Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
W dniach 6-9 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zielonej Górze reprezentacja polskich tenisistek stanie przed szansą awansu do Grupy Światowej rozgrywek o Puchar Federacji. W zawodach oprócz Polek wystąpią reprezentantki Bułgarii, Danii, Estonii, Rosji, Szwecji oraz Ukrainy.
Wręczono Honorowe Nagrody Sportowe PKOl za rok 2018. Laureatami Nagród Nadziei Olimpijskich im. Eugeniusza Pietrasika zostali tenisistka Iga Świątek oraz kajakarz Bartosz Grabowski.
Polscy tenisiści znakomicie wypadli w turnieju cyklu Tennis Europe Toyota Cup 2019 w Szawlach. W zawodach do lat 14 Weronika Ewald triumfowała w singlu i deblu (wraz z Kamilą Popławską). Fryderyk Lechno-Wasiutyński był w finale singla i zwyciężył w deblu (z Goranem Zgołą).
Przegrywała w trzecim secie 2:4, ale z kortu zeszła jako zwyciężczyni. Iga Świątek po raz kolejny dokonała nie lada wyczynu. Warszawianka, w wielkoszlemowym debiucie, pokonała Anę Bogdan 6:3, 3:6, 6:4 i awansowała do drugiej rundy Australian Open. W tej zmierzy się z rozstawioną z numerem 27 Camilą Giorgi.
Magda Linette nie zdołała sprawić niespodzianki i w pierwszej rundzie tegorocznej edycji Australian Open przegrała z Naomi Osaką. Japonka na Rod Laver Arena zaimponowała przede wszystkim dyspozycją serwisową.
Mecz Huberta Hurkacza z Ivo Karloviciem wyglądał tak, jak można się było spodziewać - wszystkie cztery sety zakończyły się tiebreakami. Niestety, trzy z nich wygrał Chorwat i to on zagra w drugiej rundzie.
Kamil Majchrzak był o krok od życiowego sukcesu. Polak wygrał dwa sety z Keiem Nishikorim, ale niestety przegrał ze zdrowiem. W decydującej odsłonie, przy stanie 0:3, piotrkowianin poddał mecz i to Japończyk awansował do drugiej rundy turnieju.
Paula Kania kontynuuje występy w Tunezji. Rywalizuje w drugim turnieju W15 w Monastyrze.
Michał Przysiężny po dziesięciomiesięcznej przerwie wrócił do zawodowych rozgrywek. Wygrał w meczu pierwszej rundy z 20-letnim Hiszpanem Javierem Barranco Cosano (426 ATP) 4:6, 6:3, 6:2.
Czworo Polaków wystąpi w rywalizacji deblowej pierwszego tegorocznego turnieju Wielkiego Szlema. Alicja Rosolska, Magda Linette, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski poznali rywali w pierwszej rundzie.