Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Iga pierwszą Polką z wielkoszlemowym tytułem w singlu!

Iga Świątek zwyciężczynią Roland Garros 2020! 19-latka pokonała Sofię Kenin i została pierwszą polską mistrzynią wielkoszlemową w grze pojedynczej!

Reprezentantka Polski świetnie rozpoczęła spotkanie. Od początku grała agresywnie, mocno serwowała i dobrze radziła sobie ze zmianami rytmu proponowanymi przez Amerykankę, dzięki czemu odskoczyła na 3:0. Tenisistka rozstawiona z numerem 4 szybko udowodniła, że nie będzie w tym meczu tylko statystką. Wykorzystała kilka niewymuszonych błędów młodszej rywalki i wyrównała na 3:3. Bardzo długi był siódmy gem. Warszawianka przeplatała w nim świetne akcje z prostymi błędami, ale ostatecznie utrzymała podanie i przerwała dobrą serię Kenin. Kolejny gem również był bardzo wyrównany. Amerykanka obroniła w nim dwa „breakpointy”, wygrywającym forhandem i dobrym serwisem, ale przy trzecim podopieczna Piotra Sierzputowskiego wymusiła błąd na przeciwniczce. Przy wyniku 5:3 Świątek miała piłkę setową, ale popełniła błąd z backhandu. Chwilę później mistrzyni Australian Open popisała się dwoma świetnymi returnami i odrobiła stratę „breaka”. To co nie udało się przy własnym serwisie, udało się na odbiorze. Reprezentantka Polski przełamała turniejową „czwórkę”, tracąc tylko jeden punkt i zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Drugą partię tenisistki rozpoczęły od obustronnych przełamań. Warszawianka, dzięki dobrym serwisom, wyszła na prowadzenie 2:1. W przerwie miedzy gemami Sofia Kenin poprosiła o pomoc medyczną i zniknęła na kilka minut z kortu. Przerwa nie wybiła z rytmu Świątek, która wygrała dwanaście z trzynastu następnych punktów i błyskawicznie odskoczyła na 5:1. Świątek nie zadrżała ręka w najważniejszym momencie. Polka zakończyła spotkanie tym, czym imponowała przez cały turniej, zabójczym forhandem.

źródło: tenisklub.pl