Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTTO 98. Narodowe Mistrzostwa Polski w Kozerkach

Już w niedzielę rozpoczną się LOTTO 98. Narodowe Mistrzostwa Polski. W tym roku rywalizacja o medale będzie się toczyć na twardych kortach Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki. Pula nagród w imprezie wyniesie blisko 200 tysięcy złotych, a złota medalistka w singlu zdobędzie „dziką kartę” do turnieju WTA 125 – Polish Open (21-27 lipca) organizowanego przez Polski Związek Tenisowy.

Listę zgłoszeń turnieju kobiet otwierają nazwiska czołowych zawodniczek LOTTO PZT Team. Z numerem jeden w drabince wystąpi Martyna Kubka (WKT Mera Warszawa), z numerem drugim Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań), a z trzecim broniąca tytułu Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom), która złoto wywalczyła przed rokiem na kortach ziemnych w Bytomiu.

Zawodniczki posiadające już spore osiągnięcia w zawodowym Tourze będą musiały odpierać ataki młodszych rywalek, które niedawno zakończyły starty w gronie juniorek: Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa), Olivia Lincer (Redeco Wrocław), Oliwia Bergler (KS Górnik Bytom) czy Zuzanna Pawlikowska (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom), która w sobotę zdobyła dwa złote medale (w singlu i mikście) w Młodzieżowych MP na kortach AZS Poznań.

Finał singla kobiet zaplanowany jest na sobotę, ponieważ już w niedzielę na kortach Legii Warszawa rozgrywane będą eliminacje do turnieju WTA 125 Polish Open (z pulą nagród 115 tys. dol.). Mistrzyni Polski otrzyma „dziką kartę” do głównej drabinki i dołączy do Mai Chwalińskiej (LOTTO PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Martyny Kubki, już wcześniej obdarowanych takimi „przepustkami” przez Polski Związek Tenisowy.

Natomiast na czele listy zgłoszeń mężczyzn do LOTTO 98. NMP, znaleźć można czterech zawodników LOTTO PZT Team. Najwyżej rozstawiony zostanie Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa), który zdobył tytuł mistrza Polski przed dwoma laty w Bytomiu. Z numerem drugim wystąpi Szymon Kielan, z trzecim ubiegłoroczny wicemistrz kraju Martyn Pawelski (obaj KS Górnik Bytom), a z czwartym Kacper Żuk (CKT Grodzisk Mazowiecki).

O medale LOTTO 98. NMP powalczą też przedstawiciele młodego pokolenia, którzy w ostatnich tygodniach startowali w zawodowym turniejach rangi ITF World Tenis Tour zaliczanych do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. Na korcie zobaczymy m.in. Alana Bojarskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała), Piotra Siekanowicza (Come-On Tennis Club Wrocław), Kacpra Szymkowiaka (UKS Sport Klub), Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego (fairPlayce Poznań) czy Adama Bajurko (KT Warszawianka).

Rywalizacja w głównych drabinkach gry pojedynczej kobiet i mężczyzn, każdej na 48 osób (rozstawienie oznaczać będzie „wolny los” w pierwszej rundzie), rozpocznie się w niedzielę 14 lipca. Wcześniej, od soboty, rozgrywane będą eliminacje. Natomiast pierwsze mecze w grze podwójnej zostaną rozegrane we wtorek. Finał gry pojedynczej mężczyzn zaplanowany jest na niedzielę 21 lipca. Transmisje z dwóch ostatnich dni mistrzostw będzie można obejrzeć na antenach Polsat Sport.

Pula nagród w tym roku wyniesie 190 tysięcy złotych. Mistrzyni i mistrz w grze pojedynczej otrzymają czek na sumę 28 tys. zł, a ich finałowi rywale na połowę tej kwoty. Awans do półfinału oznacza premię w wysokości sześciu tysięcy, a do ćwierćfinału – 2500 zł.

Złoci medaliści i medalistki gry podwójnej rozdzielą między siebie 12 tys. zł, a wicemistrzowskie pary sześć tysięcy.

Partnerem Tytularnym NMP jest LOTTO, a Partnerem Głównym Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami NMP są: Supra Brokers, Plus Plus, CAR NET, Drogbruk, Woda Jantar, Recman, Festina, Fale Loki Koki i Ziaja Polska. Patronem medialnym jest „Tenis Magazyn”.

Równolegle z LOTTO 98. NMP rozgrywane będą na kortach ziemnych w Kozerkach Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach. W dniach 13-15 lipca zaplanowana jest rywalizacja drużyn, natomiast o medale i tytuły indywidualne walka toczyć się będzie w dniach 16-20 lipca.

Ramowy plan gier:

kobiety -
13-14 lipca (sobota-niedziela) – eliminacje singla
14-20 lipca (niedziela-sobota) – turniej główny w singlu i deblu

mężczyźni -
14-15 lipca (niedziela-poniedziałek) – eliminacje singla
15-21 lipca (poniedziałek-niedziela) – turniej główny w singlu i deblu

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner Główny PZT - MSiT

Partner Główny Tenisa Młodzieżowego - PGE

Partner Główny - T-Mobile

Partner WTA 125 Polish Open - M. St. Warszawa

Partner WTA 125 Polish Open - AKTYWNA WARSZAWA

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner PZT - Metalplast

Partner PZT - Ziaja Polska

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.