Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Brunszwik: Majchrzak zatrzymany w 1/8

Kamil Majchrzak nie wystąpi w ćwierćfinale challengera w Brunszwiku. Reprezentant Polski przegrał w 1/8 finału z Czechem Lukasem Rosolem. Piotrkowianin uległ w trzech setach – 6:4, 4:6, 1:6.

Po zwycięstwie nad Hiszpanem Carlosem Tabernerem 7:6, 6:3 w poprzedniej rundzie, w walce o ćwierćfinał Kamila Majchrzaka czekało trudniejsze zadanie. Rywalem rozstawionego z „5” Polaka był rozstawiony z „9” Czech Lukas Rosol. Doświadczony reprezentant naszych południowych sąsiadów wcześniej wyeliminował Tallona Griekspoora z Holandii, wygrywając 7:5, 2:6, 6:3. Biorąc pod uwagę dyspozycję Majchrzaka i Rosola w ostatnim czasie, za faworyta należało uznać Polaka. Z pewnością jednak rywala nie należało lekceważyć.

Spotkanie było wyrównane. W pierwszej partii obydwaj, choć nie bez trudu, wygrywali swoje serwisy. Brakowało gemów wygranych do zera, ale serwujący nie byli raczej zagrożeni stratą podania. „Raczej”, bo w siódmym gemie był jeden break-point przy podaniu Rosola. Majchrzak zdołał go wykorzystać i utrzymał przewagę, wygrywając pierwszego seta 6:4.

W drugiej części meczu bardzo dobrze prezentował się Czech. Niedługo po jego rozpoczęciu prowadził już 3:0. Co prawda Majchrzak zdołał doprowadzić do wyrównania, jednak ta partia i tak należała do Rosola. Przy serwisie Polaka Czech wywalczył piłkę setową na 6:4, którą wykorzystał.

Wyrównanie stanu spotkania natchnęło Rosola do jeszcze lepszej gry. W decydującym secie zupełnie zdominował Polaka. Majchrzak zdołał wygrać tylko jednego gema i niestety musiał pożegnać się z turniejem w Brunszwiku.

źródło: tenisklub.pl