechowicz Anna (Uczniowski Klub Sportowy AKTYWNI 44 Łódź) - potwierdzona
3. Nowicka Wiktoria (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - potwierdzona
4. Nowicka Anna (Klub Tenisowy Zabrze)


Miejsce zajęć i zakwaterowanie: Centrum Tenisowe Angie. Sobieskiego 50, 62-040 Puszczykowo

Pokoje: dwuosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodniczek pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 5 listopada (czwartek) na godzinę 19.00 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 8 listopada (niedziela) po południu

Skład: 10 zawodniczek z rocznika 2009/2010

Korty: 4 korty w hali, nawierzchnia dywanowa (uwaga: proszę zabrać odpowiednie obuwie tenisowe)

Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog sportu
Zgrupowanie przygotowania fizycznego - Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie, 20-27 września 2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników z rocznika 2009/2010 na zgrupowanie przygotowania fizycznego, który odbędzie się w dniach 20 - 27 września w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

Obóz w COS w Cetniewie oprócz edukacji młodych zawodników U12 i opisu ich aktualnych umiejętności, jest drugim krokiem przygotowań Kadry Polski U12 do imprezy rangi mistrzowskiej jaką są Zimowe Drużynowe Mistrzostwa Europy 2021.

Cel: Doskonalenie techniki poruszania się po korcie, trening funkcjonalny, testy motoryczne, wszechstronne przygotowanie motoryczne zawodnika U12.

Na obóz zaproszony jest sam zawodnik/zawodniczka

Dziewczęta powołane:

1. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - potwierdzona
2. Sybicka Oliwia (MKT Stalowa Wola) - potwierdzona
3. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) - potwierdzona
4. Lu Knapik Emilia (Sport Klub Kryspinów) - potwierdzona
5. Dudek Marta (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) - potwierdzona
6. Markowska Lena (KS Górnik Bytom) - potwierdzona
7. Lesman Zuzanna (Pabianicki Klub Tenisowy) - rezygnacja
8. Sikora Martyna (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) - rezygnacja
9. Pabisiak Jessica (SPS Solutions Miłosz Golec) - potwierdzona
10. Nowicka Wiktoria (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - potwierdzona


Rezerwowe:

1. Nowicka Anna (Klub Tenisowy Zabrze) - potwierdzona
2. Czechowicz Anna (Uczniowski Klub Sportowy AKTYWNI 44 Łódź) - potwierdzona
3. Borowik Julia (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza)
4. Jasińska Nadia (MMKT Łęczyca)


Chłopcy powołani:

1. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz) - rezygnacja
2. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - rezygnacja
3. Kwiatkowski Maksymilian (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzony
4. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
5. Skrzyński Jan (KS Nadwiślan Kraków) - rezygnacja
6. Tejerina Sebastian (Kostrzyński Klub Tenisowy) - potwierdzony
7. Płocharczyk Tomasz (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
8. Jędryka Jakub (Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury fizycznej SP2 - Radzionków) - potwierdzony
9. Piotrowski Igor (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
10. Rytelewski Hugo Pawel (AZS Poznań) - potwierdzony

Rezerwowi:

1. Krzyśko Błażej (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
2. Wandel Alexander (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
3. Nowak Mateusz (MATCHPOINT Żyrardów) - potwierdzony
4. Masłowski Stefan (Toruńska Akademia Tenisowa)





Miejsce: Ul. Żeromskiego 52
, 84-120 Władysławowo. Tel. (+48 58) 674 63 00

Pokoje: trzyosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: niedziela, 20.09.2020 o godzinie 14:00 na obiad.

Wyjazd: niedziela, 27.09 od 11:00

Skład: 10 zawodniczek i 10 zawodników z rocznika 2009/2010

Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog

Zawodnicy otrzymają powołania drogą mailową.
Prosimy o potwierdzenie mail na adres wolasewicz@pzt.pl


Jarosław Wołąsewicz
Trener główny KN U12 PZT
kom.: +48 606 439 858
wolasewicz@pzt.pl
Międzynarodowy turniej drużynowy "European Nations Junior Tennis Trophy by the Czech Tennis Association", 15-20.09.2020, Most, Czechy
ukryj
Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniach 15 - 20.09.2020 nasze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U 12 i U 14 wezmą udział w międzynarodowym turnieju drużynowym "European Nations Junior Tennis Trophy by the Czech Tennis Association".

