Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Puchar Davisa - skład Polaków na mecz z Japonią

Zawodnicy PZT Team: Kacper Żuk, Daniek Michalski, Maks Kaśnikowski oraz debliści Łukasz Kubot i Jan Zieliński, półfinalista wielkoszlemowego Australian Open 2023, wystąpią w meczu Pucharu Davisa z Japonią (4-5 lutego). Skład reprezentacji na spotkanie w miejscowości Miki ogłosił we wtorek kapitan drużyny Mariusz Fyrstenberg.

- "Na papierze" to Japończycy są zdecydowanym faworytem, więc czeka nas bardzo trudne spotkanie. Gdyby mecz był rozgrywany w Polsce, to myślę, że Hubert Hurkacz na pewno by wsparł drużynę, ale po Australian Open jest zmęczony. Od połowy grudnia jest na wyjeździe i dlatego nie jest w stanie pojechać do Japonii. Na szczęście Daniel Michalski złapał ostatnio formę, Kacper Żuk też, a w ubiegłym tygodniu obaj pokonali zawodników z okolicy 200. miejsca na świecie. Maks już jest po kontuzji i gra na sto procent. Chociaż wiadomo, że jeszcze nie jest w meczowej formie, to w grudniu spisywał się bardzo dobrze. Także skład mamy mocny - tłumaczy Fyrstenberg.

Żuk (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) jest obecnie 248. w rankingu ATP, o dwie lokaty niżej znajduje się Michalski (WKT Mera Warszawa), a Kaśnikowski (CKT Grodzisk Maz.) jest 282. Natomiast w klasyfikacji deblowej Zieliński (CKT Grodzisk Maz.) zajmuje 34. lokatę (półfinał Australian Open pozwoli mu awansować w okolice 21. pozycji), a 242. jest Kubot, były numer jeden na świecie i dwukrotny triumfator imprez Wielkiego Szlema (Australian Open 2014 i Wimbledon 2017).

- Jeszcze nie wiemy kto wystąpi po drugiej siatki, ale patrząc na ich aktualne rankingi, to kogokolwiek by nie wystawili, to czeka nas bardzo trudny mecz. Nie mogę się już doczekać wyjazdu, bo jestem w formie, więc liczę, że uda nam się z Łukaszem zdobyć ważny punkt w deblu. Zresztą każde powołanie do kadry jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i daje dodatkową motywację. Myślę, że podobnie jest u każdego z chłopaków w ekipie, dlatego jesteśmy gotowi do walki o każdy punkt i zwycięstwo - uważa Zieliński.

W drugim tygodniu Australian Open Fyrstenberg trenował z Zielińskim i Kubotem w Melbourne. Cała trójka z Australii uda się pod koniec tygodnia do Japonii. Już na miejscu spotkają się z Żukiem, Michalskim i Kaśnikowskim.

We wtorek późnym popołudniem Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) ogłosi wszystkie składy na mecze play off. Prawdopodobne jest, że w ekipie Japonii znajdzie się dwóch graczy z Top 100 rankingu ATP, czyli 33. na świecie Yoshihito Nishioka i 94. Taro Daniel, a także deblista Ben McLachlan, który z w parze z Nishioką odpadł w drugiej rundzie Australian Open.

Dwudniowy mecz w miejscowości Miki na wyspie Honsiu rozgrywany będzie w hali Bourbon Beans Dome na korcie twardym typu DecoTurf piłkami Dunlop Australian Open. Zwycięska drużyna powalczy we wrześniu w Grupie Światowej I o prawo gry w kwalifikacjach do finałowego turnieju o Puchar Davisa w 2024 roku.

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - Tenis Magazyn

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.