Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Rusza druga edycja Kinder+Sport Tennis Trophy 2019 dla najmłodszych miłośników tenisa. Kinder+Sport to międzynarodowy program prowadzony obecnie w 30 krajach na całym świecie! Celem programu jest inspirowanie i zachęcanie dzieci i ich najbliższych do dołączenia do kultury ruchu.
Kacper Żuk, Mateusz Terczyński i Patryk Gewert startują w turnieju TVM Open w Niemczech. W zawodach w Troisdorfie (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) Żuk znakomicie wypadł w eliminacjach. Pokonał Niemców Mike’a Doeringa 6:4, 6:4 i Jordiego Waldera 6:0 6:3.
Kamil Majchrzak radzi sobie znakomicie w kolejnym turnieju rangi ATP Challenger Tour. Polak jest już w ćwierćfinale zawodów w Rzymie, kontynuując serię zwycięstw bez straty seta.
Dobiegła końca przygoda Łukasza Kubota i Marcelo Melo z prestiżowym turniejem ATP Masters 1000 w Madrycie. Polsko-brazylijska para przegrała w ćwierćfinale 2:6, 2:6 z niżej notowanymi Portugalczykiem Joao Sousą i Argentyńczykiem Guido Pellą.
Aleksander Orlikowski wygrał turniej w Nis bez straty seta i w ten sposób zdobył pierwszy tytuł ITF! W finale pokonał reprezentanta gospodarzy 7:6(2) 6:3 i odebrał puchar za pierwsze miejsce!
Weronika Baszak znakomicie zaprezentowała się w turnieju ITF juniorek J3 w Stambule. W Piero Corsini Cup (korty twarde, kategoria grade 3) Polka (110. miejsce w klasyfikacji ITF do lat 18) była rozstawiona z jedynką. Dotarła do finału singla i triumfowała w grze podwójnej.
Hubert Hurkacz rozegrał rewelacyjny mecz i pokonał Alexa de Minaura 6:3, 6:4. Tym samym Polak zrewanżował się za ubiegłoroczną porażkę w Atlancie. W drugiej rundzie Mutua Madrid Open zmierzy się z lepszym z pary Borna Czorić – Lucas Pouille.
Łukasz Kubot i Marcelo Melo dobrze rozpoczęli swój udział w turnieju ATP Masters w Madrycie. Polsko-brazylijski duet w pierwszej rundzie pokonał 7:5, 5:7, 10-6 Japończyka Bena McLachlana i Niemca Jana-Lennarda Struffa.
Kamil Majchrzak awansował na 115. miejsce w najnowszym rankingu ATP. Jest to najwyższa pozycja w karierze piotrkowianina. Swoją pozycję utrzymał Hubert Hurkacz, a do top 3 awansował Roger Federer.
Cykl turniejów do lat 14 zakończony turniejem Masters w Warszawie - dla najbardziej uzdolnionych i zdeterminowanych młodych tenisistów.