Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Roland Garros: Kawa odpadła w eliminacjach

Katarzyna Kawa straciła szansę na awans do drabinki głównej Roland Garros 2019. Polka przegrała w pierwszej rundzie eliminacji po zaciętej walce z Kurumi Narą 2:6, 6:1, 5:7.

Rok temu eliminacje do turnieju wielkoszlemowego mogły być tylko marzeniem dla Katarzyny Kawy. Przez ostatnie 12 miesięcy nasza tenisistka wykonała gigantyczną pracę, awansowała z 780. na 192. miejsce w rankingu i dzięki temu zadebiutowała w kwalifikacjach do Roland Garros 2019.

Zawodniczka z Krynicy-Zdrój w pierwszej rundzie zmierzyła się z Kurumi Narą. Japonka zajmuje obecnie 236. pozycję, ale w 2014 roku była nawet 32. rakietą na świecie. Tenisistka z Osaki jest bardziej doświadczona od Kawy. Ma na koncie triumf w imprezie z cyklu WTA i wielokrotnie grała turniejach głównych Wielkich Szlemów.

Początek spotkania był nierówny. Obie zawodniczki miały szanse na odebranie serwisu rywalce, ale pierwsza okazję wykorzystała Japonka już w czwartym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:1. Nara prezentowała się bardzo solidnie i nie chciała popełniać błędów. Z kolei Kawa starała się zmieniać rytm gry, jednak była nieregularna, co wykorzystywała Nara. Ostatecznie Polka wygrała jeszcze jednego gema w partii otwarcia, która padła łupem Japonki 6:2.

Kawa nie zamierzała się jednak poddawać. Polka pokazała waleczność i zaczęła grać bardziej ofensywnie. To ona częściej przejmowała inicjatywę i popełniała znacznie mniej błędów. Nara była zaskoczona taką postawą naszej tenisistki i nie mogła odnaleźć się w defensywie. Kawa doprowadziła do wyrównania zaledwie po 24 minutach, przegrywając w drugiej odsłonie tylko gema.

Wydawało się, że Polka pójdzie za ciosem i będzie kontynuowała dobrą grę. W trzecim secie Kawa nie była jednak już tak skuteczna, co pozwoliło odbudować się Japonce. Sprawy potoczyły się szybko do momentu wyjścia na prowadzenie 5:1 przez Narę. Nasza tenisistka po raz kolejny pokazała wolę walki i świetnie konstruowała akcje. Rodaczka Naomi Osaki czekała na błędy rywalki i to okazało się zgubne, gdyż Kawa wyrównała stan decydującego seta na 5:5. Końcówka należała jednak do rywalki. Nara wygrała dwa kolejne gemy i awansowała do drugiej rundy eliminacji.

źródło: tenisklub.pl