Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Jan Wajdemajer, Aleksander Zdzuj i Stanisław Pyra po punkty do rankingu juniorów polecieli do Tadżykistanu. W Tajikistan Open w Duszanbe (korty twarde, kategoria grade 5) Wajdemajer sięgnął po tytuł w singlu, a wraz z Zdzujem wygrali w deblu.
Kacper Żuk sięgnął po drugie trofeum w sezonie. W turnieju ITF w niemieckim Troisdorfie (pula nagród: 15 tys, dolarów) nie stracił ani jednego seta. Finałowego przeciwnika, Belga Jeroena Vanneste, pokonał 7:5, 6:1.
Hubert Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Rzymie z Miomirem Kecmanoviciem - 3:6, 6:1, 4:6. Polak w następnym tygodniu będzie więc odpoczywać. Później czeka go występ w Lyonie, po którym przeniesie się na paryskie korty Rolanda Garrosa.
Urszula Radwańska nie zdobyła tytułu w turnieju ITF w Obidos. Polce przeszkodziła kontuzja, przez którą musiała poddać mecz z Pemrą Özgen przy stanie 5:7, 0:3.
Kamil Majchrzak nie zdoła powtórzyć sukcesu z Ostrawy i sięgnąć po kolejny triumf w turnieju rangi ATP Challenger Tour. W Rzymie Polaka powstrzymał broniący tytułu Adam Pavlaszek.
Kacper Żuk, Mateusz Terczyński i Patryk Gewert startują w turnieju TVM Open w Niemczech. W zawodach w Troisdorfie (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) Żuk znakomicie wypadł w eliminacjach. Pokonał Niemców Mike’a Doeringa 6:4, 6:4 i Jordiego Waldera 6:0 6:3.
Kamil Majchrzak radzi sobie znakomicie w kolejnym turnieju rangi ATP Challenger Tour. Polak jest już w ćwierćfinale zawodów w Rzymie, kontynuując serię zwycięstw bez straty seta.
Dobiegła końca przygoda Łukasza Kubota i Marcelo Melo z prestiżowym turniejem ATP Masters 1000 w Madrycie. Polsko-brazylijska para przegrała w ćwierćfinale 2:6, 2:6 z niżej notowanymi Portugalczykiem Joao Sousą i Argentyńczykiem Guido Pellą.
Aleksander Orlikowski wygrał turniej w Nis bez straty seta i w ten sposób zdobył pierwszy tytuł ITF! W finale pokonał reprezentanta gospodarzy 7:6(2) 6:3 i odebrał puchar za pierwsze miejsce!
Weronika Baszak znakomicie zaprezentowała się w turnieju ITF juniorek J3 w Stambule. W Piero Corsini Cup (korty twarde, kategoria grade 3) Polka (110. miejsce w klasyfikacji ITF do lat 18) była rozstawiona z jedynką. Dotarła do finału singla i triumfowała w grze podwójnej.