Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
W alpejskim Klosters w Szwajcarii odbywają się Mistrzostwa Europy Juniorów (do lat 18). W 2019 European Junior Championships (korty ziemne, kategoria grade B1) w biało-czerwonych barwach grają: Weronika Baszak, Martyna Kubka, Wojciech Marek i Mikołaj Lorens.
Zawodnik PZT LOTOS Team Daniel Michalski walczy w Hamburgu w nowym turnieju Tennis Europe 21&Under Invitational. Do udziału w tych zawodach zostało zaproszonych osiem tenisistek i ośmiu tenisistów do lat 21 z Europy. Rywalizują o finansowe wsparcie, które ułatwi im starty w imprezach na całym świecie.
Reprezentanci Polski wywalczyli srebrne medale podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2019 w Baku. Filip Pieczonka i Olaf Pieczkowski szli przez turniej deblowy jak burza. Ulegli dopiero w finale reprezentantom Czech.
Katarzyna Kawa gra jak natchniona w turnieju WTA w Jurmale. W ćwierćfinale pokonała 6:2, 6:2 wyżej notowaną w rankingu WTA Chloe Paquet. Kluczem do zwycięstwa była świetna postawa na returnie – tak stwierdził trener naszej reprezentantki, Grzegorz Garczyński.
Dobre wieści z turnieju Śląskie Open 2019 (ITF, pula nagród 25 000$). Katarzyna Piter oraz zawodniczka PZT LOTOS Team Maja Chwalińska bez problemu rozprawiły się ze swoimi czwartkowymi rywalkami i solidarnie awansowały do ćwierćfinału imprezy w Bytomiu.
Paula Kania i Natela Dzalamidze do środy musiały czekać na pierwszy występ w Jurmale. Kiedy już do niego doszło, sprawę awansu załatwiły w 49 minut. Tyle zajęło im pokonanie 6:1, 6:1 szerzej nieznanych nastolatek z Rosji – Weroniki Pepeliewej i Anastazji Tichonowej.
Zaledwie trzy dni temu Stefania Rogozińska-Dzik i Anastazja Szoszyna mierzyły się w Gliwicach w meczu o mistrzostwo Polski. Dziś rywalizowały w pierwszej rundzie turnieju ITF w Bytomiu. Szoszyna wzięła na rywalce srogi rewanż, oddając jej tylko dwa gemy. Dalej przeszły też między innymi Katarzyna Piter i Maja Chwalińska.
Zawodnik PZT LOTOS Team Kamil Majchrzak zbliża się do pierwszej setki światowego rankingu. Niestety jeszcze w niej nie zadebiutuje. W Atlancie Polak przegrał w pierwszej rundzie z Matthew Ebdenem. Szkoda przede wszystkim dwóch setboli w pierwszej partii.
Drugi dzień turnieju Śląskie Open 2019 rozpoczęliśmy od dokończenia gier eliminacyjnych. Po dzisiejszych rezultatach wiemy już, że prawo do gry w głównej części bytomskiej imprezy wywalczyły sobie trzy Polki.
W National Tennis Center w Rosji o medale Mistrzostw Europy Kadetów rywalizują tenisiści do lat 16.
W barwach Polski na kortach w Moskwie walczą: Ada Piestrzyńska, Xenia Lipiec, Maks Kaśnikowski i Aleksander Orlikowski.