Po wznowieniu współzawodnictwa międzynarodowego przez Tennis Europe inicjatywa strony Czeskiej spotkała się z uznaniem i wsparciem międzynarodowych federacji tenisowych między innymi Polskiego Związku Tenisowego. Biorąc pod uwagę fakt wcześniejszego odwołania rozgrywek drużynowych w 2020 roku przez Tennis Europe ze względu na COVID-19 udział w tym prestiżowym wydarzeniu sportowym nabiera dodatkowego znaczenia. Poza walorami sportowymi jest to także wyraz solidarności
społeczności tenisowej w tak trudnym dla nas wszystkich roku.

Organizator zapewnia bardzo dobre warunki i odpowiednie procedury bezpieczeństwa dla rozegrania tego turnieju. Turniej European Nations Junior Tennis Trophy by the Czech Tennis Association odbędzie się w Moście / Czechy w "Tennis Club Most", który był wielokrotnie organizatorem Drużynowych Mistrzostw Europy.

Nasz Kraj w "European Nations Junior Tennis Trophy by the Czech Tennis Association" reprezentować będą następujący zawodniczki, zawodnicy i kadra szkoleniowa:

U12:

Chłopcy: Hubert Plenkiewicz, Wiktor Jeż, Jan Sadzik, Ignacio Tejerina.
Trener opiekun: Tomasz Braniecki

Dziewczęta: Oliwia Kuszel, Sara Husar, Maja Pawelska, Zosia Biełus.
Trener opiekun: Adam Przybyszewski

U14:

Chłopcy: Jakub Januchowski, Igor Struski, Kacper Knitter, Antoni Wieczorek.
Trener opiekun: Paweł Kur

Dziewczęta: Amelia Paszun, Aleksandra Mitrzak, Martyna Śrutwa, Amelia Drozd.
Trener opiekun: Katerina Urbanova


Nasze drużyny podczas turnieju wspierać będzie także lekarz PZT Jakub Stefaniak



Dział Sportu PZT
Obóz szkoleniowe PZT dla zawodników z rocznika 2009 - Poznań, 14 - 21 sierpnia 2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników z rocznika 2009 na obóz, który odbędzie się w dniach 14 - 21 sierpnia w Poznaniu.

Cel: doskonalenie taktyki singla i debla oraz edukacja w obszarze przygotowania fizycznego i mentalnego. Dodatkowo zawodnicy wezmą udział w „Programie Identyfikacji Talentów PZT”.

Na obóz zaproszony jest sam zawodnik/zawodniczka.

Dziewczęta powołane:

1. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - potwierdzona
2. Sybicka Oliwia (MKT Stalowa Wola) - potwierdzona
3. Dudek Marta (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) - potwierdzona
4. Markowska Lena (KS Górnik Bytom) - potwierdzona
5. Dehmel Daria (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże) - potwierdzona
6. Lesman Zuzanna (Pabianicki Klub Tenisowy) - potwierdzona
7. Lu Knapik Emilia (Sport Klub Kryspinów) - potwierdzona
8. Pabisiak Jessica (SPS Solutions Miłosz Golec) - potwierdzona

Chłopcy powołani:

1. Kwiatkowski Maksymilian (WTS DeSki Warszawa) - potwierdzony
2. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony
3. Skrzyński Jan (KS Nadwiślan Kraków) - potwierdzony
4. Jędryka Jakub (Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury fizycznej SP2 - Radzionków) - potwierdzony
5. Piotrowski Igor (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
6. Płocharczyk Tomasz (TT SCORE Elbląg) - potwierdzony
7. Masłowski Stefan (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzony
8. Rytelewski Hugo Pawel (AZS Poznań) - potwierdzony


Miejsce zajęć: AZS Poznań, ul. Zygmunta Noskowskiego 25, 61-705 Poznań.

