Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Polscy tenisiści nie wrócą z Uniwersjady w Neapolu z medalem. Daria Kuczer i Piotr Matuszewski przegrali 2:6, 6:3, 6-10 w 1/8 finału miksta z Anastasią Zarycką oraz Dominikiem Kellovskym.
Katarzyna Kawa po raz pierwszy w karierze ograła rywalkę z pierwszej setki rankingu WTA. Na dodatek nie dała Fionie Ferro absolutnie żadnych szans – pokonała Francuzkę 6:2, 6:0 w nieco ponad godzinę! Dzięki temu w Bastad jest już w półfinale.
Kamil Majchrzak nie wystąpi w ćwierćfinale challengera w Brunszwiku. Reprezentant Polski przegrał w 1/8 finału z Czechem Lukasem Rosolem. Piotrkowianin uległ w trzech setach – 6:4, 4:6, 1:6.
Mistrzostwa Polski w Tenisie z rekordową pulą nagród - 140 tys. złotych. Złoci medaliści w singlu zarobią w Gliwicach prawie po 20 tysięcy! Tak niebagatelne gratyfikacje oraz nowy, dogodny - lipcowy - termin sprawiły, że w 93. Mistrzostwach Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019 – zgłosiła się rekordowa liczba 152 zawodniczek i zawodników.
Katarzyna Kawa znakomicie radzi sobie w challengerze WTA w szwedzkim Bastad. Polka sprawiła już dwie spore niespodzianki i po wyeliminowaniu dwóch wyżej notowanych rywalek awansowała do ćwierćfinału!
Na ćwierćfinale zakończyła się tegoroczna przygoda Łukasza Kubota oraz Marcelo Melo z deblowym Wimbledonem. Zwycięzcy sprzed dwóch lat nie sprostali parze z Francji – Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin zwyciężyli w czterech setach.
Alicja Rosolska i Nikola Mektić ulegli w dwóch setach Franko Skugorowi i Raluce Olaru w meczu trzeciej rundy rywalizacji mikstów na Wimbledonie. Tym samym Polka nie poprawiła najlepszego wyniku na londyńskiej trawie sprzed dziewięciu lat.
Rekordowe 140 tysięcy złotych wynosi pula nagród w 93. Mistrzostwach Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019.
Orianie Grott udało się zwyciężyć w debla w Tennis Europe w Chorwacji w Adriatic Cup. W parze z Austriaczką Niną Plihal w finale pokonała rozstawione z numerem 1 Margheritę Marcon i
Marię Studennikovą 6:2, 2:6, 10-5. Gratulujemy!
Jan Zieliński oraz zawodnik PZT LOTOS Team Kacper Żuk wygrali część deblową turnieju Wrocław World Cup 2019. W sobotnim finale poradzili sobie z innymi Polakami – Janem Gałką i Piotrem Galusem. Mecz trwał 83 minuty i zakończył się rezultatem 6:4, 6:3.