Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

95. NMP w Bytomiu: Majchrzak z Żukiem w finale

Dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści - Kamil Majchrzak (nr 1.) i Kacper Żuk (2.) spotkają się w piątkowym finale 95. Narodowych Mistrzostw Polski na kortach Górnika Bytom. Początek meczu o godzinie 14.00, a pokaże go Polsat Sport. Stawką będzie granatowy Mercedes Klasy A ufundowany przez firmę BMG Goworowski, a przegrana oznacza czek na 40 tysięcy złotych.

Będzie to ostatni występ Majchrzaka przed polską widownią przed wylotem do Tokio na Igrzyska Olimpijskie. W czwartek Kamil pewnie awansował do finału, pokonując 6:4, 6:2 Maksa Kaśnikowskiego, jednego z najbardziej obiecujących polskich juniorów. Obaj są objęci programem LOTOS PZT Team.

- To był trudny mecz i na pewno moje najlepsze spotkanie w Bytomiu. Od początku złapałem rytm. Maks jest zawodnikiem, który pozwala złapać rytm. Gra dużo piłek w kort, w dobrym tempie, które mi pasuje. Ale narzucił dzisiaj trudne warunki. Prowadziłem już 5:1, ale on wrócił na 5:4. Natomiast drugi set nie ułożył się dla niego dobrze. Może stracił koncentrację, mimo wszystko zmusiłem go do podejmowania wyższego ryzyka. Byłem lepszy, dobrze serwowałem. Paradoksalnie wygodniej mi było, kiedy serwował pierwszym serwisem niż drugim. Dobrze czytałem jego serwis, returnowałem i często uzyskiwałem przewagę. Przez to cały czas wywierałem presję. Myślę, ze o Maksie niejednokrotnie będziemy jeszcze słyszeć. - powiedział po meczu Majchrzak, obecnie 104. w rankingu ATP Tour.

W piątkowym finale 95. Narodowych Mistrzostw Polski, rywalem Kamila będzie Kacper Żuk, obecnie 170. na świecie.

- Z Kacprem nie rozgrywaliśmy jeszcze oficjalnego spotkania. Wiem, jak to brzmi, ale poza setami treningowymi, sparingami, nie mieliśmy okazji rywalizować na korcie w turnieju czy na mistrzostwach. Bardzo ciekaw jestem tego meczu, tego jak nam się będzie grało, bo znamy się już dość długo. To będą szachy, kto wytrzyma w ważniejszych momentach i będzie skuteczniejszy danego dnia, po prostu wygra. Nie można wykluczyć, że będą trzy ciężkie sety. - dodał Majchrzak.

W drugim czwartkowym półfinale, w którym również spotkali się dwaj zawodnicy LOTOS PZT Team, Żuk pokonał Daniela Michalskiego (nr 3.) 6:2, 6:4, nie dając mu większych nadziei zna rewanż za ubiegłoroczny finał NMP w Bytomiu.

- Było to najcięższe i najlepiej zagrane przeze mnie spotkanie w tegorocznych Narodowych Mistrzostwach Polski. Tak naprawdę od początku widziałem, że mam to spotkanie pod kontrolą. Były gładko wygrywane serwisy, nie dawałem szans Danielowi, dzięki czemu zamykałem wszystko szybko. Przez cały mecz nie było momentu przestoju. Wszystko zależało ode mnie. - podsumował czwartkowy półfinał Żuk.

- Mam nadzieję, że będę grał tak samo dobrze również jutro. Finał z Kamilem nie będzie łatwy. Jeżeli będę trzymał poziom jak dzisiaj, to będzie naprawdę fajne spotkanie do oglądania. To będzie nasze pierwsze oficjalne spotkanie. Mam nadzieję, że będzie to po prostu dobry mecz i niech wygra lepszy. Będzie to rozgrywanie wszystkiego w głowie, taktycznie - dodał.

Żuka czeka pracowite popołudnie, ponieważ musi jeszcze dokończyć półfinał gry podwójnej, w którym z Karolem Drzewieckim spotkają się z Maksem Kaśnikowskim i Aleksandrem Orlikowskim. Ten mecz w środę wieczorem przerwała burza i grad przy stanie 4:4 w pierwszym secie.

Jeśli Żuk i Drzewiecki, rozstawieni z numerem drugim, wygrają to przed wieczorem zagrają w finale z turniejowymi "jedynkami" - Szymonem Walkowem i Janem Zielińskim (obaj LOTOS PZT Team).

Partner - MKDNiS

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner Generalny - CarNet

Kinder Joy of moving Tennis Trophy

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Wydarzenia 95. NMP

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

PZT Najlepszym Związkiem Sportowym 2019

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.