Hotel: Avenue 22 Aparthotel. Ul. Niepodległości 22, 61-714 Poznań. Tel. +48 533 317 028

Pokoje: czteroosobowe dla wszystkich uczestników

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodniczek pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny

Przyjazd: 14 sierpnia (piątek) na godzinę 19.00 do klubu tenisowego (kolacja)

Wyjazd: 21 sierpnia (piątek) po obiedzie

Skład: 8 zawodniczek i 8 zawodników z rocznika 2009

Korty: 4 korty, nawierzchnia ceglana (hala w razie deszczu)

Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Pola Weiner - psycholog
Konsultacje szkoleniowe PZT - Poznań, 28-29.05.2020 /30-31.05.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodników z rocznika 2008/2009 na konsultację U12, która odbędzie się w dniach 28-31 maja w Poznaniu.
Cel: wsparcie zawodników w doskonaleniu techniki, taktyki singla i debla oraz przygotowaniu fizycznym i mentalnym.

UWAGA: zarówno PZT, jak i obiekty sportowe oraz hotele dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas kolejnego etapu wychodzenia z pandemii.
Ze względu na wymogi sanitarne w obecnej sytuacji, na konsultację zaproszony jest sam zawodnik. Do formuły „zawodnik + trener prowadzący” chcielibyśmy powrócić po zniesieniu stanu epidemicznego w Polsce.

KONSULTACJA II - dziewczęta - Poznań, 28-29.05.2020.
Powołane:

1. Husar Sara (UKS Beskidy Ustroń) - potwierdzona
2. Wawrzkiewicz Inka (Sopot Tenis Klub) - potwierdzona
3. Giżewska Hanna (Sopot Tenis Klub) - potwierdzona
4. Matusik Nel (Węgrowskie Stowarzyszenie Tenisowe) - rezygnacja
5. Kmiecik Anna (Park Tenisowy Olimpia Poznań) - potwierdzona
6. Kostecka Barbara (UKT Winner Kraków) - potwierdzona

Rezerwowe:

1. Wróbel Maja (Klub Tenisowy Zabrze) - potwierdzona
2. Bajorek Małgorzata (UKT Winner Kraków)
3. Rajca Lena (Toruńska Akademia Tenisowa)
4. Affelt Nadia (Toruńska Akademia Tenisowa)
5. Kołodziejska Julia (SCK s.c. A.A. Kuleszo, Elite Sport Club Mierzyn)
6. Sybicka Oliwia (MKT Stalowa Wola)


KONSULTACJA II - chłopcy - Poznań, 30-31.05.2020.

Powołani:

1. Jeż Wiktor (STT Fakro Nowy Sącz) - rezygnacja
2. Kasperski Antoni (Klub Tenisowy Błonia Kraków) - rezygnacja
3. Chłodnicki Jan (KS Górnik Bytom) - potwierdzony
4. Kluj Piotr (GOD-POL Szkoła Tenisa - Robert Godlewski) - potwierdzony
5. Kowal Patryk (Klub Tenisowy Błonia Kraków) - potwierdzony
6. Urbański Jan (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice) - potwierdzony

Rezerwowi:

1. Chrzanowski Mateusz (STT Fakro Nowy Sącz) - potwierdzony
2. Tejerina Ignacio (Kostrzyński Klub Tenisowy ) - potwierdzony
3. Kwiatkowski Maksymilian (WTS DeSki Warszawa)
4. Fletcher Vincent (Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice)
5. Piasek Igor (Stowarzyszenie AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu)
6. Jędryka Jakub (STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ SP2- RADZIONKÓW)

Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Pola Weiner - psycholog

Dodatkowe informacje:

- Miejsce zajęć: Centrum Tenisowe Sobota. Sobota k. Poznania, ul. Poznańska 43, 62-090 Rokietnica
- Hotel: Ibis Konwaliowa 3, 62-002 Suchy Las oraz Centrum Tenisowe Sobota
- Pokoje: jednoosobowe dla wszystkich uczestników
- Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT. Dojazd na koszt własny
- Skład: 6 zawodniczek z rocznika 2008/2009; 6 zawodników z rocznika 2008/2009
- Korty: 3 korty, nawierzchnia ceglana

