Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
KS Górnik Bytom gościł uczestników halowych młodzieżowych mistrzostw Polski U23.
Zwycięzcy turniejów singlowych – Oliwia Szymczuch i Piotr Matuszewski – otrzymają dzikie karty do turniejów ITF World Tennis Tour rozgrywanych w tym sezonie w naszym kraju.
Hubert Hurkacz nie zdołał sprawić sensacji i w ćwierćfinale Indian Wells pokonać samego Rogera Federera. Wrocławianin nawiązał jednak walkę ze znanym Szwajcarem, przegrywając 4:6, 4:6.
Kamil Majchrzak nie zdołał sprawić niespodzianki i w trzeciej rundzie challengera w Phoenix wyeliminować tenisisty z TOP 50 rankingu ATP. Z Johnem Millmanem Polak ugrał zaledwie trzy gemy.
KS Górnik Bytom gości uczestników halowych młodzieżowych mistrzostw Polski U23.
Zwycięzcy turniejów singlowych dostaną dziką kartę do jednego z turniejów ITF World Tennis Tour rozgrywanych w Polsce. Dlatego też obsada śląskich zawodów jest interesująca.
Wojciech Marek, Dawid Taczała i Mikołaj Lorens walczą w turnieju juniorów w Hiszpanii. W VI ITF Junior GRIP2 Tennis Academy (korty ziemne, kategorii grade 2) Marek został rozstawiony z „1”, ale przegrał pierwszy mecz. Dwa zwycięstwa odniósł Lorens, a jedno Taczała.
Magda Linette została rozstawiona z ósemką w turnieju WTA 125K Series w Guadalajarze. W ćwierćfinale uległa Francuzce Fionie Ferro (116 WTA) 6:4, 2:6, 4:6.
Magdalena Fręch została rozstawiona z siódemką w turnieju W60 Pingshan Open 2019. W ćwierćfinale uległa 16-letniej liderce rankingu juniorek – Dunce Clarze Tauson (267 ITF) 5:7, 6:0, 3:6.
Urszula Radwańska awansowała do półfinału turnieju w rosyjskim Kazaniu, stolicy Tatarstanu.
W Kazań Kremlin Cup 2019 (korty twarde w hali, 25 tys. $ w puli nagród) najwyżej rozstawione zostały: Bułgarka Viktoriya Tomova, Rumunka Alexandra Dulgheru i Australijka Arina Rodionova.
Hubert Hurkacz pokonał Denisa Shapovalova 7:6(3), 2:6, 6:3 w czwartej rundzie turnieju w Indian Wells i awansował do najlepszej “ósemki” turnieju w Kalifornii. To największy w karierze sukces wrocławianina i pierwszy ćwierćfinał turnieju rangi ATP World Tour 1000. O półfinał imprezy Polak powalczy Rogerem Federerem.
Magda Linette została rozstawiona z ósemką w turnieju WTA 125K Series w Guadalajarze. Polka zagra o półfinał.