Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Rekordowy LOTOS PZT Polish Tour 2021

Trzecia edycja LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski była zdecydowanie największą z dotychczasowych. Cykl, który w tym tygodniu zakończył się w Szczecinie, składał się z 13 turniejów, w tym 11 międzynarodowych, a w postaci nagród do tenisistów i tenisistek trafiło prawie 2,4 miliona złotych.

Największe premie wypłacono podczas 95. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu. Korty Górnika po raz drugi z rzędu były miejscem zmagań o tytuły mistrzów kraju.

- W tym roku udało nam się ten rekord jeszcze poprawić, bo pula nagród w Narodowych Mistrzostwach Polski przekroczyła 750 tysięcy, czyli prawie czterokrotnie trzykrotnie więcej, niż poprzednio (w 2020 r. wyniosła 200 tys. zł – przyp.). To nie byłoby możliwe, gdyby nie doskonała współpraca Polskiego Związku Tenisowego z naszymi głównymi partnerami, a przede wszystkim z Grupą LOTOS, sponsorem tytularnym cyklu.. Ale najważniejszą nagrodą 95. edycji tej imprezy były nowoczesne Mercedesy Klasy A dla złotych medalistów w singlu, ufundowane przez firmę BMG Goworowski. Już pracujemy na tym, żeby w przyszłym roku nagrody były jeszcze bardziej okazałe, a pula jeszcze wyższa – powiedział prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.

Ponad 750 tysięcy złotych dla uczestników, to była najwyższa suma zgromadzona w jednym turnieju podczas trzeciej edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Przewyższyła nawet kwotę premii – 125 tys. dol. (około 482 tys. zł), jakie przygotowano w challengerze ATP Pekao Szczecin Open, rozgrywanym w tym tygodniu.

Jeśli się zliczy wszystkie pule nagród w 13 imprezach tegorocznego cyklu, to otrzymamy imponującą kwotę blisko 2,4 miliona złotych. Udział w tym też ma Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF), która w uznaniu wysiłków organizatorów postanowiła podnieść rangę kilku imprez rozgrywanych w Polsce finansując podwyższenie puli nagród.

Skorzystały na tym na przykład turnieje kobiet i mężczyzn Wrocław World Cup, rozgrywane równolegle na początku lipca na kortach Olimpijski Club. Początkowo zaplanowane były jako ITF-y 15, z pulą nagród po 15 tys. dol., ale w każdym z nich wzrosła ona do 25 tys. dol.

Wsparcie ze strony ITF-u szczególnie widoczne było w przypadku Kozerki Open, bowiem tenisistki miały w tym turnieju walczyć o 25 tys. dol., a finalnie było to 60 tys. dol. Tydzień później, na tym samym obiekcie w Grodzisku Mazowiecki, panowie rywalizowali nie o 15, lecz 25 tys. dol.

Podwyższenie rangi z ITF 15 do ITF 25 odnotowaliśmy również w przypadku kobiecych turniejów LOTOS Radom Cup i Futures LOTOS Solano Bydgoszcz Cup. Podobnie jak przed rokiem, na poziomie ITF M25, pozostał poznański Talex Open.

Po rocznej przerwie, spowodowanej przez pandemię, wrócił do kalendarza Pekao Szczecin Open, również utrzymując dotychczasową rangę Challenger Tour 125 (+hospitality). W sierpniu Uni-Logistic Gdynia Open i Łódź Cup odbyły się jako imprezy ITF M15, a tegoroczny cykl otworzył już pod koniec maja turniej OTK - Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour, z pulą nagród 34 tysięcy złotych, rozgrywany na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej.

- Przed rokiem, przez pandemię, LOTOS PZT Polish Tour skierowany był głównie do krajowej czołówki. Rywalizowała ona w ośmiu imprezach, a potem cykl zakończył międzynarodowy Talex Open na kortach AZS Poznań. Szybko okazało się, że Narodowy Puchar Polski był strzałem w dziesiątkę, bo umożliwił polskim tenisistom grę na punkty i zarabianie pieniędzy w kraju, podczas gdy międzynarodowy Tour wciąż czekał na odmrożenie – powiedział Mirosław Skrzypczyński.

- W tym sezonie z sukcesem wróciliśmy do międzynarodowego formatu cyklu i zwiększyliśmy liczbę turniejów z 10 do 13. w porównaniu z pierwszą edycją w 2019 r. Natomiast na 2022 rok rysuje nam się jeszcze bogatszy kalendarz bo sukces tego projektu zachęcił kolejnych do organizowania turniejów pod szyldem LOTOS PZT Polish Tour. W tym roku zadebiutowały w nim udanie Radom i Gdynia, więc to dobry przykład dla innych – dodał prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Tenisowego

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - Esvelo

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.