Dziewczęta:
- Przyjazd: 27 maja (środa) na godzinę 19.00 do klubu tenisowego (kolacja)
- Wyjazd: 29 maja (piątek) po południu

Chłopcy:
- Przyjazd: 29 maja (piątek) na godzinę 19.00 do klubu tenisowego (kolacja)
- Wyjazd: 31 maja (niedziela) po południu

Zawodnicy otrzymali powołania drogą mailową.
Prosimy o potwierdzenie mail na adres wolasewicz@pzt.pl
Konsultacje szkoleniowe PZT - Toruń, 20-22.05.2020 / 22-24.05.2020
ukryj

Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników z rocznika 2008/2009 na konsultację U12, która odbędzie się w dniach 20 – 24 maja w Toruniu.

Cel: wsparcie zawodników i ich trenerów indywidualnych w doskonaleniu techniki, taktyki singla i debla oraz przygotowaniu fizycznym i mentalnym.

UWAGA: zarówno PZT, jak i obiekty sportowe oraz hotele dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom podczas kolejnego etapu wychodzenia z pandemii.
Ze względu na wymogi sanitarne w obecnej sytuacji, na konsultację zaproszony jest sam zawodnik. Do formuły „zawodnik + trener prowadzący” chcielibyśmy powrócić po zniesieniu stanu epidemicznego w Polsce.


KONSULTACJA I - dziewczęta - Toruń, 20-22.05.2020.

Powołane:

1. Pawelska Maja (Klub Tenisowy Zabrze) - potwierdzona
2. Kuszel Oliwia (Toruńska Akademia Tenisowa) - potwierdzona
3. Biełus Zosia (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) - potwierdzona
4. Odrobina Aniela (Miejski Klub Tenisowy Łódź) - potwierdzona
5. Dróżdż Oliwia (Sopot Tenis Klub) - potwierdzona
6. Skorupska Anna (Park Tenisowy Olimpia Poznań) - potwierdzona

Miejsce zajęć: Przy Skarpie 4A, 87-100 Toruń
Hotel: Filmar, ul. Grudziądzka 45, 87-100 Toruń
Pokoje: jednoosobowe dla wszystkich uczestników
Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodniczek pokrywa w całości PZT.
Dojazd na koszt własny
Przyjazd: 20 maja (środa) na godzinę 19.00 do hotelu (kolacja)
Wyjazd: 22 maja (piątek) po południu
Skład: 6 zawodniczek z rocznika 2008/2009
Korty: 3 korty, nawierzchnia ceglana.


KONSULTACJA I - chłopcy - Toruń, 22-24.05.2020.

Powołani:

1. Plenkiewicz Hubert (Stowarzyszenie AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu) - potwierdzony
2. Błuś Aleksander (Park Tenisowy Olimpia Poznań) - potwierdzony
3. Stańczyk Juliusz (STT Fakro Nowy Sącz) - potwierdzony
4. Sadzik Jan (Klub Tenisowy Błonia Kraków) - potwierdzony
5. Litwic Tymon (STT Fakro Nowy Sącz) - potwierdzony
6. Tryjański Jakub (Klub Tenisowy Błonia Kraków) - potwierdzony

Miejsce zajęć: Przy Skarpie 4A, 87-100 Toruń
Hotel: Filmar, ul. Grudziądzka 45, 87-100 Toruń
Pokoje: jednoosobowe dla wszystkich uczestników
Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników pokrywa w całości PZT.
Dojazd na koszt własny
Przyjazd: 22 maja (piątek) na godzinę 19.00 do hotelu (kolacja)
Wyjazd: 24 maja (niedziela) po południu
Skład: 6 zawodników z rocznika 2008/2009
Korty: 3 korty, nawierzchnia ceglana.


