Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

V. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Dziennikarzy w Tenisie

Na kortach Mery w Warszawie odbył się 5. turniej dziennikarzy o Puchar Niepodległości.
Impreza rozgrywana była z zachowaniem niezbędnych procedur sanitarnych związanych z pandemią. Partnerem głównym zmagań było LOTTO, a zawody odbyły się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu.

Turniej dziennikarzy
– Tegoroczna edycja odbywała się w specyficznych warunkach, przy zachowaniu szczególnych procedur sanitarnych. A wzięło w niej udział około stu osób, tenisistów amatorów z mediów i kilku zaproszonych gości. Cieszymy się, że udało się to wszystko zrealizować bezpiecznie, bo aktywny wypoczynek pomaga dbać o zdrowie i podnosić odporność organizmu, co ważne jest szczególnie w czasie pandemii. Przy okazji, jak co roku, mogliśmy w sposób sportowy wspólne świętować na korcie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Tomasz Barański prezes Stowarzyszenia MEDIA, organizator imprezy.
– Bardzo zachęcamy wszystkich do regularnej aktywności, która pozwala nam jak najdłużej zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Dlatego od kilku lat, w ramach upowszechniania sportu, wspieramy to dziennikarski Puchar Niepodległości, który na stałe już wpisał się w kalendarz amatorskiego tenisa w Polsce, łącząc ze sobą idee patriotyczne i popularyzację sportu. W ministerstwie doskonale wiemy, jak ważne jest zdrowe i aktywne społeczeństwo, dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady na sport powszechny, realizując szereg programów przeznaczonych dla szerokich grup społecznych, takich jak „Sport dla Wszystkich”, „Sportowa Polska” czy „Rządowy Program KLUB” – podkreśla Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu.

Tylko w deblu
Rywalizacja toczyła się w grach podwójnych: w dwóch kategoriach mężczyzn +90 oraz +110 (przy czym młodszy z pary zawodnik musiał mieć co najmniej 35 lat), a także w mikstach +80 (młodsza osoba w parze także +35).
W deblu open (+90) triumfowali Ireneusz Górka i Rafał Sitarz, pokonując w finale 6:3, 6:0 Jerzego Bratosiewicza i Wojciecha Gałeckiego.
Rywalizację w mikście rozstrzygnęli na swoją korzyść Katarzyna Kowalczyk i Robert Laskowski, po finałowej wygranej z Małgorzatą Kanabus i Dariuszem Lewandowskim 6:2, 6:3.
Natomiast zwycięzcami w kategorii debel +110, w której ostateczną kolejność wyłoniono bezpośrednio w ramach rozgrywki w grupie, zostali Jakub Kaszubowski i Christian Moeller.
Drugie miejsce wywalczyli Jacek Jaczewski i Leszek Połaski, którzy w niedzielę w decydującym meczu okazali się lepsi od Wojciecha Dymitrowa i Jacka Lepiarza 6:1, 6:0.
– To bardzo ważne, że w gronie dziennikarzy jest wielu tenisistów amatorów, którzy łączą zawodową pasję do sportu i jego popularyzację z aktywnym wypoczynkiem na korcie. Grając samemu można lepiej zrozumieć specyfikę dyscypliny i jej potrzeby. Dlatego z chęcią wspieramy takie inicjatywy, jak dziennikarski Puchar Niepodległości. Istotne jest, że w czasach pandemii organizatorzy przestrzegają procedur sanitarnych i wielką uwagę przywiązują do bezpieczeństwa uczestników. Wszyscy musimy się nauczyć żyć i funkcjonować w nowej sytuacji, ale przy tym nie rezygnując z możliwości uprawiania sportu – uważa Mirosław Skrzypczyński prezes Polskiego Związku Tenisowego, który objął patronatem turniej.

Klasyfikacja
Mikst +80: 1. Katarzyna Kowalczyk, Robert Laskowski 2. Małgorzata Kanabus, Dariusz Lewandowski 3. Marta Leleniewska, Filip Wojciechowski oraz Iwona Piskorska, Piotr Godlewski.
Debel +90: 1. Ireneusz Górka, Rafał Sitarz 2. Jerzy Bratosiewicz, Wojciech Gałecki 3. Tomasz Barański, Łukasz Wiśniewski oraz Marek Rosiak, Grzegorz Soszka.
Debel +110: 1. Jakub Kaszubowski, Christian Moeller 2. Jacek Jaczewski, Leszek Połaski 3. Wojciech Dymitrow, Jacek Lepiarz.

Polski Związek Tenisowy

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny - BMG Goworowski

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Partner - Seiko

Partner PZT - Fundacja ARP

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Wilson

Partner Generalny - Regent

Partner Techniczny

Partnerzy i Sponsorzy - Babolat

Partner - Broyx

Partner Marketingowy - Falubaz

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner - Kubota

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.