Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Kamil Majchrzak dołączył do PZT LOTOS Team

Miło nam poinformować, że Kamil Majchrzak został członkiem PZT LOTOS Team - Nadzieje Polskiego Tenisa. Kamil podpisał umowę po triumfie w Challengerze w Ostrawie.

PZT LOTOS Team - Nadzieje Polskiego Tenisa to rewolucja w finansowaniu naszych utalentowanych reprezentantów. Dzięki współpracy z Grupą LOTOS i Ministerstwem Sportu i Turystyki udało się stworzyć wyjątkowy program pomocy perspektywicznym tenisistom.

Umowy podpisali już Maja Chwalińska, Magdalena Fręch, Daniel Michalski, Kacper Żuk, a także - w imieniu córki - rodzice Stefanii Rogozińskiej-Dzik. - Tenisiści będą rozliczać wydatki związane ze szkoleniem i występami w turniejach - tłumaczy prezes PZT, Mirosław Skrzypczyński. - Na podstawie przedstawionych rachunków będą mogli dostać zwrot między innymi za bilety lotnicze, wynajem kortów, opłacenie trenerów i fizjoterapeutów. W najbliższym czasie team się poszerzy o kilka nazwisk. Mamy nadzieję, że co roku będą do niego dołączać kolejni reprezentanci.

Dla tenisistów, którzy rozpoczynają zawodowe kariery, taka pomoc jest bezcenna. - Przejście z juniorów do seniorów jest teraz bardzo trudne - mówi Kacper Żuk. - Reforma międzynarodowych rozgrywek zamiast ułatwić, utrudniła zadanie. W poszukiwaniu punktów rankingowych trzeba daleko podróżować. Do tej pory starałem się znaleźć najtańszy hotel, a i tak trudno było wszystko sfinansować. Zastanawiałem się nad wyjazdem na studia do Stanów Zjednoczonych. Teraz, dzięki wsparciu Grupy LOTOS i PZT będę mógł skupić się na startach - opowiada Żuk.

Turniejowe występy to jedno. Finansowanie wyjazdu trenera to na początku zawodowej kariery luksus. - Z moim trenerem jestem związana od kilkunastu lat, a tylko kilka razy mi towarzyszył - mówi Maja Chwalińska. - Większość zawodników i zawodniczek jeździ na turnieje sama lub z rodzicami. Na pewnym etapie to za mało. Bardzo się cieszę, że wreszcie będę mogła zabrać trenera na turnieje. Mam nadzieję, że to pomoże mi w osiąganiu lepszych wyników - kończy Maja.

Grupa LOTOS została sponsorem strategicznym PZT w lutym 2019 roku. Poza utworzeniem PZT LOTOS Team współpraca zakłada między innymi program dofinansowania tenisa U12 i cykl turniejów LOTOS PZT Polish Tour. Działania są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Polski Związek Tenisowy

Partner - Niepodległa

Partner - Ministerstwo Sportu

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.