Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTOS PZT Polish Tour Szczecin: Kolejny dublet Żuka

Środa miała być dniem, w trakcie którego na kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie miało dojść aż do czterech spotkań finałowych. Niestety, ze względu na kontuzję Anastazji Szoszyny, nie odbyły się spotkania o mistrzostwo gry pojedynczej i podwójnej kobiet. Podtrzymana została natomiast zwycięska passa Kacpra Żuka. Reprezentant Polski w przeciągu ośmiu dni wygrał czternaście spotkań z rzędu.

Nie był to dobry dzień dla Anastazji Szoszyny. Triumfatorka z Gdańska grała codziennie, bez chwili na regenerację. Brak odpoczynku spowodował, że w środę nie odbył się ani finał singla, ani finał debla turnieju kobiecego. Szoszyna, która we wtorek ledwo dokończyła swoje mecze, nie była w stanie przystąpić do dzisiejszej rywalizacji. Mimo zażytych w nocy środków przeciwbólowych kontuzja uniemożliwiła grę 22-latce mieszkającej w Warszawie. W związku z tym, tytuły w Szczecinie zdobyły Martyna Kubka (w grze pojedynczej) oraz Katarzyna Piter ze Stefanią Rogozińską-Dzik (w grze podwójnej).

- Przywodziciel boli mnie już od paru dni, ale robiłam wszystko, co możliwe z fizjoterapeutami i cały czas wierzyłam, że przejdzie. Niestety tylko się pogorszyło. Wczoraj ze łzami w oczach musiałam kończyć mecze, które wygrałam tylko dzięki sile mojego charakteru. We wtorek tak naprawdę grałam na jednej nodze – skomentowała Szoszyna.

Z kolei Kacper Żuk zaliczy turniej do bardzo udanych. Trzeci najwyżej notowany polski tenisista powtórzył sukces z Gdańska i w stolicy Pomorza Zachodniego znowu sięgnął po podwójną koronę. W meczu o mistrzostwo gry pojedynczej okazał się lepszy od mistrza Polski – Pawła Ciasia, zaś w finale debla wraz ze swoim partnerem Szymonem Walkówem pokonał Michała Dembka i Jana Zielińskiego.

- Myślę, że to był mój najlepszy mecz. Razem z Pawłem zagraliśmy dziś na bardzo dobrym poziomie. Po przerwie granie tylu spotkań stanowi dla mnie ogromny wysiłek. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się wygranej w dwóch turniejach z rzędu – powiedział 21-latek.

Teraz na zawodników biorących udział w LOTOS PZT Polish Tour czeka zasłużona przerwa. W pierwszym tygodniu lipca cykl przeniesie się do Wrocławia.

Wyniki finałów:

Gra pojedyncza:
Kubka - Szoszyna walkower
Żuk - Ciaś 7:6(3) 6:7(6) 6:4

Gra podwójna:
Piter/Rogozińska-Dzik - Kania/Szoszyna walkower
Walków/Żuk - Dembek/Zieliński 6:2 7:5

Polski Związek Tenisowy

Partner - Niepodległa

Partner - Ministerstwo Sportu

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.