Trenerzy:
Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT
Bolesław Szmyd - trener przygotowania fizycznego PZT
Marcin Krześniak - trener PZT KN U12
Pola Weiner - psycholog


Zawodnicy otrzymali powołania drogą mailową. Prosimy o potwierdzenie
mail na adres trenera Jarosława Wołąsewicza wolasewicz@pzt.pl

Obóz tenisowy w Żywcu, 19 - 26 kwietnia 2020 - odwołanie akcji szkoleniowej
ukryj
Szanowni Rodzice i Trenerzy,

W związku z trwającym stanem epidemii i wprowadzaniem dodatkowych ograniczeń, zmuszeni jesteśmy do odwołania kolejnej akcji szkoleniowej dla U12, tj. obozu tenisowego w Żywcu, który zgodnie z planem ramowym na 2020 r. miał odbyć się w terminie 19 - 26 kwietnia.

Będziemy za pomocą zakładki „Komunikaty U12” informować Państwa o dalszych planach, ponieważ w obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, nie można wykluczyć kolejnych zawieszeń akcji szkoleniowych.

Dział Sportu PZT
Trener główny KN U12 PZT
KOMUNIKAT
ukryj
Szanowni Rodzice i Trenerzy,


W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym, zamieściliśmy komunikat dotyczący odwołania najbliższej akcji szkoleniowej dla U12 (https://www.pzt.pl/1_622/komunikaty-u12.aspx).

Przesyłam Państwu informacje o planie ramowym kadry PZT U12 na rok 2020.
Jest dostępny na stronie PZT pod adresem https://www.pzt.pl/1_618/akcje-szkoleniowe.aspx w postaci zbiorczego planu dla wszystkich kategorii wiekowych.

Będziemy za pomocą zakładki „Komunikaty U12" informować Państwa o planach ich realizacji, ponieważ w obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, nie można wykluczyć kolejnych zawieszeń akcji szkoleniowych.


Prosimy Was o pozostanie w domu w tym trudnym okresie. Formę fizyczną zawodnicy mogą budować wychodząc w teren (unikając większych grup ludzi), ćwicząc w domu, w ogrodzie, wszędzie gdzie można przebywać i jednocześnie stosować się do zaleceń (https://www.gov.pl/web/koronawirus).
W razie pytań dotyczących zorganizowania treningu w takich warunkach proszę o kontakt - jestem do Pańtwa dyspozycji (wolasewicz@pzt.pl).


Z poważaniem,

Trener główny KN U12
Dział Sportu PZT


Komunikat - odwołana konsultacja 28-29.03.2020 i inne akcje
ukryj
Szanowni Państwo,

zgodnie z wcześniejszym Komunikatem Polskiego Związku Tenisowego i Ministerstwa Sportu oraz informacji i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących pandemii koronawirusa ODRADZAMY wyjazdy
i udział w turniejach poza granicami Polski w najbliższych tygodniach. Rekomendujemy okres przerwy wprowadzony dzisiaj przez ATP i ITF po oświadczeniu WHO.

Jednocześnie informujemy że jako federacja do odwołania nie będziemy zgłaszać narodowego składu na turnieje TE U12 oraz Official Coach w turniejach TE U12.
Wyjazd na turnieje w tym okresie będzie traktowany jako prywatny.

Informujemy także, że najbliższa akcja szkoleniowa skierowana dla U12, która miała odbyć się w Toruniu w dniach 28 i 29 marca zostaje odwołana.
Powołania zawodniczek i zawodników nie zostały do Państwa wysłane.

Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z planem ramowym kadry PZT U12 na rok 2020. Jest dostępny na stronie PZT pod adresem https://www.pzt.pl/1_618/akcje-szkoleniowe.aspx w postaci zbiorczego planu dla wszystkich kategorii wiekowych.
Kolejna akcja, tj. obóz tenisowy w Żywcu, jest na ten moment zagrożona - w tej sprawie będziemy informować Państwa w zakładce (https://www.pzt.pl/1_622/komunikaty-u12.aspx).


