Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Roland Garros: Majchrzak nie zagra w turnieju głównym

Kamil Majchrzak nie wywalczy awansu do drabinki głównej Roland Garros. Polak w pierwszej rundzie eliminacji przegrał z Włochem Simone Bolellim 5:7, 6:7(5).

Kamil Majchrzak w Paryżu walczył o to, by po raz drugi w karierze znaleźć się w głównej drabinkę wielkoszlemowego turnieju. Będący ostatnio w solidnej formie piotrkowianin (aktualnie 111. w rankingu ATP) zadebiutował w zawodach tej rangi w styczniu w Australian Open. Był tam bliski sensacyjnego zwycięstwa z Kei Nishikorim, jednak w piątym secie tego dramatycznego spotkania skreczował. Teraz z pewnością liczył, że uda mu się przejść pierwszą rundę. Najpierw jednak musiałby przebrnąć przez kwalifikacje, w których nie miał łatwego losowania. W pierwszej rundzie trafił na notowanego aktualnie na 191. miejscu w rankingu ATP, jednak niegdyś nawet 36. w tym zestawieniu, Włocha Simone Bolelliego.

Zgodnie z oczekiwaniami, spotkanie było bardzo wyrównane. Nieco lepiej rozpoczął je Majchrzak, gdyż udało mu się zdobyć przełamanie na 2:0, niestety nie zdołał tej przewagi utrzymać. Był bliski jej odzyskania w bardzo długim szóstym gemie, jednak nie wykorzystał żadnego z dwóch break-pointów. Po chwili to Bolelli wyszedł na prowadzenie, jednak Włoch doczekał się na szybką odpowiedź rywala. Bardziej doświadczony z zawodników zdołał jednak ponownie wygrać gema przy serwisie Majchrzaka, doprowadzając do wyniku 6:5. Okazji do zakończenia seta nie wypuścił z rąk. Tym razem przy swoim podaniu nie stracił nawet punktu.

Druga część spotkania również była wyrównana. Inicjatywa była jednak po stronie Włocha. Bolelli grał pewniej od Majchrzaka i zdołał dzięki temu zdobyć breaka na 3:2. Wydawało się, że utrzyma przewagę. Już miał piłkę meczową przy własnym podaniu, lecz nie zdołał jej wykorzystać. Co więcej, po chwili Polak zdołał wyrównać stan partii. Ostatecznie set rozstrzygnął się w tie-breaku. Niestety nie byliśmy świadkami heroicznego powrotu Majchrzaka. Bolelli wywalczył drugą piłkę meczową i tym razem udało mu się zakończyć spotkanie.

źródło: tenisklub.pl