Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Puchar Davisa: Polska zagra z Indonezją

W piątek i sobotę reprezentacja Polski spotka się z drużyną Indonezji w meczu Pucharu Davisa rozgrywanym na twardym korcie w hali OSiR w Inowrocławiu. Stawką jest awans do przyszłorocznej fazy play off o miejsce w Grupie Światowej I. Polscy tenisiści są faworytem tego spotkania.

- Na papierze skład wygląda na wystarczający, ale nie takie mecze się przegrywało, więc musimy być cały czas skoncentrowani. Brak Huberta Hurkacza w drużynie okazał się szansą dla utalentowanego juniora Olafa Pieczkowskiego. Zawsze uważałem, że warto dawać szansę młodym i zdolnym zawodnikom. Dla Olafa debiut w reprezentacji jest to na pewno stresujący, więc zawsze lepiej zagrać pierwszy mecz w kadrze jak najwcześniej. To też nowe doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości. Wiadomo, że zapracował na powołanie do reprezentacji swoją dobrą grą z taką w turniejach, więc po co odwlekać ten debiut? – powiedział na konferencji prasowej „pre draw” Mariusz Fyrstenberg, kapitan reprezentacji Polski.

Pieczkowski pod koniec sierpnia osiągnął półfinały w singlu i deblu w turnieju ITF M25 Talex Open na kortach AZS Poznań, zaliczanym do LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Po tym występie został powołany przez kapitana do składu w miejsce Huberta Hurkacza.

- Po US Open skończyłem przygodę z juniorskimi turniejami. Od teraz będę grać tylko w seniorskim Tourze, a pierwszy taki start zaplanowany mam w futuresie w Sofii. Puchar Davisa jest piękną okazją, żeby zdobyć cenne doświadczenie w grze dla kraju. Stres związany z występami wielkoszlemowymi, to nic w porównaniu do tego, co może mnie tutaj spotkać. Mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie. Panowie z drużyny bardzo mi pomagają. Od kolegów z drużyny słyszę dużo porad, na przykład od pana Kubocika mogłem dowiedzieć się jak o wiele lepiej grać woleja – powiedział nieco stremowany Pieczkowski (ORLEN PZT Team).
Podczas wtorkowego treningu Łukasz Kubot, były lider światowego rankingu deblistów ATP, podpowiadał młodszemu koledze jak lepiej się ustawiać na returnie i odważniej chodzić do siatki. Dwukrotny triumfator imprez wielkoszlemowych (Australian Open 2014 i Wimbledonu 2017) wystąpi w Inowrocławiu w sobotnim meczu gry podwójnej, w parze z Janem Zielińskim (początek o godzinie 11.00). Natomiast w piątek o godz. 15 rozpocznie się pierwszy z dwóch pojedynków singlowych, do których Fyrstenberg nominuje najprawdopodobniej Kamila Majchrzaka i Kacpra Żuka (obaj ORLEN PZT Team).

- Nie odczuwam zmęczenia, bo ostatnio dość mało grałem przez kontuzję nogi, jakiej doznałem w lipcu podczas Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu. Fizycznie czuję się już coraz lepiej, na treningach też to coraz lepiej to wszystko wygląda. Trochę brakuje mi tej rzemieślniczej tenisowej pracy i rytmu, ale to powoli powinno przyjść. Robię wszystko, żeby być w jak najlepszej formie i być w pełni gotowy na sam mecz – powiedział Majchrzak, drugi najwyżej notowany z polskich tenisistów po Hurkaczu.

- Nie miałem jeszcze okazji grać przeciwko polskim zawodnikom, ale widziałem ostatnio spotkanie Majchrzaka na US Open. Kamil jest bardzo dobrym zawodnikiem i bardzo ciężko się z nim gra – stwierdził Fitriadi M Rifqi, który najprawdopodobniej wystąpi w dwóch pojedynkach singlowych.

Ostateczne nominacje poznamy w czwartek, na godzinę przed rozpoczęciem oficjalnej ceremonii losowania gier. Odbędzie się ona o godzinie 12.00 w Sali Sesyjnej Inowrocławskiego Ratusza (Al. Ratuszowa 36). Zaraz po niej odbędzie się konferencja prasowa przed meczem, będzie też okazja do zadawania pytań zawodnikom obydwu drużyn.

Sponsorem strategicznym Polskiego Związku Tenisowego jest PKN ORLEN, który jest również Sponsorem Głównym Reprezentacji Polski Mężczyzn oraz Sponsorem Głównym Meczu Davis Cup Polska - Indonezja. Partnerem meczu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - Esvelo

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Wydarzenia 95. NMP

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.