Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Mecz Pucharu Davisa w Inowrocławiu!

Mecz Pucharu Davisa, w którym polscy tenisiści spotkają się z reprezentacją Indonezji w dniach 16-17 września, zostanie rozegrany w Inowrocławiu. Rywalizacja toczyć się będzie na twardym korcie w Hali OSiR, a stawką będzie miejsce w przyszłorocznej fazie play off o miejsce w Grupie Światowej I, stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity.

- Mocno trzymamy kciuki za kolejny krok naszej drużyny narodowej w jej powrocie do światowej elity w Pucharze Davisa. Wiemy, że tam jest jej miejsce, bo polski tenis się rozwija, a nasi zawodnicy osiągają coraz lepsze wyniki. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych wielki tenis znowu zagości w Inowrocławiu, gdzie w ubiegłym roku 100-lecie istnienia świętował miejscowy klub Goplania, rówieśnik Polskiego Związku Tenisowego. Inowrocław to tenisowe miasto, które wychowało wielu wspaniałych tenisistów z Wojtkiem Kowalskim na czele który tym razem zasiądzie w swoim rodzinnym mieście na ławce trenerskiej naszej Reprezentacji - powiedział Mirosław Skrzypczyński Prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Hala OSiR w Inowrocławiu gościła daviscupową rywalizację w kwietniu 2012 roku, a Polacy pokonali wtedy Estonię 4:1.

- Cieszę się, że po raz kolejny, światowej rangi impreza tenisowa zagości w Inowrocławiu. Będzie to niewątpliwa gratka dla wielbicieli tej dyscypliny, ale przede wszystkim będzie to doskonała promocja naszego miasta na arenie międzynarodowej – powiedział prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dziesięć lat temu losy zwycięstwa nad Estonią rozstrzygnęły się już po grze podwójnej, dzięki singlowym zwycięstwom Łukasza Kubota i Jerzego Janowicza i deblowej wygranej Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. W ostatnim dniu Fyrstenberg zastąpił Kubota i poniósł porażkę z liderem rywali Juergenem Zoppem, a wynik na 4:1 ustalił Janowicz.

- To będzie ciekawa historia, powrót do Inowrocławia z reprezentacją daviscupową, choć tym razem w roli kapitana drużyny, już nie zawodnika. Mam duży sentyment do tego miasta, bo mecz z Estonią był jednym z bardzo ważnych w tamtym czasie, no i wygraliśmy go. Z Marcinem wtedy zdobyliśmy zwycięski punkt w deblu, a potem wyszedłem do gry w singlu przeciwko Zoppowi, gdy już wszystko było rozstrzygnięte. On był wtedy w czołówce rankingu ATP, a ja pamiętam niesamowite zainteresowanie i wsparcie widowni, która przyszła nas oglądać, chociaż to była Wielkanoc. Jest to dowód, że w takich miastach, jak Inowrocław, zainteresowanie meczem reprezentacji Polski jest niesamowite - wspomina Fyrstenberg, aktualny kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, były szósty deblista świata.

Dwudniowa rywalizacja rozpocznie się w piątek 16 września dwoma meczami singlowymi. W sobotę, 17 września, najpierw odbędzie się spotkanie deblowe, a po nim dwa pojedynki w grze pojedynczej.

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - Tenis Magazyn

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.