Sytuacja w naszym kraju i na świecie związana z zagrożeniem koronawirusem jest bardzo dynamiczna, prosimy o zachowanie rozwagi i spokoju w działaniach treningowych.
Zaczyna się okres przygotowawczy, który sprzyja edukacji, korektom i rozwijaniu cech motorycznych. Zalecamy korzystanie z obiektów na świeżym powietrzu, pracę domową
oraz rozważne działania na korcie. Uspokajamy, że dzieci w wieku 10-12 lat mogą ten trudny czas dobrze dla siebie wykorzystać, będąc jednocześnie z najbliższymi.

Z pozdrowieniami,

Dział Sportu PZT
Trener Główny KN U12





I konsultacja szkoleniowa PZT dla roczników 2008/2009 - Toruń, 28-29.03.2020
ukryj
Polski Związek Tenisowy powołuje zawodniczki i zawodników z rocznika 2008/2009 na pierwszą konsultację U12 w roku 2020, która odbędzie się w dniach 28 i 29 marca w Toruniu.

Cel: wsparcie zawodników i ich trenerów indywidualnych w planowaniu, doskonaleniu techniki i taktyki singla, debla oraz przygotowaniu fizycznym w codziennym treningu okresu przygotowawczego.

UWAGA: warunkiem uczestnictwa powołanego zawodnika/zawodniczki w konsultacji jest przyjazd ze swoim trenerem prowadzącym.

Termin: sobota i niedziela, 28 i 29 marca.

Miejsce zajęć: Przy Skarpie 4A, 87-100 Toruń

Hotel: „Tramp", ul. Kujawska 14, 87-100 Toruń.
Pokoje: dwuosobowe dla zawodniczek i dwuosobowe dla trenerów.

Pobyt i wyżywienie dla wszystkich zawodników, zawodniczek i trenerów pokrywa w całości PZT, dojazd na koszt własny.

Trenerzy PZT: Jarosław Wołąsewicz - trener główny KN U12 PZT, Bolesław Szmyd - trener przygotowania motorycznego PZT, Michał Przysiężny - trener Davis Cup - zaproszenie specjalne.


ORGANIZACJA - dziewczęta:

Termin przyjazdu: piątek 27 marca na godzinę 19.00 do hali tenisowej (wspólna kolacja)

Skład: 4 zawodniczki z rocznika 2008/2009 + 4 trenerów

Korty: 2 korty, nawierzchnia typu hard.

Godziny zajęć w sobotę: 10.00 - 12.00, obiad, 14.00 - 16.00.

Klucz powołania:
Cztery zawodniczki w kolejności wg listy U12 nr 3/2020 PZT.
UWAGA: ze względu na chęć budowania komunikacji z zawodniczkami i ich trenerami z szerszego składu kadry U12, na tę akcję nie będą powołane reprezentantki kraju na
zakończonych w lutym DME U12 (nr 1,2 i 5 na liście 2/2020 PZT)
Na miejsca niepotwierdzone przesuwają się kolejne zawodniczki wg rankingu 3/2020 PZT.


ORGANIZACJA - chłopcy:

Termin przyjazdu: sobota 28 marca na godzinę 19.00 do hali tenisowej (wspólna kolacja)

Skład: 4 zawodników z rocznika 2008/2009 + 4 trenerów

Korty: 2 korty, nawierzchnia typu hard.

Godziny zajęć w niedzielę: 10.00 - 12.00, obiad, 14.00 - 16.00.

Klucz powołania:
Czterech zawodników w kolejności wg listy nr 3/2020
Uwaga: ze względu na chęć budowania komunikacji z zawodnikami i ich trenerami z szerszego składu kadry U12, na tę akcję nie będą powołani reprezentanci kraju na
zakończonych w lutym DME U12 (nr 1,2 i 3 na liście 2/2020 PZT)
Na miejsca niepotwierdzone przesuwają się kolejni zawodnicy wg rankingu 3/2020 PZT.

Polski Związek Tenisowy

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny - BMG Goworowski

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Partner - Seiko

Partner PZT - Fundacja ARP

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Wilson

Partner Generalny - Regent

Partner Techniczny

Partnerzy i Sponsorzy - Babolat

Partner - Broyx

Partner Marketingowy - Falubaz

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner - Kubota

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.