Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Iga Świątek nie zadebiutuje w głównej drabince turnieju WTA Premier w Indian Wells. Polka mimo świetnego początku przegrała w decydującym meczu eliminacji z Ysaline Bonaventure 6:1, 2:6, 4:6.
Polski Związek Tenisowy informuje, że w 2019 roku zostanie zorganizowany Puchar Polski kobiet i mężczyzn.
Po Mistrzostwach Polski do lat 18 doszło do zmian na czele klasyfikacji KKR-PRO.Na pierwsze miejsce awansował Górnik Bytom. W dalszej części rankingu - spory ścisk. A już za tydzień kolejne Mistrzostwa Polski. Tym razem do lat 23 w Bytomiu.
Sześciu biało-czerwonych zagra w turniejach WTA i ATP BNP Paribas Open 2019 w Indian Wells.
W zawodach w Kalifornii miejsce w głównej drabince ma Hubert Hurkacz. Blisko niej jest Magda Linette. W eliminacjach powalczą Iga Świątek i Kamil Majchrzak.
Europejskie Centrum Tenisa w Mysiadle gościło uczestników halowych mistrzostw Polski juniorów.
W zawodach do lat 18 po tytuły w singlu sięgnęli: Magdalena Hędrzak i Szymon Kielan. W finałach Magda pokonała Adę Piestrzyńską, a Szymon wygrał z Gabrielem Bilińskim.
Polscy gracze walczyli w turnieju ITF World Tennis Tour M15 w kurorcie Szarm el-Szejk.
W Soho Square (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) niespodziankę sprawił Piotr Gryńkowski. Daniel Michalski dotarł do ćwierćfinału. Odpadł za to Dominik Nazaruk.
Filip Pieczonka i Karol Tomański walczyli w estońskim Tartu w turnieju ITF juniorów. W Goldtime ITF Juniors (carpet w hali, kategoria grade 5) wspaniale spisał się niespełna 15-letni Pieczonka. Wygrał cztery pojedynki. Przegrał w finale. Tomański odpadł w drugiej rundzie.
Szymon Walków w Pau ponownie stworzył deblowy duet z Andreasem Siljestromem. Tym razem oaniwue zagrali we francuskim challengerze ATP Terega Open Pau-Pyrénées (korty twarde w hali, 69,28 tys. € w puli nagród).
Hubertowi Hurkaczowi nie udało się awansować do półfinału turnieju ATP w Dubaju. Podobnie jak w Marsylii, lepszy od Polaka okazał się Stefanos Tsitsipas, choć walka była dużo bardziej wyrównana.
Iga Świątek nawiązała współpracę z psycholożką sportową, Darią Abramowicz. Rozpoczynamy zupełnie nowy etap, a wzbogacając sztab Igi o Darię chcemy wyznaczać nowe standardy w rodzimym tenisie - mówi Artur Bochenek, prezes agencji sportowej Warsaw Sports Group, do której należy nasza najzdolniejsza tenisistka.