Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Na kortach w Sobocie odbyły się Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn.
Na starcie pojawiło się sześć żeńskich ekip oraz osiem męskich zespołów. W gronie panów po tytuł sięgnęli zawodnicy UKS Beskidy Ustroń. Wśród pań najlepsze były doświadczone szczecinianki.
Wojciech Marek i Dawid Taczała grali w turnieju ITF juniorów w Benicarlo w Hiszpanii. W XIII ITF Junior GRIP2 Tennis Academy (korty ziemne, kategoria grade 2) Marek został rozstawiony z szóstką. Po pokonaniu czterech przeciwników awansował do finału.
Kacper Żuk po raz pierwszy wygrał zawodowy turniej w grze pojedynczej. To długo wyczekiwany sukces, ponieważ zawodnik z Nowego Dworu Mazowieckiego zapowiadał się na bardzo dobrego zawodnika. Ostatnie dwa sezony nie należały jednak do niego. Być może sukces w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk jest zapowiedzią lepszych czasów.
Alicja Rosolska w parze z Yang Zhaoxuan pokonały Kirsten Flipkens i Johannę Larsson 4:6 7:5 10-4 w pierwszej rundzie turnieju w Miami, mimo że w drugiej partii rywalki miały dwa meczbole. Niejako w nagrodę, w drugiej rundzie zmierzą z turniejowymi “piątkami” - Gabrielą Dabrowski i Xu Yifan.
Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie dali szans Marco Cecchinato i Andreasowi Molteniemu w pierwszej rundzie turnieju w Miami. Polsko-brazylijski duet rozbił Włocha i Argentyńczyka 6:2 6:2.
Hubert Hurkacz po znakomitym spotkaniu pokonał Austriaka Dominika Thiema 6:4, 6:4 w meczu drugiej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Dla wrocławianina to jedno z największych zwycięstw w karierze i szansa na kolejny znakomity występ po zeszłotygodniowym ćwierćfinale w Indian Wells. Wygrana znacznie przybliżyła Polaka do czołowej “50” rankingu ATP.
Wojciech Marek i Dawid Taczała grają w turnieju ITF juniorów w Benicarlo w Hiszpanii.
W XIII ITF Junior GRIP2 Tennis Academy (korty ziemne, kategoria grade 2) Marek został rozstawiony z szóstką. Po pokonaniu trzech przeciwników awansował do półfinału.
Kacper Żuk, Yann Wójcik i Dominik Nazaruk startują w turnieju M15 w egipskim kurorcie. W turnieju głównym Żuk pokonał Słowaka Patrika Nemę 6:4, 6:4, Włocha Jacopo Berrettiniego 6:0, 7:6 (4) i Szwajcara Riccardo Maigę 6:2, 6:2. W półfinale zagra z Włochem Enrico Dalla Valle, czyli turniejową trójką.
Po świetnym występie w Indian Wells przyszedł czas na debiut Huberta Hurkacza w drugim w tym sezonie turnieju rangi ATP Masters 1000. W pierwszej rundzie Miami Open Polak pewnie pokonał Matteo Berrettiniego. Po zwycięstwie 6:4, 6:3 nad Włochem, wrocławianina czeka starcie z triumfatorem BNP Paribas Open.
Magda Linette nie wystąpi w turnieju głównym Miami Open. W decydującej fazie kwalifikacji Polka nie znalazła sposobu na Nao Hibino.