Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
W alpejskim Klosters w Szwajcarii odbywają się Mistrzostwa Europy Juniorów (do lat 18).
W 2019 European Junior Championships (korty ziemne, kategoria grade B1) w biało-czerwonych barwach grają: Weronika Baszak, Martyna Kubka, Wojciech Marek i Mikołaj Lorens.
Czeski Tenisowy Klub Banik w Moście gości uczestników Mistrzostwa Europy Młodzików (do lat 14).
Rozstawiona z trzynastką została Malwina Rowińska. Z biało-czerwonych w Moście startują również: Weronika Ewald, Fryderyk Lechno-Wasiutyński i Goran Zgoła.
W stolicy Azerbejdżanu rozpoczął się Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2019.
W Baku o medale 15. edycji EYOF rywalizują także tenisiści do lat 15. Polskę w singlu i deblu reprezentują: Rozalia Gruszczyńska, Zuzanna Kubacha, Filip Pieczonka i Olaf Pieczkowski.
Katarzyna Kawa udanie zadebiutowała w zawodach głównego cyklu WTA. W łotewskiej Jurmale najpierw przedostała się przez dwustopniowe eliminacje, a następnie pokonała w turnieju głównym 2:6, 6:4, 6:1 Beligjikę Ysaline Bonaventure. Zdobyte punkty pozwolą jej awansować na najwyższe miejsce w karierze w rankingu WTA.
Stefania Rogozińska-Dzik, świeżo upieczona mistrzyni Polski z Gliwic, kontynuuje dobrą passę. Zawodniczka PZT LOTOS Team bez najmniejszych problemów poradziła sobie z pierwszą przeszkodą w eliminacjach turnieju Śląskie Open 2019 i w stosunku 6:2, 6:2 odprawiła Laurę Duhl.
W szwajcarskim Klosters rozpoczynają się Indywidualne Mistrzostwa Europy do lat 18. Polskę będą reprezentować Wojciech Marek, Mikołaj Lorens, Weronika Baszak i Martyna Kubka.
Polski Związek Tenisowy publikuje oficjalną decyzję dot. wydarzeń z Mistrzostw Polski do lat 14 w Szczecinie.
Po Mistrzostwach Polski w Gliwicach do czołowej dziesiątki rankingu awansowały dwa kluby ze stolicy - Mera i Legia sekcja tenisa. W ścisłej czołówce bez zmian, ale z większymi różnicami punktowymi.
Nierozstawiony Paweł Ciaś (UKS Beskidy Ustroń) po raz trzeci został mistrzem Polski w tenisie. W finale 25-latek pokonał rewelację turnieju, o 6 lat młodszego Daniela Michalskiego (WKT Mera Warszawa, nr 5.) 6:4, 6:4.
Nową mistrzynią Polski została zawodniczka PZT LOTOS Team Stefania Rogozińska-Dzik (Legia Warszawa – sekcja tenisa), która w finale gry pojedynczej kobiet pokonała Anastazję Szoszynę (WKS Grunwald Poznań).