Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Polski Związek Tenisowy otrzymał specjalną nagrodę DEMES!

Polski Związek Tenisowy otrzymał nagrodę w kategorii specjalnej „Polski Związek Sportowy 2019 roku” podczas 16. Gali Nagród Biznesu Sportowego, która obyła się w piątek wieczorem w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Statuetkę odebrał prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.

- To wyjątkowe wyróżnienie, szczególnie, że Polski Związek Tenisowy przygotowuje się już do przyszłorocznych obchodów stulecia istnienia, bowiem został założony w Poznaniu w 1921 roku. Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że „naj nie bierze się znikąd”, jak głosi hasło naszego sponsora strategicznego. Właśnie z Grupą LOTOS realizujemy największe projekty, które przyczyniają się do rozwoju polskiego tenisa. Bardzo blisko współpracujemy też z Ministerstwem Sportu. Było to szczególnie istotne w tym roku, bo dzięki zaangażowaniu Pani Minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk i jej pracowników, tenis był jedną z pierwszych dyscyplin przywracanych do życia w trakcie pandemii – powiedział Mirosław Skrzypczyński.

W 2019 roku Polski Związek Tenisowy, wraz ze sponsorem strategicznym, zrealizował kilka istotnych projektów, choćby skierowany do najmłodszych Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety LOTOSU.

Jednak największy rozmach towarzyszył stworzeniu LOTOS PZT Team, który jest programem wspierającym najzdolniejszych tenisistów i to w najtrudniejszym okresie ich kariery, czyli w momencie przejścia od juniora do grona zawodowców. Skupia on czołowych polskich graczy, jak Kamil Majchrzak (obecnie 98. w rankingu ATP Tour), aktualny mistrz kraju seniorów Kacper Żuk (285. ATP), Daniel Michalski (439. ATP), tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski - Magdalena Fręch (157. w rankingu WTA Tour) czy Maja Chwalińska (215. WTA). Dzięki środkom finansowym mogą grać w coraz większej liczbie turniejów, rywalizować z coraz mocniejszymi rywalami, a także opłacić sztab trenerski i wyprawy w odległe miejsca w
poszukiwaniu punktów do rankingu.

- Naszym celem jest stopniowe rozszerzanie piramidy szkoleniowej, którą chcemy obejmować coraz szersze kręgi utalentowanej młodzieży. Wierzymy, że będzie ona stopniowo zasilać LOTOS PZT Team i odnosić sukcesy w międzynarodowym Tourze. Właśnie z myślą o polskich zawodnikach zmieniliśmy w tym roku formułę cyklu LOTOS PZT Polish Tour, w którego skład dotychczas wchodziło 10 międzynarodowych turniejów rozgrywanych w kraju. W poprzednim sezonie wspieraliśmy je marketingowo – powiedział Mirosław Skrzypczyński.

- Jak wiemy, ten sezon niemal całkowicie sparaliżowała pandemia, a władze światowego tenisa kilkakrotnie zmuszone były przesuwać termin wznowienia międzynarodowych rozgrywek. Dlatego przekonaliśmy Grupę LOTOS do innej formuły i przeznaczyliśmy 1,3 miliona złotych na organizację cyklu 9 turniejów dla kobiet i mężczyzn w ramach LOTOS PZT Polish Tour. „Perłą w koronie” cyklu były 94. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu z rekordową pulą nagród 200 tysięcy złotych. W ten sposób cała nasza krajowa czołówka mogła od połowy czerwca do końca sierpnia rywalizować na punkty i walczyć o atrakcyjne premie finansowe w oczekiwaniu na restart międzynarodowych rozgrywek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę - dodał prezes PZT.
Dużym wydarzeniem w 2019 roku był Narodowy Dzień Tenisa, zorganizowany we wrześniu już po raz drugi na PGE Narodowym. Na murawie największej sportowej areny w kraju udział w nim wzięło kilkanaście tysięcy osób.

- Niestety w czasach pandemii niemożliwe było zgromadzenie w jednym miejscu tylu osób. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować Narodowy Dzień Tenisa w dziesięciu różnych miastach, stosując się do obowiązujących przepisów związanych z rygorem sanitarnym, a jednocześnie promując naszą dyscyplinę wśród społeczności lokalnych. Entuzjazm i zadowolenie dzieci oraz ich rodziców, którzy mogli świętować ten dzień na kortach w swoich miastach, utwierdził nas w przekonaniu, że jest to właściwy kierunek. Miło nam było też gościć w Jankach pod Warszawą Minister SportuDanutę Dmowską-Andrzejuk, która zagrała na korcie z kapitanem reprezentacji w Pucharze Davisa Mariuszem Fyrstenbergiem, a także wzięła udział w pokazie blind tenisa – powiedział Mirosław Skrzypczyński.

*
Nagrody Biznesu Sportowego Statuetki DEMES promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie - zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu.
Uroczystość wręczania Nagród ma bogatą, 15-letnią tradycję. To nie tylko ważny moment dla nagrodzonych, ale i kluczowe spotkanie dla środowiska biznesu sportowego – gromadzi najlepszych z najlepszych.
Tegoroczna Gala odbyła się 18 września 2020 r. w Centrum Olimpijskim PKOl.

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny - BMG Goworowski

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Partner - Seiko

Partner PZT - Fundacja ARP

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Partner Generalny - Regent

Partner Techniczny

Partner - Broyx

Partner Marketingowy - Falubaz

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner - Kubota

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.